atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs islāms tautiešu vidū, gan ārzemēs, gan Latvijā
Voldemārs
Iesūtīts: 2008.03.14 21:35:30
Šo varētu par pārdomu diskusiju nodēvēt.
Domāju, lielākai daļai nav nekāds noslēpums, ka islāms strauji pieņemas spēkā un izplatībā.
Ko darīt kristiešiem/luterāņiem? [Nedomāju, vai šeit esošie neticīgie komentētāji kaut ko nopientu varēs līdzdalīt atbildē par to, lai gan pieļauju, ka atkal tiks krietni sa-oftopikots ] Ceru, kristiešiem gan būs kas sakāms.
Īstenībā, manuprāt, ja mums [kristiešiem/luterāņiem] vēl nav nekas sakāms, tad ir žēl, jo atbildes jau tagad ir nepieciešamas tiem, kas veic aktīvu islāma propogandu un gūst panākumus šajā "misijā".
Tātad, vēlētos ierosināt padomāt, ko katrs kristietis varētu atbildēt cilvēkam, kurš uzdod jautājumu par izvēli - kristietība vai islāms?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 37 . 38 . >>
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.06.27 15:29:58
indriķis

Nu ja, lai dzīvo mierīgi, tikpat Dievs visu izvērtēs.
Tomer gluži bez dialoga iztikt laikam vairs nevarēs, jo mūsu dzīvesvietas sāk pārlieku jau pārklāties.. es nezinu, vai Latvija piem., drīkstētu atteikt Irākas bēglim, ja pati piedalījusies netaisnīgā karā, palīdzēdama izpostīt viņa mājas?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.27 17:28:44
-Jona- a kamdēļ lai Latvija dotu patvērumu muslimiem? Muslimi daudz dod patvērumu kristiešiem, atļaujot paturēt savu ticību?

Šķiet tu savu naidu pret Amerikāņiem putro ar Kristīgo ticību!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.06.27 17:35:05
a_masiks

Zini, pietiek ja esi Tabakijs, aiz Širhana muguras ielīdis. Pēc st.taut. tiesībām, arī visnožēlojamākais līdzskrējējs pakļūst zem tās pašas okupanta birkas. Pat ja pabijis tur tikai vienu dienu. Par nonestajām mājām - bija iekš you.tube viens tāds laikus neizcenzēts materiālītis iesprucis, kur gāja vaļā sparīga apšaude, lamu vārdu pavadīta, ar letiņu piedalīšanos.
Bet tu tici vien pasaciņai par labajiem miera uzturētājiem , kas aizbrauca vietējiem konfektes dalīt.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2009.06.27 19:10:12
uz Labojis Merlins: 2009.06.25 20:16:42 Merlin!
Būšu godīgs, Tavs koments mani ļoti pārsteidza. Kur ir Tavs ieturētais un inteliģentais stils?
Man radās pārdomas, kuras mēģināšu grupēt pāris rindkopās.

Par islāma piekritēju uzrunāšanu.
Vai pareizi sapratu, ka Tev ir kas labāks padomā par mācību ar ko runāt ar muslimiem? Man radās iespaids, ka Tavi ietekumi centrējas uz budismu un ļoti strīdīgo Akvilas Terēzi ar Krusta Jāni (Bonhofers būs zemāk, jo nesaprotu, kā abus minētos ar Bonhoferi var likt "vienā maisā"? Bet, kur paliek Kristus vēsts pasludinājums? Kur pasījošā žēlastība? Jeb vai Tev bibliskā žēlastības mācība ir sinonīms "baznīcas doktrinālajai sistēmai"?
Vai tikai Tu atkal kaut ko nopietnu nejauc, kā ar reprezentatīvo un redzamo baznīcu?

Par lasīšanu, man patīk lasīt daudz un dažādus, bet kritērijs paliek viens - Raksti. Īpatni gan ir tas, ka J.Rubeņa pēdējā grāmatiņa Tev liekas ""lētās žēlastības" ortodoksu nolādēta". Latviski bija divas nopietnas recenzijas - A. Bites un J.Uļģa. Ja runā par tām, Bite analizēja rakstu ar Biblisko mērauklu, Uļģis salīdzināja darbu ar austrumu mācībām. Kura ir tā "lētās žēlastības" pārstāvētā: bibliskā vai reliģiju zinātniskā?

Par Bohoferu.
Man prieks, ka tagad viņa darbi ir pieejami latviski ne tikai drukātā veidā, bet arī elektroniski, pat e-baznīca viņu "publicē". Arī lelb.lv varētu sākt to darīt

Noslēdzot, ko nozīmē "Mācīt kā praktiski būt kristietim"? Vārdi skaisti, bet kā tas izpaužas praktiski? Un galvenais, kā tas atšķiras no praktiskās būšanas par musulmani, budistu vai kādu citu?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.06.27 23:46:54
armilo [78.84.106.207]
Armijā tieši musulmaņi lietoja narkotikas. Pats pirmo reizi no viņu mantas ,,nogaršoju,,. Reiz kādā tuksneša lidostā videozālē ...ko ieraudzīju - pilna zāle ar muslimiem ...garšīgi skatījās seksenes....ziemeļos ,OSlo videoveikalā,kur veikalnieki muslimi sekseņu piedāvājums kaudzēm,tas pats Zviedrijā....tajāpašā laikā viņu sievas pa kristiešu ielām slāj aizklājušas seju. Izcila liekulība...atļaujas pat kristiešiem uz ielas noraut krustiņu...
tā kā nevajag....
Saguaro
# Labojis Saguaro: 2009.06.28 00:04:39
armilo [78.84.106.207]

"Skaties uz muslimu un kristiešu ticības augļiem, un izvērtē pats, kur ir vairāk ticības Dievam."

Lūk tas mani tiešām interesē. Kādēļ tad muslimi tūkstošiem un miljoniem bēg no savām islama svētību pilnajām valstīm uz kristiešu civilizācijas zemēm, sevišķi uz "mazo sātanu" - Angliju? Un kas tie par augļiem, kad vieni muslimi spridzina un apšauj otrus muslimus viņu mošejās? Tas būtu labāk par eitanāziju?

Kaspis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.06.28 09:31:36
Kristietība pirmkārt ir reālas attiecības ar dzīvo Dievu(caur individuālu, tikai Dievam veltītu speciālu laiku lūgšanām un Vārdam) un otrkārt, citu cilvēku iepazīstināšana ar Viņu(pirmkārt, caur katra indivīda morālu dzīvi un caur Baznīcas ietekmi valsts līmenī). Par to visvairāk ir jāsludina, uz to visvairāk ir jātiecas un jādomā. Kamēr kristietība būs sociāli klubi, filozofu biedrība, no sabiedrības norobežojušās sektas - tikmēr islāms uzvarēs.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.06.28 17:24:46
Saguaro
Lūk tas mani tiešām interesē. Kādēļ tad muslimi tūkstošiem un miljoniem bēg no savām islama svētību pilnajām valstīm uz kristiešu civilizācijas zemēm, sevišķi uz "mazo sātanu" - Angliju?


Vēsturi jāpēta no sākuma, nevis no vidus. Tāpēc, plz, ieskaties kaādreiz Anglijas koloniju gadsimtu garajā hronikā. Kura pat vēl nav beigusies, piezīmēsim (jāpiebilst gan, ka nebija tur tikai sliktas lietas, bija arī daudz kas labs - šādas tādas civilizācijas vēsmas arī šī vārda labākajā nozīmē). Tomēr fakts kā tāds ir nenoliedzams. pirmsākumi šai muslimu u.c. invāzijai tātad bija, ka pirmeie no viņiem tika masveidā ievesti metropolē kā otršķirīgi kalpi/vergi
(patiešām nevienu pašu A.Konan - Doila darbu neesi lasījis/skatījies? Kā briti cenšas taisnīgi sadalīt piem. tādus Agras dārgumus , kurus faktsiski ir visprastākajā veidā nolaupījuši no paverdzinātajām zemēm?)?

Ja domā, ka tas neatstāja sekas, tad tev vderētu pavazāties pa ASV melnādaino kvartāliem, kur paaudžu paaudzēs iesakņojies naids uz balatjaiem, kuru priekšā melnie pat nedrīkstēja autobusā apsēsties.
Vai pat vispār iekšā kāpt.

P.S. nevis Angliju ,bet Ameriku un izraelu mullas saukā par lielo sātanu un mazo sātanu.


Un kas tie par augļiem, kad vieni muslimi spridzina un apšauj otrus muslimus viņu mošejās?

tie augļi ir Vecās Derības augļi:
21 Tad nu lai tavas acis nelūkojas žēlodamas: dzīvību pret dzīvību, aci pret aci, zobu pret zobu, roku pret roku, kāju pret kāju.
/5.Mz.19/
viņi lielā mērā vadās vēl pēc šiem priekšrakstiem (plus vēl speciāli sarīdīti viens pret otru). Bet ko dara mīļie svētie kristieši, kuriem būtu tā kā jāmīl pat savs ienaidnieks? Šie kristieši šodien iet un paši pirmie aiz melīgiem ieganstiem iebrūk muslimu mājās... tāpēc viņu alga būs daudz neapskaužamāka - kam nu daudz dots...

armilo [78.84.106.207]
# Iesūtīts: 2009.06.28 17:33:38
Saguaro 1) Uz "mazo sātanu" muslimi bēg tā paša iemesla dēļ kā Latvijas kristieši, proti, lai kalpot Mamonam. Savas ticības nodevēji ir sastopami visās reliģijās. Neviens nevar kalpot diviem kungiem. 2) Tie ir dzīšanās pēc politiskās varas augļi. Tam ar ticību ir maz sakara. Ticicība allaž ir izmantota ļaunprātīgi, kā kristietībā, tā islāmā. Protams, ka tas nav labāk par eitanaziju, jo nāve nevar būt labāka par nāvi.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.06.28 17:51:55
armilo [78.84.106.207]

Nu es gan nedomāju, ka visi latvieši, kas, bezizejas mākti šodien strādā Īrijā, aizdevušies turp Mamona raģi .
Aivars
# Iesūtīts: 2009.06.28 23:36:48
-Jona-
Aha, draudot ar durkļiem, šie restotās lidmašīnās tika sadzīti.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.06.29 10:15:54
Aivars

Īrijā bijusi neesmu, bet esmu izlasījusi L.Muktupāvelas "Šampinjonu derību" - visai izsmeļošs skats no iekšpuses , tā teikt. Nu visdažādākie cilvēki, protams, arī tādi, kam kur labi, tur tēvija, tādus var atrast vienmēr un visur.
bet sestdienas LA atkal apraksts - 23 g. veca meitene, dzīvo un strādā Īrijā, lai spētu samaksāt par tālmācības studijām Latvijā, uztur savu mazo māsiņu un vēl palīdz otrai māsai. Tev celtos roka mest viņai kaut ar pavisam sīku olīti?
Saguaro
# Iesūtīts: 2009.06.29 17:12:11
-Jona-

Nu beidz, arābi arī ir iekarojuši un kolonizējuši uz nebēdu, un ja Tev nav gadījies dzirdēt, tad atgādinu, ka muslimu vergu tirgotāji savulaik transportēja desmitiem tūkstošu vergu no Eiropas uz Ziemeļāfriku. Kad skatos BBC sižetus par muslimiem Francijā pie Lamanša tuneļa, kur viņi skandē "England, England", galīgi neliekas, ka viņi turp tiek dzīti ar varu. Tāpat arī pie Melilas, kur muslimi ar trepēm sturmē dzeloņstiepļu žogus, lai tikai iekļūtu katoliskajā Spānijā. Nu galīgi neliekas, ka islams ir spējis radīt paradīzi, kur Gara augļi redzami parādās un kur cilvēkiem patiktu dzīvot.
Saguaro
# Iesūtīts: 2009.06.29 17:17:16
armilo [78.84.106.207]

Nu redzi pats. Ir nepareizi salīdzināt labākos muslimus ar sliktākajiem kristiešiem. Jāsalīdzina līdzīgais ar līdzīgo. Nominālie musulmaņi ir tikpat nepaklausīgi Dieva likumiem kā nominālie kristieši. Starpība ir tā, ka Tev, kas arī noteikti kādās lietās esi apgrēkojies pret Dievu, neatliek nekas cits, kā baismīgās tiesas gaidīšana, kamēr kristiešiem ir aizstāvis un glābējs Jēzus Kristus, kas viņu vietā izcietis sodu par viņu grēkiem, tagad sēž pie Allāh labās rokas un aizbildina tos, kas tic uz viņu. Viņš pats ir apsolījis, ka neviens, kas tic uz viņu, nenonāks ellē, bet iemantos mūžīgo dzīvību.
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.06.29 17:40:46
Voldemārs

Lūk, paceļu savas acis un raugos uz Tevi un uz Mulderu. Tu esi teoloģiski izlgītots, Mulders laikam pašdarbnieks. Tomēr Mulderam piemīt spēja starp detaļām ieraudzīt galveno virzību, kamēr Tu, atvaino, piesienies detaļām un apmaldies trijās priedēs, mežu tā arī neieraudzījis. Tāpēc jau arī Tu neieraugi, kas ir kopīgs Avilas Terēzai, Jānim no Krusta un Bonhēferam.

Tas, ko gribēju pateikt, ir bēdīgais fakts, ka daudzi t.s. ortodoksie luterāņi uzskata, ka īstā kristietība ir mentāli piekrist tam, kas rakstīts Vienprātības grāmatā kā absolūtajai patiesībai. Taču šodienas postmodernajai sabiedrībai patiesība ir "pie vienas kājas", kā mēdz izteikties viens no tās adeptiem Kārlis Streips. Kad ieeju e-baznīcā un palasu Roberto, talyc, vai gviclo ortodoksi pareizos tekstus, komplektā ar viņu attieksmi tas man liekas atbaidoši un pat pretīgi. Ja Kungs Jēzus mani nebūtu savaldzinājis, pirms ieraudzīju tādus kā viņi, es nemūžam nebūtu kļuvis par kristieti.

Es vispār nerunāju par to, kā uzrunāt muslimus. Es runāju par to, kas luterāņiem būtu jādara pašiem priekš sevis, lai viņi kļūtu par ticamiem Kristus lieciniekiem pasaules priekšā. Manuprāt tā ir gremdēšanās lūgšanā, Rakstu apcerē, svēttapšanā un svētdzīvē. Jānis, Terēza un Dītrihs runā tieši par to. Viņi zin, kas notiek garīgās izaugsmes ceļā un prot dot padomus iesācējiem. Tas arī viņus vieno. Ja luterāņu baznīca nepratīs cilvēkus vadīt svētdzīvē un garīgā izaugsmē, viņi varēs ar savu mentālo patiesību palikt reliģiskās virzības ceļmalā.

P.S. Latvijā notiek daudz kas vairāk nekā "Svētdienas Rītā" publicētais. A.Bites raxtu negadījās izlasīt, bet J.Uļģa publikāciju nosaukt par nopietnu analīzi nozīmētu dot lielu uzticības kredītu, kādus dižķibeles laikā lv. vairs neizsniedz.
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.06.29 17:51:28
bet ja jau ir tā, ka " Taču šodienas postmodernajai sabiedrībai patiesība ir "pie vienas kājas"", tad ko iesācējiem vispār var iemācīt - meditē vai "kristīgi" domāt, darboties - un par kādu garīgu izaugsmi bez patiesības vispār var būt runa?! Tipa, meditējiet par patiesību bez vārdiem, tā ir jums kaut kur iekšā.

Izskatās pēc - nu palasiet kā viņi, svētie, darīja un mēginiet atdarināt, varbūt iepatiksies un kad pieradīsiet, tad jau arī patiesība būs tepat ap stūri.

droši vien Merlins neko tādu nedomāja, bet kaut kā tā izskatās jau otrajā komentārā pēc kārtas.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.06.29 18:08:37
Saguaro

Nu, senāk jau kāvušies bezmaz visi ar visiem un krustu šķērsu. Tomēr, kas noticis pārāk senā vēsturē, to vienmēr aizēno jaunākas ziepes , kā likums. Īpaši, ja šīs ziepes vēl nav beigušās, nedz kaut kādi izlabotas. Un tieši to es redzu šodien Irākas/Afganistānas sakarā. un cilvēki vnk bēg uz mazāk izpostītām zemēm, kas tur tik nesaprotams. No Dubaijas laikam tā īpaši nebēg, vai ne?

Ne prātā nenāk islama kārtībā redzēt paradīzi, un pārāk labi arī nepārzinu islāma pasauli. Man rūp, lai kristieši paši atbilstu savai augstajai sūtībai, nevis mklēt utis svešos kažokos.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.06.29 18:23:46
Rausītis

Es savu teikto iešaurinu uz kristīgās un luteriskās ortodoksijas ietvariem. Ortodoksa doktrīna vienmēr ir nepieciešamais atskaites punkts. Problēma rodas tad, ja to sāk uzskatīt par pietiekamu.
Saguaro
# Iesūtīts: 2009.06.29 18:32:21
vilks

Skaidrs, ka Jēzus tāds, kāds Viņš pats sevi atklāj, islama mācībā neiederas.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.06.29 18:36:27
Ctulhu

Ortodoksa doktrīna no liberālas atšķiras ar to, ka vismaz ir skaidrs, kas kam un kāpēc tic. Ortodoksija ir saistošāka tiem, kas patiešām interesējas par attiecībām ar Dievu. Liberālā teoloģija ir pieņemamāka tiem, kas interesējas par vispārhumānistiskiem un sociāliem jautājumiem dažādos aspektos, t.sk. kristīgajā. Šeit runa ir par tiem, kas meklē attiecības ar Dievu, tādēļ ortodoksija šai gadījumā ir atbilstošā opcija.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 37 . 38 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 101 , pavisam kopa bijuši: 35819