atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Atkal par KN prezentēto karmoloģiju
Mulders
Iesūtīts: 2008.03.05 13:25:01
Tēmu izcelsim, lai nesaputrotu atkal!

KN ir aicināts precizēt vai pareizi esmu izpratis uzstādījumu - mēģināšu maximāli abstrakti, lai nepaspruktu kādas detaļas, kas nav būtiskas, KN precizēs!

1. Ir "augstākais" existences līmenis, kuru ir radījis Dievs, kurš ir ar savām predefinētajām likumsakarībām, kuras nav pakļaujamas nekādai izvēlei vai debatēm, tās tā sacīt tiek "uzspiestas" ikvienai Radībai, kas ienāk existencē... Nosauksim šo vietu par "Īsto Realitāti"
2. Šajā realitāte tiek saštancētas dvēseles, kuras nekādīgi nav pretrunā šiem predefinētajiem "Īstās Realitātes" likumsakarībām un šo likumsakarību kontextā šīs būtnes ir kā mazi fanātiski zinātāri bērni, pietam spējīgi procesēt jebkuras sarežģītības sistēmas parametrus un varbūtības.
3. Šīs būtnes ir absolūti brīvas savā rīcībā Īstās Realtiātes likumsakarību kontextā un tā kā nekas cits īsti nav radīts, tad šīs būtnes metās apgūt dažādas zināšanas predefinētās "skolās" jeb "spēlēs"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.13 16:32:26
Kāds variants tev šķiet labāks un kāpēc:
1) tavs bērns pats aug, attīstās un nonāk pie atziņām,
2) tev ir "atziņu ieprogrammators" un tu ieraksti tās bērna smadzenēs, lai viņam nav jaķēpājas pa dzīvi. Kā nekā, rezultāts tas pats.


Ja abi gadījumi laikā un resursos ir līdzīgi, tad pofig kurš... Bet ja #2 ir būtiski ātrāks un labāks, tad es izvēlētos šo. Es būtu tikai priecīgs, ja bērns varētu apgūt 12 klašu vielu 1as stundas laikā, ja tas nekaitētu viņa veselībai (arī psihiskajai)!
Arī es pats labprāt gribētu zināt, piemēram, visu ķīmiju uzreiz, nemācoties!

Varbūt, nav jēga arī dzīvot - kāds var nodzīvot tavā vietā? Te ir tāds moments, ka pati attīstība un šķēršļu pārvarēšana ir process, ko nevienam nav jāatdod.
Bet tas ir tikai tavs uzstādījums!
Tev patīk pārvarēt šķēršļus... nu lai tā būtu! Man patīk piemēram sauļoties un lasīt un ideāli, ja ēdiens pats ledusskapī materializētos un man nebūtu jāpārvar šķēršļi - iet pēc ēdiena uz veikalu, vai mācīties IT, tad dabūt labu darbu, strādāt kādu citu cilvēku labā, pelnīt naudu un to visu tikai tāpēc, lai man ledusskapī būtu ēdiens, kas tīri objektīvi vajadzīgs tam, lai es varētu darīt tieši to ko es GRIBU tiešām darīt!
Es tev nearu laupīt tavu vēlmi, taču kamdēļ tu projicē savu scenāriju kā vienīgo pareizo un globālo?

Man, piemēram, nepatīk mācīties... ja varētu zināt bez mācīšanās, es labprāt izvēlētos fixo kursu... kā Neo vai Trinity Matrixā... Man zināšanas ir tikai instruments lai darītu to ko es gribu!

Nezinu. Ņūtons par to neko daudz nesaka.
Prijehaļi! A ko saka KN?

Mulders saka... attīstībai ir tikai tik jēgas, cik tā iedod rokā mums instrumentu ar kuru var olas kasīt, jo tas ir baigi patīkami!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.13 16:37:22
Njea, man var buut komplekts saadu `predefineetu programmu` ar dazaadiem saakuma postulaatiem, nu liidziigi kaa tagad modernajaa fizikaa ir grupa liidzveertiigu teoriju un nav zinaams kura ir patiesaa un vai vispaar patiesaa ir...

Ctulhu, atkal jautājums... kāds ir zināšanu un attīstības mērķis? Ko tu gribi panākt? Ko izdarīt? Jeb mērķa nau un pati attīstība ir šī existences jēga?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.03.13 16:40:05
Mulders
Es būtu tikai priecīgs, ja bērns varētu apgūt 12 klašu vielu 1as stundas laikā
Tu ir akls vai izliecies? :-)
Ne jau fizika, ķīmija, pilotēšana, bet - Atziņas par labo un ļauno!
Vai programmēsi savam bērnam "mīlēt savu ienaidnieku", "izjust līdzcietību". ...?
Pirmos (ķīmiju, fiziku, ...) es ar labprāt saprogrammētu sev smadzenēs, bet otros (atziņas) - nē!

Man patīk piemēram sauļoties un lasīt un ideāli, ja ēdiens pats ledusskapī materializētos un man nebūtu jāpārvar šķēršļi - iet pēc ēdiena uz veikalu,
Man ar tas viss patīk, ka varētu materializēt dajebko! Bet ka man kāds saliktu galvā "mīlēt savu tuvāko"?

Prijehaļi! A ko saka KN?
Kuda prihehaļi? Kristieši tak par Paradīzi nesaka praktiski neko, kā tikai - "tur būs labi!"
Savukrt, KN jau pateica:
Iespējams, ka beigās notiek atkal saplūšana ar Avotu, no kura esi radies.
Vai konstatē, ka Viss ir Viens.
Vai arī - kā Ctulhu, attīstība ir bezgalīga.
Vai attīstās līdz zināmam līmenim, ierauga, ka tā bija spēle "Attīstība", un metās atkal spēlēt no jauna.
Vai attīsties līdz kautkādamturlīmenim, nu tad attīstība beidzās, un sākās processX, mums pavisam nesaprotams.
Vai - notiek viss tas pats, kas kristiešu Paradīzē.
utt, utml...
, te noteikti ka nav visi iespējamie varianti, tak vienotā doma ir "tur būs labi"!
Nevienam variantam nedodu priekšroku, viss ir "varbūt".
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.13 16:46:36
Tu ir akls vai izliecies? :-)
Ne jau fizika, ķīmija, pilotēšana, bet - Atziņas par labo un ļauno!
Vai programmēsi savam bērnam "mīlēt savu ienaidnieku", "izjust līdzcietību". ...?


Bet vai tad šo visu mēs neapgūstam tieši tāpat kā fiziku ķīmiju? Es patiesi gribētu lai mani bērni ir labi un mīloši, un ja es to varu iemācīt 1as stundas laikā tad labāk 1as stundas laikā nekā 12 gadu laikā! Jeb citiem vārdiem, es gribētu bērniem dot visu to kas nepieciešams lai viņi varētu sākt dzīvot dzīvu dzīvi! Es pat neesmu pārliecināts vai kāds to spēj šajā pasaulē, kur katra minūte bezmazvai ir cīņa ar 2 TDL

Man ar tas viss patīk, ka varētu materializēt dajebko! Bet ka man kāds saliktu galvā "mīlēt savu tuvāko"?

Nu Mīlestība ir nesaraujami saistīta ar izvēli! Tai jābūt brīvai nevis programmētai!

Labi... tad "mācīties mīlēt" būtu tā attīstība par kuru tu iestājies?

Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.13 16:47:27
Ctulhu, nja... augstu zamahnulsa!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.13 16:54:15
Mulders
ja es to varu iemācīt 1as stundas laikā tad labāk 1as stundas laikā nekā 12 gadu laikā!
Nevis iemācīt, bet nospiest pogu, un tavs bērns pēkšņi paliek labs.

Nu Mīlestība ir nesaraujami saistīta ar izvēli! Tai jābūt brīvai nevis programmētai!
Nesaprotu. Tad tu spiedīsi pogu uz kuras rakstīts "mācēt mīlēt savu tuvāko", vai nespiedīsi?

Labi... tad "mācīties mīlēt" būtu tā attīstība par kuru tu iestājies?
Pricipā, jā. Mīlēt un līdzīgas lietas, kā "palīdzēt", "just līdzi", u.c., ko parasti saista ar morāli un garīgumu. Laikam jau ar "mīlēt" daudzas no viņām nosedzās, ja ne visas.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.13 16:54:44
Mulders
Ctulhu, nja... augstu zamahnulsa!
Ctulhu dievs nav Dievs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.13 17:44:37
Pricipā, jā. Mīlēt un līdzīgas lietas, kā "palīdzēt", "just līdzi", u.c., ko parasti saista ar morāli un garīgumu. Laikam jau ar "mīlēt" daudzas no viņām nosedzās, ja ne visas.

Nu tad mēs varam pie šitā vienoties! Un Mulderam šķiet, ka šādu attīstību Paradīze un Kristietība neizslēdz! Tā ir Dievišķa attīstība kura nav izslēdzama arī no Paradīzes!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.13 17:45:17
Ctulhu dievs nav Dievs.

KN ā nu arī taisnība!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.13 17:47:09
Mulders
Nu tad mēs varam pie šitā vienoties! Un Mulderam šķiet, ka šādu attīstību Paradīze un Kristietība neizslēdz! Tā ir Dievišķa attīstība kura nav izslēdzama arī no Paradīzes!
Jā.
Tak es sapratu, ka Paradīzē tādas būtnes uzreiz automātiski izveidojās. Tas ir, kristietis pēc nāves tiek pārprogrammēts, attīrīts no piesārņojumiem un viņam cita starpā ieprogrammējas arī "māku mīlēt savu tuvāko, māku mīlēt Dievu".
Tad es ne tā sapratu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.13 17:49:35
KN, godīgi sakot... es nezinu... tā kā es diez vai varu teikt, ka es protu mīlēt, tad es nevaru pateikt, kas IR mīlestība un ko tas nozīmē pēc būtības!
Man ir aizdomas, ka tā mīlestība, ko mēs šeit uzskatām par mīlestību, ir tikai īstās mīlestības atblāzma... "modelis" maza daļiņa... Kā 40w lampiņa ir tikai ēna salīdzinot ar Sauli vai kādu Zilo gigantu!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.13 17:49:51
Ctulhu, ar piesārņojumu! Kā arī... nezinu... nav nācies Paradīzē būt, vai vismaz apzināties, ka tur esmu!

Existences līmeni? Brīvības dimensijām? Informācij? Fiziku? Nezinu!

BTW manuprāt tava paradīze būtu Kliforda Saimaka izlolotā paradīze - mūžīgās zināšanu iegūšana + paralēlās pasaules!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.03.13 17:52:10
Mulders
Tas jā, es arī neprotu mīlēt ideāli vai tuvu tam. :-)
Bet jautājums bija - vai Paradīzē tu to pratīsi automātiski, vai arī tev būs jāattīstās līdz tam, vienkārši tev būs daudz mazāk šķēršļu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.13 17:53:20
Nu tad paprovee extrapoleet. Tev ir zinaams seit realizeejamais miiletiibas modelis, meegini izdomaat jaudiigaaku, efektiivaaku, universaalaaku utt. variantu.

Nevaru!

Es pat nevaru iedoma`ties Hiperkubu... kur nu vēl HiperMīlestību! Vismaz kubu es zinu un varu saprast, bet es pat nesaprotu un nezinu kas ir Mīlestība šeit... kur nu kas tas ir TUR!
Jebkura extrapolācija būs tikai viena no bezgalīgām Mīlestības projekcijām, tāpat kā Hiperkubs jebkurš, ko iztēlošos, būs tikai viena no projekcijām!
A ja figūra ir virs 4 dimensijām... un ne tik vienkārša... ko tad?

Mans prāts nav piemērots Paradīzes "aptveršanai" pagaidām! Esmu ieslēgts šajās 3+1 dimensijā
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.13 17:55:39
Bet jautājums bija - vai Paradīzē tu to pratīsi automātiski, vai arī tev būs jāattīstās līdz tam, vienkārši tev būs daudz mazāk šķēršļu?

Es domāju ka Paradīzē noteikti visi pratīs mīlēt vismaz tajā līmenī, kāds ir vislielākā mīlestība šeit. Aceries to salīdzinājumu starp Jāni Kristītāju un Debesu Valsts vismazāko (sic tur gradācija) iedzīvotāju! Domāju tas patiesi attiecas uz mīlestību!

DOmāju ka paradīzē mīlēt būs tik pat elementāri kā, piemēram, teikt "lūdzu" un "paldies" šajā pasaulē! Un Paradīzes Mīlestības attīstība būs kaut kas tāds, ko šeit mēs pat aptvert nevaram!

Daudzkārt esmu teicis - Paradīzes Mīlestība salīdzinot ar Zemes mīlest`bu būs tāpat kā Taureņa aerodinamika salīdzinot ar kāpura aerodinamiku!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.13 17:56:51
Redzi, lieta taada, ka attiistoties atkal buus kljuudas, taas buus jaalabo, jaameklee varianti utt. Tas viss piederas pie attiistiibas.

Tātad attīstība bez kļūdām nav iespējama!

Tas ir bērns, kas mācās pēc skolotāja norādēm un nekad nekļūdās, nekad neiemācās neko jaunu? Ēeeeeee... Manuprāt tu kļūdas uzskati par neatņemamu informācijas daļu!

Es tam nepiekrītu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.13 17:57:07
Ctulhu
Mulders

Redzi, lieta taada, ka attiistoties atkal buus kljuudas, taas buus jaalabo, jaameklee varianti utt. Tas viss piederas pie attiistiibas.
Iespejams, ka atšķirība varētu būt tāda, ka - salīdzinot ar to pašu ģeometriju - mēs šeit meklējam aksiomas, kas dotu nepretrunīgu ģeometriju un mums nekā nesanāk. Savukārt tur - aksiomas ir atrastas, un tālāk ir daudz vieglāk, jo pamata aksiomās nav kļūdu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.13 17:58:17
Taatad atskiriiba var buut vieniigi kvantitatiiva ( lielaakas smadzenes), bet ne kvalitatiiva.

Nepiekrītu!

Piemēram, smadzenes, kas spēj aptvert 4-5dimensionālus objektus ir kvalitatīvi augstākas nekā 3d smadzenes! Vai savādāk... Smadzenes kas momentā redz visas teorēmas pie dotajām axiomām, ir kvalitatīvi nevis kvantiatīvi augstāks!

Kvantu dators ir kvalitatīvi cits dators nekā silikona datori!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.13 18:07:18
Tas ir - ja eksistee paradiize, tas nenoziimee, ka nevar uzbuuveet citu, atskiriigu, bet arii efektiivu paradiizi.

Apgalvojums pavisam no gaisa parauts!

PAT ar matēriju ķēpājoties... Kā tu zini, ka esošā matērija nav vienīgā iespējamā konfugŗācija kas atbilst hvz kādiem parametriem, kuri hvz kamdēļ ir vajadzīgi lai būtu iespējams, piemēram, cilvēks!

Varbūt matērijas parametri un īpašības ir tik cieši saistīti ar Cilvēka Existenci, ka jebkura novirze šais parametros padara neiespējamu Cilvēka/Intelekta existenci dajebkādā formā!

Es neapgalvoju ka tā ir... prosto, ja Intelekts MATĒRIJĀ ir iespējams tikai un vienīgi tad, ja matērija atbilst parametriem p1,p2... pN, tad es pieļauju, ka var gadīties, ka existē tikai viena Paradīze tāpt kā tikai viena elle, viens Visums!

Tb nevar izslēgt arī šādu matēriajs īpašību un Intelekta iespējamību matērijā komplementaritāti!

Tā teikt - Dievs ta existē kaut kā... nezinu kā... jocīgi... bet tā kā viņš nevar radīt alternatīvus Dievus, tad viņam jārada matērija kurā tad jāiesēdina Inteliģentas būtnes, un kazi... varbūt šī unikalitāte ir kaut kāds objektīvs ierobežojums vispār... līdzīgi, kā Dievs nemainība ir objektīva realitāte!

Nu tas tā... es te spekulēju un diez vai attīstīšu ideju!

Prosto iebilde pret alternatīvu visumu exitences obligāto iespējamību principā!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.13 18:12:36
Ctulhu, kvadrāts jau nepārstāj existēt, ja tu to no 2D pārnes uz 3D, prikosl tajā, ak 3D tu to vari extendēt par kubu...

Tāda varētu būt moš arī būs šī attīstība... ka tu no "plakana" cilvēka kļūsi par "kubisku" cilvēku!

Uzskatu un pac uzstāju, ka Apziņas nepārtrauktībai jābūt, citādi jau tas nebūšu es, kas Paradīzē dzīvo!

Bik abida... es te pūlos un "svēttopu" a Paradīzes Vīnogas šķin iekšā kāds uzresnējis frukts, kam ar mani tikai fonētiska līdzība

Es domāju ka Paradīzē es tāpat ķeršu kaifu no IT, tikai šī mana vēlme un mīlestība pret IT būs pilnīga un tā teikt Dievišķa!
Kāds cits, kurš mīl ķīmiju varēs šo mīlestību realizēt pilnībā... Cits, kura aicinājums ir garšīgus ēdienus gatavot - spēs attīstīt šo savu prasmi neaptveramā augstumā un platumā... Kāds kam patīk rakstīt dzeju, to varēs darīt 4D dzejas rindās...
Netiks tur nekas laupūits tas, kas ir TAVS pa īstam un labs... Tiks atņemts viss ļaunais!
Ja kāds gūst baudu no mazu bērnu izvarošanas, tam Paradīze nespīd... un arī iespēja varot mazas meitenes viņam tiks atņemta!

Ctulhu, Paradīzē neviens netaisās tev laupīt iespēju pētīt Matēriju Vēl vairāk... tev nodrošinās VISU nepieciešamo, lai tu šo sapni varētu piepildīt!

Un man pat šķiet, ka drīxtēsi pašas Debesu Jeruzālemes sienu materiālu zem mikroskopa pabāzt un pagaršot
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 153 , pavisam kopa bijuši: 9298