atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Dārza līdzība
Mulders
Iesūtīts: 2007.12.11 10:53:22
Te kādā tēmā jau to pieminēju, gribējās izcelt atsevišķi!

Ja mēs palūkojamies uz parastu dārzu, kurā ir visdažādākie augi, kartupeļi, gurķi, āboli un bumbieri, jāņogas un dilles, burkāni un tomāti, nu paši saprotat... vis vis visdažādākie dārza augi.
Tie visi ir tik ļoti dažādi, ka apbrīns nāk par šo dažādību. Un tomēr šie augi savā starpā nekonfliktē!

Tīri filosofiski (bez agronomijas) kas ir tas, kas ļauj būt tik milzīgai augu dažādībai un tai pat laikā visam būt harmonijā? Kas ir vienojošais, kas ir sakārtojošais dārzā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.11 13:41:47
Mulders
Es līdz šim biju domājis, ka sāpēm ir n-tās nozīmes, un ļaunums ir tikai viena no, kur pārējās var būt no sērijas "Process notiek" "Kaut kas nav kārtībā" etc.
Un, KURŠ no šiem atbilst procesam `zāģlapsenes kāpurs izēd citu kāpuru no iekšpuses`?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.11 13:45:20
Mulders
Kāds cilvēkam labums no tā, ka viņā esošs parazīts rada viņam sāpes?
Vispār, sāpes ir signāls, ka kaut kas nav kārtībā. Nu, un ko varēja darīt cilvēks, kamēr zinātnieki nebija atklājuši, kādā veidā ārsteties no parazītiem?

Tu samet visas sāpes vienā maisā, vai ne?
Kāds labums tam kāpuram no sāpēm? Kāds labums nedziedināmi slimajam no vēža sāpēm?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.11 14:12:21
KarotesNav, tas tu visas sāpes samet vienā maisā!

Es tieši otrādi saku, ir vesela uima visādu sāpju nozīmju, no kurām daudzas kvalificējas kā LABAS un pat vajadzīgas! Tā pat ir daudzas "by-design" sāpes etc. So what!

Katrs atsevišķs gadījums būtu jāķidā un jānoskaidro vai sāpes ir ļaunums apriors vai ļaunuma sekas, jeb varbūt kaut kas labs etc.

Es neizteikšos par lapsenēm un kāpuriem, es tik gribēju, lai jūsējie atzīst, ka šoreiz substancē iekāpāt!

Sofistikā tas ir "jumpint to conclusion"

Tas ir tā, ka es sāku braukt no Rīgas dienvidu virzienā... un tad fixi fixi pārlecu uz Romu un novelku strīpu uz Rīgu un paziņoju, vot visi ceļi no Rīgas ved uz Romu... reku uzskatāms peimērs... tak tiek noignorēts, ka daudzi ceļi pagriežas, sazarojas un nonāk pavisam citā pilsētā!

A jūs paziņojat... viss, kas ir sāpes noteikti ir ļaunums! Tā pati Rīgas-Romas sofistika!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.11 14:19:18
Mulders
Es neizteikšos par lapsenēm un kāpuriem, es tik gribēju, lai jūsējie atzīst, ka šoreiz substancē iekāpāt!
Kurā vietā mēs iekāpām substancē? Te drīzāk no jums nes, pēc paziņojumiem, ka dizains, kura ietvaros vienu sugu kāpuri aug un attīstās citu sugu kāpuros, ar pēdējiem barojoties, ir ņemerenno ģeniāls un perfekts!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 14:22:00
Šeksna, tu tak arī apēd citas sugas dzīvas radības - pat ja esi vegāns!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.11 14:25:54
Ctulhu nu cepjaties. Brīva valsts

Davai novedam tavu funktieri līdz konsekvencei!

Dizains, kad viena suga apēd citas sugas savai uzturēšanai ir slikts. Slikts nozīmē, ka tas ir jāierobežo. Jebkura SB, kas postulē, ka šāds dizains ir labs postulē to, ka ļaunums ir labs. Taču postulēt ļauno par labu ir slikti. Šāds postulāts ir jāierobežo, ja šī SB pretojas ierobežošanai, tad tā ir jālikvidē.

Bottomline!

Pasulē, kurā lapsenes vairojas radot sāpes citas sugas kāpuriem, šie citas sugas kāpuri ir jāizglābj un jāpasargā no sāpēm, kā arī ir jālikvidē jebkura SB, kas iestājas par esošās kārtības saglabāšanu!

Šitā funktiera konsekvences novērojam ultrazaļajos extrēmistos, kas gatavi veikt terroraktus pret steiku bāriem
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 14:29:43
Ctulhu, pastāsti vēl kas man jābīda!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.11 14:37:31
Ctulhu,

un mees atkal prasiitu, kas tiesi vinja briivo gribu ietekmeeja destruktiivaa virzienaa?

Baidos, ka tu putro brīvo gribu ar determinismu!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.11 14:39:04
Mulders
Pasulē, kurā lapsenes vairojas radot sāpes citas sugas kāpuriem, šie citas sugas kāpuri ir jāizglābj un jāpasargā no sāpēm, kā arī ir jālikvidē jebkura SB, kas iestājas par esošās kārtības saglabāšanu!
Nē. Neviens nav jāglābj. Bet tas `inteliģentais dizainers`, kurš uzproducēja šādu pasauli, ir pelnījis nonākt ne tikai gāzenvāgenā un pēc tam ftopkā, bet arī zem šneka (vai plunžera).
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.11 14:39:49
Nē. Neviens nav jāglābj. Bet tas `inteliģentais dizainers`, kurš uzproducēja šādu pasauli, ir pelnījis nonākt ne tikai gāzenvāgenā un pēc tam ftopkā, bet arī zem šneka (vai plunžera).

Kāpēc? Tjipa tev arguments būtu tad, ja tu ko labāku provaidotu, a tu pat atklātā textā saki - viss kā ir ir ok, nekas nav jāmaina! Ja nav jāmaina, tātad piekrīti esošajai kārtībai! Tātad pats zem sava "sekir baška" pakļūsti. Ja nepiekrīti, ģenerē augšā labāku un tā teikt izkonkurē Autoru objektīvi, pārspējot šamo!

Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.11 14:41:29
Mulders
Kāpēc?
Tāpēc, ka šāds dizains satur liekas, nevajadzīgas ciešanas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 14:43:39
> Tāpēc, ka šāds dizains satur liekas, nevajadzīgas ciešanas.

Vai tad satur liekas un nevajadzīgas ciešanas, visu par dizainu zini?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 14:44:39
Ctulhu, bet līdz atm, piedod, pieturēšos pie tā, kurš objektīvi uztaisījis krutu pasauli kas darbojas nevis pie ateista - sapņotāja!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.11 14:46:03
Mulders
Ja nepiekrīti, ģenerē augšā labāku un tā teikt izkonkurē Autoru objektīvi, pārspējot šamo!
To jau darām, atvieglojot cilvēku sāpes - tās pašas dzemdību, kā arī nedziedināmi slimo. Vai kaut vai pie zobārsta.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.11 14:46:24
Mulders
Tjipa tev arguments būtu tad, ja tu ko labāku provaidotu, a tu pat atklātā textā saki - viss kā ir ir ok, nekas nav jāmaina! Ja nav jāmaina, tātad piekrīti esošajai kārtībai! Tātad pats zem sava "sekir baška" pakļūsti. Ja nepiekrīti, ģenerē augšā labāku un tā teikt izkonkurē Autoru objektīvi, pārspējot šamo!
Nejauc 2 dažādas lietas. Es esmu parasts cilvēks, kuram rokas aug no pakaļas, vot man te pat kompī vienu ventilatoru nomainīt ir zināmas problēmas. Bet Tu postulē visvarenu un visspēcīgu, kā arī mīlošu zemes un debess radītāju. Es lai kā gribēdams, NEVARU radīt nekādu alternatīvu pasauli. Un man nekas cits neatliek kā pieņemt esošo, kur pastāv tāda lieta kā kāpurā A dzīvojošs parazīts B. Jo, ja reiz nekāda visgudrā, visvarenā un mīlošā dizainera nav, un dzīvība ir tikai patvaļīgas evolūcijas sekas, tad par kāpuriem A un B nav jābrīnās. Un to eksistencē neviens nav vainojams. Bet ja `inteliģentais dizainers`, kādu nepaguris sludina Mulders, eksistē, tad ŠĀDA pasaules konstrukcija par jamo neko labu neliecina. Vismaz ne attiecībā uz īpašību `mīlošs`.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.11 14:47:46
Mulders
Vai tad satur liekas un nevajadzīgas ciešanas, visu par dizainu zini?
Vai sāpes, kuras cieš kāpurs, kad viņu no iekšienes ēd cits kāpurs, ir labas un vajadzīgas?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.11 14:47:55
Ctulhu
Uicilopoctli ir labs.
Jā, upurēšana notika ļoti ātri, tātad cilvēks ilgi nemocījās. Viņam izrāva sirdi un līķi nometa no tempļa sienas.
Jādomā, ka šie cilvēki pēc nāves sasniedza paradīzi - tā ir kā dāvana no Ucipalpočtli puses.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:32:51
>Vai sāpes, kuras cieš kāpurs, kad viņu no iekšienes ēd cits kāpurs, ir
>labas un vajadzīgas?

Ko tu man jautā. Es neesmu pretendējis uz dizainera visu funktieru izpratni visos sīkumos. Tu teici, ka tu zini! Nu tad pamato, aiz ko šāds dizains ir nepareizs?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:36:54
Šeksna, nu ok... tb tava izpratne par "mīlošs" atšķiras no manējās un Kristiešu izpratnes! Ko darīt?

Tev mīlošs ir tāds, kas kāpuru nomērdē, iemidzina un vēl aijā žūžū dziesmiņu nodzied. Nu man mīlošs nesaistās ar kāpuriem bet gan ar cilvēkiem! Kāpuri ir tikai sistēmas bāzes elements, lai cilvēki ērti dzīvot varētu!
Tāpat kā es īpaši neuztraucos par to kā jūtās mikrobi kas ir zem manas dupas uz krēsla kad es gāzes palaižu

Nu sauc mani par nejūtīgu monstru!

Mana primārā kasīšanās ir par cilvēku labklājību, vot kad cilvēki beigs viens otru slepkavot, izvarot, pazemot u.c. neģēlības darīt, visi būs paēduši un apģērbti, bērni nemirs un vecie cienīgi aizies, tad lieku priekšā projektu par kāpuru tiesību aizsardzību!

Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.11 15:37:14
Ctulhu, a kurš nosaka ciešanu "liekumu"?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 63 , pavisam kopa bijuši: 3869