atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Mazliet par "lūgšanu grupiņām"
Mulders
Iesūtīts: 2008.02.26 10:37:19
Te citās diskusijās tiek cītīgi runāts un aizstāvētas mazās lūgšanu grupiņas un vairrākkārt dzirdēts, cik tas ir pareizi, bibliski un svētīgi izsūdzēt grēkus publiski, raudāt u.c. "nožēlot" grēkus!

Es būšu šis ļaunais antikrists, kas mazliet pabojās šo skaisto idilli!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
AutorsZiņas teksts
Kasis
# Iesūtīts: 2008.03.04 16:47:01
A Kasis vienmēr bijis mūsējais, patiesībā arī Pāvests, Ledjajevs ir mūsējie, tikai apmaldījušies, ikvienam gadās nomaldīties, taču Kristus nāk caur patiesības Vārdu mūs meklēt, ne visi klausa, tomēr pat apr visneklausīgākajiem neuzdrošinamies izteikt spriedumu, mēs spriežam tikai par paša grēka kaitniecību, par slimības īpatnībām un ārstēšanas metodēm, nevis par slimniekiem un grēciniekiem. Tāpat spriežam un izvērtējam mācības nevis draudzes, jo par draudzi, par grēcinieku spriež tikai Dievs
Ingar, visu cieņu, Tas, ko Tu pateici, ir tas ko es visulaiku mēģinu pateikt. Jo, ja mēs tā darīsim, mēs no vienas puses pasargāsim sevi no apgrēkošanās pret Dieva Vārdu patiesību atbalstot maldus un no otras puses pasargāsim sevi no apgrēkošanās nepatiesi apvainojot Dieva bērnusm, par kuriem Kristus ir miris un neievainosim viņus ar saviem vārdiem.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.03.04 16:53:42
taču tajā pašā laikā jābūt stingrai nostājai. Dievs gan dod pestīšanu bez nopelna, taču Pāvils stingri nostājās pret ķecerību, kas apgalvo, ka - ja jau esam pestīti bez nopelniem, tad varam grēkot uz velna paraušan. Nē evaņģēlijs skaidri pasaka, ka tiem, kuri apzināti turpina dzīvot maldos, grēki tiek paturēti, līdz kamēr tie atgriežas. Protams mēs neko nevaram spriest par Ledjajevu, taču vienā ziņā visi esam vienprātīgi - grēki ir jānožēlo, patiesība ir jāmeklē, nepilnīga ir mūsu atziņa, nepilnīga mūsu pravietošana, ļausim Dievam mūs pamācīt.

netiesāsim cilvēkus, bet gan maldu mācības, necīnīsimies pret miesu un asinīm, bet pret ļaunajiem gariem. Grēcinieks nav jāapkaro, bet jāizglābj
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.03.04 18:03:56
Kasis
Ingar, visu cieņu, Tas, ko Tu pateici, ir tas ko es visulaiku mēģinu pateikt. Jo, ja mēs tā darīsim, mēs no vienas puses pasargāsim sevi no apgrēkošanās pret Dieva Vārdu patiesību atbalstot maldus un no otras puses pasargāsim sevi no apgrēkošanās nepatiesi apvainojot Dieva bērnusm, par kuriem Kristus ir miris un neievainosim viņus ar saviem vārdiem.
Jā , tā ir - vieni domā globāli, citi caur rakstu stibu apslāpē Garu un Bībelē skaidri un gaiši tiek teikts , ka tiem tas netiks piedots. Tā arī ir vislielākā ļaunuma darīšana no to puses, kuriem ir kāda teikšana baznīcas hierarhijā. Paldies Dievam luterāņos to jūt arvien retāk. Bet šie te demagogi ar Bībeli rokās vēl ir sastopami.
Un mēs te Latvijā vairs nedrīkstam pieļaut tādus laikus, kad , ja gadījumā sāktos karš , vai bēdu laiki, daļa tautas tiek represēta, tauta paliek bez Dieva vārda. Piem. Latgalē bija Bībeles aizliegtas, to man apstiprināja muzeja direkrors Balvu rajonā.
Bībeli var iemācīties un pareiz kalpot tikai , ja tiek pielietoti visi Dieva ieroči - mazās grupas, Bībeles studijas pirms vai pēc Dievkalpojuma (mūs draudzē bez mazajām grupām ir pat Bībeles stunda pirms Dievkalpojuma), kristīgais radio, nometnes....
Kā Bībelē ir pausts : Jūs visi esiet priesteri. Tad tā nenotiks , ka tikai daži zin Bībeli attiecīgajā novadā, un , ja daži , tad , ļauns zinātājs var manipulēt ar baznīcā gājējiem. Un Vārds tiek slēpts.
Visai tautai ir tiesības uz vienādām iespējām uz Dieva vārda izzināšanu, tad arī grēks tāds nebūs tautā..`
Paldies Dievam , Latvijā šī tumsa tiek izkliedēta. Pretspēks ir milzīgs. Sātans dara visu, lai to izjauktu. Viņš zin labi Bībeli, viņš izcili māk iežēlināt , raudāt, pievilt, nodot ....
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.05 09:47:26
Aivars Lapšāns, kurā vietā kāds te Bībeli slēpj!
Tieši otrādi... atklājam un parādām ka Rakstos Dievs pats aicina Kristīt visas tautas un tai skaitā arī bērnus!

Manuprāt tieši vislielākais ļaunums ir veidot "lūgšanu grupiņas" un tajā mācīt maldu mācības tās uzdodot par Bībeles Stundu un Dieva Vārdu. Un nevar būt vēl labāki apstākļi šādām "maldu mācību iestādēm" vidē, kur Raksti ir aizliegti, kad cilvēki nabagi nevar paši izlasīt kas tad īstenībā stāv rakstīts!

Bet, protams, ja lajiem ļauj Rakstus lasīt pilnībā, tad ir labi un pareizi un jo vairāk jo labāk! Vēl laji ir jāaicina uz pašapmācību... Jo ikviens skolotājs vēlas, lai kādā brīdī skolēns pats var apgūt visu jauno un operēt ar to, ko ir mācījies!

Kamdēļ tev ir iebildes pret to, ka mēs aizstāvam Kristīgo mācību ar Dieva Vārdu kā tas stāv rakstīts? Kas tev ir pret Bībeles Vārdu?

Un par tādiem dieva ieročiem kā "radio" es dzirdu pirmo reizi Kaut kāds 21 gadsimta Rakstu papildinājums tas būtu? Jeb es atkal kaut ko nesapratu?
diletants
# Labojis diletants: 2008.03.05 11:22:53
Aivars Lapšāns,

Jā , tā ir - vieni domā globāli, citi caur rakstu stibu apslāpē Garu un Bībelē skaidri un gaiši tiek teikts , ka tiem tas netiks piedots

Nav jau teikts par slāpēšanu, bet par zaimošanu un pretī runāšanu. Situācijā, kad farizeji apvaino Kristu, ka viņš dziedina ar ļaunā gara palīdzību. Un kāpēc šeit- vieni domā globāli, vieni nē? Tas, ka kāds norāda uz iespējamām problēmām "mazo grupu" darbībā- uzreiz zaimo Garu un tam draud ar to, ka nekad nesaņems piedošanu?

Un kāpēc visu laiku kādam kur ir jāiet- vai nu openentu izraidot, vai pašam aizejot.

Kā arī -kaut kā neatceros, ka Dieva ierocis ir mazās grupas, Bībeles studijas tieši pirms vai pēc dievkalpojuma- bet gan patiesība, taisnība, apņemšanās kalpot miera evaņģēlijam, ticība, pestīšana un Gara zobens tas ir- Dieva vārds, lūgšanas (Ef. 6, 11:18). Pie tam lūgšanas -ik brīdi un ne tikai mazajās grupās vai tamlīdzīgi. Cik saprotu oponenti jau nesaka , ka mazās grupas ir slikti un pavisam slikti - tikai norāda uz iespējamām problēmām. Aptuveni kā pārbaudiet visu, kas labs , to paturiet. Bet kāpēc par to draudēt ar mūžīgu nepiedošanu (uzņemoties Dieva kā tiesneša lomu) nav saprotams. Apustuļu laikā mēdza arī visus īpašumus pārdot un dzīvot kopienā. Tad kāpēc to nepraktizēt tagad? Mazās grupas savā ziņā arī ir ar noteiktu kārtību, sastāvu, praksi utml. Nu tādi liturģiski elementi. Un tas uz ko tiek norādīts- ir bīstamība katru sajūtu uztvert par Gara iedvesmojumu, skaidrot Rakstus sev tīkami (tie, kas domā savādāk kļūst par zaimotājiem utml.)
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.05 12:54:44
Aivars Lapšāns, šaize sanāk tad, kad notis rakstīts C Minorā a visi apkaŗt dzied kaut kādā Mažorā... Jā visi Dzied un tas, kurš dzied pēc notīm lec ārā... un ir jāapklusina!

Bij viens tāds frukts... kas leca no kopējā kora ārā... Koris šo fixi pie Krusta pienagloja... sak - paklusē kāmēr lieli onkas mazās grupās pareizo dziesmu dzied!

Viņš ar maita atnāca un Idilli pabojāja... tak vēl ar vārdiem - Vai jums šķiet, ka Es esmu nācis mieru nest virs zemes? Nebūt ne, Es jums saku, bet šķelšanos!

Tā kā izskatās, ka es ar Viņu vienā korī dziedu - abi mēs bojājam pašiedomāto pareizo praviešu idilli Arī Delperistu vidū man jau sen sārts ir sasliets...
diletants
# Iesūtīts: 2008.03.05 13:34:09
Aivars Lapšāns,

Nu nezinu, vai tiešām tikai tāpēc , lai neatbaidītu "meklētājus", visiem būtu jāraksta vienādi , jauki un mīļi teksti, mazliet pamainot vārdu secību. Līdzība ar dziedāšanu, protams, ir skaista, bet -ja cilvēks tiešām ko meklē, vai viņu var atbaidīt viedokļu dažādība forumā? Nu Bībelē arī daudzi grēki aprakstīti- elku kalpība, slepkavošana, laulības pārkāpšana, laupīšana utml. Pie tam tā -bez īpašas romantikas. Kādam arī Israēla ieešana Apsolītajā zemē būs nežēlīgs iekarošanas karš. Rakstos arī sastopama cīņa ar viltus praviešiem, vajāšanas utml. Tas arī var atbaidīt. Un vēl un vēl -gan kristiešu grēki (aizmirstot vai nezinot, ka kristietis nenozīmē tādu , kas nekad negrēko), gan viduslaiku vēsture, gan latvju cilšu teritoriju iekarošana utt., utjp. Kā Kristus teica- kādam nav labi, gan ja tuksnesī dzīvo un askētiski dzīvo, gan arī ja ar muitniekiem un netiklēm pie viena galda ēd- vienmēr būs iemesls ko sliktu pateikt.
Par to Muldera -es būšu sliktais antikrists- pieņemu, ka tā ir tikai tāda izteiksmes forma. Domu gaita, kas risināta rakstiski un varbūt ne ļoti precīzi un pareizi noformēta. Domāju, ka problēma drīzāk ir nevis tas, kas notiks ar meklētājiem utml., bet kā jau gandrīz vienmēr- par spēju diskutēt bez personīga apvainojuma.
Ingars
# Labojis Ingars: 2008.03.05 19:46:37
Aivar - kā to saprast, apslāpēt Garu ar rakstu stibu? ja tu runā par pliku bauslības sludināšanu, kā mums būs pelnīt debesis, tad es tev piekrītu - šāda koncentrēta bauslība, neatšķaidītais dusmu vīns tiks dots neticīgajiem, bet ticīgajiem Gara dotā brīvība Krsitus evaņģēlijā.

Bet ja runa ir par patiesību - kā Gars darbojas, tad mēs stingri paliekam pie tā, ka Gars darbojas tikai un vienīi tā, kā Viņš Savā Vārdā mums to ir atklājis. No šāda viedokļa - jebkas, kas ārpus Vārda (tas ir - ārpus Dieva gribas) tiek daudzināts par garu ir velns un sātans.


Bet kā tad tu no vienas puses apvaino tos, kas cieši turas pie Vārda par demagogiem ar bībeli rokās, bet no otras puses nosodi tos, kas aizliedz bībeli lasīt.

Bet vai nav tā, ka tie radikālie harizmāti patiesībā nemanāmi nostumj bībeli malā, priekšplānā izvirzot visādas atrakcijas?
Tur jau tā lieta, ka gluži kā katoļu baznīca viduslaikos visai negribīgi laida rakstus tautā, tāpat mūsdienās tie kas itkā uzstājas par bībeles lasīšanu tā tikai runā, jo patiesībā apgalvo, ka bībele nav vajadzīga, jo tā lūk apslāpē garu. Tikai tik vien to bībeli, lai izrautu no konteksta pantus un pielocītu tos saviem uzskatiem, visādi citādi parasti šie dedzīgie jūsmotāji pat sauc tos par velna kalpiem, kuri lūk uzdrošinās norādīt ar pirkstu bībelē, ka viņš lūk rīkojas nepareizi. Nē es taču esmu Dieva vīrs un mani vada Svētais Gars. Bet šie "Dieva vīri" tik akli kļuvuši, ka pat acīmredzamas pretrunas ar bībeli savā praksē vienkārši ignorē.

Tāpat arī Pāvests sacīja par Luteru, ka viņš spēlē uz velna dūdām, lai gan Luters "dūdoja" tīru un patiesu Dieva vārdu, taču šī dūdošana, debesu dziesma velnam ir nepanesama, tāpēc viņš cenšas nomelnot ikvienu, kurš uzdrošinās "dūdot" patiesības vārdu. Tā lūk sanāk ka Pāvests evaņģēliju nosauca par velna dūdām. vai mūsdienās daudzi brīvdraudžu līderi nedara tāpat?
Visādi jau dzirdēts - par melnsvārčiem, demagogiem, mirušiem kristiešiem saukājot tos, kuri ciesi turas pie Dieva vārda
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.06 09:33:59
Viņiem ir vajadzīgs piemērs un liecības par Jēzus varenajiem darbiem mūsdienās.

Jūdi prasa zīmes, un grieķi meklē gudrību. Bet mēs sludinām Kristu, krustā sisto, kas jūdiem apgrēcība un pagāniem ģeķība, (Dieva Vārds)

Nē Aivar. Mūsdienu cilvēkiem ir vajadzīgs Evanģēlijs. Vēsts par Krustā Sisto, kas par viņiem nomiris, lai piepildītos Rakstu Vārdi: ar Viņa brūcēm jūs esat dziedināti. (Dieva Vārds)

Šī ir visa Dziedināšana kas kādam ir vajadzīga! Vēsts par to, ka grēki ir piedoti, jo kā stāv rakstīts "To, kas grēka nepazina, Viņš mūsu labā ir darījis par grēku, lai mēs Viņā kļūtu Dieva taisnība. " (Dieva Vārds)

Tas ir Dieva Varenais Darbs, kad nāvei nolemtie nāk pie Kristus un iemanto mūžīgo dzīvību, nav varenāka darba par šo, kad neticīgais par ticīgo kļūst, kad miroņi augšāmceļās, jo ir dzirdējuši Dieva Dēla balsi!

Un manā draudzē tas notiek... bez nevienas ārējas zīmes Bet miroņi augšāmceļās!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.03.08 13:36:41
Aivar es nenoliedzu mazo gurpiņu nepieciešamību, bet tieši otrādi, turklāt pats arī tādās piedalos. Mans vārds ir tāds pat kā šeitan un esmu luterānis. Ar Mulderu personīgi neesmu pazīstams, pat neesmu viņu redzējis, nedz arī zinu, kurā draudzē viš i, taču kad sakām "mēs", tad tas nozīmē, ka visas luterāņu draudzes ir vienotas, apmēram visur tie pasākumi notiek līdzīgi - tāpat dievkalpojumi, bībeles stundas, jauniešu vakari, cita veida sadraudzības un lūgšanu pasākumi un arī mājas grupiņas
rainars
# Iesūtīts: 2008.03.10 21:49:07
Klau Ingar manliekas ka visas kristiešu draudzes ir Jēzus miesa.re ko raksta pāvils 1.vēstulē Korintiešiem 12:1224 Bet Dievs miesu ir tā sastādījis, ka mazāk cienītam loceklim piešķīris lielāku cieņu, 25 lai neceltos miesā šķelšanās, bet locekļi saticīgi gādātu cits par citu. 26 Un, kad viens loceklis cieš, tad visi locekļi cieš līdzi; vai, kad viens loceklis top godāts, tad visi locekļi priecājas līdzi. 27 Bet jūs esat Kristus miesa un katrs par sevi locekļi. 28 Un dažus Dievs draudzē ir iecēlis, pirmkārt, par apustuļiem, otrkārt, par praviešiem, treškārt, par mācītājiem, tad devis spēkus brīnumus darīt, tad dāvanas dziedināt, sniegt palīdzību, vadīt un runāt dažādās mēlēs. 29 Vai tad visi ir apustuļi? Vai visi ir pravieši? Vai visi ir mācītāji? Vai visi ir brīnumu darītāji? 30 Vai visiem ir dāvanas dziedināt? Vai visi runā mēlēs? Vai visi tās var iztulkot? 31 Bet dzenieties pēc vislielākajām dāvanām, un es jums rādīšu vēl pārāku ceļu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
Jūs nevarat komentēt. Šajā tēmā komentēt atļauts tikai priviliģētiem lietotājiem.

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 112 , pavisam kopa bijuši: 3302