atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas notiek KLB?
Akebono
Iesūtīts: 2008.03.27 01:23:23
Vai kādam ir objektīvas zināšanas, kas notiek KLB? Citādi te tikai pa kaktiem visu ko runā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.29 00:38:41
Ar latu šitai bildei ir maz sakara... Ja vien mūsu draugi negrib uzstāt, ka tajā "sodomā" vairs 10 taisnos nevarēja atrast. Bet ja varēja, tad kāpēc bij jāiet prom? Vai tad mēs paši no sevis varam prom aiziet?
Stiso
# Iesūtīts: 2008.04.29 01:13:36
Mulders
teicu jau, ka nav atbilstīgs piemērs, bet ddauka izaicināja. Kā tas ir - paši no sevis? No kādas organizācijas? - Jā. No luterisma neesam aizgājuši. Drīzāk atnākuši. Par sevi nerunāšu, jo nekur neesmu aizgājis, jo no sākta gala esmu tur kur esmu, tādēļ nav nekādu personisku aizkulišu vai ambīciju. Šeit es pazīstu luterismu, kāds tas ir - tīrā veidā, bez šīm personiskajām kolīzijām un aizvainojumiem, kas dažam labam bukam varētu uzdzīt asinis. Nē. Bet ir sāpīgi redzēt, ka aizkulises un ambīcijas vēl joprojām ir un pastāv, ka nevar vīri vienoties. Tas sāp visvairāk, ka jācieš draudzēm. Tā nu tas ir.
ddauka [78.84.9.33]
# Iesūtīts: 2008.04.29 08:59:37
ja nav tev atradies atbilstīgs piemērs, varēji taču savu nekompetenci paturēt pie sevis, ko?
klb esot tīrais luterisms bez ambīcijām un kolīzijām! tu kuru gribi te sasmīdināt, par ko te vispār notiek šis cepiens!?!
es vēlreiz saku - klb ir 1:1 lelb, tik drausmīgi miniātūrs, ka drīz izzudīs pavisam, he he
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.29 10:07:24
Stiso, "aiziet no sevis" es biju domājis saviem trūkumiem, saviem grēkiem, savām kaitēm! Vai "tur" šamās ir mazākas un mazāk kaitīgas nekā "šeit". Ejot prom cilvēks mēģina bēgt no ļaunuma, bet vai pirms tam ir padomāts cik pats ir šī ļaunuma avots? Jo ka nesanāk tā, ka aizejot tu paņem līdzi pats savas negācijas un sanāk tāds paradox... bēdams nekur neesi aizbēdzis, jo visu drazu savāc līdzi, bet to vietu no kurienes aizej atbrīvo no savām drazām!

Jo patiess ir teiciens - visvairāk citos mēs neieredzam savus trūkumus! Un ir bezjēdzīgi meklēt "ideālo baznīcu", jo līdzko tu tajā iestāsies, tā vairs nebūs ideāla!
s.z... [87.110.54.83]
# Iesūtīts: 2008.04.29 10:31:28
ddauka, mani māc nelabas aizdomas, vai tik daudz atbilstīgāks piemērs nebūs korintieši, ar kuriem Pāvils bija spiests runāt kā ar bērniem Kristus lietā un kuriem vajadzēja pienu un ne smagu barību
"Kamēr jūsu starpā naids un ķildas, vai tad neesat miesīgi, un vai nedzīvojat kā šīs pasaules cilvēki?"
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.04.29 10:41:07
Ddauka , a` zivs meklē kur dziļāk, cilvēks kur labāk , - jā, vecā KLB kā jumta organizācija ir dabūjusi deathblow , bet kas par to - ir taču autonomas ATA luterāņu draudzes - konfesionālas evaņģēliski luteriskas brīvbaznīcas. Cilvēki taču nepulcējas KLB, bet gan draudzēs ap Vārdu un Sakramentu.

Stiso , fakts ir tāds, ka pārāk daudz kas tika būvēts uz āru - uz ideāliem, bet teorijā; uz izrādīšanos, uz pretnostatījumu, uz negativa pārsvaru pār pozitiva, uz izcilām personībām ar apustuliskām ambīcijām, bet ne apustulisku misijas dedzību un profesionāliem teologiem . Ne jau velti Dievs sagāza tieši to - virtuālo, kas bija būvēts uz visiem šiem salmiem un sienu, bet draudzēs nekas īpaši nemainījās, jo Kristus apsolījumi jau ir tikai draudzei.
Un ja godīgi , tad GB&IP izrīkojās kā heterodoksi (jeb citādi ticošie), ārdīdami sadraudzību ar ļooti vieglu roku dēļ iemesliem, kurus paši nespēj formulēt. Luterāņi tā nerīkojas.
Mārtiņš Luters [84.237.169.73]
# Iesūtīts: 2008.04.29 10:45:18
Pieņemiet nesaprātīgos, maldīgos brāļus un panesiet viņus ar pacietību-raugieties uz viņu grēkiem gluži kā uz saviem. Un, ja jums kas ir labs, ļaujiet, lai tas pieder arī viņiem. Ja paši sevi uzskatāt par labākiem nekā šie brāļi- neturiet to par laupījumu, bet esiet pazemīgi un raugieties uz sevi tieši tāpat kā uz kādu no viņiem, lai spētu viņus panest. Jo jūsu nelaimīgā taisnība nespēj pieļaut, ka tai līdzās atrodas kāds vājāks: tā arvien domā tikai par bēgšanu un nošķiršanos, lai gan ar savu klātbūtni, ar pacietību un lūgšanu un savu piemēru spētu palīdzēt vājākiem brāļiem. Jūs noslēpjat sava Kunga doto algu tiem, kuri līdz ar jums kalpojuši, un neatdodat viņiem pienākošos daļu. Ja arī jūs paši esat kā rozes un lilijas, ziniet: jūsu ceļš ies caur ērkšķiem; bet pielūkojiet, ka ar savu nepacietību un pārdrošo tiesāšanu vai slēpto augstprātību paši nekļūstat par ērkšķiem! Kristus valstība
Mārtiņš Luters [84.237.169.73]
# Iesūtīts: 2008.04.29 11:00:57
Kristus valstība arvien atrodas ienaidnieku ielenkumā. Nekļūstiet par tādiem jūs paši!
s.z... [87.110.54.83]
# Iesūtīts: 2008.04.29 12:45:11
Artos Vēl tikai atliek ap. Pāvilam sekot šim piemēram, un visi pasaules mūžam nesamierināmie teologi būs rāmi kā jēri!
Bet šim topikam nudie pietiek ar Luteru: "Jo jūsu nelaimīgā taisnība nespēj pieļaut, ka tai līdzās atrodas kāds vājāks: tā arvien domā tikai par bēgšanu un nošķiršanos, lai gan ar savu klātbūtni, ar pacietību un lūgšanu un savu piemēru spētu palīdzēt vājākiem brāļiem." - Diez kurš te visu laiku ir pirmais laukumā...
ddauka [78.84.9.33]
# Iesūtīts: 2008.04.29 13:26:26
+1
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.04.29 14:04:08
indriķis
bet pēc būtības jau jūs domājat otrādāk - KLB ticībā stiprie, LELB ne tik ļoti nodevušies (lai arī uzpūtīgi) ... kāpēc mukāt?
cilvēks [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.29 14:23:50
Ja jūs nevarat ar cilvēkiem izlīgt, kā jūs domājat ar Dievu izlīgt?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.04.29 15:09:20
Indriķi,
jautājums paliek - kāpēc vienkārši nepalikt stāvam stipri savā ticībā, bet par katru cenu censties kādu citu atraidīt - jūs viņus, viņi jūs?

Pirms ilgāka laika ne pa jokam diskutējām par šo tēmu. Tagad viss piepildījies - mazā Plūmes grupa paliek uzticīga pati sev, un jūs esat laukā... Ideālas organizācijas cilvēku vidū nepastāv. Ja kas vēlas tās uzlabot ar izslēgšanas metodi, beigās paliek viens. Vienīgais pareizais.

Un formāla ticības artikulu pieņemšana nenozīmē spēju praktizēt kristīgo mīlestību un piedošanu...
Lai Dievs palīdz jums saprast, ko darīt ar savu dzīvi un kalpošanu!
cilvēks [80.233.156.204]
# Iesūtīts: 2008.04.29 15:43:54
Indriķis, Cilvēk , cik tad labo darbu jāizdara, lai ar Dievu izlīgtu?

Vai tad te kāds par labajiem darbiem runā?

Tāpēc, kad tu upurē savu dāvanu uz altāra un tur atminies, ka tavam brālim ir kas pret tevi, tad atstāj turpat altāra priekšā savu dāvanu, noej un izlīgsti papriekš ar savu brāli un tad nāc un upurē savu dāvanu.

Tādējādi tev ir divas izvēles!
1) Definēt tos "kaklakungus" par taviem ienaidniekiem, kas nav cienīgi saukties par tavu brāli - tātad neticīgajiem pieldzināmi
2) Tu ej pie Dieva Altāra neizlīdzis ar savu brāli, bet meklē izlīgšanu ar Dievu!

Ja kāds saka: es mīlu Dievu, - un ienīst savu brāli, tad viņš ir melis; jo, kas nemīl savu brāli, ko viņš ir redzējis, nevar mīlēt Dievu, ko viņš nav redzējis.

Redzi, ja tu nebūtu pestīts, tad varētu teikt - es neko nevaru darīt. Bet tagad tu saki, ka esi Dieva kalps, tad uz tevi attiecas šis pants.
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.04.29 16:06:03
Cilvēk , pirmkārt, es nemeklēju izlīgšanu ar Dievu, kas notikusi jau pie Kristus krusta pēc Viņa iniciatīvas. Man pietiek ar Viņa žēlastību un piedošanu.
Otrkārt, mūsu samierināšanās piedāvājums tika uz karstām pēdām noraidīts, lai gan no mūsu puses joprojām ir spēkā, tāpēc negribu apgrūtināt savu sirdsapziņu ar lietām, kas nav no manis atkarīgas. Bet "kaklakungus" pēc definīcijas jātur pa gabalu no kakla , neatkarīgi no tā vai tie skaitās brāļi vai arī nav!
Treškārt, tevis minētās rakstu vietas par upura dāvanu ekseģēze vairāk atgādina eiseģēzi, jo tāda tās interpretācija nozīmētu vien to, ka tik pat kā neviens kristietis nevarētu iet pie Dievgalda, bet nopūlētos apskraidot visus ,kam kaut kas varētu būt pret viņu. Bet priekš kam tad grēksūdze un absolūcija?
znatoks [80.233.249.4]
# Iesūtīts: 2008.04.29 17:01:22
Noasveidīgais : Nu ir tā, kā saki. Bet ko nu? Bet arī tā, kā Indriķis saka: svētdienās rītos esam tur, kur bijām un no kā arī dzīvojam. Tad jau redzēs kā būs. Ticīgiem ļaudīm visas lietas nāk par labu. "Ir labi, kas no tādiem šķirts!". Tiem trijiem nu ir skaidrs, kas ir šie "ticības apliecināšanas varoņi": šī skaidrība tapa kā milga, kas lēnām paklīda daudzu gadu garumā, kamēr vienu brīdi viss kļuva pilnīgi skaidrs. Es zinu, ka viņiem tagad ir grūti, ir arī kauns un šo grūtumu nu katrs kompensē kā māk. Varbūt nevajaga te vairāk sāli brūcēs kaisīt? Atceries, ko pats tikko rakstīji par kristīgo mīlestību, tie ir pareizi vārdi. Pie tiem arī paliksim - praksē. Es neredzu arī te to ticību darbībā: pamēģināt mierināt, palīdzēt, uzmudrināt , jo uz to esam aicināti kā mazie kristi viens otram. Tā jau ir tā mīlestība darbībā: nevis tagad izsmiet: nu, re, kur paši iebraucāt, ha, ha utt.
filologs [87.110.172.85]
# Iesūtīts: 2008.04.29 19:48:29

Indriķi, vēl viens jautājums (ja nevēlies, neatbildi ) - vai Tu arī esi viens no tiem trijiem; varbūt tas pats Dāboliņš?.. Tu, runājot par to atstādināšanu, ik pa laikam saki: "mēs, mūs", utt. - tā nu man radās jautājums par Tava teksta (un faktiski visas situācijas) interpretācijas variantiem. Vai nu Tu esi tā iedziļinājies to 3 mācītāju situācijā, ka izjūti to kā savu; vai nu patiešām esi viens no viņiem; vai arī KLB vadība atstādina ne tikai mācītājus, bet arī lajus?...


Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.04.29 21:34:08
Znatok,
es nevienu šajā brīdī neizsmeju. Mācītāju izslēgšana pēdējā laikā kļuvusi par tādu kā modes lietu. Laikam sākušies grūti laiki, ja tolerances līmenis ir tik zems un vienmēr vajag kādu jaunu grēkāzi.

Es tikai baidos par to, kādi secinājumi tiks izdarīti no Indriķa un pārējo puses.

Viena iespēja ir sacīt apmēram tā: konkrētie cilvēki (Plūme & co) nošāva greizi mūs izslēgdami. Tad nu paldies Dievam - labāk tiešām tālāk no tādiem! Šādi domājot, nekas nebūs mainījies. Viena grupiņa pret otru - abi vienādi. Vieni studējuši kopā vienā seminārā, otri otrā. Tā arī visa teoloģija un "sadraudzības pamats".

Otra iespēja: rodas atklāsme, ka izslēgšana (vai "izslēgšanās" ) kā tāda ir tomēr strupceļš. Esam mēģinājuši būt kopā ar "pareizajiem", bet tie izrādījušies vēl trakāki, nekā tie, kurus līdz tam uzskatījām par "nepareizajiem".

To tad arī no sirds novēlu. Jo tikai tad var sākties jebkāds dziedināšanas ceļš...
filologs [87.110.172.85]
# Iesūtīts: 2008.04.29 22:45:24


Indriķis: " Nav nekādu atstādināšanu, vien virtuālu -- dažu galviņās. Vienu draudzes priekšnieku, tātad laju gan arī mēģināja iebaidīt ar tamlīdzīgu atstādināšanu...
Noasveidīgais - cienīgtēviem tolerances (šī vārda labajā nozīmē) līmenis vienmēr bijis zems. Mums svarīgi ir paturēt sadraudzību draudžu starpā, ne par katru cenu draudzēties ar cienīgtēviem , kuri draudzēties ar mums negrib
"

Indriķi, Tu jau laikam uz mani atkal apvainosies , bet jautājums tomēr paliek - vai Tu pats esi cienīgtēvs vai lajs?...

Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.30 11:09:59
indriķis, kaklakungi ir svētīga padarīšana pazemības mācībai... skaties uz sliekām - ne tās sēj ne tās pļauj, bet nav otras lēnprātīgākas būtnes pār tām!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 76 , pavisam kopa bijuši: 34303