atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Atkal par KN prezentēto karmoloģiju
Mulders
Iesūtīts: 2008.03.05 13:25:01
Tēmu izcelsim, lai nesaputrotu atkal!

KN ir aicināts precizēt vai pareizi esmu izpratis uzstādījumu - mēģināšu maximāli abstrakti, lai nepaspruktu kādas detaļas, kas nav būtiskas, KN precizēs!

1. Ir "augstākais" existences līmenis, kuru ir radījis Dievs, kurš ir ar savām predefinētajām likumsakarībām, kuras nav pakļaujamas nekādai izvēlei vai debatēm, tās tā sacīt tiek "uzspiestas" ikvienai Radībai, kas ienāk existencē... Nosauksim šo vietu par "Īsto Realitāti"
2. Šajā realitāte tiek saštancētas dvēseles, kuras nekādīgi nav pretrunā šiem predefinētajiem "Īstās Realitātes" likumsakarībām un šo likumsakarību kontextā šīs būtnes ir kā mazi fanātiski zinātāri bērni, pietam spējīgi procesēt jebkuras sarežģītības sistēmas parametrus un varbūtības.
3. Šīs būtnes ir absolūti brīvas savā rīcībā Īstās Realtiātes likumsakarību kontextā un tā kā nekas cits īsti nav radīts, tad šīs būtnes metās apgūt dažādas zināšanas predefinētās "skolās" jeb "spēlēs"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.11 12:47:01
KN, jauna doma man ienācās!

Es tā sapratu no tevis (un tātad Ņūtona) ka dvēseles TUR ir brīvas izvēlēties tās pasaules kurās viņi ieies. Tobiš faktiski, viņi ir brīvi neinkarnēties nekur, kur viņiem nepatīk jau pirms tam, kā arī šie ir spējīgi adekvāti procesēt pasauļu parametrus pirms to izvēles...

Lūk kas man izklausās tādējādi... ka šādi cilvēks faktiski "izvēlas" sev piemērotu pasauli pēc visiem parametriem, jeb būtībā... RADA pasauli kurā viņš "tusēsies", tas ir, es sapratu, ka ja neapmierina ŠĪ Pasaule, tad var izvēlēties TO, kur ir ŠĪS pasaules kopija, tikai kaut kādi parametri (varbūtības?) kas neapmierina ir citādāki skalāri! Tādējādi būtībā tas nozīmē, ak cilvēks ir Dievs, kas pats rada (ar izvēlēm atmetot nevēlamās) pasauli kurā "inkarnēties"
Nu tas tā... es no piedāvājuma atmetu sev nevēlamo, sameklēju sev vēlamo un tusēju!
Tādējādi tas sanāk kaut kas līdzīgs kā Ilūziju Imperatorā!

Nu un tad faktiski es laikam sapratu kāpēc KN uzskata, ka tad cilvēks pats un tikai pats ir atbildīgs par visām šaizēm kas notiek tur! Tas ir kā cilvēks rada kādu automašīnu un tajā iesēžās un brauc un ir pats atbildīgs par jebkurām šaizēm kas mašīnas motorā notiek, jo viņš šo mašīnu faktiski ir "radījis"!

Vai tā?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.11 12:56:31
Mulders
dvēseles TUR ir brīvas izvēlēties tās pasaules kurās viņi ieies.
Jā, viņām pat piedāvā demo, mazliet paskatīties, kā tur būs, apskatīt iespējamos scenārijus utml.

cilvēks ir Dievs, kas pats rada (ar izvēlēm atmetot nevēlamās) pasauli kurā "inkarnēties"
Nē, tā tomēr nav. Pats pasauli nerada, bet ir pietiekams daudzums jau esošo. Jāpiezīmē, ka pat vienā un tai pašā pasaulē taču ir iespējami dažādi likteņi.
Drīzāk tas ir līdzīgi, kā izvēlēties, kur iet mācīties. Mācību programmas jau ir, tu pats tās neradi, bet izvēlies no esošajām. Šajā gadījumā - mācību programmās nav lieku, nevajadzīgu priekšmetu, kā tas nereti gadās universitātēs un skolās.

es no piedāvājuma atmetu sev nevēlamo, sameklēju sev vēlamo un tusēju!
Te ir jāatcerās, ka mērķis ir attīstīties, mācīties. Tusēšanas iespējas ir arī ĪstajāRealitātē. Tāpēc - nav iespējama pasaule, kurā tu dodies ar mērķi attīetīties, bet kurā nav nekādu grūtību.
Tas būtu apmēram kā uzbūvēt sev mājā istabu, nosaukt to par "trenažieru zāle", bet iekšā - bārs, TV, un visādas izklaides.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.03.11 12:57:39
"kam gribu, tam apcietinu".
nu tad tam ir savs pamats. nosacījumi nebija izdomāti, bet iz dzīves. domāju, ka iespējami ir abi varianti. nu tā ir. kliegsi atkal, ka netaisnīgi. kā ir ar Tavu sirdi, tā ir apcietināta vai Tu pats to esi apcietinājis?

nu griezies tajā karmiskajā riņķa dejā un uzdod vienus un tos pašus jautājumus arī nakamajā un visos pārējos ciklos, cerēdams uz attīstību nezin kurā virzienā. Ja jau tā sistēma strādātu, tad vismaz varētu cerēt, ka tajā laikā, kamēr cilvēki eksistē kādam būtu izdevies izcikloties un "attīstīties" tik tālu, ka dotu atbildes uz visiem jautājumiem un Tev nebūtu jāmocās un jāšaudās. bet nav tak. līdz ar to man uzprasās secinājums, ka bez Dieva kaut 100 kaut 10000 dzīves ciklu laikā neko jēdzīgu neviens niemācīsies.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.11 12:58:39
KN, tātad vai ir iespējams, ka dvēselei nav iespējams piemeklēt sev tādu pasauli, kura atbilstu tās vēlmēm? Ko tad?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.11 13:01:23
Rausītis
Ja jau tā sistēma strādātu, tad vismaz varētu cerēt, ka tajā laikā, kamēr cilvēki eksistē kādam būtu izdevies izcikloties un "attīstīties" tik tālu, ka dotu atbildes uz visiem jautājumiem un Tev nebūtu jāmocās un jāšaudās.
Tieši tā taču saka budisti, ka Buda ir bijis tas, kurš izciklojies ārā, un pamācījis citus, kā to darīt.
Hinduistiem atkal Dievs ir atstājis instrukcijas, kā izcikloties.
Maiklam Ņūtonam nekādas ieciklošanās vispār nav - nav tādu, kas mūžīgi sēž 1. klasē pie atvērtas ābeces. Notiek attīstība.

bez Dieva kaut 100 kaut 10000 dzīves ciklu laikā neko jēdzīgu neviens niemācīsies.
Krišnaītu variantā Dievs ir, un bez Dieva palīdzības izrauties no pārdzimšanas riteņa nevar.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.11 13:03:58
Mulders
KN, tātad vai ir iespējams, ka dvēselei nav iespējams piemeklēt sev tādu pasauli, kura atbilstu tās vēlmēm? Ko tad?
Te acīmredzot ir slēpta vēlēšanās kaut ko iemācīties, nemācoties. :-)
Ja nu pavisam nekā neatrod, tad - var palikt turpat un attīstīties, tikai daudz lēnākā tempā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.11 13:06:33
KN, ahā... tātad ja gribi mācīties, tad nāksies tomēr samierināties ar tādiem pasaules parametriem, kādi ir piedāvājumā Nu visai loģiski, ja gribi peldēt, paciet ūdens slapjumu!

Itogo... tu tomēr uzstāj, ka cilvēks pats vainīgs, ja izvēlās pasauli kura neatbilst viņa vēlmēm, bet vienkārši tāpēc, ka citas nav?

Tas ir taisnīgi?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.03.11 13:10:30
Mulders
Palaidi garām "var palikt turpat un attīstīties, tikai daudz lēnākā tempā".
Tā ka taisnīgums nekur nepazuda. :-)

Un tādas vēlēšanās kā "gribu mācēt peldēt, bet ūdeni negribu" ir iekšēji pretrunīgas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.11 13:21:51
KarotesNav, vispār jau manuprāt pretruna ir pašā uzstādījumā, ka īstajā realitātē tu vari attīstīties lēnāk nekā virtuālajā realitātē! IMHO preruna pašā pasaules konstrukcijā vispār!

Un manuprāt kāreiz šī spēja adekvāti procesēt piedāvājuma varbūtības ir šī mācīšanās bez mācīšanās! Mācīties nozīmē piedzīvot kaut ko, ko pirms tam neesi piedzīvojis! Bet ja tu to visu jau tāpat redzi, nafig vēl mācīties?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.11 13:56:11
Mulders
KarotesNav, vispār jau manuprāt pretruna ir pašā uzstādījumā, ka īstajā realitātē tu vari attīstīties lēnāk nekā virtuālajā realitātē!
Kā tā? Piemēram, lai uzkačātu muskuļus, vari iet uz svaru zāli un krietni pasvīst, bet vari tā pamazām, ar mazām hantelītēm. Laiks vairāk aizies.

Bet ja tu to visu jau tāpat redzi, nafig vēl mācīties?
Tāpēc ka tu mācies ne jau notikumus, bet gan notikumi ir paredzēti, lai no tiem kaut ko iemācītos. Tas, ka tu zini, kas notiks ir apmēram tas pats, kas zināt, ko mācīs mācību stundā. Zināt vielas nosaukumu un zināt pašu vielu nav viens un tas pats.
Vai arī - "mācos darboties komandā". Vai ir liela atšķirība, kādā vidē tieši tas notiek?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.11 14:01:14
Kā tā? Piemēram, lai uzkačātu muskuļus, vari iet uz svaru zāli un krietni pasvīst, bet vari tā pamazām, ar mazām hantelītēm. Laiks vairāk aizies.


Aha, bet noskrienot 30 km pa Unreal pasauli neviens muskulis kā tikai labās rokas rādītājpirxts un kreisās rokas pirxti neuzkačāsies! Tu sajauci virtuālo realitāti ar īsto realitāti, bet dažādām hantelēm! Cik sapratu, tad tavs un Ņūtona uzstādījums ir tāds, ka īstā un viertuālā realitāte nepārklājas! Tu nereti pielieto WoW līdzību, tātad tava līdzība nederēs viss!
Jautājums paliek atklāts, kā tas iespējams, ka spēlējot WoW es ātrāk apgūstu kaut ko, kas ir būtisks īstajā pasaulē, bet īstajā pasaulē to pašu es apgūstu lēnāk?

Kādam Lidmašīnas pilotam tu uzticēsies, tādam, kas ar simulatoriem ir iemācījies lidot, vai tādam, kas lidojis ir īstenībā? Kādai komandas sadarbības stratēģijai tu uzticēsies, to ko tu iemācījies WoW vai to kuru apgūst īstās mācībās īstā realitātē?

Tb bez visa šitā ka tiek putroti cēloņi/sekas/vainīgs/nevainīgs es vēl ieraugu ka Ņūtona pasaules uzstādījums ir bezjēdzīgs, ja ne-realitātes apgūtās zināšanas ir ātrākas/labākas par realitātes zināšanām!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.11 14:29:50
Mulders
noskrienot 30 km pa Unreal pasauli neviens muskulis kā tikai labās rokas rādītājpirxts un kreisās rokas pirxti neuzkačāsies! ...
Kādam Lidmašīnas pilotam tu uzticēsies, tādam, kas ar simulatoriem ir iemācījies lidot, vai tādam, kas lidojis ir īstenībā?
...Kādai komandas sadarbības stratēģijai tu uzticēsies ...

Apgūstamā viela NAV iemaņas vicināt zobenu vai vadīt lidmašīnas.
Apgūstamā viela ir - savstarpējās attiecības. Kad labāk iemācies "palīdzēt citam" - kad pasniedz sāli pie galda, vai kad riskējot pats ar sevi, glāb draugu no briesmām?
Vai pats nesaki, ka vislielākā mīlestība ir, kad kāds ziedo sevi citu labā? Kur tev paradīzes tipa vidē kas tāds ir iespējams?
Grūtībās mācība apgūstās daudz ātrāk.

tiek putroti cēloņi/sekas/vainīgs/nevainīgs
Vai tad es uz šo neatbildēju? Varam jau visu pa jaunu... nekur nav jāsteidzās. Putra tev pašam galvā, laikam salmu vīriņi traucē.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.11 14:35:38
Apgūstamā viela ir - savstarpējās attiecības. Kad labāk iemācies "palīdzēt citam" - kad pasniedz sāli pie galda, vai kad riskējot pats ar sevi, glāb draugu no briesmām?
Vai pats nesaki, ka vislielākā mīlestība ir, kad kāds ziedo sevi citu labā? Kur tev paradīzes tipa vidē kas tāds ir iespējams?
Grūtībās mācība apgūstās daudz ātrāk.


Tātad tu labāk uzticēsi savu dzīvību kādam, kas ir "pašuzupurējies" CounterStraikā uzņemot uz sevi lodes nekā kādam miesassargam, kas to ir mācījies un īstas lodes baudījis dzīvē?

Es nevaru tev pārmest, ja tu tici šādām "virtuālām vērtībām" kas iegūtas "virtuālā vidē", es neticu vērtībām, kas ir virtuālas, ja tās nav "materializētas" īstenībā! Es neticu CS apgūtai komandas sadarbībai, ja tā nav iztestēta un pārbaudīta īstenībā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.11 14:36:50
Vai tad es uz šo neatbildēju? Varam jau visu pa jaunu... nekur nav jāsteidzās. Putra tev pašam galvā, laikam salmu vīriņi traucē.

Tu atbildēji, tik es jau nepiekrītu tavai atbildei! Kaut vai tamdēļ, ka pati pasauļu konstrukcija izrādās ir blefs kā tāds, kas mēģinā virtuālo uzdot par reālo un reālo par kvaltiatīvi sliktāku nekā virtuālo, jo virtuālais labāk "pasniedz" garīgās vērtības nekā realitāte!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.11 14:43:07
Mulders
Tātad tu labāk uzticēsi savu dzīvību kādam, kas ir "pašuzupurējies" CounterStraikā uzņemot uz sevi lodes nekā kādam miesassargam, kas to ir mācījies un īstas lodes baudījis dzīvē?
Līdzība neder: ĪstajāRealitātē nekādu ložu nav. Savukārt, CounterStraiks te sanāk tāds, ka esi pārliecināts, ka tā ir realitāte.

Kaut vai tamdēļ, ka pati pasauļu konstrukcija izrādās ir blefs kā tāds, kas mēģinā virtuālo uzdot par reālo un reālo par kvaltiatīvi sliktāku nekā virtuālo, jo virtuālais labāk "pasniedz" garīgās vērtības nekā realitāte!
Tā nav. Šeit ir tikai pirmās trīs klases. Tālākajā ceļā vairs zemes tipa vides nav vajadzīgas.
Kā arī tu jauc virtuālo ar reālo - kā jau teicu, tad CS līdzība neder.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.11 16:42:57
KN, pac uzstādījums ka virtualitāte vajadzīga, lai dvēsele attīstītos realitātē vai nu realitāti nonivilē līdz virtualitātei, vai virtualitāti un ne-īstenību (tātad ilūziju un maldus) paceļ līdz īstenības (patiesības) līmenim, pietam ar apgalvojumu, ka šādā maldu vidē dvēsele attīstās ātrāk (labāk?) nekā īstenībā!

IMHO absurds!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.11 17:07:43
Mulders
pac uzstādījums ka virtualitāte vajadzīga, lai dvēsele attīstītos realitātē

Atkal aizmirsti, ka tas notiek tikai attīstības pašā sākumā, un visiem nav obligāti jāpiedalās! Ir tādi, kas izvēlās šo virtualitāti.
Pie kam - šeit "virtualitāte" nenozīmē, ka viss ir vieglāk un tikai šķietami.

realitāti nonivilē līdz virtualitātei
Kāpēc? Ej virtuālā vidē, paņem no tās kaut ko noderīgu, un izmanto to realitātē. Piemēram, mācies palīdzēt otram. Ekstremālos apstākļos tas izdosies labāk. Tāpēc jau tas nenozīmē, ka tu gatavojies ekstremāliem apstākļiem realitātē. Tu vienkārši ātrāk apgūsti "palīdzēt". Nevis "palīdzēt kaujas laukā", bet "palīdzēt vispār".

virtualitāti un ne-īstenību (tātad ilūziju un maldus) paceļ līdz īstenības (patiesības) līmenim...
Kāpēc? Atkal netšķir spēli no īstenības? Tavas sajūtas un atziņas vienmēr ir patiesas, neatkarīgi no apkārtnes virtualitātes.
Jāpiezīmē, ka dažādas filmas un grāmatas, kur sižets notiek fantastiskos, ekstremālos apstākļos, bieži iedarbojas spēcīgāk un labāk paskaidro kādu ideju nekā īstās realitātes apraksts.

ar apgalvojumu, ka šādā maldu vidē dvēsele attīstās ātrāk (labāk?) nekā īstenībā!
Attīstības ātrums ir atkarīgs no vides "skarbuma", grūtībām, nevis no tā, vai vide ir vai nav maldi. Pie kam - kas tie par maldiem, par kuriem esi informēts? Tad jau jebkura spēle un treniņi, mācības ir maldi? Tā, Ahmeds arī teātri sauc par melošanu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.11 17:12:02
KarotesNav,

Attīstības ātrums ir atkarīgs no vides "skarbuma", grūtībām, nevis no tā, vai vide ir vai nav maldi. Pie kam - kas tie par maldiem, par kuriem esi informēts? Tad jau jebkura spēle un treniņi, mācības ir maldi? Tā, Ahmeds arī teātri sauc par melošanu.

Redz nedz teātris nedz trenniņi nav virtualitātē, bet īstenībā, tamdēļ arī attīstība notiek. Īstenība tiek padarīta skarba nevis virtualitāte! Un nē es nepiekrītu, ka, ja tu iemācies palīdzēt virtuaļajā vidē, tad tu palīdzēsi arī īstenībā!

BTW tas ir abpusgriezīgs zobens, ja iemācies virtualitātē "uzvārīties" uz citu rēķina, tātad to vari iemācīties arī īstenībā!
Tā teikt, ja tu virtualitātē kultivē ļaunumu, tu kļūsti ļauns īstenībā un kas tad traucē sabojāt īstenību?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.03.11 17:21:58
Mulders
Īstenība tiek padarīta skarba nevis virtualitāte!
Īstenība ir ĪstāRealitāte. Virtualitāte - šejiene, uz zemes. Virtualitāte tāda ziņā, ka persona ir ierobežota ar lomām un veicamajiem uzdevumiem. Šeit ir skarbi.

es nepiekrītu, ka, ja tu iemācies palīdzēt virtuaļajā vidē, tad tu palīdzēsi arī īstenībā!
Tu acīmredzot esi piesējies vārdam "virtualitāte"? OK, ko tu saproti ar "virtualitāti"? Jo tava virtualitāte neatbilst manai. Tev ir kaut kāda izklaižu vide.

ja iemācies virtualitātē "uzvārīties" uz citu rēķina, tātad to vari iemācīties arī īstenībā!
Tā nam iemācīšanās, bet kļūda. Kas ĪstajāRealitātē tiek labota, visdrīzāk ar vēl vienu virtuālo seansu. Pie kam, māka "uzvārīties uz citu rēķina" tev nekur nederēs, jo tā nav attīstība. Ko tu iegūsi, kādus resursus uzvārīsi ĪstajāRealitātē?

ja tu virtualitātē kultivē ļaunumu, tu kļūsti ļauns īstenībā un kas tad traucē sabojāt īstenību?
Nevis "kļūsti ļauns", bet "vēl neesi iemācījies būt labs". Ej taču tu mācīties "būt labākam", ar tādu domu.
A īstenību sabojāt traucē tie, kas Skolotāji.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.11 17:39:36
KarotesNav, bet tu tač teici, ka nav obligāti jāmācās pēc kaut kādas programmās... katrs brīvi pats taisa savu attīstību!

Tā nu kāds iemācās uzvārīties citus apčakarējot! Es nezinu kāpēc vispār notiek attīstība, kāds ir tās mērķis, ko dvēsels dara tajā īstenībā? Nu apguva UN?

Nu tu mācies, ka resursus var vairot, sadarbojoties. Cits iemācās, ka tos var vairot citiem atņemot! Nu abos gadījumos dvēsele prot vairot resursus Viss kedās!
Tobiš, kas bremzē dvēseli attīstīties ļaunuma virzienā? Ir objektīvi ierobežojumi? Kaut ko nevarēs izdarīt, ja nebūsi gana "labs`?

Par Virtualitāti es saucu to NeĪstenību, kuras parametrus izvēlās dvēsele no piedāvājuma! Tātad tāda Pasaule, kura ar savu dabu nesakrīt vai pat kardināli atšķirās no Īstenības! Tātad virtuāla realitāte... tu pac invokē WoW u.c. datorspēļu līdzības... tātad virtualitāte!

Boxa rings neatbilst tevis paša uzstādītajai koncepcijai, jo Boxa Ringā gan dvēselei gan pašam ringam ir cieša saikne ar īstenību! Tas ir boxeris noteikti skatoties pāri ringa robežām redz īsto īstenību un spēj to adekvāti procesēt! Tas neatbilst tavai Ņūtona pasaules koncepcijai, jo es šeit esmu ieslēgts kā WoW, kad nav nekādas saiknes un fiidbaka ar īstenību, kā tikai mana apziņa, kura arī ir apgraizīta... itogo man ir jāattīstās tikai un vienīgi šīs pasaules kontextā, nemaz nezinot, vai tas ko šeit apgūstu ir jelkādā sakarā ar turieni!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 77 , pavisam kopa bijuši: 35077