atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Laulības luterāņu baznīcā
Ervīns
Iesūtīts: 2008.03.28 18:33:18
Cik man ir zināms laulība luterāņu baznīca nav sakraments. Jautājums tads: vai LELBā ir pieļaujama laulību šķiršana?Ja bija šķiries vai LELB var atkārtoti salaulāt?
Kāda ir attieksme LELBam pret civillaulībām?Cik man ir zināms RKB pat pie komunijas nepielaiž, ja cilvēks dzīvo civillaulībā...
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.09.22 00:21:20
Bet katoļu baznīcai jau laikam lukturu laulība vispār neliekas saistoša, jo nav sakraments.

Nav tik traki. Katoļi šādām `jauktajām` laulībām pieiet kā izņēmuma situācijām un, cik zinu, katru gadījuma risina atsevišķi. Iespējais situācijas attīstības scenārijs ir šāds:
1) Vispirms piedāvā laulāties katoļu baznīcā, tad ar sakramentiem ir Ok.
2) Ja tomēr laulības notiek luterāņu baznīcā, tad ierosina abiem doties uz sakramenta saņemšanu katoļu baznīcā. (Man tas izskatās tikpat kā pēc atkārtotas laulību slēgšanas.)
3) Īpašā izņēmuma kārtība, ko atļauj kāds noteikta ranga priesteris: laulības luterāņu, bet katolim atsevišķi priesteris dod svētību / sakramentu / ??? (neatceros precīzi).

Mana sieva ir katoliete un mums bija 3.variants, jo iepriekšējie 2 man šķita nepareizi, ko es iemanījos arī bibliski pamatot, vismaz pats sev.
Vispār, sastopoties ar šādu situāciju, mēreni tracina visu baznīcas pārstāvju totālā nezinība ko darīt, vienīgā izeja lūgt palīdzību no Dieva, ko arī izmantojām un veiksmīgi.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.09.22 19:07:49
Mārtiņš

Vispār, sastopoties ar šādu situāciju, mēreni tracina visu baznīcas pārstāvju totālā nezinība ko darīt, vienīgā izeja lūgt palīdzību no Dieva, ko arī izmantojām un veiksmīgi.

Nu re, Tu atradi pareizo risinājumu! Es tev varu pateikt, kāpēc baznīcas pārstāvji šādās situācijās nezin ko darīt. 1) Katrs savdabīgāks gadījums prasa kādu lēmumu, kurš nav instrukcijās aprakstīts, tas nozīmē, ka jūzņemas personiska atbildība un ar to dažiem baznīckungiem dažkārt ir tā pašvakāk; 2) baznīckungiem ir nepārprotama vēlēšanās visu izdarīt pareizi pēc Dieva priekšrakstiem. Un dažkārt vienam otram var sākt likties, ka viņš ir tiešsaistē ar to Kungu un vienkārši realizē savu varu. Tas ir līdzīgs sindroms kā robežsargiem un muitniekiem, vai nav gadījies satapties?
priest
# Iesūtīts: 2008.09.22 20:43:39
Jānis Kalniņš
Mulders
# Iesūtīts: 2008.09.23 11:11:49
Trilobīte, Kristība netraucē ellē, ja netici tam, ko Kristībā saņem.

Tā teikt, miljons tev kabatā netraucē nosprāgt badā, ja tu šo miljonu nelieto maizes pirkšanai!
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 27 , pavisam kopa bijuši: 35323