atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par karmu
Mulders
Iesūtīts: 2008.01.30 14:08:25
Sekojošā gaismā:

http://en.wikipedia.org/wiki/Karma

izceļot koncepcijas

The philosophical explanation of karma can differ slightly between traditions, but the general concept is basically the same. It is usually understood as a sum of all that an individual has done, is currently doing and will do. The results or `fruits` of actions are called karma-phala. Karma is not about retribution, vengeance, punishment or reward; karma simply deals with what is. The effects of all deeds actively create past, present and future experiences, thus making one responsible for one`s own life, and the pain and joy it brings to them and others. In religions that incorporate reincarnation, karma extends through one`s present life and all past and future lives as well.

Ir jautājums, vai Karmoloģijā tiek runāts par cilvēka izvēļu ietekmi uz citiem cilvēkiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 .
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.08 17:30:33
Mulders
KN, tu atkal noreducē visu uz lineāru attīstību!
Nu, pieņemsim ka TurAugšā ir mums neizprotama HiperAttīstība3D, bet šeit ir tāds pribambass EkstrēmāAttīstība2D, kas pašās sākuma stadijās dažiem palīdz labāk hiperattīstīties.
Vai tas principā ir neiespējami?

Es saku, visi cilvēki ir 3D cilvēki, tikai piedzimst kā Flatlanderi!
Tas ir šeit, pie sabojātības? Ja nebūtu sabojātības, tad visi dzimtu kā 3DCilvēkiLevel5, un hiperattīstītos tālāk?
Tagad - no Flatlandera ir sākumā jāatjaunojas par 3DCilvēkuLevel5?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.08 17:33:27
Mulders
Zeme ir tikai īss ceļojums...
Njā, taču tev ir tādi, kuri šo ceļojumu neveic - mazi miruši bērni, piemēram. Un tādu nav mazums, sevišķi trešās pasaules valstīs. Agrākos laikos - vēl daudz vairāk.
Diezgan daudzi apiet zemes fāzi, kaut kas nav kārtībā...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.08 17:42:48
Tas ir šeit, pie sabojātības? Ja nebūtu sabojātības, tad visi dzimtu kā 3DCilvēkiLevel5, un hiperattīstītos tālāk?
Tagad - no Flatlandera ir sākumā jāatjaunojas par 3DCilvēkuLevel5?


Apmēram tā! Jo ikviena būtne piedzimst ar kaut kādām predefinētām spējām. Zebru mazuļi vispār piedzimst un jau pēc pāris minūtēm var skriet! Apbrīnojami... mums tas gadu jāmācās!

BTW ir hipotēze (es esmu neitrāls šai jautājumā) ka cilvēka zīdaiņa nevarība ARĪ parāda grēka sekas, ka cilvēks piedzimst ļoti ļoti nevarīgs un atkarīgs un ievainojams!

Un tātad... ja mēs piedzimstam jau 3Dattīstīti, tad mums nevajag 2Dhiperattīstīties. Ja mēs piedzimstam ar spēju skriet, tad mums vairs nevajag "HIpermācīties staigāt"

Njā, taču tev ir tādi, kuri šo ceļojumu neveic - mazi miruši bērni, piemēram. Un tādu nav mazums, sevišķi trešās pasaules valstīs. Agrākos laikos - vēl daudz vairāk.
Diezgan daudzi apiet zemes fāzi, kaut kas nav kārtībā...


Ir apokrifālā grāmata - Sālamana Gudrības Grāmata... No tās izriet, ka tas cik tu ilgi pavadi šajā pasaulē nenorāda uz tavu "attīstības līmeni" tur augšā!
Mēs nezinām kāpēc ir cilvēki kas nomirst agri un kāpēc dažs labs nodzīvo ļoti ilgi! Kā tas attiecās uz viņpasauli!

Bet es pieņemu ka dēļ tā ka cilvēki ir ļoti ļoti dažādi, tad tiešām... zivij, lai tā būtu laimīga pietiek, ja tā dzīvo vienu dienu... bet zilonim, lai tas būtu laimīgs, jāiziet 90gadīga fāze!
Cilvēki ir ļoti atšķirīgi... atšķirīgāki nekā ārēji mēs redzam!

Un šī apokrifālā grāmata runā vārdiem "Pilnīgots īsā laikā... " norādot, ka tiešām notiek hiper2Dattīstība!
Protams apokrifi nevar tikt izmantoti kā doktrināls texts, bet tas dod ieskatu šais jautājumos lai būtu par ko domāt!

Oficālā atbilde būtu - mēs nezinām! Manas spekulācijas var būt auzās braukšana, tamdēļ esi uzmanīgs kad tu izvēlies manu textu pieņemt par ofic kristietības mācību!
Šeit man patīk Ortodoxā Baznīca, viņi ļoti konsekventi pasaka - nezinām! Viss... klusējam! Nemēģinam racionalizēt to ko Dievs pats ir uzskatījis par noklusēšanas vērtu, viņam labāk zināms!
Man pietrūxt šī pazemība un ticība uz DIevu, vienmēr gribas Dieva iesākto teikumu pabeigt pašam... Ceru ka viņš neļaunojas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:19:10
( Pārcelts no "dziedināšana" )
KN:

Mulders
Nu vot iedomājies KN, viņam ļoti nepatīk 3ais ņūtona likums..
Iedomājies Muldra salmu cilvēku KN, kuram ļoti nepatīk ...
:-)

Ij kā redzi Dievam nevienu nevajag mocīt, tu pats kļūsti par savas elles avotu, atsakoties pieņemt Realitāti tādu kādu Dievs to ir paredzējis būt
Ij esesiešiem nevienu nevajag mocīt, jo ebreji paši kļūst par savas elles avotu, jo pieder zemākai rasei, pēc Ādolfa realitātes skalas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:19:40
MULDERS:

Kāpēc es nepieņemu?

Es nezinu! No tevis es sapratu, ka tu nepieņem realitāti, kur viens brīvs cilvēks spēj ietekmēt citu brīvu cilvēku likteni! Tu tādu realitāti pieņem tikai kā "sub-realitāti" jeb "spēli"!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:20:04
KN:

Mulders
Es nezinu! No tevis es sapratu, ka tu nepieņem realitāti, kur viens brīvs cilvēks spēj ietekmēt citu brīvu cilvēku likteni! Tu tādu realitāti pieņem tikai kā "sub-realitāti" jeb "spēli"!
Mēs runājām nevis par iedarbību kā tādu, bet par tās radītajām ciešanām, un par to, kurš pie tā ir vainīgs!
Tu teici, ka paradīzē ciešanu neesot. No kurienes - secinājums, ka, pēc tava viedokļa, IR iespējama brīvu būtņu mijedarbība bez ciešanām. Šo tavu atzinumu es pārkopēju uz Maikla Ņūtona pasauli - ja jau tev tā var būt, tad kāpec ne viņam?

No kurienes tu izraki, ka vispār nekādas mijiedarbības nav, ar savstarpējo ietekmi? Tas tev pašam sanāk, ka nekā nav, tu tik vienkārši to noliec aiz "Hiper-" un "mēs to nesaprotam". Es varu nolikt turpat.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:21:19
MULDERS:

Mēs runājām nevis par iedarbību kā tādu, bet par tās radītajām ciešanām, un par to, kurš pie tā ir vainīgs!

Tas ir tieši tas pats... action-reaction! Ciešanas, ja ieskrien ar galvu sienā! Bet nekas necieš, ja ar sienu apietās po naznačēņiju!

Tu teici, ka paradīzē ciešanu neesot. No kurienes - secinājums, ka, pēc tava viedokļa, IR iespējama brīvu būtņu mijedarbība bez ciešanām. Šo tavu atzinumu es pārkopēju uz Maikla Ņūtona pasauli - ja jau tev tā var būt, tad kāpec ne viņam?

Tāpēc, ka viņa Paradīze pieļauj, ka jakobi būtne, kas neizraisa ciešanas Īstajā Realitātē, tb ir bezgrēcīga, tomēr var izraisīt ciešanas "sub-realitātē". Bet izraisa jau to darbību ne jau šī sub-realitāte, bet tieši pati būtne... tātad... tas bāzes kernelis kurā dzimst ļaunā griba ir būtnes nevis realitātes atribūts, no kā izriet, ka vai nu Ņūtona pasaule nav iespējama, vai Ņūtona "Paradīzē" būtnes pēc savas identitātes NAV tās pašas, kas rada ciešanas "sub-realitātēs"...

No kurienes tu izraki, ka vispār nekādas mijiedarbības nav, ar savstarpējo ietekmi? Tas tev pašam sanāk, ka nekā nav, tu tik vienkārši to noliec aiz "Hiper-" un "mēs to nesaprotam". Es varu nolikt turpat.
Tas izriet no tavas tēzes, ka viena būtne nevar izraisīt citai būtnei ciešanas, pie kurām tā nav vainīga!

Parasti gan kristieši saka, ka tad esot par vēlu ...
Es prosto modelēju situāciju, lai apmēram parādītu Ctulhu scenārija neiespējamību principā, jo Ctulhu gan grib ar Dievu sarunāties, bet nemainot pats savu struktūru, kura pašā saknē aizliedz Dieva existenci Ctulhu realtiātē!
Un zini... cilvēki neapzināti izvairās un noliedz realitāti, kura pašā saknē ir pret viņu expektācijām! Tādējādi, lai Dievs varētu runāt ar Ctulhu, viņam Ctulhu ir jāsalauž "vardarbīgi", bet vai Ctulhu runās ar Dievu, kas viņu "izvaro"?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:21:50
KN:

Mulders
Bet izraisa jau to darbību ne jau šī sub-realitāte, bet tieši pati būtne...

Vai, kad divi draugi spēlē datorspēli tīklā, un viens otru "nošauj", tas nozīmē, ka arī realitātē viņi abi ir ļauni un tīko viens otru nogalināt?

Bet izraisa jau to darbību ne jau šī sub-realitāte, bet tieši pati būtne..
Bet, ja darbību izraisīja ķieģelis, tad kā? Kāda ir atšķirība?

Tas izriet no tavas tēzes, ka viena būtne nevar izraisīt citai būtnei ciešanas, pie kurām tā nav vainīga!

Atkal jauc līmeņus. Ja Pēteris "nošāva Jāni" datorspēlītē, tas nozīmē, ka arī ārpus spēles Pēteris savainojis Jāni?
Hmm... paradīzē šahu spēlēt nedrīkstēs? Tāpat kā jebkuru spēli, kur kāds var ciest, jo ir zaudējis?

Ņūtona "Paradīzē" būtnes pēc savas identitātes NAV tās pašas, kas rada ciešanas "sub-realitātēs"
Jā, komandoss "Maveriks" nav tas pats, kas Jānis, kurš dažreiz uzspēlē pa spēlītei, tur es tev piekrītu. :-)
Tas ir tāds kā Jāņa izvērsums, avatārs, paredzēts noteiktam mērķim.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:22:52
MULDERS:

Vai, kad divi draugi spēlē datorspēli tīklā, un viens otru "nošauj", tas nozīmē, ka arī realitātē viņi abi ir ļauni un tīko viens otru nogalināt?

Daudz interesantāks jautājums, vai cilvēks, kas patiešām ir pacifists un filantrops, spēlētu šādas spēles? Kas ir tas, kas liek šādas spēles spēlēt šādā formā? Sacensības uz reakciju ir arī nepielietojot virtuālus ieročus un virtuālo "nāvi"!
Tātad ultimate atbilde būtu tāda... ka jā, abos ir kaut kas, kas pie pareiziem apstāļiem arī realitātē izpaustos kā vēlme otru nošaut. Kā to parāda tas pats Irākas karš, pat visai normāli cilvēki var kļūt par mežoņiem un nežēlīgiem varmākām... Tāpat Kari to parāda... Tā pati Katrīna... paraugpilsoņi kļūst par marodieriem! Ne visi, protams, bet man hipotēze ir tāda, ka, ja tu vari spēlēt šādas spēles, tad existē apstākļi realitātē, kad tu labprāt nogalināsi arī īstu cilvēku! Tava būtība nemainās!

Bet, ja darbību izraisīja ķieģelis, tad kā? Kāda ir atšķirība?
Atšķirība starp ķieģeli un cilvēku ir gribā... brīvībā... un līdz ar to morālajā atbildībā par sekām! Ķieģeļus netiesā!

Atkal jauc līmeņus. Ja Pēteris "nošāva Jāni" datorspēlītē, tas nozīmē, ka arī ārpus spēles Pēteris savainojis Jāni?
Nē tikai nozīmē, ka ārpus spēles Pēterī tomēr ir slepkavnieciskas tieksmes, jeb citiem vārdiem, pēterim slepkavot nav pretrunā ar viņa būtību! Visi īstie noziegumi sākās ar maziem noziegumiem, bet mazi noziegumi sākās ar nozieguma "izspēlēšanu" domās... Šādas spēles ir tikai poligons, kur cilvēki nesodīti var izpaust savas tiexmes un grēku... bet cilvēks ta paliek tas pats... Tur sods par nodarīto nav vispār, vai nav reāls.. Īstenībā cilvēki nedara to ko dara spēlēs, jo baidās no soda, baidās, ka nevarēs re-loadot spēli!
Taču, kā jau teicu Katrīan u.c. katastrofas kad uz īsu laiku it kā zūd soda draudi - parādās īstā cilvēku daba!

Hmm... paradīzē šahu spēlēt nedrīkstēs? Tāpat kā jenkuru spēli, kur kāds var ciest, jo ir zaudējis?
Nezinu par Paradīzes Šahu neko
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:23:09
KN:

Mulders
Nē tikai nozīmē, ka ārpus spēles Pēterī tomēr ir slepkavnieciskas tieksmes, jeb citiem vārdiem, pēterim slepkavot nav pretrunā ar viņa būtību!
Nu, slepkavot taču var arī labie VD ebreji, slepkavot dod komandas Dievs, tā kā pašam Dievam nekas nav pret slepkavošanu. Kas tad ir nāve, pēc tava paša uzskata - tikai ķermeņa nāve, būtība tak nemainās! Tāds sīkums, raugoties no tik augsta līmeņa ...

Atšķirība starp ķieģeli un cilvēku ir gribā... brīvībā... un līdz ar to morālajā atbildībā par sekām! Ķieģeļus netiesā!
Tad tev vēlreiz jautājums, uz ko neatbildēji - vai Jāni var tiesāt par to, ka Jānis nošāva Pēteri spēlītē? Vai pēc spēlītes Pēteris turēs ļaunu prātu un vai Pētrim pienāksies no Jāņa kāds gandarījums, ārpus spēles?
Ja tevi baida "nošaut" (kaut gan nevajadzētu baidīt cilvēku, kuram veselu tautu izkaušanas ir tikai kā slimības ārstēšana), nu lieto "zaudēja šahā" - vienalga tak smagi pārdzīvojumi par zaudējumu.

Visi īstie noziegumi sākās ar maziem noziegumiem, bet mazi noziegumi sākās ar nozieguma "izspēlēšanu" domās... Šādas spēles ir tikai poligons, kur cilvēki nesodīti var izpaust savas tiexmes un grēku...
... un visi puikas, kas kariņus spēlēja, izaug par slepkavām - maniakiem?
Vabūt, jebkura spēle, jebkura sacensība ir slikta, jo garīgi ievaino zaudētāju, rada pārdzīvojumus?

Īstenībā cilvēki nedara to ko dara spēlēs, jo baidās no soda, baidās, ka nevarēs re-loadot spēli!
Muļķības, es nevienu nealkstu slepkavot! Man tas ir vienkārši pretīgi, nevis dēļ bailēm no soda.
Es atšķiru spēli no realitātes.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:24:13
MULDERS:

Nu, slepkavot taču var arī labie VD ebreji, slepkavot dod komandas Dievs

Un vēlāk Dievs izmantoja Babiloniešus lai slepkavotu Izraēliešus? Tad ko Babilonieši tagad labi? Redz piespiest slepkavot, to kas jau saknē ir slepkava, ir viegli Dievs izmanto grēciniekus, lai sodītu citus grēciniekus!

tā kā pašam Dievam nekas nav pret slepkavošanu.
Un tev tā gribās būt Dievam ar šo autoritāti un tiesībām?


Kas tad ir nāve, pēc tava paša uzskata - tikai ķermeņa nāve, būtība tak nemainās! Tāds sīkums, raugoties no tik augsta līmeņa ...

Kam nemainās, noslepkavotajam, vai slepkavam?

Muļķības, es nevienu nealkstu slepkavot! Man tas ir vienkārši pretīgi, nevis dēļ bailēm no soda.

A tu esi bijis visos iespējamos apstākļos? Kad apkārt notiek Katrīnas plūdi, kara laikā, cietumā - vienā un otrā pusē restēm, slēgtā vidē ilgstoši, spiedīgos apstākļos etc. etc. etc.

Pietam noslepkavot jau var tā, ka nav nekāda pretīguma... tb, no attāluma un varbūt neskatoties rezultātā...

Es nesaku, ka tu esi potenciāls slepkava, bet ja tu prefero Doom citām miermīlīgām spēlēm, tad ir jautājums kāpēc? Un vai nav alternatīvas, kas neprasa asiņainus nāves skatus?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:24:35
KN:

Mulders
Un tev tā gribās būt Dievam ar šo autoritāti un tiesībām?
Nē, es tikai norādu, ka tavās acīs slepkavošana pārstāj būt slikta un briesmonīga, ja to pavēl pats Dievs. Tu taču bīdīji tēzi
" ārpus spēles Pēterī tomēr ir slepkavnieciskas tieksmes, jeb citiem vārdiem, pēterim slepkavot nav pretrunā ar viņa būtību! "

Kam nemainās, noslepkavotajam, vai slepkavam?
Tas tev jāprasa, kas tur mainījās kanaāniešu bērniem un citiem, kurus iztīrīja no zemes virsas. Es tak tev devu piemēru no taviem Rakstiem.

A tu esi bijis visos iespējamos apstākļos?
A tam ir korelācija ar to, vai es spēlēju spēles vai nē? Vai visi cilvēki ir bijuši ārkārtējos apstākļos, tai skaitā tie, kurus mēdz dēvēt par "bezmaz svētajiem" - tie nu spēles nespēlē vispār!

Un vai nav alternatīvas, kas neprasa asiņainus nāves skatus?
Man taisni tie skati nepatīk. Man ir svarīgi visu atrisināt kā stratēģisku uzdevumu. Grafiskie efekti man nav tik būtiski.
Doomā taisni visi pretinieki ir riebīgi, ļauni mošķi. :-)
Ja ņemam RPG, kā vairāk atbilstošo, tad tur arī nemaz nav tik populāri tieši asiņaini skati. WoW, kad es to vēl spēlēju, tikai rāda pretinieka %, asinis nelīst, un beigtais nogāžoties izgaist, nevis paliek kā pretīgs līķis.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:25:41
MULDERS:

Nē, es tikai norādu, ka tavās acīs slepkavošana pārstāj būt slikta un briesmonīga, ja to pavēl pats Dievs. Tu taču bīdīji tēzi

Nu savu softwāres botu nodzēšanu es neuzskatu par slepkavību Ne! pietam deletojot failus es izmantoju citu softwāri ar nosaukumu "delete" Tātad jā, man nav problēmu ar Dieva suverenitāti!

Tas tev jāprasa, kas tur mainījās kanaāniešu bērniem un citiem, kurus iztīrīja no zemes virsas. Es tak tev devu piemēru no taviem Rakstiem.

Un tavuprāt šie kānāniešu zīdaiņi būs ellē?

A tam ir korelācija ar to, vai es spēlēju spēles vai nē? Vai visi cilvēki ir bijuši ārkārtējos apstākļos, tai skaitā tie, kurus mēdz dēvēt par "bezmaz svētajiem"?
Tas būtu interesants pētījums!
Bet Runājot Bibliski, Dievs liek sodīt arī tādus cilvēkus, kas noslepkavo dzīvniekus "prosto tak". Tātad vienkārši... bēda nav par grēka lielumu, bet gan par grēka esamību kā tādu. Ja kāds slepkavo spēlē, tad viņš IR potenciāls slepkava realitātē... tikai varbūt realitātē nekad nepienāks tie apstākļi kur viņa slepkavnieciskās tieksmes izpaužās realitātē! Kā jau teicu, visi lielie noziedznieki ir sākuši ar mazumiņu!

Ja ņemam RPG, kā vairāk atbilstošo, tad tur arī nemaz nav tik populāri tieši asiņaini skati. WoW, kad es to vēl spēlēju, tikai rāda pretinieka %, asinis nelīst, un beigtais nogāžoties izgaist, nevis paliek kā pretīgs līķis.


Vienmēr ir jautājums par abstrakcijas līmeni... kad stratēģiska problēmrisināšana pāriet jau slepkavnieciskā grēcīgā formā!

Grēks jau pats par sevi nekas nav... tas ir vienkārši labā parazīts... tas ir degradēts labais. Un, ja šahs ir laba spēle un būtībā ļoti augsta abstrakcija problēmrisināšanām, tad šī labā degradācija var būt kaut kāda asiņaina stratēģiska spēle...

Protams cilvēki ir dažādi... taču visos ir grēks, un ja mēs dzīvotu mūžīgi, tad tomēr ikviens no mums izdarītu VISUS grēkus... Par laimi, mums ir uzlikta nāve, kā robeža... kad nav iespējams savu grēku izkultivēt par lielu nelaimi!
Un tā ir Dieva žēlastība, ka viņš vērš daudzu cilvēku sirdis prom no grēka un viņi savu dzīvi velta lai atjaunotos un izdeldētu sevī grēku!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:26:05
KN:

Mulders
savu softwāres botu nodzēšanu es neuzskatu par slepkavību
Tāpēc, ka viņi nav apzinīgi? Vai vienkārši tāpēc, ka tavējie? Pat ja esi radījis apzinīgus botus savām izklaidēm, vai lai pētītu "sāpju sliekšņus", viss OK? Ko podnieks grib, to dara?


Un tavuprāt šie kānāniešu zīdaiņi būs ellē?
A tavuprāt "nošautais Pēteris" būs - kur? ;-)
Situācija ir analoģiska, tikai Pēteris tevi uztrauc, bet kanaānieši nē.

Bet Runājot Bibliski, Dievs liek sodīt arī tādus cilvēkus, kas noslepkavo dzīvniekus "prosto tak".
Šitā mēs līdz veģetārismam varam aizrunāties ;-) Ja gaļa nav organismam nepieciešama, tad dzīvnieku nogalināšana notiek vienkārši tāpēc, lai apmierinātu "man garšo". Bet tas ir offtopiks mūsu sarunā, kura gan pati par sevi ir offtopiks kādā citā sarunā(fraktālis, odnako!).

Ja kāds slepkavo spēlē, tad viņš IR potenciāls slepkava realitātē... tikai varbūt realitātē nekad nepienāks tie apstākļi kur viņa slepkavnieciskās tieksmes izpaužās realitātē!

Tā ir tikai tava zajava, bez seguma! Pie kam - vai SimCity spēlētāji realitātē ekstrēmos apstākļos uzvedas savādāk nekā nespēlētāji?
Turklāt, TurAugšā nav pat tāda jēdziena "slepkavot", dēļ iebūvētās nemirstības. ;-)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:27:05
MULDERS:

A tavuprāt "nošautais Pēteris" būs - kur? ;-)
Situācija ir analoģiska, tikai Pēteris tevi uztrauc, bet kanaānieši nē.



Atkal nesaprati! Mani uztrauc slepkava nevis pēteris vai zīdaiņi!

Tāpēc, ka viņi nav apzinīgi? Vai vienkārši tāpēc, ka tavējie? Pat ja esi radījis apzinīgus botus savām izklaidēm, vai lai pētītu "sāpju sliekšņus", viss OK? Ko podnieks grib, to dara?


Podnieks ko grib to dara ar saviem podiem!
Tu atkal veic kategoriju sofistiku... Dievs neradīja vēl vienu Dievu. Viņš radīja cilvēkus un ir pilnīgi Suverēns ar viņiem rīkoties, ja tie kļūst ļauni! Tāpat es, neradu cilvēkus, bet softwari. Un man ir pilnīga suverenitāte šo softu likvidēt vai labot, ja tas nedara to, kas uzdots!

Tā ir tikai tava zajava, bez seguma! Pie kam - vai SimCity spēlētāji realitātē ekstrēmos apstākļos uzvedas savādāk nekā nespēlētāji?

Kā lai es to zinu! Cilvēki dažādi un viņu grēcīgās tiexmes dažādi izpaužas. Pietam zajava nav tikai mana, bet atbilst novērojumiem... kā jau teicu - extrēmos apstākļos ļoti daudzi paraugpilsoņi kļūst par marodieriem. Tātad vienīgais kas saturēja bij likums, nevis tas, ka šie bij labi cilvēki!
To vai viņi pirms tam spēles spēlēja vai nē, es nezinu... tas jau nemaina cilvēka internālo būtību!

Turklāt, TurAugšā nav pat tāda jēdziena "slepkavot", dēļ iebūvētās nemirstības. ;-)
Slepkavot ir ļoti plaša nozīme. Rakstos var noslepkavot arī ar vārdu... dusmojoties un apvainojot! Tas palido zem tā paša 5ā baušļa!
Būtiskais ir tā sakne no kurienes šitais izaug. Un to nenosaka spēle kurā tu spēlē, bet paša spēlētāja daba!
Tieši tamdēļ Kristiešu Paradīze no tevis zīmētās atšķirās būtiski!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:27:33
KN:

Mulders
Atkal nesaprati! Mani uztrauc slepkava nevis pēteris vai zīdaiņi!
Slepkava - tas ebrejs, kurš izpildīja JHVH pavēli?

man ir pilnīga suverenitāte šo softu likvidēt vai labot, ja tas nedara to, kas uzdots!
Bet kurš pie tā vainīgs? Kurš visu programmēja no A līdz Z, tai skaitā brīvās gribas blokus? Kurš programmēja vidi, kurā boti var darboties un noteica visādus max kaitējuma līmeņus, kurš atļāva un aizliedza bota iespējamās darbības?

Kā lai es to zinu!
Tad nesaki, ka manī sēž slepkava, tāpēc, ka es spēlēju tādas spēlītes!

Tieši tamdēļ Kristiešu Paradīze no tevis zīmētās atšķirās būtiski!
Tu tā ar neatbildēji uz jautājumu, vai Jāni ir jāsoda ārpus spēles par to, ka viņš spēlē "nošāva" Pēteri! Jeb - vai Jāņa "spēles identitāte" sakrīt ar viņa "realitātes identitāti"?
Praktiski, par kristiešu paradīzi tu neko nevari jēdzīgu pateikt, kā tikai "Hiper-" un "neizprotams". Tāpēc es tikpat labi varu teikt, ka TurAugšā ir hiper un neizprotami, bet daži neizprotami kāpēc izvēlas padarboties TeLejā. Tu nemaz nedrīksti bīdīt "ja jau Te kāds grib slepkavot, tātad Tur arī kaut kas nav kārtībā". Tur = nesaprotami, tāpēc jautājums atkrīt.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:28:39
MULDERS:

Bet kurš pie tā vainīgs? Kurš visu programmēja no A līdz Z, tai skaitā brīvās gribas blokus? Kurš programmēja vidi, kurā boti var darboties un noteica visādus max kaitējuma līmeņus, kurš atļāva un aizliedza bota iespējamās darbības?

Max kaitējuma līmeņi tika gradēti, proporcionāli samaitātībai. Sākumā vienkārši nāve, vēlāk kudī īsāks dzīves laika periods!

Tas bij jādara, jo sākumā by-design tas nebij vajadzīs. Tas kļuva par nepieciešamību, kad cilvēks izmantoja savu brīvību nelietīgi!

Tad nesaki, ka manī sēž slepkava, tāpēc, ka es spēlēju tādas spēlītes!
A tu ko bezgrēcīgs?

Tu tā ar neatbildēji uz jautājumu, vai Jāni ir jāsoda ārpus spēles par to, ka viņš spēlē "nošāva" Pēteri! Jeb - vai Jāņa "spēles identitāte" sakrīt ar viņa "realitātes identitāti"?
Tātad kas nosaka to, ka tas jānis kas ir ārā ir tas pats jānis kas spēlē? Kas ir šī Jāņa definējošā identitāte? Kas Jāni padara par Jāni? Ja viņš spēlē slepkavo kaut kādu grēcīgu motīvu dēļ, tad tā ir viņa identitāte. Izvēli izdara šis Jānis, nevis bots pats... un tātad ir atbildīgs par šo izvēli jebkurā līmenī!

"ja jau Te kāds grib slepkavot, tātad Tur arī kaut kas nav kārtībā". Tur = nesaprotami, tāpēc jautājums atkrīt.

A es varu par Krisitešu Paradīzi gan pateikt, ka, tie kas tur ir, negrib slepkavot šeit Tik viņi "šeit" vairs nekad nenonāk!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:28:56
KN:

Mulders
Tas bij jādara, jo sākumā by-design tas nebij vajadzīs. Tas kļuva par nepieciešamību, kad cilvēks izmantoja savu brīvību nelietīgi!
Nu, bet bija tak jau saprogrammēts zars if(cilveeks_izmanto_briiviibu_nelietiigi.. ){...}

A tu ko bezgrēcīgs?
Nē! Tak tava tēz bija tāda, ka tie, kas spēlē doom-veidīgas spēles, ir potenciāli slepkavas. Es atbildēju, ka neredzu korelāciju starp spēļu spēlēšanu un reālo dzīvi. Tos abus var labi atšķirt vienu no otra.

tātad ir atbildīgs par šo izvēli jebkurā līmenī!
Tas ir, Jānis ir jāsoda? Pēteris counterstaikā beigts, spēle beidzās, un pēc Jāņa ierodās policija un iebāž viņu cietumā, tā it kā Jānis būtu šajā realitātē kaut ko nodarījis Pēterim?

A es varu par Krisitešu Paradīzi gan pateikt, ka, tie kas tur ir, negrib slepkavot šeit
Un kā izskatās "slepkavošana šeit" no Paradīzes?
Dažreiz tīri tā neko, ja, piemēram, jāattīra dzīves telpa no kanaāniešiem...
Otrkārt - kas ir nāve un kas ir dzīvības pārtraukšana, skatoties no Paradīzes? Kāds ir uzdevums dzīvojot šeit - vai maksimāli ilga dzīvošana, cenšoties visu dzīvošanas vidi pataisīt pēc iespējas patīkamāku?
Es tiešām nezinu, kāda ir kristiešu atbilde par uzdevumu šeit, ja ņemam vērā daudzos mazos mirušos bērnus.
MŅ - šeit ir mācību stunda, treniņu un attīstības vieta, ar neobligātu apmeklējumu.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:29:51
MULDERS:

Nu, bet bija tak jau saprogrammēts zars if(cilveeks_izmanto_briiviibu_nelietiigi.. .. .. ){...}


Nezinu vai bij, bet Raksti liecina, ka Ādamam un Ievai, kā arī vēlāk cilvēkiem, informācija par to tiek nodota formā... "Tā kā esat grēkojuši, tad tagad jūs mirtin mirsiet", vai "Tagad dzīves ilgums lai ir tik un tik gadu"

Un jā... radot dajebko laikā/telpā izmantojot šo matēriju pats dizains implicē sekas, ja sistēma laužas pret dizainu. Tas ir šis 3ais Ņūtona likums... Dievs vienkārši informēja... ja skriesi ar galvu sienā, sāpēs!

Tā kā jā... Dizains implicē robežas, tu pat tam kaut kad piekriti! Un piekriti, ka robežu pārkāpšana rezultējas būtnes nelaimē!

Nē! Tak tava tēz bija tāda, ka tie, kas spēlē doom-veidīgas spēles, ir potenciāli slepkavas. Es atbildēju, ka neredzu korelāciju starp spēļu spēlēšanu un reālo dzīvi. Tos abus var labi atšķirt vienu no otra.
Tas ka tu neredzi korelāciju, nenozīmē ka tādas nav. Un es šo korelāciju redzu tieši paraugpilsoņu marodierismā! Kā arī tu... tu jau nezini savas robežas, kad tu "salūzti" un par mežoni pārvērties!

Tas ir, Jānis ir jāsoda? Pēteris counterstaikā beigts, spēle beidzās, un pēc Jāņa ierodās policija un iebāž viņu cietumā, tā it kā Jānis būtu šajā realitātē kaut ko nodarījis Pēterim?
Nepareizi! Jānis ir jāsoda, jo viņā ir destruktīvas tiexmes... tas nozīmē, ka, ja Jāni nepieskatīs, viņš attīstīsies kopā ar savu šo destruktīvo tiexmi! Kā teikt... aug buciņš aug radziņi!
Es nesaku ka VISOS gadījumos, var jau gadīties, ka kāds CS spēlē ļoti abstrakti... tak kaut kā man ir aizdomas, ka, ja CS cilvēciņus aizstātu ar kvadrātiņiem, ieročus ar shematiskiem spieķīšiem un šaušanu/sprārdzienus skaņas aizstātu ar signāliem! Neviens to nespēlētu! Man ir pārliecība ka CS spēlē dēļ tā "dabiskuma" jo tas ir visai tuvs īstenībai (pēc spēlētāju domām) un tai pat laikā, grēks un slekpavība šajā spēlē netiek sodīta ar to kas būtu īstenībā, kā arī risks nomirt pa īstam vai izdarīt materiālus zaudējumus nav nekāds!

Es nezinu par tevi, bet es stipri šaubos, vai spēlējot CS tu NEKAD neesi iešāvis kājā kādam Hostagam vai pat galvā, lai paskatītos kā šis reaģē!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.26 10:30:08
KN:

Mulders
Tas ka tu neredzi korelāciju, nenozīmē ka tādas nav.
Kā arī nenozīmē, ka tāda IR. Jāpierāda tak esamība!

robežu pārkāpšana rezultējas būtnes nelaimē!
Jā, un tālāk seko tava izvēle, kādu tieši kodu rakstīt aiz tā if(...), jeb kādas sekas no skriešanas sienā konkretizēt - vai nelielu punu, vai ilgstošas mocības tev un taviem pēcnācējiem.

Un es šo korelāciju redzu tieši paraugpilsoņu marodierismā!
Ir kāda statistika, ko viņi spēlēja un kā uzvedās? Man domāt, paraugpilsoņi kā reiz NEspēlē!

Jānis ir jāsoda, jo viņā ir destruktīvas tiexmes...
Tad jāsoda arī Pēteris, viņš tāpat spēlēja, un visi pārējie spēlētāji? Tie, kas grib "nogalināt", kaut arī Tur tāda darbība nav iespējama (tā ir tikai ilūzija, kas ir spēkā Šeit).
Vai varbūt - ne jāsoda, bet jāaudzina? Tas jau tuvāk ...
Kā arī - es jau teicu, ka tu nedrīksti meklēt saiti "Ja Šeit aaa, tad Tur AAA", jo Tur = nezināms (pēc tavas paša definīcijas).
Ja tev Dievs slepkavo milzīgos apmēros sevis radītā spēles laukumā, tad - kas iebilstams, ja kādas būtnes līdzīgi dara savā spēles laukumā - tajā, kurā tās izvēlējās spēlēt? Turklāt spēlē saņemot savas rīcības sekas. Praktiski, arī ārpus spēles, kā savas Attīstības aizkavēšanos.

tak kaut kā man ir aizdomas, ka, ja CS cilvēciņus aizstātu ar kvadrātiņiem, ieročus ar shematiskiem spieķīšiem un šaušanu/sprārdzienus skaņas aizstātu ar signāliem! Neviens to nespēlētu!
CS - varbūt, tak es tev devu piemēru no WoW. Vēl - es spēlēju tādu Antietam, stratēģiskā spēle par pilsoņu karu ASV, un tur varēja aizstāt armijas ar kvadrātiņiem. Un - nekas, personīgi man nekādas atšķirības! Tā ka visas tās tavas destrukcijas teorijas manā gadījumā ir garām kasei!
CS es vispār nekad neesmu spēlējis. :-)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 106 , pavisam kopa bijuši: 33969