atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Mazliet par "lūgšanu grupiņām"
Mulders
Iesūtīts: 2008.02.26 10:37:19
Te citās diskusijās tiek cītīgi runāts un aizstāvētas mazās lūgšanu grupiņas un vairrākkārt dzirdēts, cik tas ir pareizi, bibliski un svētīgi izsūdzēt grēkus publiski, raudāt u.c. "nožēlot" grēkus!

Es būšu šis ļaunais antikrists, kas mazliet pabojās šo skaisto idilli!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.28 12:42:27
Aivars... apmelot varētu, ja patiesi tevi pazītu un tad stumtu tuftu... Šoreiz es runāju no tā, ko no tevis esmu sapratis. Var gadīties, ka savas vainas dēļ redzu selektīvi, tadmēļ secinājumi ir ačgārni. Bet kā redzi, tev nav liegts runāt un precizēt neskaidrās lietas, gan jau lasītāji izkodīs, kurš ko runā, kurš ko pārprot, kurš ko nedalasa vai starp rindiņām par daudz ielasa!
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.02.28 16:05:20
Mulders
nesaprotu, kāpēc jābūt pretstatam - mazās grupas vai liturģija. liturģija ir liturģija un mazās grupas ir mazās grupas. tām katrai savs uzdevums un mērķis.
ar pliku liturģiju nonākam pie tā,ka draudzes locekļi nezina viensotram vārdus, kur nu lai sarunātos un viens otru atbalstītu.
ar mazām grupām bez liturģijas nonākam galīgās auzās, jo ļaudis netiek pareizi pieskatīti un var saiet sviestā atkarībā no grupas vadītāja gļukainības pakāpes.
tātad vajag vienu turpināt un otru neatmest.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.28 16:25:11
Zaurs, pareizi! A ko tad es saku? Beti šiet ir cilvēki, kas nesaprot kā Liturģijā var grēkus nožēlot un saņemt absolūciju, ka to varot tikai tad, ja esi mazā grupā raudi un izsūdzi grēkus citiem grupas dalībniekiem!

Nu moš visu pārpratu, bet izklausījās ka šādu tēzi ALapšāns stumj, es iebildu!
Gaisma [78.84.189.172]
# Iesūtīts: 2008.02.29 10:02:00
Aivars LapšānsJ
Jēk 3:17Lai nu tā būtu šaurpierība, bet Raksti saka:
17 Tā gudrība, kas nāk no augšienes, vispirms ir šķīsta, tad miermīlīga, lēnīga, paklausīga, pilna žēlastības un labu augļu, taisnīga, bez liekulības.
Jēk 3:13
13 Kas jūsu starpā ir gudrs un sapratīgs, tas lai, pareizi dzīvodams, uzrāda savus darbus, darītus gudrā lēnprātībā.
Ebr 13:9
9 Neaizraujieties ar visvisādām svešām mācībām, jo ir labi, ka sirds tiek stiprināta žēlastībā, ne ar ēdieniem, no kā nekāda labuma nav ticis tiem, kas tā dzīvo.
Jēk 4:10
10 Zemojieties Tā Kunga priekšā, tad Viņš jūs paaugstinās.
Lk 18:14
14 Es jums saku: viņš nogāja savās mājās taisnots, labāks par otru. Jo katrs, kas pats paaugstinās, taps pazemots, bet, kas pats pazemojas, taps paaugstināts."
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.29 10:05:00
Aivars Lapšāns... piedod, bet kā teica Kristus... kāda tev daļa, tu seko Man! To pašu Kristus ir arī man teicis... un es kalpoju tā kā es kalpoju! Nav tava kalpošana vienīgā pareizā! Esi mierīgs!
Gaisma [78.84.189.172]
# Iesūtīts: 2008.02.29 10:09:41
Aivars Lapšāns
aprunājies ar Dievu, saki, ka Tu gribi vairāk kalpot Dievam ārpus datora,
Bet, ja cilvēkam dota prasme un gudrība sludināt un novērst maldus ar datora palīdzību, tad lai notiek katram pēc viņam dotajām dāvanām!
Mulders
# Labojis Mods-1: 2008.02.29 10:23:20
a_masiks, wikipēdija ir visai slikts avots pats par sevi!

Tas gan nenozīmē, ka es ticu A. Lapšānam... vienmēr un visur ir kādas lokālās perturbācijas un arī Latvijā pa brīžam atbrauc kādi evanģēlisti kas angārus piepilda... tas nav pierādījums baznīcas augšanai!

To vai baznīca aug, vajag pagaidīt kāmēr savācas oficāla statistika! Var sākt ar pašu Somijas gov saitu izpēti, kam ir valodas zināšanas, lai pētī!

Nezinu par vispasaules statistiku!

Wikipēdijai neuzticos jautājumos par reliģiju statistiku!
-----------------------------------------------------------------------
Aivars Lapšāns un Mulders
varētu ar šo arī beigt savstarpējus publiskus apvainojumus offtopikā. Paldies. Mod.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.29 10:26:02
p.s. pietam Finlandes ticīgie ir jāņem ar koeficientu, jo ja reliģija ir valsts reliģija, tad vai tik nav tā, ka jebkurš piedzimušais bēbis automātā tiek ieskaitīts valsts reliģijas adeptos!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.29 12:40:03
Ne par velti datoru sauc par zvēru. Ja nerod no viņa atbildes , tad cits info ir melīgs, pat , ja par to liecina kristietis...tā tik turpiniet. Lielas svētības saņemsiet....
Labi, piezvaniet mācītājam Mārtiņam Irbem. Mazticīgie, zvēra iespaidā nonākušie. Vai tad nav jāpriecājas par lielu grēcinieku pulku baznīcā. Kas jums žēl , ka somi sākuši uz Dievu skatīties? Priecājieties , jo daudz būs izpestīto!
Somi savā finansiālajā pārpilnībā, nu jau pēdējos divdesmit gadus iet uz morālo degradāciju. Protams daļa. Piem. pats esmu redzējis , kur nepilngadīgie masveidā piedzērušies klīst pa ielām pēc pasākumiem. Bij man iespēja redzēt Helsinku centrā tādas lietas. Nevar arī nepamanīt lielo sieviešu skaitu , kuras smēķē. latvijā tas nav tik pamanāms, utt.... Tāpēc , to visu redzot, daļa cilvēku meklē atbildes baznīcā. Un , ja baznīca spēj dot Patiesību, nevis demagoģiju, tad , protams , ka cilvēki automātiski būs daudz pie tā Kunga kājām. Es esmu piemēram ļoti priecīgs , ka somijā ir sākusies luterāņos garīgā revolūcija. Ticu , ka arī Latvijā tā ir sakusies. ( Mulderam tā būs histērija) jau iepriekš sludinu.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.29 12:54:19
bet Norvēģijā šīs lietas ir savādākas. Būtībā daļa luterāņu ir aizgājuši no oficiālās baznīcas un izveidojuši, kā viņi saka, luterāņu brīvās baznīcas. Viņiem ir savi mācītāji utt...iespējams , ka ar laiku viņi aizies līdz tādai masveidīgai parādībai kā somi, tikai norvēģi , vairāk tendēti uz misijas darbu. Smagi darba rūķi. Piem. strādā pašvaldībā un veido kopējus sociālās palīdzības projektus.utt.. Oslo ir arī latviešu draudze, kur mainās mācītāji. Piem. Gints Kronbergs mācījās Oslo un pie reizes kalpoja latviešu draudzē. Kā stāstīja Gints , tad oficiālajā norvēģu luterāņu baznīcā, valsts maksā par katru dvēseli, kura pierakstās draudzē. Nav jau tik slikti, tikai disbalansu starp varu un baznīcu novēģija laikam neiztur, jo brīvās baznīcas veidojas arvien vairāk. Arī Zviedrijā ir tas pats. Mums te vienpusēja informācija, ka Zviedrijā ir tikai viena luterāņu baznīca , kura vairs negrib sadarboties ar Latviju, jo Latvija stingri stāv pret pedarastijas popularizēšanu....
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.29 12:58:36
Pēc nedēļas dodos uz Zviedrijas Norčēpingu. Tad apprasīšos par luterāņu apmeklētību un jaunajām tendencēm un , gan jau kaut ko uzrakstīšu, lai neticīgais toms uztaisa kādu provokāciju.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.29 13:06:47
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.29 12:40:03

Un , ja baznīca spēj dot Patiesību, nevis demagoģiju, tad , protams , ka cilvēki automātiski būs daudz pie tā Kunga kājām. Es esmu piemēram ļoti priecīgs , ka somijā ir sākusies luterāņos garīgā revolūcija. Ticu , ka arī Latvijā tā ir sakusies. ( Mulderam tā būs histērija) jau iepriekš sludinu.

Atstāšu šo citātu vēsturei! Lai, tad tauta pārbauda savus praviešus

Te arī parādās tās āža kājas... viņi sāk pravietot un izteikt apgalvojumus... un kā teica DIevs caur Mozu:

22 tad zini: ja pravietis runās Tā Kunga Vārdā, bet pravietojums nepiepildās un nekļūst īstenība, tad tas ir vārds, ko Tas Kungs nav runājis; pravietis to ir teicis savā pārgalvībā, tāpēc nebīstieties no viņa.

Labi atzīsim, ALapšāns neteica, ka runā Dieva Vārdā... tādējādi, ja tas nepiepildīsies, tad varēsim norakstīt to uz viņa karstgalvību, kas arī nav nekāda pozitīvā īpašība sludinātājam!


Lapšāna Kungs, tu pat nepamanīji par ko es un a_masiks runājam! Tu mums saki, ka tur ir atmoda sākusies... Mēs tev paprasījām, no kurienes tāda informācija un parādījām uz ko balstoties esam skeptiski!

JA tā notiek, tad Slava Dievam, lai notiek, neviens nedusmojas, ka cilvēki pie Dieva atgriežas... tak tu jau izlasīji to ko gribēji izlasīt... sakarināji birkas... baidi ar zvēriem
Tā teikt, kad argumenti izbeidzas, tad sākam birkas kabināt? Vaine? UN tad brīnies, ka tevi par sektantu sauc!
Balss
# Labojis Mods-1: 2008.02.29 15:19:16
Aivars Lapšāns
Pamēģini, šodien, Lapšān! Nododies Tam Kungam, izsūdzi viņam grēkus par Mulderu, ka ne tā saproti, ka esi aizdomīgs pret viņu, ka reizēm skaudība uznāk, ka datorā burti pagriež grēcīgo domu ne tā kā rakstītājs domājis....aprunājies ar Dievu, saki, ka Tu gribi vairāk kalpot Dievam ārpus lūgšanu grupiņas, ka Tu nožēlo , ka nespēj sludināt evaņģēliju datorā....Ieslīgsti savu grēku sarunā ar Jēzu un lai viņš Tev dod kādu apsolījumu un mierinājumu...
-----------------------------
Paldies, Balss par jauko pamudinājumu. Un tagad visi ieklausās - šādus pamudinājumus vēlams izteikt personiskā sarunā, pieklājīgā formā un nu nekādīgi ne publiskā forumā, kur diskusijā tie neiederas. Paldies par sapratni. Mod.
kasis [81.198.253.37]
# Iesūtīts: 2008.03.01 11:42:30
Mulder, Tu esi iebraucis auzās - sekulārajā humānismā. Pēc Tevis dotās analīzes Jēzus Kristus sanāk visbriesmīgākais smadzeņu skalotājs un kontrolētājs. Viņš atrāva cilvēkus no viņu biznesa, ģimenēm un ievilka viņus savā sektā. Nabaga nelaimīgas sievietes atrāva no sava ģimenes budžata naudu un nesa to uz Jēzus sekotāju sektu. Jēzus pat vienam jauneklim paprasīja atteikties no visa sava īpašua - labi, ka viņš laikam mācēja atpazīt manipulācijas tehnikas un spēja nepakļauties šim suģestētājam. Apustuļi arī bija baigie suģestētāji - apvainoja Jēzus nogalināšanā visus Jeruzalemes ļaudis un ievilka savā sektā. Viņiem pie tam bija savas lūgšanu grupas - arī viennozīmīga sektas pazīme. Viņi kopīgi dziedāja un vasarsvētkos lūdzās mēlēs, tātad veica hiperventilāciju. Pāvils vispār stāstīja par cilvēku kurš Alfa stāvokli bija ievests tik tālu, ka viņam likās ka ir parauts debesīs. Pāvils vienu varasvīrā p
kasis [81.198.253.37]
# Iesūtīts: 2008.03.01 11:59:58
Sory, par tik smagiem apgalvojumiem, bet Tu pirmais sāki. Mulder, šajā jautājumā Tavs viedoklis balstās sekulārājā humānismā un nevis Bībelē, kas ir pilna ar brīnumiem, krasi izmainītām dzīvēm, izmainītām personībām, pravietojumiem, mēlēm un citām pārdabiskām lietām, ko sekulārais humānisms NEVAR izskaidrota nekā savādāk kā tikai ar hipnozi, suģestiju, manipulāciju, placebo efektu utt. Sekulārajam humānismam ir saprotama mirusi, tīri intelektuāla ticība bez Dieva pārdabiskās iejaukšanās vai arī paaudzēs nodotā ticībā, sociālie klubi, kur cilvēki iet tāpēc, ka tā ir pieņemts, nevis tāpēc, ka ir individuāli piedzīvojis Jēzu Kristu.
kasis [81.198.253.37]
# Iesūtīts: 2008.03.01 12:04:52
Tāpēc ka Jums nav pādabiskā, Jūs cenšaties ignorēt tās Bībeles vietas, kurās runāts par pārdabisko, vai izkropļojat tās, un tad mēģinat nolikt citus izmantojot AntiBībeliskā sekulārā humānisma argumentus. Tas nenozīmē, ka harizmāti pasludina sevi atbilstošu pirmdraudze etalonam, bet viņi vismaz uz to tiecas, nevis aizbildinās, izkropļojot Dieva vārdu. Normāli, ka neticīgie pamato savu viedokli par kristietību sekulārajā humānismā, bet nožēlojami, ka tas, kas saucas kristietis, kuram ir tā pati pārdabiskā Dieva Bībele, izmanto nekristīgus paņēmienus lai noliktu tos, kas Dieva priekšā ir viņa brāļi. Šos pašus paņēmienus var vērst tik pa labi pret Tevi pašu, Ctulhu jau mēģināja darīt un Tavs mēģinājums izlocīties izskatījās smieklīgs.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.03.01 21:59:34
kasis - neviens nenoliedz pārdabisko un luterāņu draudzēs ir ne mazāk pārdabiskā kā jebkurā vasarsvētku draudzē, atšķirība ir tikai tā, ka vieni to uztver mierīgi un nosvērti, bet otri ar ohohoo.

Saproti - nonāk jau līdz galējībai, kad jebkuru miesas izpausmi jau uzskata par Svētā Gara darbību. Tad jau ko ta pūšaties - es ik pēc piecām minūtēm kaut ko sajūtu sevī, vai arī ievēroju visādas laimīgas apstākļu sakritības - jā tas viss ir no Dieva, taču vai tāpēc ar to jāizceļ, ka lūk tā notiek tikai mūsu draudzē? Nē tā notiek visur, kur ir Dieva vārds.

Luterāņu dievaklpojumos ir vieglāk sajust Dieva klātbūtni, jo to neaizēno skaļa mūzika, kliegšana vienam pār otru, bet klausoties dieva vārdus, dziedot tos un saņemot sakramentu mēs vienkārši bijībā apklustam un baudam šo Dieva klātbūni Viņa vārdā un sakramentos.


Un vēl kas - tik dedzīgi harizmāti aizstāv viedokli, ka nost ar filozofiju kristietībā, bet kādi baigie filozofi kļūst, kad jāaizstāv maldu mācība par to, ka krsitīt zīdaiņus nedrīkst un ka ticība vispār ir cilvēka prāta darbība, bet tad pēkšņi atkal veikli pārlec pie pareizas mācības, ka ticība ir Dieva dāvana - tā veikli manipulējot var apmānīt jebkuru neuzmanīgu klausītāju. Piemelojot, kad vajaag aizstāvēt kādu maldu mācību, un lai neviens neko nemanītu, veikli atgriežas pie patiesības.

apmēram tā - jā mums te pārdabiska ticība, nekāda cilvēku darbošanās, bet vai tu pieņēmi Jēzu, vai izvēlējies jaunpiedzimt, vai izvēlējies paklausīt Dievam - a kas tad dod šo jauno dabu mūsos, vai meš paši no sevis?
Kasis [81.198.253.37]
# Iesūtīts: 2008.03.01 23:54:53
Sveiks, Ingar. Protams, es zinu, ka luterāņu draudzēs Dievs darbojas, ka ir dziedināšanas un brīnumi. Tomēr, cik es zinu, ka tur, kur šie brīnumi notiek, parasti ir vējo harizmātiskās dvesmas un godīgi sakot, es domāju, ka tie brīnumi notiek par spīti luterāņu mācībai un nevis pateicoties tai. Tai pašā laikā tam nav nekāda sakara ar cilvēka pestīšanu, jo Luters bija tas, kas atnesa patiesību pa glābšanu no žēlastības ticībā uz Jēzu Kristu un es zinu, ka luterāņu vidū ir patiesi kristieši/Dieva bērni, jo man ir draugi luterāņi un pats es savulaik biju luterānis(~1,5g). Es vienkārši neatbalstu tos cilvēkus, kas izkropļo Dieva Vārdu, padarot Dievu par nejūtīgu, nežēlastīgu despotu, tādejādi neļaujot Viņam savā dzīvē un citu cilvēku dzīvē darīt tos darbus, ko Viņš vēlas un var izdarīt, jo Dievs cilvēkiem atklājas par tik daudz, par cik cilvēks tic Viņam. Ingar, ir ķecerīgi lielīties, ka "redz, mums nav brīnum
Kasis [81.198.253.37]
# Iesūtīts: 2008.03.01 23:55:22
"redz, mums nav brīnumu un ir tikai evaņģēlijs un sakramenti un cilvēki tic", jo tādejādi tiek noliegts Brīnumdaris Dievs, kas darīja brīnumus, dara un darīs, jo Jēzus ir tāds pats vakar, šodien un mūžīgi mūžos. Apgalvot, ka Jēzus brīnumus darīja tikai tāpēc, lai apstiprinātu savu mācību un ka tagad tas nav vajadzīgs, jo ir Bībele - ir ķecerība. Dievs/Jēzus dara/darīja brīnumus pirmkārt tāpēc, ka mīl mūs. Šie cilvēki, kas sludina tādas lietas, maldu dēļ nav iepazinuši Jēzu kā dziedinātāju un brīnumdari vai arī maldu dēļ ir vīlušies Viņā. Harizmāti ar visām savām kļūdām vismaz neizkropļo Dieva tēlu un ja arī nepiedzīvo Dievu tādu, kāds Viņš ir atklājies Bībelē, tad vaino sevi, savus grēkus vai atziņas tūkumu un nevis mīlošo, visuvareno Dievu pārtaisa par nejūtīgu bezsirdi, kas brīnumus dara tikai tādēļ, lai apliecinātu savu vārdu. Jā, es piekrītu, ka kādi harizmāti vai harizmātu draud
Kasis [81.198.253.37]
# Iesūtīts: 2008.03.01 23:55:53
Jā, es piekrītu, ka kādi harizmāti vai harizmātu draudzes kļūdas, sajaukdami Dievu darbību ar savām iedomām, bet kas ir sliktāk, izkropļot mīlošā Dievu tēlu vai lieku reizi nokrist, domādams, ka tas ir Svētā Gara pieskāriens.
„Luterāņu dievaklpojumos ir vieglāk sajust Dieva klātbūtni” atļaušos nepiekrist. Es esmu nobaudījis abus, tāpēc varu salīdzināt, vai Tu to vari, šaubos.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Jūs nevarat komentēt. Šajā tēmā komentēt atļauts tikai priviliģētiem lietotājiem.

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 198 , pavisam kopa bijuši: 17017