atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas visiem Foruma lietotajiem Kristīgā radio diskusija par sievietēm un dziesmu svētkiem
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2014.02.27 20:58:54
Es biju šajos dziesmu svētkos un biju lepns, ka repertuārā tika iekļautas kristīgas dziesmas. Tālivaldis Tālbergs vai nu nezin, vai apzināti melo.

http://www.lkrtv.lv/watch.php?vid=42ea35d91
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2014.05.16 11:42:46
aivars.lapsans [78.28.194.103]

"visiem esmu tapis viss"- un tomēr paturēdams savu identitāti Kristū nemainīgu. Pēc Bauslības burta, jūds tīri fiziski nedrīkstēja biedroties ar pagānu, taču šis likums bija tikai ēna un ārēja ilustrācija neredzamajai garīgajai realitātei. Tātad ārējiem, fiziskiem ierobežojumiem īstenībā nav nozīmes, jo tā ir burta kalpība, kas nes nāvi. Mūsu nošķiršanās ir garīga, nevis fiziska. Tātad runa jau nav par kādiem ārējiem reglamentiem ko tev darīt un ko nedarīt. Runa ir par to, ka mēs "esam pasaulē, bet ne no pasaules". Mēs tāpat, kā pagāni elpojam gaisu, ēdam un dzeram, taču mēs atšķiramies savā būtībā un šīm atšķirībām ir arī redzama izpausme. Ja caur kristīgu dziesmu dziedāšanu dziesmu svētkos ir skaidra un nepārprotama liecība, kas konfrontē visu pagānisko šajos svētkos, tad viss ir kārtībā. Taču, ja tas tikai rada iespaidu, ka kristietība un pagānisma kults var līdzpastāvēt bez garīgas konfrontācijas, tad tā ir pašizdomāta kalpošana, kas ne tikvien kā nevienu pie Kristus neved, bet pat diskreditē Kristu neticīgo acīs, Viņu pielīdzinot elku dieviem.

Mums nav jābūt "baigajiem kristiešiem" ar kristīgu fasādi, bet pasaulīgu iekšieni - šo liekulību ikviens ātri vien atpazīst, bet mums jābūt kristiešiem savā būtībā. To nav iespējams noviltot. Protams, ka rituāla kalpošana pasaulīgajiem neko nenozīmē, jo tā ir cilvēku izdomāta un tai nav garīgās realitātes spēka. Spēks ir patiesībā, pazemībā un mīlestībā.

Runājot par to, ka koros parasti dzied labi un emocionāli cilvēki, kuri meklē labo - labs cilvēks no kora un sērijveida slepkava maniaks, abi nonāks ellē, ja nepazīs Kristu. Lai tevi neviļ emocionālu cilvēku pievilcīgā un valdzinošā āriene, kas ļoti labi spēj sevi pasniegt, kā "iekšējo skaistumu", kaut arī nekā dziļi iekšēja tur nav, tikai sekls sentiments. Ja cilvēks sevī nesaskata to, ka bez Kristus viņš ir drausmīgs grēcinieks, tad viņš arī neizjutīs vajadzību pēc pestītāja un tieši, kā reiz, šādiem pat ir grūtāk nest vēsti par Kristu, jo viņi savā augstprātībā iedomājas, ka ir pietiekami labi jau tāpat. Galu galā Kristus nav nācis, lai glābtu labos labuķīšus un glancētos paraugbērniņus, bet gan tos, kuri nonākuši izmisumā aiz grēka atziņas.
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.05.16 13:38:10
Ingars

Tur jau tie sū - , ka mēs arī nošķiramies fiziski. - nē, es nedziedāšau tajā korī , jo tur dzied manas tautas dziesmas; viena tante teica , ka tās esot pagānu kulta dziesma ......Ingar, tā ir tāda vienas kristiešu daļas pīle.
Es esmu uzrakstījis dziesmas, piemēram korim Raiskuma himna, citi kori pārtver manas kora dziesmas , teiksim par Gauju ,,Man sirdī Gaujas šalkojošais nemiers,, Tur nav ne smakas no okultisma , kā vien skaistākie vārdi par Dieva radīto Latviju.
Šāda pīļu palaišana ir garīgā grafomānija. Cilvēks ar nekompetenci nodara tikai ļaunu sev un tuvākajiem.
Pietiekami daudz dziesmu arī esmu uzrakstījis bērniem. Ja es bez gudrības došu skolā tikai kristīga rakstura dziesmas , tad to skolu aizvērs, labākajā gadījumā izmetīs kriostiešus ārā un sātans tad varēs līksmībā dejot un dziedāt savas dziesmas bērniem pa galvām.
Ingar, es šajā jautājumā esmu pietiekami kompetents, jo
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.05.16 13:43:17
Mana sieva pārveido parasto bērnu dārzu un deviņgadīgo skolu ar kristīgo novirzienu, pie tam izmantojot Montesori labākās metodes.
Par glābšanu un elli. Dievs ir globāls Dievs. Un tādu, teiksim, skolotāju, kura piedzimusi vidē, kur nav kristiešu, visu mūžu mācījusi bērnus pēc labākās sirdsapziņas rēķināt , dziedāt ......Tu tādus nozūti uz elli ......piedod, Ingar, ...tas nav nopietni, vai kā Jēzus teica - Jūs dzīvojat sliktāk par pagāniem.
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.05.16 13:51:22
Aivars

Redz, brāl, mani dzejas skolotāji bija Egils Bārs un Valdis Atāls. Viņi mācīja rakstīt tik dzili, ka īsti neko nevar saprast , kā vien ieinteresētās personas, kuriem tāda dzeja interesē.
Kursis
# Iesūtīts: 2014.05.16 15:16:23
Jā, nu šajā jautājumā aivars.lapsans [78.28.194.103] ir pietiekami kompetents .
Ingars
# Iesūtīts: 2014.05.16 17:18:49
aivars.lapsans [78.28.194.103]

"Kristīgās dziesmas", "nekristīgās dziesmas" - tepat vienā blakus diskusijā arī tiek spriests un kā to nodefinēt, kas "kristīgs" un kas "nekristīgs"? Ja mēs centīsimies pēc kādiem ārējiem kritērijiem definēt, tad ar miesas prāta loģikas un demagoģijas palīdzību iespējams baznīcas korāli padarīt par nekristīgu un Madonnas repertuāru par kristīgu. Bet, kad tava miesa ir krustā sista un apklusināta, tad tu vari būt pietiekami jūtīgs, lai sadzirdētu Svētā Gara kluso un maigo balsi - vai Viņš ir iepriecināts vai sarūgtināts. Ko saka tava sirds, kad tu dziedi slavas dziesmas saulei, mārai vai laimai? Vai Jēzus var priecāties līdz ar "sieku miežu un sieku rudzu ziedošanu pērkonam"?

Par glābšanu un elli. Dievs ir globāls Dievs. Un tādu, teiksim, skolotāju, kura piedzimusi vidē, kur nav kristiešu, visu mūžu mācījusi bērnus pēc labākās sirdsapziņas rēķināt , dziedāt ......Tu tādus nozūti uz elli ......piedod, Ingar, ...tas nav nopietni, vai kā Jēzus teica - Jūs dzīvojat sliktāk par pagāniem.

Ak vai, es taču nevienu uz elli nesūtu, es tikai atkārtoju to pašu, ko Dievs ir atklājis Bībelē - kam nav Dēla, tam nav dzīvības sevī. Citādi es vispār nesaprotu jēgu cepties par kristīgo dziesmu dziedāšanu pasaulīgajos koros - priekš kam tādiem, kuriem jau pašiem par sevi ir laba sirdsapziņa, vajadzīgs Kristus? Ja jau viņi patreizējā stāvoklī pēc nāves nenonāktu ellē, tad kāda jēga evaņģēliju sludināt? Kristus pats ir teicis, ka nav nācis aicināt taisnos, bet gan grēciniekus, tas ir - pagalam samaitātus, nešķīstus, nesvētus velna bērnus, lai tos glābtu.

Un ko tad, kad kristīgā vēsts tiek sajaukta un atšķaidīta pasaules kanalizācijā un vesels bars pseidokristiešu, kuriem ir melots un iestāstīts, ka viņi ir pestīti, bet patiesībā nemaz nav pa īstam ticējuši un galu galā nonāk ellē - vai tad sātans nedejos priekā?
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.05.16 22:58:02
Ingars

Ingar, nav viss tik vienkārši. Var ar Tevi par šo tēmu runāt tad, kad Tu pats pastāstītu savu pieredzi. Proti, vai maz vari nosaukt kaut vienu dziesmu , kura tika dziedāta Dziesmu svētkos? Kura no repertuāra dziesmām ir saules (elku) pielūgsmes dziesma ?
Noformulēt un aprēķināt savu svētumu Tev diemžēl neizdosies. Dievam ir citi debesu un elles kritēriji. Tos es Tev jau uzrakstīju. Pārlasi manus piemērus. Kristu nevar piemērot tam, kurš, teiksim dzīvo Tibetā. Elles formulējumu šādām tautām atstāj labāk Dieva pāržiņā.
Vēlreiz atgādinu Jēzus teikto - jūs dzīvojat nekrietnāk par pagāniem ! Elle un Debesis pieder tiem , kuriem šīs dimensijas tiek pasludinātas. Ko bērns ir tādu pret Kristu izdarījis, ja viņš dzied dziesmu svētkos kaut saules kulta dziesmu ? Ja viņš teiksim noģībs no karstuma un nepamodīsies vairs, vai šis bērns nonāks ellē? Protams , ka ne.
Elles kritērijs, I
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.05.16 23:00:34
ir ļauna sirds. Vari nebraukt uz dziesmu svētkiem un ziņot , ka tie ir mudaki, jo nonāks ellē, Ingar būs otrādi, nonāksi Tu ellē, bet tie, kuri mīlestībā dzīvojuši būs debesīs.
Ingars
# Iesūtīts: 2014.05.17 00:17:48
aivars.lapsans [78.28.194.103]

Esmu dzirdējis un pats dziedājis dziesmas, kādas tiek dziedātas dziesmu svētkos - tas nav nekas ekskluzīvs un šāda pieredze ir teju vai katram latvietim.

Es necenšos noformulēt vai aprēķināt svētumu, taču esmu pārliecināts, ka svētums nāk no Kristus pazīšanas un attiecībām ar Viņu. Pāvils savā misijas darbā sastapās ar dažādām kultūrām un nekur nebija nepieciešama pārgudra līferēšana, cilvēki atsaucās tiešai un tīrai patiesībai. Arī ķīniešu un indiešu kultūras nav bijis šķērslis skaidram un tīram Dieva Vārdam.

Tu saki, ka Kristu kādam nevar piemērot - uz to man jāatbild, ka Kristu nevar piemērot nevienam, bet visiem ir jāpiemērojas Kristum. Nespried pēc ārienes, svēta un Dievam tīkama dzīve nenāk no krietnas dzīvošanas, bet gan no Kristus. Neviens nevar dzīvot mīlestībā nepazīdams Kristu (un te nav runa par kaut kādu reliģisku doktrīnu zināšanu). Bet Kristus ir teicis, ka Svētais Gars pārliecinās pasauli par grēku, taisnību un tiesu. Šo pārliecināšanu Viņš pārsvarā veic tieši caur Dieva bērniem.

Taču kāda jēga mald tukšu, stāstīt korī kādam par Kristu, ja pats nemaz īsti neuzskati, ka Kristus ir visiem vajadzīgs? Ja kāda cilvēka "labestība" pēc pasaulīgiem mērogiem ir pietiekama Dieva acīs, kāda jēga tad no Kristus upura? Tad jau pietiek, ka es neesmu neko zvērīgu sastrādājis un izskatos labi sabiedrības acīs. Vai tu gribi noliegt, ka Dieva Vārds saka - nav neviena taisna, it neviena? Vai tu gribi sacīt, ka tie ir meli? Ja Dievs saka, ka nav neviena taisna, tad arī nav, neatkarīgi no tā, ko tu ar saviem miesīgajiem maņu orgāniem uztver, jo tu neuztver būtību, bet tikai ārieni.
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.05.18 16:06:43
Ingars

Ingar, Tu kā buldozers ....esi iegājis kaut kādā fāzē = parafrāzē.
To, ko Tu te raksti , pārsvarā nemaz neesmu teicis.

Kapitāls piemērs , ka Tu necenties iedziļināties manā teiktajā, bet tik mauc un apvaino ir te = ,,
Taču kāda jēga mald tukšu, stāstīt korī kādam par Kristu, ja pats nemaz īsti neuzskati, ka Kristus ir visiem vajadzīgs? ,,

Šis mans iekopējums , Ingar , ziņo to , ka Tu ļoti smalki nodarbojies ar demagoģiju, kuru pielieto sektās.

Protams , ka Kristus visai cilvēcei it vajadzīgs. Es neesmu rakstījis, ka nav. Tu to esi izdomājis. Bet Tu jau apej manus piemērus par bērniem, valstīm , kur Kristu vēl nepazīst. Tu pats pielieto glābšanas vārdu - nav neviena taisnā. Tad mēri bērnu caur šo vārdu , mēri tautas, kurām vēl Kristus nav. Mēri ar šo vārdu. Un sanāks , ka taisnāks ir dažs labāks nekristietis, kā kristietis , kurš izmanto savu draudzi paverdzinā
Ingars
# Iesūtīts: 2014.05.18 18:02:13
aivars.lapsans [78.28.194.103]

Dievs neskatās, kurš taisnāks un labāks pēc taviem vai kāda cita cilvēka uzskatiem, Viņš skatās uz Savu Dēlu. Ja tu ar darbiem gribi mērīties, tad diez vai kādam palīdzēs tas, ka pēc cilvēka skatījuma viņš ir bijis "labāks" par kristiešiem. Dievs prasīs pilnību - kurš cilvēks spēj to parādīt? Viens no katra misionāra dzinuļiem ir tas, ka viņi garā redz to postu un ceļu uz elli, ko iet visi, kas nepazīst Kristu. Dievs nesalīdzinās cilvēku ar cilvēku, bet gan visus ar Savu Dēlu. Ārpus Dēla nav pestīšanas. Un tas nenozīmē kādas reliģiskas atziņas vai piederību kādai reliģiskai organizācijai. Tam vispār nav nekāda sakara ar jebko, ko cilvēks pats var sasniegt.

Nav neviena taisna it neviena - vai tu tur redzi jelkādu salīdzināšanu vai kaut mazāko iespēju lekt Dievam acīs "bet es taču esmu vislabākais no visiem"? Ak labsirdīgie, kuri fiziski nevienu nožmieguši nav, bet klusu pie sevis sirdī pieļāvuši ļaunu, dusmu pilnu domu. Jēzus dusmošanos noliek blakus slepkavībai - tātad, lai cik mīļš, labiņš un emocionāli silts tu nebūtu, tomēr tu tiec pielīdzināts slepkavam, ja kaut reizi esi uz kādu dusmojis. Bez Kristus mēs VISI esam pazuduši.

Tātad, ja Dievs ir teicis, ka nav NEVIENA taisnā, tad arī NAV neviena, jo Dievs ir patiess, bet ikviens cilvēks melis, PUNKTS.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2014.05.18 18:20:49
Nu jau, Inagr, Tu sāc filtrēt, kļūsti korektāks. Tikai beigās atkal aizbrauc auzās. nav , mol, neviena taisnā un čaviņās.
Ejam atpakaļ pie tēmas. Te iekopēju viena no Latvijas izcilākā komponista, kristieša dziesmu svētku dziesmas, kuru dzidāja visa Latvija.
Ēriks Ešenvalds, Anita Kārkliņa Dvēseles dziesma
Dzied mana dvesele dzied caur tukstos balsim klusi
Dievs mana dvesele dzied kas zvaigznem piebirusi
Skumst mana dvesele skumst ka zvejas tikli juras krasta
Skumst mana dvesele skumst ta skumst Kurzeme.

Dzied mana dvesele dzied caur tukstos balsim klusi
Dievs mana dvesele dzied kas zvaigznem piebirusi
Raud mana dvesele raud par staburaga memam sapem
Raud mana dvesele raud ta raud vidzeme.

Dzied mana dvesele dzied caur tukstos balsim klusi
Dievs mana dvesele dzied kas zvaigznem piebirusi
Zied mana dvesele zied ka saules puke kviesu laika
Zied mana dvesele zied ta zied Zemgale.

Mirdz mana dziesma,ludz mana dziesma
mil mana dziesma Latvija!

Dzied mana dvesele dzied caur tukstos balsim klusi
Dievs mana dvesele dzied kas zvaigznem piebirusi
Deg mana dvesele deg ka piena kruze mala cepli
Deg mana dvesele deg ta deg Latgale

Mirdz mana dziesma,ludz mana dziesma
mil mana dziesma Latvija!
Aivars
# Iesūtīts: 2014.05.18 18:28:42
Tātad, ja Dievs ir teicis, ka nav NEVIENA taisnā, tad arī NAV neviena, jo Dievs ir patiess, bet ikviens cilvēks melis, PUNKTS
Izskatās, ka Dievs labi pazīst ingaru. Tikai ingars ne visai pazīst un atzīst Dievu
Ingars
# Iesūtīts: 2014.05.18 19:41:47
Aivars Lapšāns

Nav neviena taisna ārpus Kristus un tāpēc jau Viņš mira tik briesmīgā nāvē
Aivars
# Iesūtīts: 2014.05.18 20:49:48
taisni vai apsmējos, cik maz vajadzēja, lai ingara PUNKTS pārvērstos par nieka komatu
ij caplocks izzuda....
bet tas laikam uz labu
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.05.18 22:51:28
Ingars

labi , labi, Ingar. Ja saki nav tad nav. Bet Dievs kaut kā tad tos 140 000 salasīs

Tikai Tu kaut kā apej jautrājumu ar bērniem, kuri dzied koros, valstīm, uras Jēzu nezin. Kā ar teim ? Tos visus iznīcinās Dievs, vai pēc taisnības kādu bērnu , vai cilvēku atstās jaunajā zemē?

Man Tev jautājums. Atbildi godīgi. Kā Tevi sauc, kur dzīvo, ko strādā , cik gadu , kādā draudzē, konfesijā esi ?
Ingars
# Iesūtīts: 2014.05.19 09:38:21
aivars.lapsans [78.28.194.103]

144 000 būs no ebreju 12 ciltīm un tad vēl "liels pulks, ko saskaitīt neviens nevarēja, no visām tautām, no ciltīm, tautībām un valodām stāvēja goda krēsla priekšā un Jēra priekšā, apģērbti baltās drēbēs un ar palmu zariem rokās". Kā tev šķiet - vai starp viņiem visiem (144 000 ebrejiem un pārējiem) būs kaut viens, kurš stāv goda krēsla priekšā balstoties uz savu taisnību?

Es neko neapeju, bet skaidri norādīju kas Bībelē rakstīts. Es nepretendēju uz tiesneša lomu kādu sūtīt vai nesūtīt uz elli, tāpēc velti tu man jautā - Bībelē viss ir skaidri uzrakstīts, kas un kā.


Man Tev jautājums. Atbildi godīgi. Kā Tevi sauc, kur dzīvo, ko strādā , cik gadu , kādā draudzē, konfesijā esi ?


Mans vārds tev jau ir zināms, kur dzīvoju, strādāju un cik gadu - nav svarīgi. Kādā draudzē es esmu? Viena Draudze jau vien tik ir. Kādā konfesijā? Es vairs nevēlos sevi pieskaitīt nevienai sektai.
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.05.19 11:59:08
Ingars

ļoti žēl, Ingar, ka Tu pretendēdams uz bērnu un nekristus tautu tiesāšanu , baidiers publiski uzrakstīt kas Tu esi. Ne jau man vajag, bet Tev. Ja esi Dieva vīrs, uzraksti kur dzīvo, kādā draudzē esi, ko strādā , kā sauc.
Man šķiet, ka Tu liecies baigais gudrītis. Es par 14o 000 rakstīju ko citu un ja Tu jau turpini atkal kāst ko es neesmu rakstījis - ,, balstoties uz savu taisnību,, , ir , Ingar, ļoti apmelojošs uzbrauciens. Un katrā komentārā Tavi apmelojošie uzbraucieni ziņo to, ka Tu vienkārši esi tāds cilvēks, kurš nesaprot ko otrs ralksta, vai ir kā cilvēks ar noziedzīgu sektantisku demagoģiju pret Mīlestības vārdiem.
Jēzus ir mīlestība. Un aizsūtīt uz elli cilvēkus, kuriem kaut kādā veidā nav kristus vēsts bijusi ir tiesāšana, Dieva lomas uzņemšanās. Tas ir raksturīgs noziedzīgu sektu vadoņiem.
Un nevelc savu demagoģijas vezumu uz priekšu, bet ej atpakaļ. Un jautājums ir no iz
aivars.lapsans [78.28.194.103]
# Iesūtīts: 2014.05.19 12:02:08
ejas p[ozīcijas. Mūsu saruna sākās ar Taviem uzbraucieniem kristiešiem, kuri ir sabiedrībā aktīvi. Pareizāk sakot , kristieši tagad ir visur pat koros, pat labākie Latvijas komponisti. Piem. Vaskis, Ešenvalds uttt.
Un netēlo , ka nesaproti par ko iet runa. Tā arī pasaki - visi bērni, kuri dzied dziesmiņas tiks ellē....
Kursis
# Labojis Kursis: 2014.05.19 14:43:36
aivars.lapsans [78.28.194.103] kāpēc gan lai Dievs tos, kas savā kopumā kā tautas atraidījuši Kristu un pūlējušies arī citus no Viņa atvilt (kā musulmaņi), nesodītu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 90 , pavisam kopa bijuši: 34182