atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem kur slēpjas harizmātu fenomens?
Ingars
Iesūtīts: 2007.12.11 12:46:58
pēc daudzām un garām diskusijām ar dažiem harizmatisko un pentakostu draudžu locekļiem, secināju, ka viņiem visiem ir viena kopīga sakne - sagrozīta mācība par jaunpiedzimšanu (pestīšanu, taisnošanu - sauciet, kā gribat)

un no šī tad arī izriet viss pārējais, kas savā pamatbūtībā jau ir biblisks un pareizs, bet viņu izpildījumā iegūst tādu mulsinošu formu.

cik sapratu, viņi nespēj pieņemt, ka jaunpiedzimšana ir tīri Svētā Gara darbs, bet gan kaut kas no cilvēka izvēles un akrivitātes atkarīgs.
tālāk balstoties uz šādu mācību nav grūti pamatot bērnu nekristīšanu, paša kristības sakramenta tikai simbolisku nozīmi, darīt Jēzu par savu Kungu, meklēt vēl papildus garīgus pārdzīvojumus un pārdabiskas Svētā Gara izpausmes, kā obligātas ticīga cilvēka liecinieces, bet tas viss izriet no šī - CILVĒKA IZVĒLE UN AKTIVITĀTE un Dievs viņu uztverē ir kā līdzeklis, kuru var izmantot
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.27 14:25:15
Tādā gadījumā cilvēks ir tikai bandinieks Dieva rokās. Kam Dievs grib, tam iedod vēlēšanos, bet citam neiedod.

Dievs dod spēju gribēt ticēt katram kurš dzird evaņģeliju, bet kā jau teicu, daži nocietina savu sirdi un neatgriežas. Dieva žēlastības mijiedarbība ar cilvēka brīvo gribu nav cilvēka ierobežotajam prātam aptverama, nedz saprotama - vienkārši tici

Diez vai tā būs. Visur cilvēkam ir vispirms jāvēlas piedošanu, un tad to viņam Dievs dod. Tā tas ir arī islāmā, vai vaišnavismā.

Toties kristietībā - Kristus mira par mums, KAD VĒL BIJĀM GRĒCINIEKI. Cilvēks nespēj vēlētie piedošanu, kamēr Svētais Gars viņam nav šādu spēju devis.

Es mēģinu saprast, taču, jo tālāk, jo mazāk saprotu. :-(

nu turies, es zinu, kā tu jūties, jo pats tam gāju cauri - man bij vajadzīgi pāris gadi, lai tā pa īstam sāktu ticēt. Kristietībā ir tā, ka tiklīdz centies ar prātu racionalizēt, tā tūliņ iebrauc auzās.

lai tevi nemulsina doma, ka Dievs cilvēkam dod gribu - tas nav tāpat, kā kad ieprograsmmē robotu, bet pavisam kas cits. Dievs spēj darīt tādas lietas, par kurām mēs pat iedomāties nevaram.

Tu droši vien nesaproti - kas jādara tev un kas Dievam, cik tālu sniedzas tava atbildība un kur sākas Dieva darbības lauks - vai tā?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.27 14:34:17
Ingars
nu turies, es zinu, kā tu jūties, jo pats tam gāju cauri - man bij vajadzīgi pāris gadi, lai tā pa īstam sāktu ticēt.
Diez vai man kas sanāks. Pārāk daudz neatbildētu jautājumu, pārāk daudz kas būtu jāpieņem vienkārši uz ticību.
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.27 14:42:35
nevis pārāk daudz, bet pilnīgi viss tev ir jāpieņem tā vienkārši ticot, jo Dievs Svētais Gars pārliecina, nevis es, Mulders vai kāds cits cilvēks.

Ja gribi zināt - man vēl šobrīd ir ļoti ļoti ļoti daudz jautājumu, es jau krītu ne vienam vien uz nerviem ar saviem jautājumiem.

bet redz kas par lietu - visas reliģijas piedāvā risinājumus cilvēka problēmām, pat ateisms. Lūdz Dievu, lai Viņš tev atklāj, kurš no šiem risinājumiem reāli darbojas ilgtermiņā - mūžīgi, ne tikai uz īsu brīdi.

Tu neesi ne pirmais ne pēdējais, kurš iet cauri šīm šaubām - jā kristietība ir neloģiska un nesaprotama - tā ir pārāk vienkārša un bērnišķīga, jā pat muļķīga, bet tieši tāpēc tā ir tik īsta, ka Dievs ir tik visvarens, ka spēj ar muļķīgu plānu pasaules acīs atrisināt cilvēka pamatproblēmas


Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.27 14:45:11
un patiesībā tev nekas cits nav vajazdīgs kā vien ticēt, ka Jēzus Kristus dēļ tev ir piedoti visi tavi grēki jau pirms tu lūdz piedošanu un dota mūžīga dzīvība. Kaut tu mirsi miesā, tu tomēr būsi dzīvs
Kasitis [81.198.17.222]
# Iesūtīts: 2008.01.05 18:00:31
Par Jp attieksmi pret naudu.
Jūs diezgan daudz esat izteikušis šajā sakarā to, kas neatbilst patiesībai. Ja jūs interesē patiesība un nevis turēšanās pie saviem aizpriedumiem, tad varat palasīt, kāda tad ir Jp attieksme pret naudu. Starp citu, tur ir pieminēts arī Jānis Vanags, varbūt būs intersanti.
Klīkšķiniet uz: Да не будет у тебя других богов, 26.12.07 (PDF, RTF)
http://ng.lv/rus/propovedi/propovedi_m/2007/?doc=4.. 2
Kundali
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:11:55
Video super ! Ļedjajevs, Vilnis Gleške, kurš vēl ?
Kasitis [84.245.235.254]
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:54:26
Artos, nu labāk palika? Izcēlies ar savu asprātību? Komedy Clab tik pat labi tādu pašu un vēl pretīgāku perfomanci varētu uztaisīt arī par luterāņiem, pie kuriem tu Artos, piederi, ja es pareizi saprotu. ŅIRDZOT PAR ŠO IZRĀDI TU ŅIRDZ PATS PAR SEVI, jo viņiem taču nav atšķirības, vai apņirgt, luterāņus, baptistus vai harizmātus. Šādu reakciju varētu saprast no neticīga, bet ne jau no kristieša. Aizej nokaunies...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.16 10:56:23
Kasītis ar ko tu jauki parādi tieši to, kas notiek sektās... tajās kā viens no blakusproduktiem ir tas, ka normālam cilvēkam pazūd normāla un veselīga humora izjūta!
Es labprāt gribētu redzēt kaut ko tādu par Luterāņiem un par to pasmieties...

Acīmredzot, tu esi no tā kristiešu brīda, kas humoru uzskata par ļaunumu. Šeit nu tev patiesi derētu lasīt Umberto Eko Rozes Vārdu - viss romāns un sižets tieši par šo tēmu!
Kasitis [84.245.235.254]
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:11:55
Ai Mulder, cik var... "Normālam cilvēkam sektās pazūd veselīga humora sajūta". Kas tie par nepamatotiem pieņēmumiem? Tu mani pazīsiti manā personīgajā dzīvē? Tad jau es varētu pateikt, ka Tu tad esi labs piemērs tam, ka normāls cilvēks paliek par sofistu un tukšu filozofētāju tradicionālās draudzēs. Tu saki, ka tā filmiņa ir normāla un veselīga humora sajūta? Labi, paņemsim un uztaisīsim filmiņu, kur ir izcelsts, kā luterāņu baznīcās vecenītes dzied savās trīcošajās balsīs, kur vecīši krāc vai baksta degunu sprediķa laikā un draudzes jaunieši ķiķina un aprunā viens otru. Paņemt tos mācītājus, kas liturģiju vada dziedot, izcelt/izraut no konteksta kādus dīvainākos, pasaulīgajam cilvēkam nesaprotamos izteicienus? Domā, pasaulīgajam cilvēkam nebūs smieklīgi? A kā Tu jutīsies?
Kasitis [84.245.235.254]
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:14:11
Ai, nu labi, sorry, cepos ne par ko. Mulder, viss ko attiecināju uz Tevi un tradicionālām draudzēm bija dots piemēram, neuztver par uzbraucienu.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.16 11:17:02
Var jau buut, ka kaadam harikos arii nepazuud humora izjuuta, bet es laikam piedereeshu pie reaala uzskates liidzeklja, kuram pazuda Un veel zinu barinju ar tadiem, ar kuriem taa notiek, bez alelujas un maaciitaaju tekstu atgremozhanas nekas sakariigs laukaa vairs nenaaca
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.16 12:05:40
Donočka, bet tagad tak tev H izjūta ir atgriezusies un H punkts ir jūtīgs?

Ša patestēšu :

Vecmāmiņa: Nu meitiņ, kā iet tava Greiprfrūtam?
Mazmeitiņa: Vecmāmiņ, cik reizes tev jāsaka - Boyfrendam... Boyfrendam!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.05.16 12:11:45
Mulders
Vai mazmeitinja bija kristiete? Ja ta, tad vinaji nedriikst butu nekaadi greipfruuti!!!
Ingars
# Labojis Ingars: 2008.05.18 13:37:13
Patiesībā jau jāpiekrīt kasitim, jo homors ir labs, kamēr netiek smiets par Dievu. Video gan nenoskatījos jo no darba datora nejiet, bet tikšu mājās ta apskatīšos par ko tur īsti ir. Tomēr manuprāt smiešanās un parodēšana par svētām lietām, par sakramentiem, slavēšanu vai lūgšanām tiešām ir grēks
Ingars
# Iesūtīts: 2008.05.18 17:00:09
Dievam ir ļoti laba humora izjūta un patiesībā labāka nekā cilvēkam.
tomēr visam ir savas robežas. Tev protams ir pie kājas, taču bībelē rakstīts, ka nebūs Dieva vārdu nelietīgi valkāt, jo Dievs nepametīs nesodītu to, kas Viņa vārdu nelietīgi valkā.

Tā jau var aiziet vispar galējībās, visi tie melnie joki par invalīdiem utt. vienkārši pretīgi. Gluži vienkārši normālam cilvēkam, kurš nav prātu izkūkojis vajadzētu saprast, ka ir kādas lietas ar kurām jokot nedrīkst. Es nevaru no šobrīd apskatīt to video, taču varu pateikt, ka jebkāda ņirgāšanās par svētumu ir grēks, tāpat kā ņirgāšanās par invalīdiem, slimiem un cietējiem.

Un tici man - Dievs neapvainojas, taču tu gan varētu apvainoties par kādu nevainīgu joku no VIņa puses. Tomēr ironija un sarkasms nav gluži tas pats kas humors. Patiesībā ir liela atšķirība starp veselīgu humora izjūtu un slimīgu sarkasmu, kas liecina par civlēka psihiskām novirzēm. Esmu tādus civlēkus radzējis un ļoti nepatīkama ir viņu klātbūtne, jo rodas iespaids ka viņam jumts aizbraucis ar visādiem stulbiem un neētiskiem jokiem. īpaši jau par Dievu
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.18 17:04:21
a_masiks
Domāju, ka Dievam IR humora izjūta.
Bet - ir nožēlojami, kad divpirkstu pierītes sāk smieties par profesoru (reiz pati tam biju lieciniece) - tas ir nožēlojami un nevietā.
Domāju, ka starpība starp šiem cilvēkiem bija varbūt viens mikrons, bet starpība starp mums un Dievu - viens gaismas gads...
Ingars
# Iesūtīts: 2008.05.18 17:13:12
pat ateisti, ja ir normāli cilvēki, tad neatbalsta zaimošanu. Piemēram mans draugs īsti netic Dievam un ļoti daudz kam nepiekrīt krsitietībā, taču viņš ciena un neņirgājas par manu ticību.

Patiesībā humora izjūta lielā mērā norāda uz cilvēka intelektu. Var būt galīgs zemnieks un lauķis, taču ar veselīgu humoru, ne par daduz ne par maz, nekad nevietā, nekad kaut ko stulbu vai aizskarošu. Bet var būt arī smalks un itkā inteliģents cilvēks, tomēr ar tik pretīgu un salkani nebaudāmu humoru, ka riebjas viņa klātbūne.

Es uzskatu, ka tiklīdz humors ir vērsts lai kādu publiski aizskartu vai pazemotu (īpaši jau Dievu) tas liecina par ievērojamu attiecīgā cilvēka stulbuma pakāpi
ddauka [78.84.9.33]
# Iesūtīts: 2008.05.18 18:35:39
palasiijos šo deķi, aahhhhh!
mulders vēlētos ro&co enerģijas racionālāku izlietājumu!?!
draugi, vai jusu pašu enerdžija tiek lietāta racionāli? cepties te caurām dienām ar 1000 zīmju palagiem!!! hariki tač neklausās uz prātīgiem vārdiem, viniem vajag gara izpausmi un cauri, zīimes no debesīm
tā ir dia-gnōsē, atrodiet lietderīgāku nodarbi...
Ingars
# Iesūtīts: 2008.05.18 18:36:49
a_masiks
nu par Dieva humora izjūtu vari pārliecināties bībelē un arī reāli dzīvē - arī es esmu to piedzīvojis.

Taču acīmredzot tu atbalsti ņirgāšanos, pazemošanu un apvainošanu. Tā nu gan nav laba humora izjūta
Balss
# Labojis Balss: 2008.05.18 20:41:51
a_masiks
Man šķiet, ka humora izjūta tev ir visai attīstīta - bieži esmu smējusies par taviem komentāriem.
Neesmu izlasījusi visas lapas, tāpēc laikam īsti nevaru pieslēgties.
Taču ņirgšana par Dievu tik tiešām ir nevietā.
Pasmieties pašam par savām muļķībām un paslīdēšanām ir labi un veselīgi. Vispār - gaišs humors ir labs, veselīgs un dziedinošs. Bet sarkasms, kas mēdz robežoties ar apņirgšanu, savā būtībā ir negatīvs, ļauns.
Reiz lasīju, ka psihologi nonākuši pie secinājuma, ka veselību cilvēkam uzlabo tikai - neatceros formulējumu - saukšu tos par gaišajiem smiekliem, par jocīgo. Bet negatīvais, sarkastiskais smiekls nesniedz šo joku plēsējam pašam neko pozitīvu. (Ne psiholoģiski, ne fizioloģiski.)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 146 , pavisam kopa bijuši: 1341