atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par mācītāju atalgojumu
Pilsonis
Iesūtīts: 2008.01.24 10:45:02
Vai jūs neplīdzētu man vienā jautājumā?

es gribētu zināt par mācītājiem
no kā viņi dzīvo? kas viņiem maksā? cik? vai ir kādi atvieglojumi?

bū``su ļoti pateicīgs
lūdzu lūdzu!
paldies!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.08 23:14:56
armilo

Es jau gaidīt gaidīju tādu iebildumu!

Es biju mazliet provokatorisks, un tu uzķēries! Redzi, tā ir ļoti slikta diskusiju kultūra, ja, diskutējot par kādu lietu, nenotiek debates par priekšmetu, bet gan par diskutētājiem. Pie normālas diskusijas piederētos aptuveni tāda atbilde: "Es uzskatu, ka Vanags ir ļoti labs vadītājs un nepiekrītu tevis izteiktajam viedoklim." Nav ne mazāko iespēju jēgpilnai diskusijai, ja eksistē kādi viedokļi, kurus vienkārši nedrīkst izteikt; kādas personas, kuras nedrīkst apspriest. Tāpēc jau mēs esam tai zarā, ka sinodē viens brālis izsaucās: "Kā jūs vispār uzdrošinieties iebilst projektam, kuru ir svētījis arhibīskaps!" Tādus argumentus nav iespējams loģiski atspēkot un jebkura opozīcija tiek novērtēta kā ķecerība vai nelojalitāte. Ar to arī viss beidzas.

Pamācies no Indriķa , viņš ļoti bieži ir pretējos viedokļos kā es, bet nekad nav no tēmas vai objekta pārmeties uz diskutētāja subjektu. Tā patiesi ir liela māksla.
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.08 23:33:06
Jānis Kalniņš, „tā ir ļoti slikta diskusiju kultūra, ja, diskutējot par kādu lietu, nenotiek debates par priekšmetu, bet gan par diskutētājiem.”
Piekrītu! Tad tiekam skaidrībā, kas ir diskusijas priekšmets, GASN vai Vanags? Tieši šīs, Tavas sliktās diskusijas kultūras dēļ arī aizrādīju par necienīgu sava vadītāja aprunāšanu. Pārlasi vēlreiz savus epitetus, vai tā runā kristietis?„Vanaga tieksmes... politiska koķetērija... patikšana apgrozīties...nespēja vadīt...”
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.08 23:36:16
jancis, protams, Tev taisnība. Es tikai mazliet sabiezinu krāsas. Domāju, kas tas palīdzēs dažam aizdomāties.
liekais [188.112.148.59]
# Iesūtīts: 2010.03.08 23:58:54
armilo
Tad tiekam skaidrībā, kas ir diskusijas priekšmets, GASN vai Vanags?
Patiesība ir tur ka Gasns bez Vanaga svētības nebūtu! Viņš nav gasna cēlonis bet par pamatu var droši saukt! Tāpēc ir pilnīgi vietā runājot par gasna peripētijām piesaukt Vanaga personību.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.09 08:12:42
armilo

Redzi, tu man varētu pārmest, ja es kaut ko būtu nepatiesi teicis. Bet arguments - Tā runā kristietis nudien ir dīvains. Es katru no šiem epitetiem varu pamatot. 1. Vanaga darbība ir virzīta uz to ,lai LELB tiktu pozicionēta kā galvenā konfesija Latvijā. Nu kaut vai nepārtraukti uzpūšot luterāņu skaitu: nupat jau izskanēja 500 000, nesen vēl bija tikai 380 000, kaut gan patiesībā ir knapi 40 000. 2. Tā politiskā koķetērija nu ir mazliet pierimusi, bet vēl nesenā pagātnē diezgan visādas politiskas aktivitātes un "kontakti" ar politiķiem. 3. Arhibīskaps ļoti daudz apgrozās turīgu un ietekmīgu cilvēku sabiedrībā. 4. Un viņš pats ir atzinis, ka viegli uzticas cilvēkiem un nespēj saskatīt viņu patieso dabu vai kompetenci. Kopumā jau tas viss ne viennozīmīgi ir slikti - materiālā ziņā tādējādi ir ļoti daudz, pat ļoti daudz panākts - baznīcai ir bijuši dāsni ziedojumi, neliegšos, arī man ir ticis šis tas caur viņa rokām. Ir no tā sava svētība. Vienīgais ļaunums - arhibīskapam nav bijis laika iedziļināties baznīcas iekšējās lietās un rūpīgi izanalizēt kas tad īsti ir vajadzīgs draudzēm un mācītājiem. ne jau nauda un tās trūkums ir galvenais, kas satrauc mācītājus. Viņiem vajag garīgo tēvu, vadītāju, bet tas pietrūkst. Tādēļ jau Vanags cenšas dažādās administratīvās lietas nodot citiem, tajā pasā laikā tā īsti nekontrolējot, kas tur notiek un rezultātā ir tā situācija, ka daudzi apšauba, vai Vanags ir faktiskais baznīcas vadītājs.
Ja viņš visu šito lasa, es varu ļoti pieņemt, ka viņam pat sāpīgi, ka tieši es to rakstu, jo savulaik mēs bijām ļoti draudzīgi un bieži tikāmies, tagad tā retāk, bet satiekoties joprojām personīgi esam draugi. Redzi, maisīdamies pa nedaudz civilizētākām valstīm ar attīstītāku demokrātiju, esmu ielāgojis, ka ļoti svarīgi ir atšķirt lietu no cilvēka. Tas izpaužas tādējādi: ja es saku, ka tāds un tāds tavs darbs nav labi darīts, tas nenozīmē, ka es pasaku, ka tu esi slikts cilvēks. Cik bieži ir pretēji - kāds pēdējais draņķis ir lielisks sava darba veicējs. Tādēļ jau ir radies tas teiciens "Labs cilvēks vēl nav profesija".

Viss šis penteris iesākās tikai ar Balss jautājumu un izrādās, mana atbilde bija politiski nekorekta. Neviens jau neatspēkoja manus argumentus, bet vienkārši saka: Kalniņ, fui, tā nerunā, ej izsūdzi grēkus! Es tā arī nesapratu beigu beigās, kādas tad ir jūsu domas!

Nja, laikam jau mani neviens neaicinās par bīskapu bet tas nekas - kādam jau ir jābūt arī par skabargu pakaļā vai par līdaku karūsu dīķī, lai karūsas neaptaukojas!
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.03.09 09:16:47
Jāni Kalniņ , par šo aspektu-
luterāņi kopš Reformācijas vienmēr ir bijuši galvenā konfesija Livonijā, Kurzemē un Vidzemē un tagad, Latvijā...
Un paskaties cik jauki - ~40. tūkstoši gada nodevu samaksājušie aktīvie draudžu locekļi!
Bet pēc PB un RKB locekļu statistikas vešanas metodes vai nesanāktu tas pats pusmiljons "nosacīto" luterāņu.

armilo
# Iesūtīts: 2010.03.09 09:32:46
Jānis Kalniņš, dārgais brāli Kristū, es neiebilstu pret to, ka lietas ir jāizrunā, bet iebilstu pret "formātu" kā tas tiek darīts. Ceru, ka mani saprati. Pax!
jancis [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2010.03.09 09:36:33
indriķis Manas personīgās domas ir, ka ne jau tam skaitam ir kāda nozīme. Es teiktu tā, ja ir 500 000, tad kā var kaut kas pietrūkt? Ja ir 40 000, tad kā var kaut kas pietrūkt? Ja ir divi vai trīs, tad kā var kaut kas pietrūkt.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.03.09 20:29:47
Jānis Kalniņš

Pamācies no Indriķa , viņš ļoti bieži ir pretējos viedokļos kā es, bet nekad nav no tēmas vai objekta pārmeties uz diskutētāja subjektu. Tā patiesi ir liela māksla.


Tu kļūdies.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.09 22:19:56
nesapraša [78.84.52.201]
"ar visu 80.cilvēku lielo administratīvo aparātu uz 140.mācītājiem."

Lūk viena no nepatiesībām kuru Burkovskis protams nav izdomājis pats, bet kura ir kāda piespēlēta. Ja pirms pāris gadiem, visintensīvākajā Baznīcas īpašumu atgūšanas un remontu periodā tāds tiešām varēja būt darbinieku KOPSKAITS kuriem tika izmaksāta alga no Virsvaldes budžeta tas nebūt nenozīmē, ka tie bija tiešie Virsvaldes darbinieki – bubulis “aparāts”.
Darbinieku sarakstos, piemēram, bija un ir arī tagad sievietes bērna kopšanas atvaļinājumos, kāds ilgstoši slimojošs cilvēks, ko nedrīkst atlaist, u.tml.

Šajā skaitā, piemēram, bija arī baznīcas īpašumu pārvaldīšanas organizācijas Pastorāts visdažādākie darbinieki, ieskaitot mežu vērtēšanas speciālistu, namu pārvaldniekus, krāsotājus un remonta meistarus, kas tolaik strādāja dažādo atgūto baznīcas īpašumu remontdarbos. Protams, arī arhitekte, grāmatvede, sekretāre, juriste u.tml.

Šobrīd Virsvaldē – ej apskaties – strādā kādi 10 cilvēki, apkopēju un šoferi ieskaitot. Vēl daži cilvēki arhibīskapa kancelejā un stipri samazinātais Pastorāts kuram vēl joprojām jāapsaimnieko, jāizīrē, jāpārdod visdažādākie baznīcas īpašumi, jāpalīdz draudzēm gan namu gan zemes un mežu lietās.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.09 22:24:10
Pārdomātājs
Hm , ja tik zinošs, tad bez segvārdiem! Un bez mānīšanās! "Vēl daži"- cik daudz tas ir?
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.09 22:40:21
Aivars
Nezinu precīzi cik. neesmu ne personāla daļa, ne grāmatvedība. Saku, ko redzu un dzirdu
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.09 22:50:47
Pārdomātājs
Nojaušu!
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.09 23:20:07
Aivars Nedomāju vis!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.09 23:46:09
Pārdomātājs
TU.. un nedomā? Neticu!
komentārs [86.137.154.123]
# Iesūtīts: 2010.03.10 01:30:59
Pārdomātājs

hmm - Virsvaldes kancelejas darbinieku sarakstā 30 vārdi, JV neskaitot. Varbūt, ka visi nav algoti, protams, bet ne apkopēja, ne šoferis tur neparādās.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.10 10:02:35
komentārs [86.137.154.123] Teicu jau ka precīzus ciparus nezinu. Es runāju par tehniskajiem- administratīvajiem darbiniekiem par ko te visvairāk cepas - par tiem "liekēžiem" kā dažiem patīk viņus dēvēt.
Laikam jau tajā tevis atrastajā sarakstā ir arī dažādu baznīcas darba nozaru darbinieki - arhivārs, jaunatnes, mūzikas, svētd.skolas, avīzes un izdevniecības, baznīcas grāmatveikaliņa, draudžu lietu daļas darbinieki, dienas dežurants, tāpat vairākas neatlaižamas personas (mātes bērna kopšanas atvaļinājumā, hronisks slimnieks) u.tml.
Interesanti, ka tu tur netrodi šoferi. Laikam tāpēc, ka viņš ir tehniskais darbinieks ar plašākiem uzdevumiem, ieskaitot šofera un nosaukts citādi.
Visi liekēži vai ne?
nesapraša [78.84.52.201]
# Iesūtīts: 2010.03.12 00:41:28
Nevajag jau mālēt acis ciet - top 10 jau nebija jāizdala, kurš GASN darbinieks, kurš Pastorāta darbinieks, kurš Virsvaldes darbinieks, kurš Arh.Kancelejas darbinieks un kuri dāžado komisiju algotie darbinieki un vēl pieaicinātie speciālisti! - tur jau tas skaits salasās!
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2010.03.12 01:01:04
nesapraša [78.84.52.201] Tīši vai netīši meli bija tas, ka šāda darbieku skaita proprcija tika nosaukta kā šodien esoša un darbinieki visās minētajās baznīcas darba nozarēs kā administratīvais aparāts.
Pirmkārt no Virsvaldes budžeta algoto darbinieku skaits jau krietnu laiku atpakaļ ir samazināts, Pastorāts jau sen vairs nealgo tik daudzus tehniskos darbiniekus jo piesaista tos uz laiku un pēc vajadz`;ibas.
Otrkārt mēcītāju un evaņģēlistu kopskaits ir tuvu pie 200 bet šis tā dēvētais aparāts ir vismaz uz pusi mazāks nekā raidījumā nosauktais. Tātad abi skaitļi ir nepareizi un izkropļo patieso ainu pēc būtības. Pasniegti vēl apgalvojuma "mērcē"par mistiski nez kur iztērētiem tūkstošiem (kam nav itin nekāda pamatojuma) šī ziņa vairo aizdomas par izšķērdību un negodīgumu. Tas rada iespaidu, ka baznīcā ļaudis rīkojas tikpat negodīgi un līdzīgi kā tas aizvien atklājas dažādās valsts iestādēs.
Vai tev liekas ka šāda mēdiju ziņa ir godīga? Ka tā palīdz cilvēkiem ieklausīties baznīcas vēstī par Dievu??
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.12 08:59:18
Pārdomātājs
Ir kādreiz gadījies sākt lasīt avīzi, nepamanot, ka tā izdota pirms gada vai vairāk? Ir lietas, kas izklausās, kā vakardienas rutīna, un tad kaut kas tev liek izbrīnīties, jo liekas pilnīgi neticami. Tad tu paskaties uz datumu, saproti kāpēc, bet aizdomājies, ka tās savādās lietas tiešām ir notikušas. Tādi paziņojumi ir bijuši, tādas koalīcijas tiešām veidotas, tādi vīri to un to ir sapņojuši..
Pieņemsim, ka Burkovskis (manās acīs vienmēr bijis vairāk graboša tenkuvācele un `zīmulis` ne vīrs, kura katram vārdam ir svars), savā pierastajā stilā operēja ar senāk kaut kur puslīdz oficiāli publiskotu virsvaldes darbinieku skaitu, kāds tas bija `treknajos gados`. Labi, tā ir novecojusi informācija...
Bet tagad pameditēsim par šo jautājumu- vai vispār ir vērts `cepties` par to, Vai tev liekas ka šāda mēdiju ziņa ir godīga? Ka tā palīdz cilvēkiem ieklausīties baznīcas vēstī par Dievu??
Vai nav jāpadomā vispirms, cik pats fakts aiz ziņas, konkrētā situācija, risinājumi... utt. ir palīdzējuši vai traucējuši (un turpina to darīt) ieklausīties Baznīcas vēstī par Dievu, vai dievbijīgu dzīvi. To Burkovska tekstu aizmirsīs nedēļas laikā, ja te nepārtraukti viņu nepiesauks.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 68 , pavisam kopa bijuši: 2846