atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par mācītāju atalgojumu
Pilsonis
Iesūtīts: 2008.01.24 10:45:02
Vai jūs neplīdzētu man vienā jautājumā?

es gribētu zināt par mācītājiem
no kā viņi dzīvo? kas viņiem maksā? cik? vai ir kādi atvieglojumi?

bū``su ļoti pateicīgs
lūdzu lūdzu!
paldies!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
AutorsZiņas teksts
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:00:01
Rudens rozes balss tad pietiks vai nepietiks nauda vairāk par 2 mēnešiem?
pich007
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:00:46
Rudens rozes balss
kāpēc LNT būtu izdevīgi bez pamatojuma nomelnot baznīcu? tiešām nezinu, par ko ir runa (vakarā noskatīšos sižetu), bet, ja baznīca var pierādīt pretējo, vai tā rīkosies? jeb arī šajā gadījumā ir spēkā otra vaiga pagriešanas likums?
Valentīnis
# Labojis Valentīnis: 2010.03.08 11:02:04
Katoļu baznīcai Latvijā (nezinu kā citur) gandrīz nav centrālā aparāta. Ir Kardināls, domājams , ka palīdzēt darbus, ko nevar paveikt K. piesaista citus garīdzniekus - draudze uztur vai `parastos cilvēkus` - visticamākais par velti vai simbolisku samaksu , bet pastāvīgi tur neviens neskaitās un algu nesaņem.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:07:56
pich007
Ko tu ar to domā - iet tiesāties par nepatiesu ziņu izplatīšanu?... Protams, ka neies. Kāda jēga - Baznīcai ir savs uzdevums, Kristus dots. Tas arī jāpilda.

Žēl tikai, ka šādi raidījumi grauj cilvēku uzticību Baznīcai, kas šeit atrodas cilvēku labā, ar tās visaugstāko mērķi - cilvēku glābšanu. Un kura labākai pildīšanai ir vajadzīgi palīglīdzekļi - baznīcu telpas, dzīvesvieta mācītājam, algas, soc.nodrošināšana sakaņā ar likumdošanu, atskaites valstij, u.t.t. Tāpēc pilnīgi no zila gaisa Baznīca iztikt arī nevar - tai līdzekļi ir vajadzīgi.

Šādi raidījumi ir kā atspārdīšana. Nolūku nezinu. Droši vien tas ir garīgs jautājums. Bet baumas viņš droši vien ir saņēmis no kāda skaudīga kalpa, kuram liekas, ka kādam amata brālim ir lielāka alga nekā viņam pašam.
pich007
# Labojis pich007: 2010.03.08 11:08:24
Valentīnis

Vai katoļu baznīca Latvijā nesaņem finansējumu no Vatikāna? Ņemot vērā šīs mazās valstiņas miljardiem lielo apgrozījumu, maz ticams, ka kaut kas neatlec arī mums.
Ja tā ir taisnība, vai šī finanšu plūsma tiek uzskaitīta? Nodokļi?
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:11:22
pich007
Vispār nesaņem gan īpaši neko no Vatikāna. Katoļu priesteriem uir iespēja rakstīt projektus un saņemt finansējumu no dažādām katoļu organizācijām pasaulē - piem. baznīcas celtniecībai, aprīkojumam. vēl ir projekts vienā ordenī, kur ar saņemt finansējumu auto iegādei (kas lauku rajonos ir akūti nepieciešams, ja priesterim ir 3 - 5 draudzes, kuras apmeklē pa 2 pa 3 babuški). A tā ikdienā jāuztur dievnams, no tā ko Dievs devis un bieži vien bilance ir ar - zīmi.... bet priestrim ir labi tas, ka māja nav jāuztur, sievas nav, bērnu nav... un gan jau tantes kaut ko atnes paēst vai kāds izmaksā pusdienas
Vobše klausieties vairāk Vaļiku... ne to vien par RKB uzzināsiet
pich007
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:11:51
Rudens rozes balss
tiešām jānoskatā sižets, lai varētu spriest.

jā- ja kāds nepatiesi apsūdz otru (kaut vai baznīcu), tad kaut kas ir jādara. no otras puses, ir tāds teiciens- nav dūmu bez uguns.
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:13:31
Protams tādai Vaļika draudzei vai citai rīgas lielajai baznīcai ir vieglāk eksistēt, jo ir uzkrājumi ir vairāk cilvēku.
Problēmas sākas laukos, kur būsim godīgi nav daudz cilvēku.
a viss notiek vienkārši - kāds tricīgais ko redz un palīdz... a ko..... dzīve kā dzīve. priesterim uzdevums izaudzināt labu draudzi
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:13:37
Valentīnis
Tikai neaizmirsti piebilst, ka katoļu baznīcai ir stipra aizmugure (arī finansiāla) Eiropas dienvidos, no kurienes arī nāk atbalsts i celtniecībai, i citām vajadzībām. Tāpat vēsturiski izveidotais un pad.varas nesagrautais priestera dzīves vietas institūts, kuram nekādi lieli postījumi nav izdarīti. Un uzturēt vienu vīrieti draudzei, protams, ir vieglāk, nekā veselu ģimeni.

Kā tev liekas, kādēļ mēdiju neuzbrīk ne ortodoksajai, ne katoļu baznīcai, bet pastāvīgi pie jebkura iegansta - tieši luteriskajai? Tas ir jautājums, kas mani tiešām interesē.
Vai tāpēc, ka šajās konservatīvajās pasaules Baznīcās viņiem nav cerību kaut ko iespaidot? Piem., ne HS jautājumā, nedz siev.ordinācijas jautājumā?
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:14:03
"Kāda jēga - Baznīcai ir savs uzdevums, Kristus dots. Tas arī jāpilda." tad jāmācās no Pāvila (tas, kurš apustulis ), kas naudu pelnīja arī kā telšu izgatavotājs, ja vajadzēja, nevis jāplezīro pa Igates pili, jāpasūta Naumova&co pa nenormāliem cipariem utt. tad es ticēšu, ka pilda Kristus uzdevumu....
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:15:53
pich007
cik zinu priesteriem ir jāaizpilda grāmatvedības dokumenti, kur visa plūsma uzskaitīta. jāiesniedz atskaites VIDam un arī saviem priekšniekiem. Doķu kaudze ir milzīga. mans priesteris sākumā gribēja būt lepns putns un teica a ko tur neizdarīt,. pēc 3 negulētām naktīm sameklēja sev grāmatvedi
Par nodokļiem nezinu.... baznīcai ir kaut kāds tur statuss kas katrai draudzei jānokārto atsevišķi, bet sīkāk toč nezinu. es esmu blondīne es jau aizmirsu....
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:18:32
Rudens rozes balss
par finansu plūsmu nezinu.... to nevaru precizēt, lai gan nav bauigi manīts...

a par dzīvesvietām.... jā labs institūts - māja, kur vairāk plaisu un caurvēji, kur nevar kurinādams piekurināt un leduisskapis tai aukstumā pat nestradā vai istaba jaunā vietā, kur pat gultas nav, draudzes nav ienākumu nav, nekā nav. tikai tu un tavs čemodāns. kur viss jāsāk no nulles
man ar liekas, ka tas ir tas par ko katrs cilvēks sapņo.....
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:18:32
jõgis [84.237.143.5]
Tu varens gudrītis esi. Un skaudīgs arī. Vai mācītājiem, kas savās lauku draudzītēs ar 100 Ls aldziņu, plus bieži vien ar sievas algas atbalstu, kalpoja gadiem ilgi bez jebkādām iespējām kaut kur izklaidēties, satikties ar saviem amata brāļiem tāpat vien, prieka pēc, tāds mācītāju sadraudzības vakars kaut reizi gadā - tas tev skauž?
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:20:34
sica. [78.84.154.224]
Negribu apgalvot, ka katoļu priesteru dzīve ir spilvenos tīta. Teicu, ka šis institūts pastāv un labāk vai sliktāk - cauri gadsimtiem - darbojas. Un ka tas tomēr ir draudzei vieglāk paceļams, kā māc.ģimenes uzturēšana.
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:24:16
Rudens rozes balss
tam es piekrītu - priesteri vieglāk uzturēt. lai gan... audzināšanas un pazemības vaina, jo es apbrīnoju pareizticīgo ģimenes - mātuškas pieņem pazemībā nabadzību, ja vīrs izvēlējies kalpot un miers.

a tas institūts labs ir tikai rīgā un rēzeknē nuuuuu bīskapiem un tā... bet lielākā daļā jaunie priesteri peras kā māk... kā akli kucēni, jo bīskaps viņus aizmet kur, lai izvelk kā var un ceļ baznīcu .... njā... tāpēc man to jauno puišu žēl, jo bieži viņu acīs ir izmisums...
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:24:38
Valentīnis
nu ja tu tā pārzini, tad tie nav visi....
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:30:29
Valentīnis
vadība nav pretimnākoša m(esi ar kādu no viņiem vispār runājis?). latgalē nav daudz priesteru, tad nebūtu vienam vairākas draudzes
sica. [78.84.154.224]
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:33:49
Valentīnis
nu mūsu draudzē tāpat kā citās draudzēs ir padome, kurai priesteris atskaitās. tā kā mēs nebūdami padomē zinam šos skaitļus, domāju, ka citiem draudzes locekļiem ar pateiktu, ja tie gribētu zināt. kas tur slēpjams....
jõgis [84.237.143.5]
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:35:37
Rudens rozes balss par ko tad daudzi komentāri delfos utt. derdzas? par to, ka dzīvo neatbilstoši saviem sludinātajiem vārdiem - proti, nav pieticīgi (vārda plašākajā nozīmē; tāpēc arī pār katoļiem tas nāk mazākā mērā (Aglonieša gadījums u.c.)). Man nekas pret izklaidēm, bet pret stilu - vai tad LELB daudz neatpaliek no lielo uzņēmumu ballītēm, pasūtot visādes Top-izklaides par lieliem cipariem (ar ko tad šāds pasākums atšķiras no "pasaules"?)?
p.s. piemēram, ja kādreiz gadās būt Ludzā, iesaku iegriezties vietējā luterāņu baznīcā.
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2010.03.08 11:36:42
Valentīniskaut kāda liekas ir,bet pēdējo reiz dzīvē redzēju vēl t.Andreja laik"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 186 , pavisam kopa bijuši: 238