atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Atkal par KN prezentēto karmoloģiju
Mulders
Iesūtīts: 2008.03.05 13:25:01
Tēmu izcelsim, lai nesaputrotu atkal!

KN ir aicināts precizēt vai pareizi esmu izpratis uzstādījumu - mēģināšu maximāli abstrakti, lai nepaspruktu kādas detaļas, kas nav būtiskas, KN precizēs!

1. Ir "augstākais" existences līmenis, kuru ir radījis Dievs, kurš ir ar savām predefinētajām likumsakarībām, kuras nav pakļaujamas nekādai izvēlei vai debatēm, tās tā sacīt tiek "uzspiestas" ikvienai Radībai, kas ienāk existencē... Nosauksim šo vietu par "Īsto Realitāti"
2. Šajā realitāte tiek saštancētas dvēseles, kuras nekādīgi nav pretrunā šiem predefinētajiem "Īstās Realitātes" likumsakarībām un šo likumsakarību kontextā šīs būtnes ir kā mazi fanātiski zinātāri bērni, pietam spējīgi procesēt jebkuras sarežģītības sistēmas parametrus un varbūtības.
3. Šīs būtnes ir absolūti brīvas savā rīcībā Īstās Realtiātes likumsakarību kontextā un tā kā nekas cits īsti nav radīts, tad šīs būtnes metās apgūt dažādas zināšanas predefinētās "skolās" jeb "spēlēs"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.10 14:59:13
KarotesNav

Stop stop stop... noleci no kontexta! Moš es vainīgs, ka nespecificēju, ka nerunāju vispārīgi!

Pēdējie komenti bij kontextā, ka tu uzskati, ka Krsitietībā Dievs ir aktīvais ellē metējs, kur cilvēkam nav nekādas lomas... Es oponēju un norādīju, ka tā nav taisnība, ka aktīvais ellē metējs ir cilvēks pats... Dievs ir aktīvais "miskastes" veidotājs un uzturētājs!

Pārējā lirika ir pārējā lirika...

Piekam pat K.Luisa grāmatiņa pati parādīja (kā jau teicu - tā nav gluži Kristietību attēlojoša bilde) kā ir iespējams mūžīga lēmumu ķēde, kas tevi mūžīgi notur ellē, pat tad, kad tu zini, ka var izrauties!

Acīmredzot tu brīvo gribu kaut kā nodali no paša cilvēka dabas! Bet cilvēka gribu aktuālo ietekmē VISAS iepriekšējās gribas akti! Tu neesi vienmēr neitrāls attiecībā pats pret saviem lēmumiem... Tamdēļ gribai ir tā sauktā "inerce" un sanāk tāds paradox, ka griba ir brīva, bet tai pat laikā inerciāli ieņēmusi konkrētu virzienu, ka vairs nevar vēlēties ko citu!

Ļauna cilvēka griba ir pakļauta viņa ļaunajai dabai, bet ļaunā daba ir kā uzausts tīkls no iepriekšējām ļaunās gribas vēlmēm... un tagad tās diktē nākamos gribas aktus!

Tobiš... tie kas būs ellē nemas negribēs būt Paradīzē... kaut vai tai pat grāmatiņā... jo viņi būs aizdomīgi... domās, ka viņiem kaut ko mēģina laupīt, un nedot kaut ko kas viņiem pienākas, mēģina viņus apčakarēt!

Tas ir tas, ko esmu jau te n-kārt teicis, tu domā, ka tevi apčakarēs pie katra stūra... tamdēļ drošības labad sēdi uz vietas... un nepieļauj domu, ka tieši šī sēdēšanas uz vietas arī var būt apčakarēšanas forma! Tā teikt... meklējam drošības saliņu paši sevī... un kad to nevaram atrast, tad ķeramies pie fantāzijām, kuras vismaz rada ilūziju, ka mūs nepiečakarēs jeb ka reiz mēs no sava čakar-apļa tiksim laukā!
Manuprāt kāreiz tā ir elle! Katram tā būs savādāka un tomēr visiem kopīga ar to, ka tajā būs viss izņemot Dievu!

Jeb tās grāmaas kontextā... tu gribi lai autobuss nolaižas tieši pie Dieva troņa, tu negribi ņemt un iet kaut kur kalnos un hvz nezināt būs nebūs tas, kas solīts...labāk tā teikt zīle rokā nekā mednis kokā! Tik ar šādu filosofiju medni tā arī toč nekad neiegūsi!

Var arī citādi pārfrāzēt - DARI un var nesanākt... bet NEDARI un nesanāks točna!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.10 15:17:19
Mulders
Es oponēju un norādīju, ka tā nav taisnība, ka aktīvais ellē metējs ir cilvēks pats
Bet cilvēks ta negib pats iemesties ellē. Viņu iemet.

ir iespējams mūžīga lēmumu ķēde, kas tevi mūžīgi notur ellē, pat tad, kad tu zini, ka var izrauties!
Tas ir kristiešu variantā, kur dvēsele uzrodas līdz ar miesu un gūst savu unikālo pieredzi, un tad izvēlas. Mazi miruši bērni šajā sistēmā gan neiekļaujās...

Acīmredzot tu brīvo gribu kaut kā nodali no paša cilvēka dabas! Bet cilvēka gribu aktuālo ietekmē VISAS iepriekšējās gribas akti! Tu neesi vienmēr neitrāls attiecībā pats pret saviem lēmumiem... Tamdēļ gribai ir tā sauktā "inerce" un sanāk tāds paradox, ka griba ir brīva, bet tai pat laikā inerciāli ieņēmusi konkrētu virzienu, ka vairs nevar vēlēties ko citu!

Tāpēc jau tās dzīves ir tik dažādas un pa starpām notiek attīrīšanās, atgriešanās nu tādā veidā nevar notikt ieciklēšanās. Griba mācīties saglabājas.
Te atkal varu pacelt jautājumu par to, kāda ir brīvā griba kristiešu paradīzē. Tu saki, ka tur neviens nekļūdās un nepieņem nepareizus lēmumus, tas ir, otrreiz vairs ābolā nekodīs. Arī tie, kas mazi miruši un tāpēc bez pieredzes. Tieši no šiem mazajiem ir redzams, ka zemes dzīve nav nemaz vajadzīga - jo tāpat sasniedz to pašu rezultātu. Tad nav skaidrs, kāpēc vispār jāļauj dzimt "brāķim" un kāpēc nesalabot visus par tādiem, kādi tie būs paradīzē? Brīvo gribu tak nepārkāpj?

Tobiš... tie kas būs ellē nemas negribēs būt Paradīzē...
Nu tai grāmatiņā jau viņi ellē itin labi jūtās. Tad jau tev jāpiekrīt tiem, kuri saka, ka elle ir tepat uz zemes? Kā tad ar uguns jūru un mocībām? Manuprāt, Luisa grāmatas nesanāk īsti kristīgas...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.10 15:28:51
Bet cilvēks ta negib pats iemesties ellē. Viņu iemet.

Pag vai alkoholiķis grib piedzerties, vai maita "spirts" viņam izraisa visas tās neertības? Cilvēks patiesi negrib iemesties ellē, bet negrib arī atteikties no tā, kas konsekventi viņu noved ellē. Ja negribi ellē, tad atsakies no tā, kas tevi tur noved. Jo ja ir divas konfliktējošas gribēšanas, tad virsroku ņem tā, kura tiek realizēta praksē!

Nu tas tāpat ja es gribu izjust brīvo kritienu, bet negribu salauzt kaulus, tad tomēr es salauzīšu kaulus, ja ignorēšu gravitācijas likumu un visu to, kas ir apkārt "brīvajam kritienam"

Tas ir kristiešu variantā, kur dvēsele uzrodas līdz ar miesu un gūst savu unikālo pieredzi, un tad izvēlas. Mazi miruši bērni šajā sistēmā gan neiekļaujās...
Mēs nezinām kas ir "pirms" un arī "pēc", tamdēļ spriedums izejot no zināmā ir tikai prātīgs... Spekulācijas vienmēr ir un palix spekulācijas! Vai taurenim ir vajadzīga kāpura pieredze? Es nezinu, bet nekad nav nācies novērot Taureņus, kas nebūtu bijuši kāpuri!

Nu tai grāmatiņā jau viņi ellē itin labi jūtās. Tad jau tev jāpiekrīt tiem, kuri saka, ka elle ir tepat uz zemes? Kā tad ar uguns jūru un mocībām? Manuprāt, Luisa grāmatas nesanāk īsti kristīgas...

Bet tā jau uz tādu arī nepretendē... VIenkārši pārdomas! Piekam dzērājs un narkomāns varbūt patiesi labi jūtās savā delīrijā un uzskata to par baigo vērtību un brīvību, ka var gulēt novēmies grāvī... Bet no malas citiem "jocīgajiem" tā šķiet elle un šausmīgs stāvoklis!
Tāpat arī Dieva Valstība...

Un Raksti kā arī pārdomas liek domāt, ka cilvēku ellē nenotur kaut kāda objektīva siena, pret kuru nabaga ellē cietēji sitās un netiek Paradīzē, bet Paradīze būkšķ no šiem triecieniem, bet gan tas, ka cilvēka objektīvā daba neļauj viņam no elles izrauties... kā jau teicu, cilvēka griba ir radījusi viņa paša dabu, kas defiē viņa atrašanos garīgajā sfērā!

Izrauties no Elles nozīmē, nebūt tam, kas tu esi, bet būt kaut kam citam... Bet tas nozīmē, ka šis "cits` jau nav ellē, bet ellē ir tas, kurš tur ir nolemts būt!
Tamdēļ Kristietībā ir šis jēdziens - nomirt grēkam un dzīvot Dievam! Vecais Ādams aiziet bojā ellē, bet mana "apziņa` ir kopā ar manu jauno dabu, kas nav manas grēcīgās dabas radīta, bet Dieva Radīta!

Jeb tā teikt... ja ellē iemet to "paklāju" kuru esi uzaudis tu pats ar saviem grēka lēmumiem, tad debesīs nonāk taureņi, kuru paklāju ir audis Dievs... tā tu topi par to,kam tu esi paredzēts būt - laimīgs by design, jo esi tas, kam jābūt!

BET... Paradīzē cilvēki būs DAŽĀDI! Tieši tamdēļ viens varbūt mirst 1 gada vecumā, cits 99 gados... jo acīmredzot kaut kāda kāpura pieredze tomēr taurenī paliek... es nezinu...
Es neaizstāvēšū Luisu, un diez vai es būšu spējīgs uzburt konsekventu Paradīzes ainu, jo Raksti man nedod pietiekami infas, lai to varētu izdarīt! Savukārt, ja to darīšu, radīsies kārdinājums pašam savu konstrukcijui par patiesību uzdot bez pamata!

KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.10 15:41:19
Mulders
Cilvēks patiesi negrib iemesties ellē, bet negrib arī atteikties no tā, kas konsekventi viņu noved ellē.
Alkoholiķis nebūs labākais piemērs, jo sekas te ir, tā teikt, uz sejas. Taču neticīgajam tas tā nav, viņš mierīgi dzīvo un tad pēkšņi - nāve, ugunis, ftopka!

Mēs nezinām kas ir "pirms" un arī "pēc"
Taču, ja nepieņemam tādus "pirms" un "pēc", tad sarodas klupšanas akmeņi, nepatīkami jautājumi ... ko visu gan ērti ir nosegt ar "nezināms".

Vai taurenim ir vajadzīga kāpura pieredze? Es nezinu, bet nekad nav nācies novērot Taureņus, kas nebūtu bijuši kāpuri!
Nu, tātad - kas notiek ar mazajiem mirušajiem? Kāpuri viņi nespēja pabūt. Pārvērtīs uzreiz par taureņiem? Ja tā, tad kāpuri priekš kam?
Mazie jauc ārā visu kristiešu shēmu. Viņi pa taisno nonāk paradīzē, nu tas liecina, ka zemes dzīve patiesībā nemaz nav vajadzīga.

Un Raksti kā arī pārdomas liek domāt, ... cilvēka objektīvā daba neļauj viņam no elles izrauties...
Raksti kāreiz neliek tā domāt. Tur ir Tiesa, un pēcāk visus samet ftopkā. Pārējais ir mūsdienīgas interpretācijas humānisma ietekmē.
Kā tā - nevar izrauties no vietas, kur tevi moca un dedzina?

BET... Paradīzē cilvēki būs DAŽĀDI! Tieši tamdēļ viens varbūt mirst 1 gada vecumā, cits 99 gados... jo acīmredzot kaut kāda kāpura pieredze tomēr taurenī paliek... es nezinu...
Citi mirst vēl jaunāki. Ir tādi, kas mirst tikko dzimuši.

diez vai es būšu spējīgs uzburt konsekventu Paradīzes ainu
... tas tev ļauj paslēpties no visiem jautājumiem aiz "nezinu".
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.03.10 16:10:04
... atkal neizturēju ... "tas tev ļauj paslēpties no visiem jautājumiem aiz "nezinu"
nu ja nezin, tad nezin no ko tur vēl pārmest paslēpes...

Mazie jauc ārā visu kristiešu shēmu
uuuuu ..... shēeeema ... mazie neko nejauc, viņi ir tur, kur viņiem ir jābūt, bet to nezin neviens tieši tāpat kā par citiem mirušajiem ...
un kā tad ir Tavā variantā, viņi paši `brīvprātīgi izvēlas, lai tiktu abortēti, izvēlas uzreiz nomirt? cilvēki izvēlas piedzimt slimi, nogulēt pusmūžu komā??? ļoti dīvaina brīvprātīga izvēle "skolas solam"
"Viņi pa taisno nonāk paradīzē"
bet ja nu kāds nomirs tik ļoti maziņš, lai nesagādātu lielas ciešanas citiem, nu pietmēram vēl viens hitlers utt. nu NEZIN NEVIENS, kur nonāk VISI ir tikai MINĒJUMI.
KN pat ja Tu atradīsi skaidrojumu, kas Tevi apmierinās, vienalga to, kas ir pirms un pēc, dzīves laikā Tu neuzzināsi un nav te nekāda slēpšanās.
Redz, Tu uztraucies, lai visiem būtu vienlīdzīgas tiesības un piemini mazos, bet piemērā ar alkaholiķi nošķir to no mierīgā, alkaholiķis un mierīgais Dieva priekšā ir vienādi grēcīgi, ja viņi pārkāpj likumus.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.10 16:17:09
Rausītis
nu ja nezin, tad nezin no ko tur vēl pārmest paslēpes
Ērti. Tev mācībā ir N-tie caurumi, par kuriem tiek atbildēts, ka mēs neko lāgā nezinām,. bet noteikti ka viss ir labi.
Manuprāt, ticamāka ir tāda mācība, kur mazāk tādu atbilžu.
Te mēs nerunājam par tādām sarežģītām lietām kā Trīsvienība - lietām, kas var nebūt aptveramas. Bet par jautājumiem tipa "kā tā mazi bērni izbrauc pa taisno, un kam tad vispār tā zemes dzīve, un vai tad nevar uzreiz visus salabot".

viņi ir tur, kur viņiem ir jābūt, bet to nezin neviens tieši tāpat kā par citiem mirušajiem
Tas ir kā - dažus paradīzē, bet dažus uz elli? Bez nozieguma sastāva - viņi taču neko izdarīt nepaspēja, un pat padomāt!

bet ja nu kāds nomirs tik ļoti maziņš, lai nesagādātu lielas ciešanas citiem, nu pietmēram vēl viens hitlers utt
Daudz hitleru - pilna Āfrika, pilni viduslaiki ar mērī mirušiem maziem hitleriem? Nav pārliecinoši.
Pie kam - viņi neko nav izdarījuši, jo nepaspēja.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.03.10 16:30:42
tātad Tu tiesājies ar Dievu ... nu labi, tad, kad Tu Viņu satiksi, vai variants a
Tu Viņam teiksi, "es Tev neticēju, jo Tu esi netaisnīgs, jo miljardiem mazi bērni dzima, nepiedzima, agri nomira. Tu viņus uzreiz paņēmi pie sevis bez jebkāda nopelna, bet man liki mocīties visu mūžu pārdomās (un LELB forumā" ... bet arī Tu bez jebkāda sava nopelna vari tikt uzņemts debesīs, tikai Tu negribi.
variants b
"... jo mazie bērni ir bez nopelna tikuši ellē, bet man sūri, grūti bija jāgrēko visu mūžu" ...tā vai?!
kur jēga ir Tev to zināt, ko Tev šādas zināšanas dotu?
Kāpēc piesējies bērniem, tad jau sanāk pa Tavam, ka slimiem cilvēkiem arī nav jēga dzīvot šo dzīvi. bet varbūt viņi to dzīvo citu dēļ, un tādā veidā kalpo Dievam. nu neviens nevar zināt īstās atbildes uz šiem jautājumiem. Tas taču nav iespējams! un tas nav filosofisks jautājums. Godīgi, nezina neviens un labāk ir ja nemelo, ka zina.
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.03.10 16:38:27
Rausītis
kur jēga ir Tev to zināt, ko Tev šādas zināšanas dotu?
Lai uzzinātu vairāk par kristietību. Normāli jautājumi, kas rodas, pētot kādu uzskatu sistēmu.
Piemēram, reinkarnāciju mācībās ar maziem bērniem viss kārtībā.
Musulmaņi saka, ka Allahs kaut ko šiem bērniem izdomāšot, varbūt citas pārbaudes un izvēles.
Kristietībā nav atbildes. Manuprāt, tāpēc, ka:
a) ja mazie bērni iet uz elli, tad acīmredzami nežēlīgs un netaisnīgs Dievs.
b) ja mazie iet uz paradīzi, tad tas ir negodīgi attiecībā pret tiem, kas kļūdās un iet tāpēc uz elli. Kā arī rodas loģisks jautājums - kāpēc tad vispār vajadzīga dzīve uz zemes, ja ir būtnes (pat ļoti daudz!), kas mierīgi iztiek bez tās?
Ja vēl pieņem, ka paradīzē visi ir tik labi, ka nekļūdās un otrreiz čūskai neklausa, tad vēl jo vairāk.

Kāpēc piesējies bērniem, tad jau sanāk pa Tavam, ka slimiem cilvēkiem arī nav jēga dzīvot šo dzīvi. bet varbūt viņi to dzīvo citu dēļ,
Bērniem tāpēc, ka viņi ir nevainīgi, viņi vēl nepaspēja izdarīt, un daudzi pat padomāt! Slims cilvēks - tas ir ar apziņu, protams, ja vien nav garīgi slims.

neviens nevar zināt īstās atbildes uz šiem jautājumiem
Kas tik briesmīgs jautājumā "kas notiek ar maziem mirušiem bērniem"? Tur taču iespējamās atbildes nav Trīsvienības sarežģītībā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.10 16:58:25
KarotesNav,

Varu producēt visādas spekulatīvas atbildes!

Viena no tām būtu - ka nav vajadzīgi VISI cilvēki uz Zemes, lai notiktu sludināšana. Tā nu viena daļa pa taisno dodas Debesīs, bet dažiem jāpaliek te, sludināt neticīgajiem un glābt nolādētos (skat atkal Luisa grāmatiņu)!

Tā teikt... Debesīs nonāk pa taisno viena daļa taurenīšu, bet otra daļa vēl iet cauri šīs Zemes "šķīstītavai" lai iemantotu čanci nonākt Debesīs!

Zeme ir kā autobuss, kas apstājies Paradīzes priekškambarī

p.s. neuzstāju uz doktrinālu precizitāti, vienkārši demonstrēju, ka var saproducēt un sakonfigurēt visādus brīnumus... bet redz, Kristieši klusē, jo Dievs klusē. Nekas no tā ko es teikšu nevarēs tikt uzskatīts par Dievišķas autoritātes textu, ja vien to pats Dievs nebūs autorizējis! Tamdēļ tev šāda atbilde vienkārši nebūs no Kristietības!

Tad tev jāiet pie RKB, tiem Baznīca ir spējīga dot atbildes uz neatbildētiem jautājumiem un šīm atbildēm piešķirt Dievišķu autoritāti! Nezinu! Man tas nelīmējas ar Dieva Vārdu, kas JAU ir atklāts!

Arī Karmoloģija, kā to rāda Vēsture ir tā teikt "doktrināli attīstījusies" un attīstās tālāk. Pietiek producēt neatbildētu jautājumu, lai kādam Lamam būtu iespēja atbildēt un tas kļūst par autoritatīvu textu... Tad tikai laika jautājums, kad sistēma būs tā sashēmota, ka neviens aris neko nejautās, jo nesapratis ko jautāt, vai nesapratīs atbildes!

Ij Budisms un Hinduisms nereti robežojas ar šito "Viens zaļš, otrs pa kreisi"
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.03.10 17:03:28
Bērniem tāpēc, ka viņi ir nevainīgi,
tie joprojām ir bērni, kas grēkā ieņemti ... acīmredzami nežēlīgs un netaisnīgs Dievs kādēļ? tādēļ, ka mēs nezinām, kas notiek ar nedzimušiem, tikko dzimušiem un mirušiem bērniem ... Ļoti mazus, vārgu tikkkkko dzimušus bērniņus vecāki kristīja.
Nu es nezinu, kas ar mani notiks pēc brīža, vai tādēļ Dievs ir netaisnīgs?
ja vien nav garīgi slims
pareizi saprati, un ja nu ir garīgi slims, ko tad? ja nu vnk komā, tad
arī teiksi, ka nav taisnīgi. Domāju, ka lielākā daļa kristiešu ir uzdevusi šādu jautājumu. Atbilde ir tā pati nezinām kā notiek mazu bērnu, garīgi slimu un komas slimnieku pestīšana. Varbūt viņi piedalās citu cilvēku pestīšanā un tā kalpo Dievam, nezinām. nezinām vai komas slimnieks mūsu stātstīto dzird un saprot. Tevī runā parastā lepnība, bet saproti, tā vairs nav cilvēku kompetence lemt kurš dzims, kurš dzīvos, cik ilgi un kad mirs.
"Cilvēka bērns! Kas tu tāds esi, ka gribi ar Dievu tiesāties? Vai gan veidojums drīkst teikt savam veidotājam: kāpēc tu mani tādu esi radījis?
21 Jeb vai podniekam nav vara no tā paša māla darināt vienu trauku godam un otru negodam?
22 Un ko tu teiksi, ja Dievs, gribēdams parādīt Savu dusmību un zināmu darīt Savu varu, lielā lēnprātībā ir panesis pazušanai radītos dusmības traukus,
23 lai atklātu Savas godības bagātību pie žēlastības traukiem, ko Viņš iepriekš radījis godībai? "Rom 9_20-23
Kā redzi, jautājums jau ir sen sen uzdots. Tāpēc, "ar mēs nezinām" netiek aizbāztas slepenās shēmas caurumi, bet gan mēs nebāžam degunu ne savās darīšanās, lai kā gribētos un cik sāpīgi tas reizēm arī būtu ... ja mēs zinātu visu, mēs to nespētu panest tik un tā ...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.10 17:08:15
Mulders
Tā teikt... Debesīs nonāk pa taisno viena daļa taurenīšu, bet otra daļa vēl iet cauri šīs Zemes "šķīstītavai" lai iemantotu čanci nonākt Debesīs!

Aha, to es arī ievēroju, ka ir divas daļas. Tik - vai tev tas šķiet esam godīgi?

neuzstāju uz doktrinālu precizitāti, vienkārši demonstrēju, ka var saproducēt un sakonfigurēt visādus brīnumus...
Pamēģini sakonfigurēt tādu brīnumu, kur parādās Radītāja vienlīdzīga attieksme pret visiem! Tāds "nav vajadzīgi VISI cilvēki uz zemes, lai notiktu sliudināšana", rada jautājumu "kāpēc vispār vajadzīgs KAUT VIENS cilvēks uz zemes"?
Tev ir tāda sistēma, kur jautājumus labāk neuzdot?

Pietiek producēt neatbildētu jautājumu, lai kādam Lamam būtu iespēja atbildēt un tas kļūst par autoritatīvu textu...
A kādas problēmas bija pašam atbildēt, lai Lams netiktu pie teikšanas?

Tad tikai laika jautājums, kad sistēma būs tā sashēmota, ka neviens aris neko nejautās, jo nesapratis ko jautāt, vai nesapratīs atbildes!
Kas sashēmots pie tā paša Maikla Ņūtona? Kur ir nesaprotamas atbildes?

Ij Budisms un Hinduisms nereti robežojas ar šito "Viens zaļš, otrs pa kreisi"
Piemēram? ...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.10 17:16:39
Rausītis
kādēļ? tādēļ, ka mēs nezinām, kas notiek ar nedzimušiem, tikko dzimušiem un mirušiem bērniem
Tas bija variantā "bērni pa taisno nokļūst ellē".

Ļoti mazus, vārgu tikkkkko dzimušus bērniņus vecāki kristīja.
Bet ja tie bija nekristīgi vecāki? Tad kas? Uz elli tomēr? Par ko, ja drīkst jautāt?

Jeb vai podniekam nav vara
Pa Podnieku man vienmēr bijuši iebildumi! Nesaprotu, kā kāds, kas rada "traukus negodam", t.i. naktspodus, vienlaicīgi ir mīlošs un žēlsirdīgs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.10 17:21:57
Aha, to es arī ievēroju, ka ir divas daļas. Tik - vai tev tas šķiet esam godīgi?


Nē... Godīgi būtu tā... kas svēti tie Debesīs, kas grēcinieki tie ellē, bez apžēlošanas čanca!

Tas ka Dievs tāds jocīgs Dievs un atliek to nakts iestāšanos lietus pilsētā uz kādu laiku, tas ir manuprāt Žēlastība! Un tas, ka viena daļa cilvēku top izglābti un pestīti par spīti taisnīgajam lēmumam šos ftopkā nolaist, tas ir tikai labi! Tā teikt KPD palielinās!

rada jautājumu "kāpēc vispār vajadzīgs KAUT VIENS cilvēks uz zemes"?

Nu lai izglābtu vismaz daļu tos durikus, kuri bez šīs sludināšanas ftopkā aizietu! Tā teikt, provaidojam infu par Debesīm, jo citādi, ja tos tūristus izlaistu tai pļavā no autobusa un neviens pie viņiem nenāktu, tad izglābto skaits stipri stipri zems būtu!

Tev ir tāda sistēma, kur jautājumus labāk neuzdot?

Man ir sistēma, kurā nav atbildes uz VISIEM jautājumiem, ko vien spēj producēt prāts. Ir jautājumi kurus atbild vēlāk, ir jautājumi, uz kuriem atbildes jāmeklē atbildēs uz citiem jautājumiem! Tas ir kā pajautāt nafig neexistē vienotas metodes 3ās pakāpes diferencālvienādojumu risināšanā, nemēģinot saprast visu mateni kas stāv apakšā! A tas kas stāv apakšā ir visa pārējā lieta, uz kuru atbildes tev nemaz neincē! Tā teikt - dajoš man Mūziku tik bez tā stulbā trokšņa!

A kādas problēmas bija pašam atbildēt, lai Lams netiktu pie teikšanas?

Infas ta nav!

Kas sashēmots pie tā paša Maikla Ņūtona? Kur ir nesaprotamas atbildes?

Tur savādāk... dabonam jebkuru vēlamo atbildi uz jebkuru jautājumu, pamainot "līmeņus". Tas manuprāt tas pats triks ko fiziķi/matemātiķi invokē, kad nelīmējas kopā kādas formulas.. ieviešam jaunas dimensijas, un viss atkal līmējas!


Piemēram? ...
Tak teicu... Šeit vainīgs, Tur nevainīgs. Vai šeit vainīgs tas, kas notriec, TUR pats vainīgs, ka maisies tur kur psihopāti vazājas! Figņa sanāk! Nekonsekventa!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.03.10 17:31:44
Tas bija variantā "bērni pa taisno nokļūst ellē".
tā ir abos variantos
Par ko, ja drīkst jautāt?
Mulders jau atbildēja
Pa Podnieku
... piekrītu, ir ļoti grūti samierināties ar poda statusu, bet kas Tev liek domāt, ka esi kas vairāk ... kad sapratīsi, ka esi pods un ne jau ar to jaukāko saturu, tad viss aizies kā pa diedziņu
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.11 11:20:10
Mulders
Godīgi būtu tā... kas svēti tie Debesīs, kas grēcinieki tie ellē
Kāpēc tā lai būtu godīgi? Cilvēki taču paši sevi nerada, viņi piedzimst, kādi ir. Tad jau godīgi būtu arī pieprasīt, lai kaķis mācētu lidot?

Nu lai izglābtu vismaz daļu tos durikus, kuri bez šīs sludināšanas ftopkā aizietu!
Ņemam 2 variantus:
1) tā, kā tagad. Dzimst būtnes, sabojātas un tiek noliktas uz konveijera, kas ved uz ftopku. Dažas no tām, kuras piesakās uz labošanos, tiek paradīzē.
2) apstādinām "šeit", paņemam tās būtnes, kuras ar mieru salaboties un pārnesam uz paradīzi. Tālāk tad process turpinās paradīzē, kur būtnes jau dzimst nesabojātas (un vienmēr izvēlas labo?)
Redzams, ka - jo ātrāk pasaules gals, jo labāk!

Man ir sistēma, kurā nav atbildes uz VISIEM jautājumiem, ko vien spēj producēt prāts.
Nu bet tas taču ir vienkāršs jautājums. Tu negribi atbildēt, jo tev sanāk abos gadījumos ķeza:
1) ja mazie bērni iet uz ftopku, tad tiek sodīti nevainīgie, kas neko ļaunu pat padomāt nepaspēja.
2) ja uz paradīzi, tad nav vairs nozīmes šai zemes dzīvei.

Tur savādāk... dabonam jebkuru vēlamo atbildi uz jebkuru jautājumu, pamainot "līmeņus".
Ja jau jebkuru, tad nodemonstrē, kā var dabūt tādas atbildes kā "viens sačakarēja dzīves telpu un visi pārējie ir spiesti tajā telpā dzīvot", vai "būtnes sākumā dzimst sabojātas, jo kaut kādas tur citas būtnes ko ne to izdarīja". :-)

Tak teicu... Šeit vainīgs, Tur nevainīgs. Vai šeit vainīgs tas, kas notriec, TUR pats vainīgs, ka maisies tur kur psihopāti vazājas! Figņa sanāk! Nekonsekventa!
Nejauc vienā putrā Ņūtonu, budismu, hinduismu un vēl savus salmu vīriņus! Hinduismā (vaišnavismā kā piemērā) notriecējs ir vainīgs, un attiecīgi kaut kad pats tiks notriekts, vai kaut kā līdzvērtīgi cietīs. Hinduismā būtnes nedzimst, bet ir mūžīgas. Hinduismā ir nevis attīstība, bet kļūdas labošana.
Ja gribi parunāt par hinduistu karmoloģiju, ver vaļā citu tēmu.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.11 11:28:53
Rausītis
tā ir abos variantos
Patiesībā ir 3 varianti
1) paradīzē pa taisno = priekšrocības attiecībā pret tiem, kuri palika uz zemes.
2) uz elli = acīmredzami nežēlīgs Dievs
3) vēlreiz uz zemi vai uz citu līdzīgu vietu. Tikai tas velk uz reinkarnāciju :-)

Mulders jau atbildēja
Atbildi tu arī. Es tā īsti nesapratu. Sodīt kaķi par nemācēšanu lidot?

piekrītu, ir ļoti grūti samierināties ar poda statusu, bet kas Tev liek domāt, ka esi kas vairāk ... kad sapratīsi, ka esi pods un ne jau ar to jaukāko saturu, tad viss aizies kā pa diedziņu
Tur pavisam kas cits ir rakstīts. Tie sliktie podi tādi arī paliek. Nekur tur nav teikts, ka viņi varētu mainīties. Ir daži trauki godībai, daži žēlastībai, un vispār - muti ciet, podnieks ko grib to dara!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.03.11 11:50:20

"Nekur tur nav teikts, ka viņi varētu mainīties."
Nu vārdi, ka Dievam viss ir iespējams, varētu likt domāt, ka iztīrīt vienu tādu podu nebūt problēmas.
Tie sliktie podi tādi arī paliek
vai tad tur tā rakstīts? ... vai Tu zini cik podi no pasaules sākuma līdz galam būs iztīrīti un izberzti? Vienīgi Dievs zina patiesībā kāds kurš pods ir un kam viņš domāts. Nepiegudro to kā nav.

3) šito es neapspriedīšu, bet no tiem pirmajiem diviem es nevar nekādīgi secināt, ka Dievs ir nežēlīgs, jo es nezinu vai šie varianti ir pareizi ... nu tak pieņem vienreiz atbildi NEZINU
Es saprotu, ja zīdainis nomirst tās ir milzīgas bēdas vecākiem, tad ja vien šis bērniņš ir kristīts, ir cerība, ka viņš nonāks debesīs, bet ja nav tad nezinu ... spītējies cik Tu gribi atbildi uz šo iespējams uzzināt tikai pēc nāves.
Tu šūmējies par to, ka mazi bērni nav grēcinieki. tāpat kāds var teikt par vecu kristieti, kurš savu mūžu ir perfekti nodzīvojis un tomēr galu galā cieš (Ījabs). Kur tu vilksi vecuma līniju savam taisnīgumam? tādas nav. Bet ir rakstīts, ka visi ir grēcinieki. no tā vien, ka nepareizi un ļauni domā par Dievu. un šo grēku no malas nav iespējams ieraudzīt un sadzirdēt. Tieši tāpēc mēs nezinām, ne par podiem, ne par bērniem.
varbūt, ka pats cilvēks nemaz nenojauš, ka nepareizi domā par Dievu. Tāpēc jau ir paļaušanās uz Kristus upuri, bez kura nu nekādi.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.11 12:05:32
Rausītis
Nu vārdi, ka Dievam viss ir iespējams, varētu likt domāt, ka iztīrīt vienu tādu podu nebūt problēmas.
Pie "viss iespējams" - arī Sātanu paradīzē ielaist? Vai - visus izlabot, neskatoties uz nodarīto?
Palasi uzmanīgāk to tekstu, tur ir tāda spārnota frāze:
"Tātad, kuru Viņš grib, to Viņš žēlo un, kuram grib, tam apcietina sirdi. "
Apcietina sirdi, un viss - un tikai pēc savas gribas. Sadomās rīt apcietināt sirdi kādam tavam mīļam cilvēkam, un tad ko?

Es saprotu, ja zīdainis nomirst tās ir milzīgas bēdas vecākiem, tad ja vien šis bērniņš ir kristīts, ir cerība, ka viņš nonāks debesīs, bet ja nav tad nezinu ...
Tikai cerība , ka nonāks debesīs?

Kur tu vilksi vecuma līniju savam taisnīgumam?
Tur, kur parādās apziņa un spēja brīvi izvēlēties un atbildēt par savu rīcību. Zīdainim nekā tāda vēl nav.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.03.11 12:22:11
"Sadomās rīt apcietināt sirdi kādam tavam mīļam cilvēkam, un tad ko mīļam cilvēkam, un tad ko"
piedzīvoju to un zinu kā tas ir. Ja Dievs apcietina sirdi, tad tas nozīmē, ka pirms tam viņš uz šo cilvēku ir ļoti daudz un ilgi runājis bet ticis noraidīts, izsmiets. Ir briesmīgi, un tomēr droši, ka arī tam cilvēkam ir iespēja atgriezties kamēr vien viņš dzīvo. un tā ir lieta strap viņu un Dievu.
Vai tad cerība ir maza lieta?
".... rīcību. Zīdainim nekā tāda vēl ..." tātad, pēc Tavas loģikas, ja viņš nomirtu pēc pirmās ļaunās domas, tad būtu OK, būtu pelnījis? ... absurdi ... es par šo vairāk neko nerakstīšu, jo es nezinu
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.03.11 12:27:18
Rausītis
Ja Dievs apcietina sirdi, tad tas nozīmē, ka pirms tam viņš uz šo cilvēku ir ļoti daudz un ilgi runājis
Tas nekur nav teikts. Ir teikts "kam gribu, tam apcietinu". Tu tagad izdomā visādus nosacījumus.

tātad, pēc Tavas loģikas, ja viņš nomirtu pēc pirmās ļaunās domas, tad būtu OK, būtu pelnījis? ... absurdi ...
Ne vairāk absurdi, kā daudzas līdzīgas lietas kristietībā.
Pēc manas loģikas šīs tēmas ietvaros, - ja reinkarnācija ir, tad šāds jautājums vispār netiek uzstādīts. Ja reinkarnācijas nav, tad rodās visādi absurdi un paradoksi.

Varu piemest vēl vienu paradoksu: ja mazi miruši bērni, zīdaiņi, iet pa taisno uz paradīzi, tad viens no labākajiem veidiem, kā to panākt, ir nogalināt mazos. Pats slepkava ies uz elli, bet ar apziņu, ka izglābis daudzus no mūžīgām mokām.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 140 , pavisam kopa bijuši: 922