atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs Attiecības ar LELBāl
patriots
Iesūtīts: 2008.01.04 00:56:23
Vai līdz ar Latvijas neatkarības atgūšanu LELBāl nav zaudējusi savu pastāvēšanas jēgu? Varbūt būtu loģiski, ka latviešu aprūpi ārzemēs veiktu LELB?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Iesūtīts: 2008.01.10 10:06:58
Arī piekrītu, ka nevjdzētu , jo tas LELB konservatīvisms ir tikai tāds PLF labējā spārna relikts, lielā mērā vēsturisku apstākļu diktēts un ar ļoti lielu konformisma tendenci. Laiks rādīs, vai tas būs paliekošs LELB ticības apliecinājums.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.01.18 17:05:29
ok, atpakaļ pie tēmas, hmm, kas vispār ir LELBāl?
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.18 17:12:37
Ingars
Latvijas Evaņģēliski - Luteriskā Baznīca ārpus Latvijas. Radusies pēc II pasaules kara, kad liela daļa Baznīcas locekļu un garīdznieku bija devušies bēgļu gaitās uz rietumiem, lai izbēgtu no atkārtotām represijām, kas mācītājus skāra pat smagāk nekā citas grupas.
verse [81.198.47.19]
# Iesūtīts: 2008.01.30 14:53:42
Balss
Jā, bija, kas bēga, bija, kas nebēga. Saprotu, ka nekorekti šito skart, bet Baznīcu Latvijā izvilka tie otrie.
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.30 15:11:49
verse
Bija, bija... Un bija mācītāji, kurus pēc kara nošāva un nobendēja lēģeros, un bija, kurus piespieda sadarboties - lielākā vai mazākā mērā. Tur nu mūsu spriešanai jāpaliek klusu. Prof. Feldmanis, kas bija bez ģimenes, varēja būt un bija moceklis šī vārda cēlākajā nozīmē.
Bet kurš tad te strīdās par to, kas izvilka LV baznīcu? Protams, ka tie, kas dzīvoja Latvijā. Bet arī LELBĀL draudžu locekļi ar dziļu sirsnību un pašaizliedzību daudz darīja gan padomju laikos, gan arī vēlāk, lai palīdzētu atjaunot un stiprināt mūsu Baznīcu Latvijā.
verse [81.198.47.19]
# Iesūtīts: 2008.01.30 15:51:14
Balss
Saprotu, ko saki & piekrītu! Gan jau, ja šodien notiktu kas līdzīgs kā pirms 60 - 70 gadiem, ne visi LELB paliktu šķīsti. Taču zināma garīga nesaderība te būs, kamēr pagātne netaps šķīstīta pie vēl dzīvajiem abās pasauls malās. Te ir daudz ko darīt!
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.30 16:12:34
verse
Laiks pārveido un vide iespaido mūs visus. Kā ārzemju latviešus ir iespaidojusi apkārtējo tautu mentalitāte, valoda, dzīves veids, tā tāpat mūs ir iespaidojis ilgais padomju periods un krievu valodas un mentalitātes ikdienas tuvums. Par to nav ne ko apvainoties vienam uz otru, ne šķēpus lauzt. Un nepastāv jau arī nekāds naidīgums, kas būtu jāizlīdzina. Ja nu uz iepriekš minētā pamata ir radušies pārpratumi (reizēm arī savas paštaisnības dēļ sāpinājumi gan no vienas, gan no otras puses), tad tie ir jārisina pavisam vienkārši - kā kristīgu brāļu un māsu starpā ar savastarpēju piedošanu.
verse [81.198.47.19]
# Iesūtīts: 2008.01.30 16:31:41
Balss
Kā kristīgu brāļu un māsu starpā gan! Taču vai izpratne par kristīgumu, līdz ar to par saprašanos ir tā pati? Naidīguma nav, bet saskaņas formālisms varbūt bija patriots jautājuma pamatā?
patriots
# Iesūtīts: 2008.01.31 00:36:47
Runa jau nav tik par formu vien, bet arī par saturu. LELBāl teoloģija un prakse gājusi vienu ceļu, bet LELB citu. Domāju, ka būtisks pozitīvs ieguldījums LELB ir arhibīskapam Jānim Vanagam.
verse [81.198.135.155]
# Iesūtīts: 2008.01.31 13:39:08
patriots
Nu, redz! Ja Tu saki, ka LELB arhibīskapa ieguldījums pozitīvs, sanāk, ka jāsaka arī par LELBāL negatīvo. Bet tas akal ir tas, par ko sarunāties, nu nemaz nav gribas. Forma ir tāda, kas liecina par LELBāL atbalstu, taču vai LELB? Varbūt zudušajai Tēvzemei, tikai caur LELB? Varbūt LELBāL rūpējas par Latviju, bet ar vai bez Baznīcas - tas viena alga? Moš LELB ir tikai līdzeklis? Kaut kam?...
verse [81.198.134.69]
# Iesūtīts: 2008.02.04 17:37:38
vilks
Labi! Nevar dzīvot un saukties par brāļiem, turot aizdomas par slēptu savtīgumu. Tas ir skaidrs! Nesavtīgai mīlestībai un nesavtīgam atbalstam jābūt un ir ! Paldies Dievam! Aktuālais slēpjas Tavā pēdējā teikumā - paskaidro, lūdzu!
vilks
# Iesūtīts: 2008.02.05 00:32:03
Nu,mans pēdējais teikums attiecas uz to,kādā veidā palaikam pēdējo 15 gadu laikā dažviet LELB ir ticis pieņemts LELBāL atbalsts. Proti,ar attieksmi- `mums tas pienākas`. Esmu dzirdējusi par piemēriem,gan kā izteiktu attieksmi no LV puses,gan pāris reizes sāpi no otras puses. Un tai pat laikā palaikam dzirdamā nicinošā attieksme no LELB locekļiem,tipa,nu ko tad tie liberāļi vispār var un spēj. Nevis ka es gribētu vienu pusi idealizēt un otru nolikt,kļūdas ir bijušas komunikācijā no abām pusēm. Bet tāpēc es dziļi cienu visus-abās Baznīcās esošos-kuri ir spējuši saglabāt cieņas pilnas attiecības.
Par dīvainajām lietām,kas notikušas LV-nu, nav jau noslēpums,ka LELB attīstība nav notikusi bez kļūdām. Bet labi,ka Dieva Gars pieskata visu un tāpēc arī neizdošanās tiek vērstas uz labu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.06 00:22:29
vilks
Pie-pie-dod, Vilks , vai tu esi stosteklis?... Kā-kā-pēc divreiz viens un tas pats teksts?
vilks
# Iesūtīts: 2008.02.06 00:34:36
Nu,man tādi datora gļuki palaikam gadās. Sorry,nepārbaudīju šoreiz. Nu ir kārtībā.
Cūkasdziesma
# Iesūtīts: 2008.02.06 01:13:35
Vilks , "nav jau noslēpums,ka LELB attīstība nav notikusi bez kļūdām" Neesmu tik labi informēta. Varbūt konkrētāk?
vilks
# Iesūtīts: 2008.02.06 13:20:59
Cūkasdziesma
un ko Tu darīsi,kad būsi informēta? Kādam nolūkam Tu par to jautā.
Kļūdas gadās arī kristiešiem galu galā. Bet,jo cilvēks augstākā amatā,jo kļūdas maksā dārgāk.
verse [81.198.134.69]
# Iesūtīts: 2008.02.06 17:34:40
vilks
Es tikai baigi negribētu, ka mēs savā LELB pa lēto uzraujamies uz visādajiem kritizētājiem gan no Rietumiem, gan Rietumos degunus sildījušiem pašmāju "progresa" bīdītājiem. Man šķiet, ka Latvija buksē tieši tādu mākslīgu kompleksu dēļ. Neredzu LELB tādas dīvainības, kurām nav jābūt vai nu dabiski, vai aiz Dievas gribas. LELB ir mana Baznīca! Kristus mani atrada LELB tādā, kāda tā ir. Ja nav laba, esmu aicināts to darīt labāku. Bet visādi degunu raucēji aiz okeāna vien nav meklējami - tepat leģions.
Cūkasdziesma
# Iesūtīts: 2008.02.06 19:37:16
vilks
neko nedarīšu. Vienkārši lasīju un gribējās zināt, kādā ziņā LELB ir attīstījusies ar kļūdām. Tas viss.

verse [81.198.134.69]
# Iesūtīts: 2008.02.06 19:49:31
Bet, kā tur ir ar loģiku - LELB pie klaida latviešiem? Daži no šejienes tur pabijuši, vēl dažāki palikuši. Kā jiem tur ar kalpošanu un sakarīgu teoloģiju? Drīkst mācīt un pārvaldīt sakramentus, vai jāmaina orientācija?
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.06 19:56:33
verse [81.198.134.69]
Cik saprotu, tad Īrijā LELB ir pie Latvijas LELB draudžu locekļiem u.c. LV pilsoņiem vai nepilsoņiem.
Bet tie/tās, kas kalpo LELBĀL draudzēs, tiek ar atplestām rokām uzņemti, un tās izslavētās teoloģiskās atšķirības praktiskā darbā nemaz tik lielas nav.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 83 , pavisam kopa bijuši: 36951