atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kā notiek misijas darbs!
Mulders
Iesūtīts: 2008.01.09 11:39:27
Tēma pārsvarā kristiešiem, jo interesē teoloģiskā un kristīgā teorija/prakse kā tiek organizēta misija. Cik saprotu tas ir vesels atsevišķs kurss teoloģijā par misionārismu. Tā kā es neizglītots un nav man preikšā nākuši teoloģiski traktāti par teoriju, tad varbūt mūsu šejienes mācītie vīri varētu konspektīvi uzrakstīt šo teoriju. Kā jāorganizē misijas darbs, kāds tas bij viduslaikos un kāds tas ir tagad. Jo cik saprotu, šodien pārsvarā ir re-misionēšanas darbs un tas atšķirās no vēsts nešanas nezinātājiem?

Kādi ir mūsdienu izaicinājumi? Kādi ir šķēršļi un panākumi. Kur vēl vajadzīga izpēte, kas pietrūxt, kas ir labi!

p.s. lūgusm ateistiem šoreiz respektēt, ka šai tēmā kristieši gribētu dzirdēt pašu kristiešu viedokli!

paldies!
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.01.09 11:39:30
Tēma pārsvarā kristiešiem, jo interesē teoloģiskā un kristīgā teorija/prakse kā tiek organizēta misija. Cik saprotu tas ir vesels atsevišķs kurss teoloģijā par misionārismu. Tā kā es neizglītots un nav man preikšā nākuši teoloģiski traktāti par teoriju, tad varbūt mūsu šejienes mācītie vīri varētu konspektīvi uzrakstīt šo teoriju. Kā jāorganizē misijas darbs, kāds tas bij viduslaikos un kāds tas ir tagad. Jo cik saprotu, šodien pārsvarā ir re-misionēšanas darbs un tas atšķirās no vēsts nešanas nezinātājiem?

Kādi ir mūsdienu izaicinājumi? Kādi ir šķēršļi un panākumi. Kur vēl vajadzīga izpēte, kas pietrūxt, kas ir labi!

p.s. lūgusm ateistiem šoreiz respektēt, ka šai tēmā kristieši gribētu dzirdēt pašu kristiešu viedokli!

paldies!

p.p.s. protams aicināti izteikties visi kristieši kā arī, ja ir citu reliģiju pārstāvji, kā tas tiek organizēts pie viņiem!
indriķis
# Labojis indriķis: 2008.01.09 11:54:50
Es teikšu tā - KLB misijas darbs notiek visnotaļ tradicionālā veidā - baznīcēni mudina nākt uz dievnamu savus tuviniekus un draugus un caur Sakramentiem pievienoties Kristus Baznīcai. Mūsu māsu baznīcas in U.S. gan iesaka modernākus misijas veidus , bet pragmatiskie latvji novēro, ka tādos ieguldītie līdzekļi neatsver rezultātu. Kāda jēga, piemēram , veidot paralēlu pasākumu (nācies dzirdēt par utopisku misijas kuģa ideju LELB) , zobārstniecības kabinetu vai kristīgu skolu, ja draudze visai naski pulcējas pa vecam- dievnamos. Kristīga skola var būt noderīga kristiešu bērniem , bet misijai - kāpēc gan? Labāk uzbūvēt mazu baznīciņu, nekā iztērēt naudu gudri runājot par mērķauditorijām, stratēģijām un taktikām. Citādi sanāk liela brēka - maza vilna.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.09 12:07:08
indriķis, tb Dievnami kā misijas centri? ok!
indriķis
# Iesūtīts: 2008.01.09 12:26:30
Protams, ne centri kā dievnamu substitūti.
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2008.01.09 14:02:59
Lielakais izaicinajums ir cilveku kutrums, speja vinus noraut no datoru un tv ekraniem un piespiest darit jebko citu un vel jo ipasi domat pa savam problemam un meklet glabasanu ticiba.

Reizem kaitina parlieku nevejdziga misija arpus savas valsts teritorijam. Dzisanas misisonet kaut vai moriem, lai gan pasu valsti ticibas limenis krit un krit.
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.13 03:08:20
Arī mani ir izbrīnījusi un vēl joprojām īsti nesaprotu misionāru došanos uz tādām valstīm, kurās jau pastāv Kristus baznīca un kuru valodās jau ir iztulkota Bībele.
Vai tas nav zināmā mērā kristīgais tūrisms? Resursu nelietderīga izšķiešana? Vai tad daudz vērtīgāks un augstāks lietderības koeficients nav misionāram, kurš misionē savas tautas vidū, kuras valodu, raksturu un mentalitāti tas pazīst?
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2008.01.13 21:20:41
Ir vairàki misijas projekti. Atbalsts Indijas bérniem, misijas darbs Krievijà, misijas darbs pie Latvijas chigàniem (M.Ignata albums chigànu valodà), gregorskolas audzéknji,kas dodas misijà uz Latvijas vietam,kur vel nav draudzu.
Mārtiņš Cukurs [159.148.198.55]
# Iesūtīts: 2008.01.31 01:36:09
Ir divas lietas, bez kurām misijai ir grūti realizēties un kurām vajadzētu būt līdzsvarā – aktīva darbošanās un Svētā Gara ierosme (vadība). Arī laicīgā kaujas laukā paliekošus panākumus var iegūt tikai centralizētas vadības mērķtiecīgas darbības rezultātā. Un arī tikai tad, ja ir uzticami karavīri. Nedomāju, ka misijas mērķi vajadzētu uzskatīt tikai tās teritorijas, kurās nav sludināts Evaņģēlijs. Mans tēvs teica, ka vēl nav izdomāta mācību programma, ar kuru varētu kaut ko iemācīt tādam, kurš negrib mācīties. Cita lieta, ja nav informācijas, vai ja tā ir apzināti sagrozīta un šajā lauciņā pie mums vēl ir daudz darāmā.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2008.01.31 13:13:11
indriķis: nācies dzirdēt par utopisku misijas kuģa ideju LELB

Es arī par šo ideju esmu dzirdējis un man tā nemaz nelikās utopiska. Tas varbūt bija vislabākais risinājums - par salīdzinoši mazu naudu iegādāties nolietotu kuģi, kas vairs nevar iet jūrā, noenkurot to vietā, kur nav baznīcas, kuģa vidu pārveidot par dievkalpojumu telpu, kam blakus ir daudz un dažādas mazākas telpas svētdienas skolai, jauniešu nodarbībām, ALFA kursam, dažādām lekcijām, interešu grupām u.t.t. Vai tā nebūtu efektīva misija?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.01.31 20:10:07
nujau pamazām sāk pagaist mani stereotipi par luterāņu kūtrumu evaņģelizācijā. Bieži nācies dzirdēt pārmetumus no harizmātu un pentakostu draudzēm par misijas trūkumu no luterāņu puses.

par misijas darbu ārvalstīs - ir labi un svētīgi, ja ir tāda iespēja un ir tādi pasaules rajoni, kur vinīgā izeja kā uzturēt kristietību ir misionāri no citām valstīm jo trūkst spēcīga vietējā atbalsta, tomēr man ļoti žēl ka to sāk uztvert kā kaut ko īpašāku par kalpošanu uz vietas un pat pārmetumi tiem, kuri atsakās misijas darbam svešumā.

Tik tiešām - latviešu tauta burtiski grimst bezdievībā, gluži kā 30-tajos un daļēji varbūt tādēļ arī nāca okupācija kā pēriens. Diemžēl maz vairs kāds piemin Dieva žēlastību attiecībā uz latviešu tautas brīvību, drīzāk gan izceļ pašu nopelnus vai ietekmīgu cilvēku palīdzības nozīmi vairāk kā Dieva darbu. Visi ir tik pārņemti ar naudas pelnīšanu un daļēji var jau saprast, taču sanāk tā, ka dzenamies pēc piemetamām lietām atstājot novārtā pašu galveno - Dieva valstību.

Cik es esmu novērojis, latviešu kūtrums slēpjas iekš tā apstākļa, ka uzskata ticību par kaut kādām bērnišķīgām rotaļām ar kurām nopietniem cilvēkiem nav laika noņemties. Rezultātā tas, kas ir bībelē minēts kā tikums (darbs un tiekšanās dzīvē ko sasniegt) kļūst par elku un garīgo netikumu
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.01 14:34:09
Pati pirmā lieta, kam jāiet misijai pa priekšu, ir - lūgšana. Lai Dievs Pats sagatavo ceļu, dod gudrību un atver durvis. Viss pārējais nāk pēc tam.
Kapelāns [213.21.213.74]
# Iesūtīts: 2008.02.09 19:57:38
Baznīcas misijas darbu veic arī kapelāni tādās vietās kā slimnīcas, cietumi, armija. Katrā jomā, protams, ir sava specifika un vairākas būtiskas atšķirības kalpošanas veidos un formā, bet būtība paliek - tas ir misijas darbs!
grego [87.110.50.97]
# Iesūtīts: 2009.09.23 21:12:51
vilks
LELB kontekstā esmu dzirdējusi vairāk vienīgi par misiju Baltkrievijā
vai tad pēdējo 2 gadu misija Ugandā nav "lelb kontekstā"?

luteranis [195.122.30.197]
Reizem kaitina parlieku nevejdziga misija arpus savas valsts teritorijam.
tas ir apmēram tā - kamēr maniem bērniem nav putna piens, tikmēr es kaimiņbomžu bērniem maizīti arī nedošu...?

tas nav nekāds jaunums, ka cilvēki ļoti labprāt un ar lielu interesi klausās tos, kas nākuši no tālienes (bet klausoties savu mācītāju, bieži vien snauž). Ja mēs svētam citas tautas, un sūtam Dieva kalpus misijā, tad caur to arī paši saņemam lielas svētības
grego [87.110.50.97]
# Iesūtīts: 2009.09.23 21:57:55
freak [81.198.33.217]
...nepaskatījos...
bet interesanti, kāpēc diskusija ar pēdējo ierakstu 2008. gadā, rēgojās pie svaigākajām? varbūt forumam vējš atkal jumtu nopūtis?
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.09.23 22:06:52
grego [87.110.50.97]
Kādam atbildīgajam par forumu ir iestājusies dziļa pārdoma, tāpēc arī diskusija ir aktualizējusies

Starp citu, misija ir tiešām ir svarīga lieta (man vislabāk patīk Kopolas viedoklis par šo tēmu.
freak [81.198.33.217]
# Iesūtīts: 2009.09.23 22:10:13
grego [87.110.50.97]Papucs kāds kārtējo reizi bija ieķēzījis šajā piemirstajā tēmā, un, modam dzēšot komentu, tēma aktualizējās
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.09.23 22:17:39
freak [81.198.33.217]
Labi, ja Tu iztēlojies "ieķēzītu" ( )komentu, tad viens no ģeniālākajiem svaigajiem viedokļiem par tēmu varētu būt aplūkots šeit .
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.02.22 00:22:34
Mēs, kristieši, šeit čatojam, pļāpājam par šo un to.
Vai mēs pildām Kristus MUMS doto pavēli - ejiet... un dariet par mācekļiem...?
Vai uz mums tā attiecas?
Vai mēs to darām?
Kā?
Ko ES praktisku darīšu jau šodien? Varbūs sākšu ar to, ka aizlūgšu par saviem neticīgajiem draugiem, radiem? Varbūt pēc laika uzaicināšu viņus uz kādu vietu, pasākumu, kur viņi var skaidri sadzirdēt Kristus vēsti?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.02.22 00:29:28
Arī mani ir izbrīnījusi un vēl joprojām īsti nesaprotu misionāru došanos uz tādām valstīm, kurās jau pastāv Kristus baznīca un kuru valodās jau ir iztulkota Bībele.
Vai tas nav zināmā mērā kristīgais tūrisms? Resursu nelietderīga izšķiešana?

Ir nācies sastapt vairākus misionārus. Neviens savu misijas vietu neizvēlējās bakstot karti vai domājot, kur dzīve būtu ērtāka. Visus par to konkrēti uzrunāja Dievs. Un Viņam, kā redzams, svarīgas ir visas zemes un citi kritēriji kā cilvēkiem.
Jā, vēl atceros vienu sižetu par sievieti no Amsterdamas. Viņa tā arī pateica, ka tādus kā viņa baznīca negrib redzēt un viņi uz to neiet, jo neūtas arī gana piemēroti. Viņu ar vēsti par Kristus mīlestību aizsniedza misionāri ielu evanģelizācijā.
Tā kā baznīcas esamība negarantē evanģēlija pieejamību. Vairākums Kristus Baznīcas pārstāvju labprātāk sēž savos cietokšņos un sagaida, ka pie viņiem nāks klāt.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.02.22 00:36:19
Adonika
Tu mani pārprati. Ne ka nav jāiet uz ielas vai kur citur misionēt. Es jautāju, cik lietderīga ir došanās misionēt uz citu zemi. Savukārt ļaudis no citas zemes dodas uz manu zemi misionēt.
Vai tas ir dzimtenē neatzītā pravieša sindroms?

Doties uz valsti, kuras valodu un mentalitāti un kultūru tu nepazīsti tai vietā, lai misionētu tepat un tagad. Nav tik aizraujoši?

Kādreiz dzirdu Krist.radio kādu afrikāni, kurš atbraucis misionēt uz LV. Savukārt mūsējie šad tad dodas uz Āfriku. Tāpat dažs no Krievijas ieradies šeit, bet mūsējie dodas uz Krieviju. Kur te loģika?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 123 , pavisam kopa bijuši: 35704