atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sveču diena
Samuēls
Iesūtīts: 2008.02.02 20:33:26
Kā jūsu draudzē svinēja Sveču dienu? Ja nesvinēja, tad kāpēc? Vai šos svētkus varam uzskatīt par luterāņiem nozīmīgiem?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Samuēls
# Iesūtīts: 2008.02.02 20:37:32
Šodien piedalījos Sveču dienas dievkalpojumā. Priecājos par šo iespēju!
Samuēls
# Iesūtīts: 2008.02.02 22:10:51
Artos ir vistiešākais sakars ar pagānismu, jo Sveču dienas evaņģēlijā ir teksts "gaismu apgaismot pagānus"...
Grēciniece
# Labojis Grēciniece: 2008.02.03 21:34:49
Sveču diena, sv.Sīmeana diena, mūsu Kunga templī ievešanas svētki - ļoti skaisti Baznīcas svētki ar dziļu saturu, ja tik ir Kristus gaismas apgaismota galva, ar ko domāt līdzi, un Kristus gaismas apspīdēta sirds, kas to ļaujas piedzīvot. Savādāk var gadīties, ka dažās baznīcās uz to jau tagad skatās kā arhaismu un nesvin. Dīvaini, sv.Sīmeans, redz, uz to gaidīja visu savu mūžu (jo, sagaidījis un Jēzus bērnu rokās paņēmis, sacīja: "Kungs, lai nu Tavs kalps aiziet mierā, jo manas acis ir redzējušas Tavu pestīšanu " ), bet ir tak kādi, kas domā, ka tas nav pieminēšanas un apceres vērts. Var tikai Dievam lūgt, lai Viņš nāk apgaismot mūsu siržu un prātu tumsu!
P.S. Manā baznīcā svinēja un ļoti gaiši, priecīgi un skaisti.
Jānis Ginters
# Iesūtīts: 2008.02.04 09:37:39
Artos Domāju ka tā ir kārtējā māžošanās ar svecēm
Es domāju, ka tas tikai raksturo to, ka viegli aizmirstās tradicionāli svētki. Un tas ir ļoti bēdīgi. Mūsu Baznīcas kalendārā kādreiz tie tika atzīmēti kā "Mūsu Kunga prezentācija". Man neliekas, ka šāds paskaidrojošs apzīmējums ar svešvārdiem ir labāks nekā "sveču diena". Ja nu vienīgi tas tieši norāda, ka svētki ir saistībā ar mūsu Kungu, nevis saistībā ar "svecēm". Kā citi domā?
Vahtangs (misionārs)
# Iesūtīts: 2008.02.04 23:39:56
Tajā svētku dienā baznīcās sveces svētī, tad nu tautā iedēvēta par Sveču dienu, citādi Grēciniece lielos vilcienos, manuprāt, to korekti pieminējusi.
Vahtangs (misionārs)
# Iesūtīts: 2008.02.04 23:54:19
Nesapratu.. Kas par telefonu un klusumu.
Ir ļaudis, kuri Vasarsvētkus sauc par iesvētībām, jo viņus svētī, Ziemsvētkus, jo ziemā svin u.tt.
Vai tad Pūpolsvētdienu vai Palmu svētdienu tā dēvējot, bet ar to saprotot un svinot Kunga iejāšanu Jeruzalemē, kāds grēks tiek padarīts?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.05 10:55:49
SPuķe, bet ko nozīmē īsti "svētīt sveci"?
observants [80.233.167.210]
# Iesūtīts: 2008.02.05 11:13:05
varbūt, ka ar "sveču svētīšanu" ir domāta sveču "nošķiršana" to lietošanai dievkalpojumos
S.R...
# Iesūtīts: 2009.02.02 14:54:38
vispār šodien esot jācep pankūkas, tās simbolizējot sauli - Kristu. es cepšu vakarā rauga pankūkas. varbūt uzspēšu arī uz vakara Misi, tad nolikšu arī kādu sveci lai pasvētī.
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.02.02 14:57:10
braukšu uz baznīcu vakarā.
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.02 15:55:50
Bi`sku nesaprotu kā var pankūkas simbilizēt Kristu kā sauli ja Raksti mums saka : Es, gaisma, esmu nācis pasaulē, lai neviens, kas Man tic, nepaliktu tumsībā. Pagāni jau ar redz sauli.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.02.02 16:04:53
Princis Marvins-Briinums I
tās sveces varot dot mirējiem turēt.(nopietni, tā mūsu priesteris teica)
redaktors
# Iesūtīts: 2009.02.02 16:35:50
Pļāpātāji! Marš prom uz ikdienas sarunām!
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.02 16:38:28
Džamšuds Taču kas tik nesimbolizē Kristu - ij maizīte, ij glāze vīna...
Es jaunc kristiec un tev nezinašu pateikt īsti,bet cik zinu tad maizīte un vīns nav simboli .Jēzus teicis tā ir mana miesa tāš ir manas asinis.Vakarēdienā Jēzus dod mums savu miesu un savas asinis ar kalpotāju starpniecību.Mēs jau zinam ka Jēzus ir prieteris pēc Melhisedeka kārtas .Tāpat arī to ka Melhisedeks nāca sagaidīt Ābrahāmu ar maizi un vīnu.Vakarēdienā Jēzus dod mums savu miesu un savas asinis ar kalpotāju starpniecību.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.02.02 16:39:27
redaktors
tak točna, načaļņik!
Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.02.02 20:43:53
Manā baznīcā, uz kuru tieku reti, svin visus augstos un mazos Baznīcas svētkus. Ja kādi sakrīt ar svētdienu, tad tos pārceļ uz pirmdienu, lai varētu pienācīgi krāšņi nosvinēt, savukārt šādās pirmdienās nenotiek darbdienu rīta dievkalpojums.

Šai sakarā mazliet (labi, būšu pavisam godīga - stipri) brīnījos par Domu, ko apmeklēju tad, kad netieku uz savu draudzi (tātad - apmeklēju bieži) - šodien tur nekas nemainās, ir tikai rīta dievkalpojums 8.00. Bet kurš strādājošs cilvēks var uz tādu tikt? Man jau 8.00 darbs rit pilnā sparā! Pie labākās gribas nevaru tikt, lai kā gribētu! Nu kāpēc nevar būt normāls svētku dievkalpojums vakarā???
Labi, kompensācijai vakar Domā bija arhibīskaps un bija ļoti labs sprediķis - paldies! Un vismaz tajās reizēs, kad ir viņš, arī Domā var dievkalpojumu svinēt pēc A kārtības! Un cik tas ir labi!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.02.04 07:36:29
NU Sica bija sveču dienā. pasvētīja sveces... hmmm sprediķis bija labs. nekā īpaši nesvinēja.
biča
# Iesūtīts: 2011.02.01 20:55:32
hm, nez vai luterāņi ar tā svētī sveces?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.01 20:59:49
biča
Dm, nez kāda jēga no tā varētu būt?
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2011.02.01 21:08:28
Nu, eļļas taču luterāņi svēta.

Citāts no vecas diskusijas:
`Zaļajā ceturtd. Domā ir vienīgā reize gadā, kad arhibīsk. visu draudžu vajadzībām iesvēta 3 veidu eļļas – katehūmenu, slimnieku un hrizmu, un ikviens mācītājs arhibīskapa, amata brāļu un ticīgo priekšā var atjaunot savu ordinācijas solījumu.`

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 60 , pavisam kopa bijuši: 1057