atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu No amata atstādināts mācītājs Valters Korālis
Noasveidīgais
Iesūtīts: 2008.02.07 21:23:33
Vienkārši informācijai: www.ticam.lv
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
luteranis to vilks [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.02.08 11:41:56
Varbut ta ir viena no lielakam problemam latvija sakot no politikas beidzot ar Bazincu, ka lietas nolemj un dara saurs cilveku loks un sabiedribu informe tikai pec tam. Ta noteikti nav demokratiskas valsts un sabiedribas pazime.
Jocigi ka lemums tiek pienemts un kads saka pagaidism otras puses viedokli....
Nu maju vins butu pelnijis par to ka viens biezi velk visu draudzes garigo dzivi un kada tur citiem dala ka draudze savam macitajam cel maju ne jau pa valsts lidzekliem kads to dara....
Patiesība darīs jūs brīvus [84.237.188.55]
# Iesūtīts: 2008.02.08 11:42:49
Tumsības darbi ir jāceļ gaismā. Te nekas nav jāslēpj no preses.
luteranis to Mulder [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.02.08 11:50:12
Te nav runa pa karstas putras strebsanu, bet nu vismaz tik butiskus lemumus kas skar cilveku liktenus butu labi sakotneji pamatot par to informet un tad pienemt lemumus.
Minimālists
# Labojis Minimālists: 2008.02.08 11:53:25
luteranis Diez vai viss ir tik vienkārši kā tu saki. Lai lēkātu ar plakātu "Virsvaldi ziepēs", ir nepieciešams saprast lēmuma pamatojumu. Ja tas nav OK, tad velkam plakātus.

Piemēram, paziņojums www.ticam.lv satur vismaz vienu nepatiesu apgalvojumu (pieņemu, ka tas radies no nezināšanas nevis ļaunprātības). Jautājums: kāds man ir pamats 100% uzticēties pārējās informācijas atbilstībai reālajai situācijai?
jautaju- [78.84.123.72]
# Iesūtīts: 2008.02.08 11:55:09
Kas ir nozīmēts Valtera vietā?
Skolnieks
# Iesūtīts: 2008.02.08 12:01:47
Es domāju, ka bīskapu kolēģija zina ko dara! Un tas nav tikai atkal arhibīskaps vienā personā!
Turklāt tikai par pretošanos atdot draudzes īpašumus, nevienu neatstādina. Jo cik man zināms, ir izejas punkti - kā ikgadējās iemaksas Virsvaldes kontā, un varbūt vēl kaut kas cits.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.08 12:15:38
luterānis, es negribu nevienu šeit apvainot vai arī sastrēbt karstu, taču es varu iedomāties scenāriju, kad kaut kas tāds būtu iespējams... un lūdzu, neņemt šo scenāriju par faktu vai infas nopludināšanu, jo es neko nezinu!

Taču, ja, piemēram, vadība konstatē lielu naudas līdzekļu iztrūkumu kādā draudzē, nauda, piemēram, pazūd kādā renē. Vai kādas būtiskas un svarīgas informācijas noplūdi vai kādu citu kaitniecisku darbību, nu tad kā tu iedomājies...
Atbrauc veči uz Valmieru Pilsētas centrā paziņo... mums ir aizdomas, ka pie jums kaut kas slikts notiek... mēs vēl nezinām kas un kā, bet nu esiet informēti... pēc mēneša lūdzu Mācītaja Kungs pie mums uz sarunām... atklātām.. etc. etc. etc.
Nu jocīgs tu esi... ja kaut kas slikts notiek, tad vainīgais var šādā tavā "liberālismā" ātri retināties un pēc tam galus nesadzīsi.
Ir tikai normāli, ja kaut kur kaut kas netīrs notiek, tad tieši vadību atstādina no amata... vilx pateica pareizi, neviens nav atlaists, bet atstādināts lai stāvoklis Draudzē būtu "iesaldēts" un tieši ar pēkšņu rīcību var panākt tā teikt stāvokļa iesaldēšanu, lai neviens vairs nevar ietekmēt nekādus parametrus un var notikt objektīva apstākļu izvērtēšana!

Tagad jautājums tev... tikai ļoti godīgi (un aceries, nevienu neapsūdzu)...
JA (tikai JA) mācītājs kaut kādu iemeslu dēļ ir kritis lielā grēkā, kas ir nācis vadības ausīs, vai tu kā draudzes loceklis tādu mācītāju paturētu?
Protams var gadīties, ka afēru ir sataisījis kāds cits mācītājam zem deguna izmantojot mācītāja dabīgo labumu un no Vadības puses izsktās, ka mācītājs vainīgs... Taču vienalga... stāvoklis IR jāiesaldē un jo ātrāk un pēkšņāk jo labāk!

Demokrātijai nav nekāda sakara ar klasificētas informācijas izpaušanu kam pagadās, ja runa iet par kādām afērām. Loģiski, ka JA afēra ir draudzē, tad draudze NEVAR būt neitrāla... tā vienmēr būs ieinteresētā puse, un ja, piemēram, policija informētu ikkatru noziedznieku, ka mēs jūs vērojam, tad domā varētu noziegumus izmeklēt!

Protams tas viss ir tikai mans necilais viedoklis par lietu un situāciju par kuru nekādas poņas nav... es tikai abstrakti zīmēju situāciju, kurā es varu saprast šādu rīcību!
Baznīcai nav Valsts varas instrumentu, aizturēt, ierobežot, tamdēļ jo īpaši grūti ir izmeklēt kādus nodarījumus un tai pat laikā kontrolēt lai informācijas noplūde nekaitē izmeklēšanai!

Ļoti ļoti ļoti ceru, ka lai, kas arī nebūtu par iemeslu šādai rīcībai, ka mācītājs nav vainīgs un ka tas ir liels pārpratums vai pie vainas ir kādi ar mācītāju nesaistīti cilvēki...
Jo cik es saprotu, tad runa nav par mācības jautājumiem, bet drīzāk saimnieciskiem jautājumiem!

Cilvēkiem ir tāda mode, ka vot viņi iedomājas, ka viņi nu ir kompetenti par visu, un ja tik šos painformētu, tad nu noteikti viņi spriestu taisnu tiesu un zinātu kā ir un kas ir!
Lai virsvalde padara savu darbu un mes noteikti kaut kad prasīsim tās paskaidrojumus par šo gadījumu... kau vai nākamajā sinodē... Jo ikviens nodarījums vienalga ir jānes draudzes priekšā... Protams, ja lieta nokārtosies un viss būs kedās, tad arī varbūt nemaz nevajag informēt....

Jo IR zināmi gadījumi, kad dažādās draudzēs darbojas visādas Klanu Mafijas, kur mācītājs vai nu ir vai nav iesaistīts... Domājiet ka visas draudzes ir tādi jēriņi... visādi intriganti ir manīti un vēl ļaunāki! Grūti jau, bet mācītājam mūsu Latvijā IR jābūt atbildīgam arī par Draduzes saimneicisko darbību un pat ja Mācītājs nav nekāds kaitnieks, uz viņu būs daļa atbildības par kādu kaitniecību, ja tāda būtu notikusi!

Personīgi es gan pagaidām neredzu nekādu noziegumu, ja mācītājs ceļ sev māju... PAT par draudzes saziedotiem līdzekļeim, ja draudze neiebilst... nu lai... Ja vien ir izpildītas saistības ar LELB un Latvenergo
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.08 12:22:30
Artos, tas ir esošā situācija... tā, protams, diez vai ir vēlamā! Un tas mazliet apbēdina, ka mācītājam ir jābūt ne tikai Dieva Vārda teicējam, bet arī krutam organizatoram, biznesmenim, naudas pārvaldītājam un sazin kam vēl... Jā tā nevajadzētu būt, bet visai bieži tā IR! Un ja NAV, tad pirmais mantkārīgais mantzinis naivu nezinošu mācītāju apčakarēs kā mazu ezi... un es neesmu drošs ka šeit kāreiz kaut kas tāds nav noticis!
Es noteikti atbalstu LELB mācītāju centienus sev celt mājas un uzlabot savu un ģiemenes apstākļus vismaz līdz viduvēji normālam... ja tas viss notiek godīgi un saskaņā ar Evanģēliju!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.08 12:32:01
Artos, novirzamies no tēmas... un jā piekrītu tev!
atkal jautāju [78.84.123.72]
# Iesūtīts: 2008.02.08 12:38:54
Kādu evaņģēlija dziļumu jūs cerat saklausīt no mācītāja, kurš ir nokāvies ar ģimenes lietām turpat draudzes mājā, kura dzīvojamā istabā un pat guļamistabā var ieiet katrs draudzes cilvēks? Kam tad pirms gadiem tika celtas mācītājmājas? Kamdēļ tika dotas zemes apsaimniekošanā? Tieši tā- lai varētu sludināt evaņģēliju! Vispirms ir jāpārvalda sava māja, ģimene, lai vaŗetu ko dot un teikt draudzei.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.02.08 12:42:06
Mulder,
Tev ir liela daļa taisnības, aprakstot situāciju.
Bet jautājums paliek - vai cilvēkiem, kuri vada Baznīcu nebūtu jādomā ne tikai par to, kā būtu pareizāk rīkoties, bet arī - kā savu rīcību pamatot un pasniegt? Rakstam www.lelb.lv par šo gadījumu no bīskapu kolēģijas/Virsvaldes skatu punkta bija jābūt gatavam līdz ar bīskapu lēmuma stāšanos spēkā.
Skolnieks
# Iesūtīts: 2008.02.08 12:48:31
Noasveidīgais

Vai Jūs uzskatāt, ka bīskapu kolēģijai, kā maziem bērniem, par visu ir jāatskaitās?

Un ko tad, ja atstādināšanas iemeslu publiskošana nav paša Valtera Korāļa interesēs?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.08 12:54:43
Noasveidīgais... nu es nav pārliecināts vai LELB vadība īpaši par PR sapņo... Es piekrītu, ka jebkuru situāciju var risināt... gan smuki gan nesmuki. Var risināt gudri un var salauzt zarus.
To kā ir tagad... nezinu! Mēs esam notikuma vidū, mēs neredzam visu bildi... Es nezinu vai kāds redz. Bet kāmēr neredam, tikmer ir pavisam dažāds skats uz kaut vai vēsturisko D dienas kaujām Normandijas krastos... tiem kas tur bij, tā bij elle. Bet no augšas skatoties tā bij kauja, kas izšķīra WWII Nu tā teikt, es nav pārliecināts ka šeit ir kāds, kas bildi redz... un dažreiz eļļas gleznas izskatās šausmīgas, ja tās aplūko tuvumā ar lupu!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.08 12:56:29
Interesanti... jautājums reducējas uz lūk ko...

Vai mēs uzticamies savai Baznīcas vadībai, vai tomēr uzskatām, ka paši esam gudrāki?

Kā zinām, ir bijusi cilvēku grupa, kas nolēma, ka viņi neuzticās LELB vadībai un šie cilvēki to pameta...

Taču mūsdienās "neuzticība valdībai" parasti reducējas uz to, ka Vadība par MANI (pasaules centru) nav parūpējusies pēc maniem ieskatiem un Līdakas pavēles
Skolnieks
# Iesūtīts: 2008.02.08 13:03:36
Mulders

Vai mēs uzticamies savai Baznīcas vadībai, vai tomēr uzskatām, ka paši esam gudrāki?

Exactly!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.08 13:15:14
Artos, vai tu par muitnieku Leviju? Baidos, ka tev nebūs izspriest kurš darbs ir Dievam tīkamāks...
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2008.02.08 13:17:22
Skolniek,
es neuzskatu, ka bīskapu kolēģijai kā maziem bērniem būtu par kaut ko jāatskaitās. Bet es uzskatu, ka bīskaps nav tikai administratīvs, bet primāri - garīgs amats. Un "garīgs" šajā gadījumā nozīmē: tāds, kas spēj dot pozitīvu piemēru un kura rīcība ir celsmīga un iedvesmojoša visai Baznīcai.
Viņiem nav pienākuma atskaitīties. Bet viņiem būtu vairāk nekā vēlams to darīt. Kopējās lietas labā.

Jo no amata var atstādināt tā, ka visi sajūtas drošāk - ir skaidrs, ka Baznīcai ir lemt un rīkoties spējīga vadība, kura savlaicīgi un precīzi rīkojas situācijās, kurās apdraudēta Baznīcas kalpošana. Bet var atstādināt no amata tā, ka rodas iespaids par patvaļu un neskaidru lēmumu pieņemšanas motivāciju.
Minimālists
# Iesūtīts: 2008.02.08 13:17:53
Artos, tātad tavuprāt starpniecība nav Dievam tīkama nodarbe? No tavas atbildes nākas secināt, ka baņķieris / veikalnieks / u.c., ir sliktāki amati par ražotājiem?
luteranis to noasveidigais [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.02.08 13:21:37
Pilnigi piekritu, ka pirms kadi laudis devas pie Valtera vinu ricibai bija jabut ka minimums izskaidrotai LELB majas lapa vai svetdienas rita un ta lietas tiktu kartotas vismaz kaut cik civilizeti.
luteranis to noasveidigais [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.02.08 13:22:47
es vismaz nebuveju meligas sazverestibas teorijas pilnigi bez kada pamata.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 109 , pavisam kopa bijuši: 3036