atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem par teoloģisko izglītību
Ingars
Iesūtīts: 2007.12.07 10:04:34
kādas ir iespējas Lutera akadēmijā apgūt padziļināti kristīgo mācību, ja mērķis nav kļūt par mācītāju, bet lai varētu efektīvāk kalpot citās līdzīgās jomās, piem. par jauniešu vadītāju vai kristīgo skolotāju.

un vai var droši uzticēties, ka mācība būs pareiza un nesagrozīta?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Slaviks
# Iesūtīts: 2007.12.07 21:11:46
Ingars un vai var droši uzticēties, ka mācība būs pareiza un nesagrozīta?

Atkarīgs no tā, kādu mācību meklē. Tas, kas mācīs, vienmēr uzskatīs, ka viņa "mācība ir pareiza un nesagrozīta".
Bet nu droši vien, ja jau LELB forumā jautā, tad Tu meklē salīdzinājumu ar LELB mācību.
Sanits
# Iesūtīts: 2007.12.07 21:24:21
Kādreiz bija Lutera akadēmijas mājas lapa, kur viss bija aprakstīts, bet tagad uz pieprasījumu man izdod LELB mājas lapu, pie iestādēm. Bet tur ir ļoti minimāla informācija.
Personiski es reiz sazinājos ar šo pašu jautājumu ar Lutera akadēmijas darbinieku. Man atbildēja, ka varot ieteikt individuālu sarunu ar akadēmijas vadošo personālu un izveidot individuālu plānu. Es to neizdarīju.
Bet vēl personiskāk - kopš tās reizes neesmu dzirdējuši īpaši pozitīvas atsauksmes par šo iestādi un nenožēloju, ka nemēģināju tur iestāties.
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.08 12:34:41
nu patiesībā jau ir tikai vina vienīga pareizā mācība - to arī meklēju

saprotiet, kāda situācija Latvijā - nav vairs tādas kristīgās mācību iestādes, kurai patiešām varētu uzticēties, vienmēr kāds kaut kur kādu herēzi pamanās ienest
juzis
# Iesūtīts: 2007.12.08 13:19:13
Ingars Ja tu taisies lietot šo teoloģisko izglītību luteriskajā Baznīcā, tad Lutera akadēmija tev būs gana laba un piemērota, Sestdienās notiek mācības skolotājiem un kristīgajiem darbiniekiem, droši vien, ka varētu arī kādu īpašu lekciju kursu klausīties citā nedēļas dienā/vakarā.
Ja gribi kalpot pareizticīgo draudzē, tad būtu jāraugās Kristīgās akadēmijas virzienā.
Ja vispārizglītojošā skolā, tad būs noderīgs LUt Akad un Teoloģijas fakultātes savienojums, jo tur ir vajadzīga arī pedagoga kvalifikācija.
Tā ka, varianti ir, arī Baptistu Baznīcai ir seminārs un Romas katoļu.
Un pajautā savas draudzes mācītājam, gan jau arī jums ir kāds kas mācās vai ir mācījies, pateiks kā ir.

Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.08 15:08:48
un kā ar Augsburgas institūtu?
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.08 19:23:00
es tā padzirdēju, ka no LA visi balstošie pasniedzēji ir aizgājuši un nekas prātīgs vairs nav palicis
infos [78.84.176.68]
# Iesūtīts: 2007.12.08 22:04:13
LA jau viss notiek, tikai -nodarbību ilgums saīsinātas- kādreiz bija 1h20min, tagad 50 min, agrāk deva dziļu un sistemātisku informāciju, tagad nu tā kā sanāk 50 min.,agrāk LA bija kapella, tagad tā likvidēta, pārcelta uz Doma baznīcu , kura jāapmeklē esot obligāti, agrāk bija prieks turp doties, bet agad ......
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.08 22:14:49
infos
Jā, jā, mūsu laikos zāle bija zaļāka un medus saldāks... Īpaši jau no tālienes skatoties... viss ir tik uz sliktu vien, uz sliktu vien.
Bet tu Ingar, izmēģini pats - tad jau uzzināsi! Tikai mironis nemainās. Viss, kas dzīvs, aug un pārvēršas!
infos [78.84.176.68]
# Iesūtīts: 2007.12.08 22:26:20
Balss Jā, viss pārvēršās, arī Dieva vārda nozīme....
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.08 22:32:55
infos Tev pārvēršas? Jev tikai TAVA izpratne ir vienīgā un nemaldīgā?
infos [78.84.176.68]
# Iesūtīts: 2007.12.08 22:35:09
Ja jau Viss, kas dzīvs, aug un pārvēršas! tad tam jāattiecas rrī uz Dueva vārdu, ne tā? Jeb Viņš nav dzīvs?
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.08 22:39:03
infos
Domāju, tu labi zini, ka Dieva vārds ir dzīvs tādā nozīmē, ka tas dzīvi uzrunā katru cilvēku viņa situācijā. Par to pārvēršanos es oponēju tavai implikācijai, it kā ar pārmaiņām LA vairs netiktu mācīts nesagrozīts Dieva vārds. Ja pārpratu, atvaino!
kapelāns [213.21.213.74]
# Iesūtīts: 2007.12.08 23:05:49
Diemžēl joprojām nedz LA nedz LU TF (un šķiet, arī citās teol. augstskolās) nav iespējams studēt praktiskās teoloģijas programmā - tiek piedāvātas vai nu akadēmiskās, pedagoģiskās vai sociāli ievirzītas programmas.
Slaviks
# Iesūtīts: 2007.12.09 00:09:55
kapelāns [213.21.213.74] A ko nozīmē "praktiskā" teoloģija, ja tā nav pedagoģiski vai sociāli ievirzīta? Man šķiet,, ka tiem diviem vienīgā alternatīva ir akadēmiskā, tāpēc arī nesaprotu Tavu piezīmi.
kapelāns [213.21.213.74]
# Iesūtīts: 2007.12.09 08:46:42
Slaviks Premisa aiz praktiskās teoloģijas programmas ir, ka nākamajam kristīgajam vadītājam jābūt apbruņotam ne tikai ar teoloģiskām zināšanām, bet arī ar nepieciešamajām profesionālajām iemaņām, lai spētu efektīvi kalpot mūsdienu pasaulē. Šajā plašajā aspektā es Tev piekrītu, jo izglītošana un sociālais/diakoniskais darbs ir jomas, kuras īsteno jeb aplicē teoloģiju ikdienas dzīvē. Es vēlētos, kaut būtu iespēja studēt arī tādās programmās, kas piedāvā padomdošanas (counseling), psihoterapijas un klīniskās apmācību iespējas - apgūt zināšanas ne tikai teorētiski, bet arī praktiski, izejot praksi slimnīcā, paliatīvās un sociālās aprūpes nodaļās, cietumā utt.
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.12.09 09:35:14
Ja grib kalpot LELB, tad tā nav laba ideja doties uz Augsburgas institūtu, jo ar tādu pleķi biogrāfijā tu diez vai vairs par pērminderi vairs varēsi but.
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.09 12:53:18
kas tās par muļķībām - Dieva vārds mainās? kopš kura laika tad ir mainījusies patiesība, ka Dievs nekad nemainās, nav nekādas pārmaiņu vai pārgrozību ēnas pie Viņa. Viņš ir mūžīgs un bezgalīgs, Viņam nav jāaug vai jāpārvēršas, jo Viņš jau ir Pilnīgs pats par Sevi

nu ja tur šādas lietiņas māca, tad jau labāk pa gabalu no tādas skolas
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.09 13:46:18
nēkā nebij - tās ir pilnīgi saistītas un izriet viena no otras. tas ko tu saki ir kaut kas no gnosticisma vai tamlīdzīgi maldi.

ir ļoti bīstami apgalvot, ka Dieva vārds mainās, jo tad tik tiešām tas tiks tā izmainīts, ka tu pēc pāris gadiem vairs baznīcu nepazīsi, tā viars ne ar ko neatšķirsies no pagāniskajiem kultiem

Vecā un Jaunā derība - viens nedalāms Dieva vārds. Jebkurš cits apgalvojums ir ķecerīgs. - tā ir velna taktika, ko izmanto sektanti, ka sadalīt Dieva vārdu un interpretēt to kā vien ausis niez
un Autors ir viens - nemainīgais un mūžīgais DIevs. neviena cita atklāsme tev nepatieks neko vairāk, ka`vien to, kas jau ir atklāts, ja nu vienīgi precīzāk un dziļāk atbilstoši mūsdienu problēmām izskaidros atsevišķas tēmas, bet tāda atklāsme būtu pilnīgā saskaņā gan ar veco, gan jauno derību
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.09 18:43:31
ko tad tu redzi? to ko Dievs domā, vai to ko pats gribētu lai Viņš domā?

no vecās derības atmetams ir tikai ceremonijas un valstiskā iekārta

ka`var vispār rkstiem runāt pretī? ja teikts, ka DIevs nemainās, tad nemainās!
ja teikts, ka nezudīs neviena rakstu zīmīte tad nezudīs!
nu ij pie kājas, ko tu domā - raksti saka tā kā tie saka un punkts

Jēzus teica - es nenāku bauslību atmest, bet to lai piepildītu - ij piepildīja ar

nu un ko tu vēl gribi? progresīvo atklāsmi? vēl kaut ko ko Jēzus būtu aizmirsis?

nekas nemainīsies, bet paliks, kā ir līdz pat Jēzus otrajai atnākšanai

vai tad kāds sakraments atcelts? vai mainīts evaņģēlijs?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.11 11:41:58
Ingars
no vecās derības atmetams ir tikai ceremonijas un valstiskā iekārta
Nebūs gluži tiesa. VD paredz pestīšanu iegūt caur dzīvnieku upuriem, upurējot dievam tam kungam nevainīgu jēru, āzi vai dajebkādu citu kustoni. JD nāk ar pilnīgi jaunu koncepciju - upurējamās životnajes vietā tagad ir Jēzus, no pestītiesgribētāja tagad tiek prasīts tikai ticēt, ka Jēzus VAR aizvietot životnaji, ka Jēzus augšāmcelsies un tipa ka visa pārējā sistēma darbojas.

nekas nemainīsies, bet paliks, kā ir līdz pat Jēzus otrajai atnākšanai
Aizliegums vīriešiem valkāt sieviešu drēbes un otrādi, aizliegums vārīt āzīti pienā un aizliegums valkāt pusnātnas bikses - arī? Un rekomendācija `burvi neatstāj dzīvu`?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 144 , pavisam kopa bijuši: 677