atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Mana atklāsme par ciešanām
Mulders
Iesūtīts: 2008.04.04 11:24:42
Šodien kāds cilvēks izraisīja man pārdomas.

Pārdomas radās sakarā, kad es pasludināju kādai dvēselei evanģēliju, ka mēs varm būt droši par mūsu pestīšanu Dieva apsolījumu dēļ un Dievs nemelo. Un tad kāds teica, ka Dievs mūs pārbauda ciešanās...

Un tas man lika uzdot sev jautājumu un atbildēt, bet kamdēļ Dievs liek mums pārbaudes, vai viņš neredz mani kāds es esmu arī bez pārbaudēm. Vai tad viņš nezin vai instruments ir derīgs? Un tad man atvērās pāris Rakstu vietas

1 Pet 4:1 Kad nu Kristus ir cietis miesā, tad apbruņojieties arī jūs ar to pašu prātu, jo tas, kas ir sācis ciest miesā, ir mitējies no grēka, tā ka viņš miesas dzīvē atlikušo laiku vairs nedzīvo cilvēku kārībām, bet Dieva gribai.

Efez 2:10 Jo mēs esam Viņa darbs, Kristū Jēzū radīti labiem darbiem, kurus Dievs iepriekš sagatavojis, lai mēs tajos dzīvotu.

Kā arī 1 Korintiešos, kad pateikts, ka Dievs neļaus pārbaudīties pāri mūsu spējām!
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.04 11:29:21
Es to saprotu tā, it īpaši ja Efeziešu kontextu palasa, ka tas, ko Kristieši sauc par ciešanām vai pārbaudījumiem ir vienkārši jaunradītā Dieva āmura sitieni pret laktu.

Mēs kā Dieva darbarīki tiekam likti lietā un Dievs šajā pasaulē mūs lieto lai no bezformīgiem akmeņiem veidotu lietderīgus traukus un jaunus instrumentus. Kādu par āmuru, kādu par zobenu, kādu par šujamadatu un varbū kādu par skaistu vāzi! Bet neviens ar vāzi nekals zobenu, un neviens āmuru nelietos ēdot zupu! Tā nu Dievs mūs katru noliek savam darbam un lieto... un tas ko mēs saucam par ciešanām vai pārbaudījumiem bieži ir vienkārši šīs Dieva darba dzirxteles.

Un vissvarīgākais šajā atziņā ir tas, ka Dievs mūs ir atzinis un izveidojis par labiem darbarīkiem... Jo kā raksta pēteris ja ciešam miesā, tad tā ir zīme, ka Dievs mūs ir atzinis par savas Valstības cienīgiem un mūs sācis lietot. JO patiesi saskaņā ar Efeziešiem, mēs esam pestīti ticībā ne no darbiem, bet darbi ko darām ir tie darbi, kurus Dievs mums sagatavojis, tas kam esam radīti, lai Dieva valstība veidotos un tā sākās JAU šeit... protams, es nesaku, ka mēs ceļam Pradīzi Zemes virsū, bet Dieva Valstība ir sākusies uz Zemes, jo Dieva Valstības Ķēniņš pirmais iesāka to šeit! Un arī pabeigs

Un vislabākos cirvjus Dievs liek pie viscietākā ozola!
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.04 11:34:38
labi pateici - man ir stipri līdzīga atziņa - esiet pateicīgi par visu, jo Dievs zin ko dara - ir labi, ja mēs arī to zinām.
sāpes, ciešanas... tā ir augsne, kurā cilvēks pieaug un kļūst stiprs savā garā(Sv. Garā) - Dieva atziņā un sekošanā Kristum.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.04.04 11:37:01
tas viss taisnība, bet es neteiktu, ka tāpēc varētu iesaukties - dodiet man vairāk ciešanu.
Pēc samērā smaga pārbaudījumu un ciešanu laika, man nu nemaz nebija pārliecibas, ka kaut ko baigi varu izturēt, protams 1 Kor. nomierina.
Kādu laiku man tiešām bija bailes no sērijas "kā lai dzīvo tālāk, ja var notikt visādas briesmu lietas, ciešanas un pārbaudījumi, kurus es saprotu, ka nemaz nespēju panest"
Faktiski bailes es ar prātu joprojām piefiksēju, bet vienīgā izeja ir ievilkt elpu un ar sirdi paļauties uz Dievu, ka Viņš izvedīs visam cauri.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 11:48:02
Mulders
Hmm... ciešanas tad būtu nevis kā pārbaudījumi, bet kā skola?
S.Rrrr....
# Iesūtīts: 2008.04.04 11:50:20
Rausītis
man labi palīdz tas, ka savas ciešanas savienoju ar Kristus ciešanām - kā upuri Dievam.
šeit nu var sanāk pedauzība - ne jau Dievam šis mans upuris ir vajadzīgs, bet man.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:06:46
Faktiski bailes es ar prātu joprojām piefiksēju, bet vienīgā izeja ir ievilkt elpu un ar sirdi paļauties uz Dievu, ka Viņš izvedīs visam cauri.

Šitā ir tā viena jocīgā lieta, ko Dievs dara ar mums kristiešiem, un kas nereti biedē jaunpienācējus... Dievs atņem mums visu to, pie kā mēs uzskatījām, ka var turēties... mēs paliekam gaisā karājoties un neizbēgami esam spiesti pieķerties pie vienīgā kas paliek - Dieva paša! Un līdzko tu pieķeries pie Dieva, tā tas, ko pirms tam uzskatījām par zudušu, atkal materializējas un ir kā bijis, tikai nu jau mūsu saknes vairs nesakņojas gaisīgajā nebūtībā un materiālajā ilūzijā, bet īstenībā, kas ir Dievs...

Dievs uz mirkli mūs ieved mūžības mājokļos, kur mes ieraugām cik tad "ista" ir tā manta, ko laupītāji maitā un rūsa laupa!

Tas gan manuprāt notiek pēc laika... tas ko es un arī K.S.Luiss sauc par "elku atņemšanu".
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:08:15
KN, nē... ciešanas ir kā sekas tavai dieviškajam asmenim saskaroties ar pasaules akmeni! Arī it kā skola, bet tāda pasīva skola... Kā teikt - tērauds rūdās ugunī!
Arī karatisti nemācās sist cauri dēļiem, prosto šādi trenējoties objektīvi roka transformējas par cietu dzelzs dūri bez apziņas "mācīšanās"!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:11:35
Jo ir arī cilvēki, kuriem ciešanas un sāpes rada aizvainojumu un rūgtumu.. arī man tā gadās palaikam.

Tas jau nav nepareizi. Arī Ījabs ir apvainojies un bēdīgs, viņš strīdās ar Dievu, taču pašu Dievu nezaimo...

Arī Dievs saka - metiet uz mani visas savas ciešanas. Mēs DRĪXTAM uz Dievu dusmoties, tik jālūko, lai dusmās nezaimojam... bet ja ir kāds uz ko mēs drīxtam dusmās kliegt un saukt, tad tas ir Dievs! Viņš to var turēt un arī atbildēt tieši tā kā mums vajag... dalasi Ījabu tieši tas tur parādās!

Dievs neapsola ka mums nebūs ciešanu, bet apsola nepagriezt muguru, kad saucam pēc palīdzības!

Dusmas ciešanās nozīmē, ka esam dzīvi... ka mūsu ĪSTAIS es atzīst, ka ciešanas ir abnormāls stāvoklis... tas liek mums rauties pie Dieva, kas vienīgais var visas ciešanas remdēt objektīvi!

TAMDĒĻ jau organismiem sāpes ir vajadzīgas, tās mobilizē mūs dziedniecībai. Ir cilvēki kas NEJŪT sāpes, viņi ilgi nedzīvo, jo nejuzdami savas sāpes nodara kaitējumu, kas noved nāvē!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.04 12:12:01
Un - davai mees taa pie dieva pastraadaasim, ko - patiks vinjam?

Jau pastrādājām... skat JK Viņam nācās visu mūsu neizdarību uz sevi paņemt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:12:13
Mulders
Bet, ja divi cilvēki, ticīgais un neticīgais, cieš vienādi, piem, māja nodega?
Tad kāda starpība?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:14:20
KN, ciešanas dažādi rodās...

Grēka dēļ arī - normāla pretreakcija tam, ka ar galvu sienā ieskrien. Dievs arī caur ciešanām neticīgo ved pie sevis... lai tas meklētu palīdzību Dievā. Ciešanas var būt ļauno spēku izraisītas...

Es te biju domājis tieši "svētās ciešanas"... kā Kristus teica - ja ciešat manis dēļ... tas laikam bij tas manis nepateiktais kontexts!

Kristieša ciešanas ir citā kontextā... Var gadīties, ka neticīgajam arī, tak neticīgais to neapzinās... meklē vainu citur un mēģina ciešanas risināt ne tā kā tās jārisina... tas atkal par tapešu līmēšanu uz sienu plaisām!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.04 12:16:01
Nu slikti. Domaa, es saadu sadomazohismu atbalstu?

Nu... tad kad tu uzstājies par Velna Advokātu un Velnu par nabaga cietēju zīmē iepretīm despotiskajam Dievam, tad ar to netieši atbalsti tos, kas Velna insipirācijā Dieva Dēlu krustā sita!

Tā teikt, tu vari neatbalstīt partikulāri Irākas karu, bet ar to, ka balso par Valdību, kas karavīrus sūta uz Irāku karot, tu tomēr esi līdzatbildīgs! Visi mēs esam!

Neviens jau saknē it kā neatbalsta kaut kādu grēka manifestāciju redzamā veidā... taču atteikties no tā, kas galu beigās līdz tam noved, neviens negrib.

Neviens negrib ar plaušu vēzi saslimt, taču tik daudzi smēķētāji to zinādami nav spējīgi atteikties no mazās cigaretes...

Tas ir tas, ko es KN stāstu... grēks palaists pašplūsmā top par to, ko mēs nu noteikti negribam aktualizēt, bet uvi... TU gribēji tikai sērkociņu padedzināt, bet cietumā jau liek nevis par sērkociņa dedzināšanu bet par šķūņa nodedzināšanu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:16:53
Mulders
Mēs DRĪXTAM uz Dievu dusmoties
Jā, jūsu sistēmā drīkstat, jo daudz kur neesat vainīgi pie savām problēmām. :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:18:10
Jā, jūsu sistēmā drīkstat, jo daudz kur neesat vainīgi pie savām problēmām. :-)

Tam nepiekritīs neviens Kristiec!

Arī Ījaba dusmas tiek atbildētas...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:19:49
Ctulhu, nav iespējams kaut ko uztaisīt (vismaz matērijas kontextā), kas neparedz robežas... kas neparedz 3o ņūtona likumu!

Sistēma, kurā ir klintis pa ko var staigāt un gaiss ko var elpot, apriori paredz, ka tu caur gaisu krītot vari pret klinti salauzt kāju! Tātad ciest!

Savukārt sistēma, kas paredz brīvo gribu un mīlestību netieši implicē arī to, ka naids var tevi tā teikt ielingot šajā klintī - tātad ciešanas!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:21:30
Mulders Atvainojos, nevaru noturēties nepateicis, ka tu šodien esi īpaši stulbs! Interesanti, kas tam varētu būt par cēloni? Bet - neliecies traucēties, ļurini tik tālāk.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:24:53
Mulders
Tam nepiekritīs neviens Kristiec!
Jā, bet pamatojums?
Reinkarnāciju reliģijās dusmoties uz Dievu ir muļķīgi, jo visam pamatā bija paša brīvprātīga izvēle.

Arī Ījaba dusmas tiek atbildētas...
Ījabs vispār ir dīvains frukts - viņam atņem visu ģimeni, un tad iedod citu vietā, un viss kārtībā. Varbūt tā ir kāda semītu mentalitāte, bet mūsu izpratnē normāls cilvēks nemainīs vienu savu bērnu pret kādu citu, pat labāku.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:28:25
Mulders
grēks palaists pašplūsmā top par to, ko mēs nu noteikti negribam aktualizēt, bet uvi... TU gribēji tikai sērkociņu padedzināt, bet cietumā jau liek nevis par sērkociņa dedzināšanu bet par šķūņa nodedzināšanu!
Jā, taču pēc tam tu vairs šķūņus nededzini. Slikti, ja bailēs no soda, bet labi, ja tāpēc ka esi sapratis kāpēc nedrīkst dedzināt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.04 12:29:57
Ctulhu, nuja... tas bij Jūdu arguments - Ja jau šis nebūtu vainīgs, vai tad mēs šo pie tevis uz tiesu vestu? Loģika kā māja!

Gadījums ar Kristu ir tieši tā perfekti nostādīts, ka tiek parādīts ka tieši CIVLĒKI bij vainīgi pie Kristus Nāves, nevis Dievs. Dievs vienkārši "neiejaucās" un Kristus bij nevainīgs, lai perfekti manifestētos grēks... Ka grēks iznīcina labo un saceļas pret Dievu arī tad, ja situācija ir "tabula Rasa"... tb Augšāmcelšanās bij Dieva atbilde pasaules netaisnībai... Dievs būdams taisnīgs post-factum ceļ augšā Kristu, jo viņš patiesi bij nevainīgs... BET Pasuale viņu taču notiesāja, un it kā taisnīgi kā noziedznieku sita krustā...

Un šajā vietā Velna nodoms un Velna īstenā daba kļūst skaidri redzama... Visur citur viņš kāreiz piesedzās ar "viņš jau grēcinieks, viņš pelnījis" tā teikt... ķēra zivtiņas duļķainos ūdeņos... Bet te ūdens ir skadirs un tīrs... un nevar vairs Ragainais noslēpties... Pie Krusta viņš tiek uzvarēts, jo tiek izģērbts visas pasaules priekšā... un nu vairs frukts nevar nekur paslēpties... viņš ir tā teikt `izdzīts` no pasaules, iedzīts tajos ļaunajos cilvēkos, kas viņu par savu čomu uzskata....

Un tieši šī attiexme pret Kristu un Kristus Krusta nāvi JOPROJĀM izceļ Velnu gaismā kā žurku saulainā dienā! Pie Kristus Krusta tu vairs nevari paslēpties savos prātojumos, filosofijā un viltībā... Tieši tamdēļ Velns no Krusta bēg (ne no krusta kā ornamenta, bet no tā notikuma) jo tur Viņš joprojām tiek kaunā likts un parādīts pasaulei!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.04 12:31:02
Davai... sjo... atgriežamies pie tēmas!

Kristieši nāk runāties vairāk... Nekristieši, lūdz par tēmu tieši!
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 130 , pavisam kopa bijuši: 17897