atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Svēto godināšana Luterismā
Mulders
Iesūtīts: 2008.02.04 10:11:12
Te tā iedomājos, kādā mērā un vai Luterāņi godina/piemin/atceras Svētos vīrus/sievas, kas savā laikā par Kristu ir liecinājuši?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.07 03:53:47
Vahtangs (misionārs) Izgāzies. Viņš ir mācītājs pats. Bet ,vispār ,labs jautājums - vai Mulderam ir Mācītājs?....!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.07 10:43:25
Mulders nav mācītājs! Vismaz ne ordinēts... Ne vairāk mācītājs kā ikviens kristietis, kas aicināts Evanģēliju pasludināt visām tautām un radībām!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.07 10:45:28
Aivars Lapšāns, nu bet skatoties uz sevi vien jau neko daudz neiemācīsies... Kamdēļ nevarētu skatīties uz lieliem vīriem/sievām Vēsturē kā pie viņiem Dievs darbojies? Uz to jau arī Ebreju vēstule aicina - lūkot svēto dzīves galu! Es domāju, ka mums ir daudz ko no viņiem paņemties, ne ka tas būtu viņu pašu nopelns, bet tas labi ticību stiprina redzot, ko Dievs var pie cilvēka paveikt, ka tad cilvēks nes daduz augļus!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.07 13:32:52
p.s. Un jā Mulderam ir mācītājs... A.Bite, G.Baikovs... veseli divi gabali! Tā kā zināt no kādas mīklas es taisīts
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.07 22:00:09
Mulder
Pieminēt svēto darbus iz Vēstures ir svētīgi .man tik gribētos piemetināt ka arī mūsdienās Dievs darbojas caur mūsu brāļiem un māsām Jēzū kristū ar Svētā gara spēku, un nav Svētais gars jātur starp rindiņām.Dievs tak ir teicis , tur kur divi un vairāk ir kopā manā vārdā tur
es esmu klāt.kas tad ne cits kā Svētais gars ir klāt.tas pats ko sūtija zemes virsū Kristus no kura laika(sūtīšanas)tad ar iesākās KRISTĪGĀ BAZNĪCA.JESUS takš ar ir teicis ka viņa vārdā mēs paveiksim vēl lielākus darbus.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2008.02.09 02:31:01
Luterāņi godina svētos. Uzmanība ir vērsta vienīgi uz to, ka tos jāgodina tā, kā Dievs un viņi paši to grib - viņu griba tai ziņā sakrīt, t.i. gods Dievam, kurš apveltījis svētos ar savām dāvanām, gods viņiem, kas tās uzticīgi lietojuši - viņiem jau ir arī sava uzslava no Dieva. Ja Dievs pagodina un uzteic savus svētos, vai mēs, kas gribam to noliegt, būtu lielāki par savu Kungu? Tāpat arī pienākas sekot viņu ticībai, dievbijībai un tikumiem. Protams, nav runa par pielūgsmi, kas attiecas vienīgi uz Dievu. Starp citu, tādu svēto godināšanu, kas tos pielūdz Dieva vietā, nekad nav mācījusi neviena baznīca, izņemot maldu mācītājus, kas bijuši un ir visos laikos.
Balss
# Labojis Balss: 2008.02.09 13:25:16
Patiesi ir vērts smelties no ticības tēvu pieredzes un atziņām! Ir jau tik daudz viņu vērtīgo domu un atziņu sakopojumu pieejami, arī latviski. Piem, Sv.Antonija Filokalia jeb Labestība.
verse [87.110.51.194]
# Iesūtīts: 2008.02.09 16:27:26
Eu, paga! Vai ta runa ir par svētu vīru un sievu - ticības milžu noniecināšanu? Evaņģēlijs & pārējie Raksti vienā gabalā sauc viņus vārdos, pēc kuriem šie ļaudis atpazīstami ar visu viņu ticību un ticības darbiem. Vai ta kāds, Rakstus lasot, lut. draudzēs šos vārdus noklusē? Man bīstams (un es no tā norobežojos) šķiet Rakstos par viņiem neminētais, kas piesaukts par patiesu. Ja man ir iespēja vēlāko gs. ticīgo darbos atpazīt Dieva darbus, kādēļ lai es negodātu gan cilvēkus, gan Dievu caur viņu ticību? Bet Luteru es nepielūdzu un šaubos, vai viņš un citi to grib.
Gints [89.191.123.205]
# Iesūtīts: 2008.02.09 21:42:47
verse
Vēlējos apskatīt vai pēc vakardienas mūsu sarunai bija turpinājums, izrādas LELB cenzūra šoreiz pārspēj sevi, ja senāk izdzēsa kādu komentu, tagad izdzēsta visa tēma....
Cālim ir taisnība. Ar ko atšķiras luterāņu baznīca no katoļu- atbilde vieniem papa sēž Romā otriem Rīgā. Da pat pilsētu nosaukumi līdzīgi
verse [87.110.51.194]
# Iesūtīts: 2008.02.09 21:56:31
Gints
Nu tak nē, jele! Nevar būt jam taisnības! Tēmu moš izņēma, lai spriež par tēmu, t.i., lai runājas zem sākumlapā, ziņās ieliktās?
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.02.09 23:31:45
Tieši tā, verse.
Kristofers
# Iesūtīts: 2008.02.12 16:19:51
Kas ir svētais luterismā? Kas kanonizē par svēto? Un pirmais kas luterāņiem būtu jāgodina par svēto noteikti būtu pats Mārtiņš Luters, vai ne?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.12 16:41:55
Kris, nu neliksim gan svētajiem numerāciju, jo tad pirmais būs Pāvils, otrais Augustīns un tikai trešais Luters

Vahtangs, tēma tamdēļ bij tāda "brīvi atvērta" lai izkristalizētos Luterāņu izpratne par to kas ir `svētais`, kas tiek saprasts ar `svēto godināšanu`, vai šāda valoda vispār Luteriskajā Baznīcā ir leģitīma runājot par pašu Luterisko ticības praksi!

Novērojumi rāda, ka cilvēkiem Luterismā nereti ir vienkārši paniskas abiles no vārdu savienojuma "Svēto Godināšana"... kas liecina, cik daudz tomēr vēl arī Pēcreformācijas laikmetā Velns spēj kontrolēt un "dīdīt" ticīgo prātus! Ja Velns grib lai Luterānis iet pa kreisi, viņam pietiek piekabināt vārdus "Svēto godināšana" pa labi no tāda bailīga luterāņa, kas šarahtājas no ikkatra termina un vārda, ko lieto RKB tā it kā pašiem vārdiem būtu pieķēries kaut kāda nešķīstības gars! Tak cik man zināms... elkdievība ir sirdī... un tā nepazūd nolaužot elku stabus!

Kamdēļ Luterāņi joprojām kaut vai neapzināti visu savu praksi un ticību saskaņo ar Vatikānu? Tik ar mīnuss zīmi. Ja Vatikāns pa kreisi, znač mēs pa labi. Ja Vatikāns pietupjās, tad mēs lecam augšā! Un po vai tupjās jo griesti zemi vai tamdēļ, ka grib Luterānim zem svārkiem palūrēt...
Teofans
# Labojis Teofans: 2008.02.13 18:13:43
Pirmais - tik lielā mērā piemin, atceras un godina, cik pietiek saprašanas un iesākumā arī drosmes nostāties pret neoficiālo (jo, liekas, tādas nopietnas "oficiālās" nemaz nav) Luteriskās Baznīcas nostāju. To visai izplatīto nostāju, ka katrs, kam svētie ieņem kādu vērā ņemamu nišu viņu ticības dzīvē, ir potenciāls nodevējs un katoļu vai ortodoksu līdzskrējējs, kas pazaudējis savu luterisko identitāti (kā līdzīgi var lasīt Muldera komentā). Un no šī pēdējā ir, ai, kādas bailes!
Otrs - godina, vērā ņem un svētīgu pieredzi skatās, mācās un steidz auglīgi savā dzīvē pielietot tik lielā mērā, cik draudzes mācītājs ir apgaismojis. Ja gans deklarē, ka ārpus LELB nav pestīšanas un īstā un beidzot vērā ņemamā Baznīcas vēsture sākas ar Luteru, tad visticamāk tāds būs arī draudzes viedoklis.
verse [81.198.139.2]
# Iesūtīts: 2008.02.13 18:35:40
Teofans
Izskatās, ka Tu ko nesaproti un ,ai, kā vēlies lai citi ar nesaprastu?
Pirmais - Tu tā ar nepaskaidroji, kas Tavuprāt ir, ko nozīmē svēto godināšana.
Otrais - vai Tu neko neesi lasījis (Rakstos) par svētajiem Kristū, ticības apliecībā neesi apliecinājis, ka tici uz svētu Baznīcu, svēto sadraudzi, jeb kopību...
Trešais - vai esi domājis par svētuma jēdzienu, ko tas nozīmē, kā to atklāj Raksti?
Ceturtais - ja Tavs kristieša prieks par kāda ticības milža personu luteriskajā baznīcā Tev sagādā problēmas, tad Tev ir, ai, kādas problēmas!
Teofans
# Iesūtīts: 2008.02.13 19:10:36
verse [81.198.139.2]
No kurienes Tev tāda agresija?
verse [81.198.139.2]
# Iesūtīts: 2008.02.13 20:49:34
Teofans
Kāda, piedod, agresija? Tad jau Tavā textā vairāk? Vienkārši, Tu radīji kādus jaut., & tas viss. A, par kādu uzbrukumu pat nedomāju! Piedod, ja kaitinu
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.14 15:45:08
... incanti a es ar savu LELB foruma pidzīšanu ar textiem nevaru tikt salīdzināts ar Zeltamuti... vārdi mums līdzīgi... man to otru kļičku tik savādāk... zeltaklaviatūra

Es ampelējos, neņemiet par pilnu, ja nu esat ņēmuši
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.18 22:32:39
Klau no jūsu textiem izriet ka ir kristieši un luterāņi un katriem atšķirīgi svētie pakontrolējiet savus izteicienus kā kristieši ja tādi esat.Tie nosaukumi laikam kādus ierobežo.ne jau formai ir svars ,bet saturam.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.19 09:22:19
Vahtangs, bet cilvēkā preinstalētā zooloģiskā tiexme uz elkiem ir 1ns solis no bučošanas "jo mīl" līdz bučošanai "jo grib naudu"
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 57 , pavisam kopa bijuši: 2642