atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par mācītāju atalgojumu
Pilsonis
Iesūtīts: 2008.01.24 10:45:02
Vai jūs neplīdzētu man vienā jautājumā?

es gribētu zināt par mācītājiem
no kā viņi dzīvo? kas viņiem maksā? cik? vai ir kādi atvieglojumi?

bū``su ļoti pateicīgs
lūdzu lūdzu!
paldies!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.03.08 20:43:50
Jāni Kalniņ,

šeit nu mūsu domas dalās.

Jāpatur prātā, ka GASN iecere bija izmantot gadsimtu gaitā baznīcai saziedotos īpašumus, lai ar tiem maksātu cilvēka cienīgas algas mācītājiem.

Un šī iecere, tāpat kā daudzas sabruka ne jau tāpēc, ka GASN neizstrādāja kādus draudž-cilvēk-koeficientus , pēc kuriem mērīt konkrētā mācītāja padarīto darbu, bet gan ekonomiskās situācijas valstī kopumā dēļ, pie kuras lielākoties vainojami tie paši, kuru lielajam vairumam darbs neesot sevišķi viegls.

(Vieta, stāvoklis, darbs - tas viss ir relatīvi.)

Vai tiešām tu domā, ka ziedojums ir tikai tā bleķa naudiņu sauja, ko samet konkrētajā urniņā konkrētajā dievkalpojumā?

Un mācītāja amatu nevar izmērīt ar galdnieka darbnīcas ( visu cieņu) kategorijām.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.08 20:59:13
indriķis

Redzi, Tu uz lietām skaties tomēr no malas zināmā mērā, bet es tur esmu iekšā (Welcome!) Tādēļ kā galveno cēloni es redzu garīgajā plāksnē, nevis ekonomiskajā. Un tas, ko iepriekš rakstīju, bija tieši šajā sfērā. Ja viss notiek saskaņā ar Vārdu, tad Dievs arī rīkojas saskaņā ar saviem apsolījumiem un tur nu nekādas krīzes neko nevar padarīt. Bet ja cilvēks kaut ko dara ar savu prātu un gudrību, tad tur nekas nesanāks.

Es jau no paša sākuma neiebildu pret ideju izmantot šos vēsturiskos baznīcas īpašumus, tikai pret veidu, kā tas tika darīts, jo tur nu dažādas savtīgas intereses + vienkārši dumība līda ārā kā īlens no maisa.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.08 21:04:10
Eu, nu beidzam ` piļīt `! Tāpat jau kreņķīgs prāts par dažu brāli, bet visas tās runas par `nodevīgiem skauģiem` un `nespējīgiem liekēžiem` vienkārši tracina.
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.08 21:08:40
Jānis Kalniņš, „Tad vēl Vanaga tieksmes LELB padarīt par vadošo baznīcu Latvijā un visāda politiska koķetērija, patikšana apgrozīties augstākajā sabiedrībā; visbeidzot nespēja vadīt Baznīcu, uzturēt vienprātību vai vismaz toleranci - paskaties vien, kā mācītāji ir sašķēlušies.”
Vai māc. Jānis Kalniņš spētu vadīt Baznīcu? Ja nē, tad caur privāto grēksūdzi ir jāuzveic nespēja valdīt savu mēli. Lai Dievs Jūs patiešām uz to svētī!
P.S.
Padomājiet, vai ar šāda veida komentāriem Jūs esat veicinājis vienotību un mazinājis sašķeltību Baznīcā?
destiny [213.226.141.169]
# Iesūtīts: 2010.03.08 21:32:57
Teoloģiski šo atalgojuma krīzi var interpretēt sekojoši -
humorpilnajam Debesu Tēvam ir labpaticies Latvijas mācītājiem uzlikt papildus pārbaudījumu slieksni, jo ar esošajiem bija par maz un tikai civilizētās valstīs Viņš ir atvēlējis mācītājiem svētību.
Paldies Tev, mīļais Debesu Tēvs! Par maz mums bija problēmu Muļķu zemē.
ninjo [90.130.162.223]
# Iesūtīts: 2010.03.08 21:41:31
armilo

Tava replika ir absurda pašā pamatā!
Mēles turēšana aiz zobiem un problēmu bāšana zem tepiķa nekādi neveicina vienotību, bet gan šķelšanos.
Problēmas var risināt tikai un vienīgi dialogā, kurā katrs bez diplomātijas un aplinkiem saka, ko domā.
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.08 21:45:14
Ninjo, paldies par spēju sarunāties ar cieņu. Tagad ļauj man arī Tev uzdod to pašu jautājumu, ko uzdevu J.Kalniņam: Vai Tu spētu vadīt Baznīcu?
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.03.08 21:45:16
Jāni Kalniņ , vai tu neesi ievērojis, ka es jau labu laiku tomēr skatos labticīgāk uz norisēm tur iekšā.
Būtu jau labi, ka šādas vienkāršas garīgas receptes atspoguļotu īstenību. Dzīvē, diemžēl, ir savādāk. Ja ļimonu tuvākajam nolaupīsi, zelsi un plauksi, bet ja pāris gadus cilvēki normāli dzīvo, vajag... čušš .
Labi, ja ir tāda dāvana kā tev, kam paveicies ar papildus laicīgu aicinājumu.

Bet par īpašumu izmantošanu - vai varēja būt vēl labāks to izmantojums par iztikšanu dzīviem cilvēkiem, baznīcas kalpotājiem ?
Zini, sen bija apnikušās visas šīs būvju, ērģeļu, gleznu un visāda veida nedzīvu objektu prioritātes...
Kas sekos? Kazuālijas paliks dārgākas... Sirdis cietākas, jo grūti būs pēc normālas iztikšanas. Žēlsirdību pret draudžu locekļiem diez vai tas vairos.
ninjo [90.130.162.223]
# Iesūtīts: 2010.03.08 21:58:11
armilo
Cik esmu lasījis, vadītāja spējas piemīt ~5-7% cilvēku. Ar loģiskas analīzes un racionālas kritikas spējām apveltīto ļaužu procents ir ievērojami lielāks.
Es, manuprāt, drīzāk piederu pie otrajiem, nevis pirmajiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.08 21:58:49
armilo
KURŠ vada Baznīcu?
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.08 22:10:44
armilo jau sen esmu pamanījis dažādas prokatoliskus uzskatus Tavos tekstos, arī šis ("Vai Tu spētu vadīt Baznīcu?", uzdodot jautājumu par baznīcas vadīšanu, implicē cilvēcisku (viena cilvēka) baznīcas vadīšanu (ko pārstāv RKB).
Bibliskais ceļš ir cits - Efez 2,19-22.
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.08 22:23:55
Mīļie draugi, pretenzijas par Baznīcas vadīšanu/nevadīšanu pirmais izteica J. Kalniņš. No tā arī tika atvasināts mans jautājums.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.08 22:26:45
armilo

Zini, Tu dīvaini domā. Labi, ja tu gribi, varu atbildēt arī tiši: Jā, es spētu vadīt baznīcu (ievērojot Aivara repliku, apzināti rakstu ar mazo burtu). man ir labas organizatoriskas dāvanas, es dažreiz esmu spējis arī atrast piemērotus cilvēkus uzdevuma izpildei. Lieta ir tikai cita - vai es esmu AICINĀTS vadīt baznīcu. Man bija reiz dzīvē tāds izšķiršanās moments, kad biju Dieva rokās ielicis turpmāko ceļu - nolikt malā ērģeļbūvi un palikt tikai mācītāja amatā vai arī turpināt ar ērģelēm. Dievam labpatikās otrais. Bet vai tas nozīmē, ka es nedrīkstu redzēt un analizēt; vai man tādēļ nav tiesību teikt, ko domāju? Redzi, ir daži apstākļi, kas man pat uzliek par pienākumu runāt - kaut vai tas, ka es esmu balsojis par Vanagu tajā sinodē, kaut vai tas, ka man ir uzticētas 2 draudzes, un šo ciemu iedzīvotāji man nepārtraukti jautā un prasa paskaidrojumus. Man viņiem ir jāsniedz paskaidrojumi un te nu nepietiek ar "turi mēli aiz zobiem", jo šajos ciematos nevis Vanags bet es personificēju baznīcu! Tādēļ nedrīkst klusēt. Cita starpā, es esmu jau pirms 10 gadiem Vanagam zem 4 acīm daudz ko aizrādījis, tādēļ tagad varu arī citu brāļu un māsu priekšā kaut ko teikt.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.08 22:28:31
indriķis

tu joprojām nesaproti - nevar dzīvot uz parāda, ja skaidri nezini, kā to atdosi!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.08 22:30:35
armilo

Jā, tagad domāju, ko esmu veicinājis. Padomā, vai Luters veicināja vienotību baznīcā, vai arī sašķeltību? Droši vien arī viņam tomēr vajadzēja turēt mēli aiz zobiem!
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.08 22:33:45
Jānis Kalniņš "šajos ciematos nevis Vanags bet es personificēju baznīcu" kas tad ir pārējie draudzes locekļi? skatītāji no malas?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.08 22:39:26
jõgis [84.237.143.5]

Nē, viņi ir Baznīca! Bet mācītājs nu reiz ir tas ,kurš draudzi pārstāv sabiedrībā.
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.08 22:55:59
Jānis Kalniņš, „Lieta ir tikai cita - vai es esmu AICINĀTS vadīt baznīcu.”
Tur jau ir tā lieta! Tāpēc ir vērts pamainīt savu attieksmi pret to, kas ir aicināts. Un manas personīgās domas ir, ka nekad arī nebūsi aicināts bīskapa amatā.
jancis [78.84.254.16]
# Iesūtīts: 2010.03.08 22:57:47
armilo nekad nesaki nekad. divus gadus atpakaļ te viens otrs arī teica nekad ...
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.08 23:00:12
Jogijs, „armilo jau sen esmu pamanījis dažādas prokatoliskus uzskatus Tavos tekstos”
Paldies par komplimentu. (Ceru ka zini vārda „katolisks” nozīmi).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 26 , pavisam kopa bijuši: 7198