atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem kur slēpjas harizmātu fenomens?
Ingars
Iesūtīts: 2007.12.11 12:46:58
pēc daudzām un garām diskusijām ar dažiem harizmatisko un pentakostu draudžu locekļiem, secināju, ka viņiem visiem ir viena kopīga sakne - sagrozīta mācība par jaunpiedzimšanu (pestīšanu, taisnošanu - sauciet, kā gribat)

un no šī tad arī izriet viss pārējais, kas savā pamatbūtībā jau ir biblisks un pareizs, bet viņu izpildījumā iegūst tādu mulsinošu formu.

cik sapratu, viņi nespēj pieņemt, ka jaunpiedzimšana ir tīri Svētā Gara darbs, bet gan kaut kas no cilvēka izvēles un akrivitātes atkarīgs.
tālāk balstoties uz šādu mācību nav grūti pamatot bērnu nekristīšanu, paša kristības sakramenta tikai simbolisku nozīmi, darīt Jēzu par savu Kungu, meklēt vēl papildus garīgus pārdzīvojumus un pārdabiskas Svētā Gara izpausmes, kā obligātas ticīga cilvēka liecinieces, bet tas viss izriet no šī - CILVĒKA IZVĒLE UN AKTIVITĀTE un Dievs viņu uztverē ir kā līdzeklis, kuru var izmantot
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:22:25
Kaspar tu par to - cīnīsimies pret harizmātiem? vai kaut kā tamlīdzīgi saucās diskusija, īsti neatceros, bet jā - no tiem bļāvējiem nekas dižs jau nav, kā tik tā ķērkšana. Kā es to zinu? nu elementāri - pats tāds esmu, vēl joprojām. Tik atšķirība tā, kurš bļauj pa tēmu un kurš tukšu gaisu sit

vai tad ar miesīgiem līdzekļiem jācīnās - ar filozofešanu, rupjībām, aizvainojumiem, tiesāšanos, psiholiģisku spiedienu?
vai varbūt labāk ar Dieva vārdu, lūgšanu un mīlestību, ar pieklājīgām runām
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:23:10
kaspars, es ticu, jo ticu Dievam, ka viņam ticīgie ir it visur, kur Dieva Vārds un Sakramenti top izdalīti. Sakramenti gan Harizmātiem ir pašvaki un ar maldu kārtu virsū, bet Dieva Vārds jau tur tomēr top sludināts... tātad neizbēgami tur ir īstenticīgie! Tas gan neleģimitizē tos maldus kas harizmātiem ir... Bet kā jau teicu, nemaldīgs mums ir tikai Pāvests!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:23:16
nujā, šķiet, ka visai bieži esmu izmantojis tos miesīgos līdzekļus aī šajās diskusijās
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:24:17
kaspars un jāa... kur tad nav bļāvēji... tā pati Robis & Co kompānija... veselu Hesu ar to enerģiju varētu darbināt, ko šie izpūš sitot savus ticības brāļus!
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:26:01
Mulder, es pašlaik HESā sēžu - i tāpat labi darbojas, nevajag jau tāpēc agregātus lauzt
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:27:18
Mulders
ro&co ir legjitiima iespeeja nolaist tvaiku..
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:28:15
Ingars, a kāpēc sēdi... ej ka griez turbīnu
kaspars [78.84.184.199]
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:28:32
Ingar, Jp mācās, pieredzes sociālajās aktivitātēs nav, taču pamazām viss notiek, ir izveidota starptautiska organizācija/kustība, kurā ir iesaistījušies profesionāli cilvēki, kas juridiski, politiski un sociāli korekti cīnīsies pret šo parādību gan latvijā gan citur. Ja vēlies, vari apskatīties video programmu no preses konferencis, kur Dienas žurnālistam ļoti forši aizbāza muti. http://ng.lv/rus/propovedi/tv_programmi/ Starp citu, Aleksejs nekad nav aicinājis stājoties pretī šai parādībai(un nevis cilvēkiem) pārkāpt likumu. Tie, kas pie tā zvērudārza lamājās un rādija fakučus, nav no Jp. Aleksejs aicina darboties tikai ar kristīgām, politiskām un sociālām metodēm likuma ietvaros.
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:28:54
mortiz, labāk nerunā - a to siers no knābja izkritīs (joks)
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:33:30
Ingars
kam?
kaspars [78.84.184.199]
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:34:03
Ingar, nē, es runāju par diskusiju draugiem.lv kur viens guntis klivis galīgi nevietā brauc virsu tradicionalam konfesijam. Man šķita, ka tu biji tas, kas viņam atbildēja. Es vienkārši šo gunti pievedu kā piemēru, ka tad, kad spriež par harizmātiem, tad šādus cilvēkus ņem kā piemēru, lai gan pārsvarā harizmāti nav tādi. Es jau arī tur sākumā teicu, ka tam guntim nav taisnība. http://www.draugiem.lv/hot/
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:34:20
a_masiks, tu ļot labi saprati domu!
moritz :)
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:34:32
a_masiks
es nekautos... skui zina, kas vinjiem par hepatiitiem zobos...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:35:00
kaspars, visi nav draugos, ir iespēja izkopēt, iļi baigais palags?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:35:03
juridiski, politiski, sociāli....hmmm ir jau ok, bet....nu var jau būt, tomēr Jēzum bij citas metodes. Tik nepārproti mani - visnotaļ luterisms atbalsta kristieša iesaistīšanos politikā un nosoda tos, kuri apgalvo, ka mūki ir labāki, BET, uzmanies, ka nepiemirsti cīņas karstumā - Dieva valstība nav no pasaules un tā gan ir pār pasauli, tomēr tā netaisās pasauli lāpīt, bet pestīt tos, kuri ļaujas

tā visa JP aktivitāte būtībā ir laba lieta, taču tas arī viss, jo ne jau ar politiku, bet ar Vārdu mums jākaro - liecība, vārds, ticība, lūgšanas

kā redzi, robeža ir tik smalka, ka to pat nav iespējams izšķirt un tomēr tā pastāv - kur beidzas Dievišķas metodes un kur sākas laicīgās, kuras ir mazāk efektīvas cīņā pret velnu
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:37:51
Kaspar - nu apmēram atceros, bet diemžēl priekšnieki draugus nobloķējuši hrrr visā Latvenergo
jā un savas domas vēl joprojām neesmu mainījis - lai ko es tur būtu uzrakstījis, noteikti arī tagad domāju tāpat. šitie bļāvēji baigi kaitina
kaspars [78.84.184.199]
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:39:15
Mulder, Ingar, paldies par sapratni. Prieks apzināties, ka šeit ir iespēja diskutēt cilvēciski, bez nevajadzīgām negācijām
kaspars [78.84.184.199]
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:42:59
Ingar, Es jau ne Tev braucu augumā, es minu to gunti kā negatīvo harizmātu piemēru, pēc kuriem spriež par citiem harizmātiem, lai gan citi nav tādi. Viņam bija foršs principā foršs rakstiņš, kur viņs uzrunā nekristiešus ar aicinājumu, nekādā gadījumā nekļust par kristieti, ironizējot, ka tad negribēsies dzert, maukoties utt. Tas sviest, par kuru es viņam arī pārmetu bija sekojošais:
Padarbosies iepelējušās,smagnējās tūkstots gadu vecajās tradīcijās.Tur tu varēsi kaut ko papurpināt,kā visi,un viss būs atkal vecajās sliedēs!Tikai neej pie tiem sektantiem(Vasaras svētku draudzēm,Baptistiem un Adventistiem),Tie vēl tevi pierunās pieņemt Jēzu un kļūsi par Dieva bērnu,muļķīgā kārtā,kam tev tas?
kaspars [78.84.184.199]
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:44:59
Oj, nepilns teksts iekopējās.
Ja nu galīgi tā muļķā sirdsapziņa tev neliek mieru,tad aizej uz baznīcu vai dievnamu.Labāk uz tradicionālajām konfesijām(katoļi,luterāņi,pareizticīgie).Padarbosies iepelējušās,smagnējās tūkstots gadu vecajās tradīcijās.Tur tu varēsi kaut ko papurpināt,kā visi,un viss būs atkal vecajās sliedēs!Tikai neej pie tiem sektantiem(Vasaras svētku draudzēm,Baptistiem un Adventistiem),Tie vēl tevi pierunās pieņemt Jēzu un kļūsi par Dieva bērnu,muļķīgā kārtā,kam tev tas?
kaspars [78.84.184.199]
# Iesūtīts: 2007.12.12 13:47:06
"tā visa JP aktivitāte būtībā ir laba lieta, taču tas arī viss, jo ne jau ar politiku, bet ar Vārdu mums jākaro - liecība, vārds, ticība, lūgšanas"
Bet Ingar, mēs esam kā Dieva valstības pilsoņi un tā arī Latvijas valsts pilsoņi. Es uzskatu, ka mums ir pienākums darboties abos līmeņos, cik vien tas ir iespējams nenonākot pretrunās šiem līmeņiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 45 , pavisam kopa bijuši: 236