atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem rasu tīrība
griķis
Iesūtīts: 2007.12.03 13:47:16
Vai Latvijas luterāņu baznīcas vadība atbalsta rasismu? Tāds iespaids rodas, spriežot pēc P. Brūvera publiskās darbības - intervijā Gardas avīzei DDD (nu jau pirms kāda laika) bija jūtams atbalsts vardarbībai, tagad viņš iesvētījis rasistu partijas NSS karogu. Tā ir partija, kas ļoti uzsver rasu atšķirības, baltās rases tīrību (jauktās laulības esot grēks!) - it kā VISI nebūtu Dieva radīto Ādama un Ievas pēcnācēji... Iesvētot šās partijas karogu, gribi vai ne, tiek atbalstītas viņu nostādnes. Baznīca ne tikai neiebilst šai nostādnei, bet, gluži pretēji, dara viņu par bīskapu. Vai LELB piekrīt arī rasistiskiem uzskatiem? Ļoti ceru uz kādu paskaidrojumu.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:29:07
tad nu ņemiet vērā visi, ka patiesajai baznīcai, kas nav ārēja organizācija, nav nekāda sakara arvisām šīm pasaulīgajām muļķībām. Baznīca ir ticīgie, kuri saņēmuši Dieva mīlestību Jēzū Kristū un dod to tālāk citiem. rasisms un tamlīdzīgas muļķības atbalsta nevis baznīca, bet tie, kuri tikai ārēji pieder pie tās
griķis
# Iesūtīts: 2007.12.03 14:36:46
Ingars
Es gan tieši jautāju par organizācijas sakaru ar "šīm pasaulīgajām muļķībām"...
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.12.03 15:56:52
Nu tie ir vairak DDD saukli ne nu vini baigi ies tagad skkrt jauktas gimenes. bet vesture ka papeta pamata jau biezi problemas rodas ja kada tauta vai rasa vai nu iekaro cita zemi vai jaucas tas norises dzivojot tajā ta ka pasos pamatos nekas ipasi apsveicam nav rasu jauksanas.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.03 15:57:38
Mēs, latvieši, esam kapitāls visādu rasu sajaukums.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.03 15:59:47
KN, cik saprotu, jautājums ir par to, vai ir ētiski, ka LELB amatpersona (pie kam gana augsta) iesvēta visnotaļ radikālas un pro-rasistiski noskaņotas organizācijas karogu?
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.03 16:01:11
KarotesNav
Ne nu tik daudz rasu, cik tautību gan! Bet no kvalitatīviem jaukteņiem iznākot gudri suņi, labāki par tīrās rases. Un varbūt arī cilvēki?
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.12.03 16:01:43
Ja tā paskatās , Kristū nav ne jūda, ne grieķa - ne baltā , ne melnā , bet tas ir Kristū. Bet ārpus Kristus vienmēr ir zināmi aizspriedumi rasu starpā. Man, piemēram, arī nepatīk šādu īpašību salikums vienā personā- muslims, huligāns, nēģeris (arābs, baltais), kaut gan nēģeris pats par sevi man liekas simpātisks. Vai arī baltais - huligāns - ateists. Bet ja nēģeris (arābs) = kristietis, tad viņš ir mans brālis. Un es negribētu daudzus pirmā iedalījuma pārstāvjus savā tēvzemē, savukārt omulīgu un kristīgu tēvoču Tomu kopieniņai - laipni lūdzu. Bet šos atkal ateistu rasisti noēdīs.
Protams, lai Pāvils+ skatās pats ko svēta, bet ne katra nacionāla partija uzreiz ir rasistiska, tā pat kā ne katra cilvēktiesību organizācija uzreiz ir pederastu lobijs. To jau mums mēģina ieskalot smadzenēs vien zināma rakstura un virzības organizācijas, kas saņem naudiņu par mūsu smadzenīšu paskalošanu sponsoriem vēlamā virzienā un ziloņu uzpūšanu no mušas.
griķis
# Iesūtīts: 2007.12.03 16:45:29
Sheksna
Jā, tieši tāds ir jautājums. Nav runa par simpātijām (uz ko nevajadzētu balstīties kristieša rīcībai), bet par naidu un mētāšanos ar vārdiem "grēks", "morāle" u.tml. Lasiet paši avotos un domājiet:
www.latvians.lv/modules/altern8news/article.php?storyid=23
NSS aicina arī "turēt svētu galveno mērķi: latviešu nācija pāri visam!" Pēc 2. pasaules kara nacisma šādi lozungi izraisa nožēlu un distancēšanos.
P.S. Joprojām ceru uz atbildi sākotnējajam jautājumam.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.03 19:40:36
P.S. Joprojām ceru uz atbildi sākotnējajam jautājumam.
Baidos, ka tādu Tu diez vai dabūsi. Bagātīgu un vārdiem bagātu runāšanu riņķī apkārt un aicinājumus atgriezties pats no saviem grēkiem - gan...
Mārtiņš Urdze [84.237.128.29]
# Iesūtīts: 2007.12.03 20:28:58
Ļoti skumji, ka nupat ievestā Liepājas diecēzes bīskapa Pāvila Brūvera darbība sākās ar skandālu. Man šī konkrētā rīcība liekas ļoti apšaubāma aiz vairākiem iemesliem:
1. NSS karoga svētīšana man atgādina pareizticīgās baznīcas praksi svētīt "mafiozniku" mašīnas un dzīvokļus, Krievijas armijas tankus un ieročus kā arī vācu kristiešu "Deutsche Christen" atbalstu nacistiem. Svētījot organizācijas centrālu simbolu bīskaps atbalsta arī tās mērķus un ideoloģiju.
2. Man liekas, ka bīskaps šeit pārkāpa 2. bausli: "Tev nebūs Dieva vārdu nelietīgi valkāt."
3. Atbalstot klaji ekstrēmiskisku organizāciju bīskaps nepilda savas funkcijas un šķel baznīcu, nevis vieno to. Es uzskatu, ka arī arhibīskapa sadarbība ar Jauno Paaudzi un Aivaru Gardu neveicina vienotību baznīcā.
4. Būtu priecīgs, ja man kāds varētu paskaidrot, kā bīskapa Brūvera rīcība atšķiras no māc. Cālīšā piedalīšan
Mārtiņš Urdze [84.237.128.29]
# Iesūtīts: 2007.12.03 20:30:06
Mūna ceremonijā.
Aicinu bīskpau atzīt savu kļūdu un distancēties no NSS>
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.12.03 22:46:05
Mārtiņ, ar prieku sekoju Tavam aicinājumam distancēties no NSS. No šīs partijas es distancējos tāpat, kā no jebkuras citas politiskas partijas.

Problēma varbūt ir tā, ka mums nav vienādas izpratnes par to, kā baznīcas cenšas kalpot visiem sabiedrības locekļiem - arī tiem, kas iet maldu ceļus.

Pēc sarunas ar NSS vadītāju Birzi man radās pārliecība, ka viņš deg mīlestībā pret savu tautu un zemi, bet to dara bez īstas lietu izpratnes. Viņš ir dievbijīgs cilvēks, piederīgs mūsu Baznicai, un viņam ir nepieciešama pamācīšana un stiprinājums ticībā, lai atraisītos no daudzajām kļūdām. Nav iespējams patiesi un atbildīgi kalpot savai tautai ar naidu, bet gan vienīgi ar mīlestību pret visiem cilvēkiem. Tā bija tā vēsts, ko es nesu NSS kongresā, kuru daļa pieņēma, bet daļa arī neslēpa savu noraidījumu un sašutumu par manu klātbūtni.

Tur bija klāt arī karogs, kuru pirms 19 gadiem Helsinki 86 loceklis Konstantīns Pupurs pirmo reizi atklāti pacēla Rīgas centrā un to iznesa cauri visai Rīgai. Konstantīns man stāstīja kā viņš ar karstām lūgšanām un paļaušanos uz Dievu darījis šo svētīgo darbu. Tā bija arī mana lūgšana, lai Dievs svētī to, ka cilvēki zem šī karoga pulcētos ticībā uz Dievu un lai viņu kalpošana būtu mīlestības pilna un pilna uzupurēšanās, kāda tā bija šī karoga pacēlējam.

Tāda, Mārtiņ, bija mana motivācija, atsaucoties aicinājumam piedalīties tajā pasākumā. Var jau būt, ka esmu kļūdījies, bet es ceru, ka rezultāti to rādīs. No Birzes un viņam tuvu stāvošām personām sapratu, ka viņi vēlas atraisīties no visa tā ļaunuma, kas viņu partijas rindās un dažādajos rakstos parādas. Šķiet, ka līdz tam viņiem vēl ir tāls ceļš.

Runājot par iesvētīšanām vispār, ir jau pareizi, ka tas ir problemātisks jautājums. Esmu iesvētījis dažādu organizāciju un pagastu karogus, arī mājas un iestādes ne jau identificējot sevi un Baznīcu ar šīm organizācijām un iestādēm un visām viņu programmām, bet gan izlūdzoties Dieva svētību, lai ļaudis, kas šīs lietas uzskata par saviem simboliem, par sev nozīmīgām vietām un lietām, tās lietotu ļaudīm par svētību. Es nevaru garantēt, kas un kādi ļaudis lietos to, ko esmu svētījis, bet es varu izlūgties, lai tie būtu Dieva svētīti - lai tie netiktu izlietoti ļauniem mērķiem, lai tie kalpotu visu labumam.

Es jau varētu vēl te daudz ko rakstīt un skaidrot savas domas, bet lai nu neiznāktu par garu, gribu ar visu atbildību apliecināt, ka neatbalstu šīs organizācijas ekstrēmismu, bet ļoti ceru, ka tā mainīsies. Kategoriski esmu pret rasu diskrimināciju, tā nav Kristus mācība! Mans nolūks bija Baznīcu vienot, nevis šķelt - nevis tā, kā tas līdz šim notiek - ar birku piekāršanu tiek noraidīta jebkāda saskarsme ar dažu politisko partiju piederīgajiem. Es uzskatu par savu pienākumu meklēt un vest pie atgriešanās visas pazudšās avis, lai arī kurā politiskajā spektrā tie neatrastos. Un ja viņi nenāk baznīcā, tad es eju tur, kur viņi ir atrodami. Veseliem jau ārstu nevajag, bet gan slimiem...
griķis
# Iesūtīts: 2007.12.04 00:07:54
Pāvils
Liels paldies par plašo un izsmeļošo atbildi! Labi, ka ir šāds forums, kur tādas lietas iespējamas.
Ļoti cerams, ka šā karoga iesvētīšanu NSS dalībnieki un, jo vairāk, pārējā sabiedrība neuztvēra kā atbalstu NSS uzskatiem. Piekrītu, ka iesvētīšanas vispār ir problemātisks jautājums, varbūt ir vērts to plašāk pārdomāt un izdiskutēt. Visslidenākā no visām liekas tieši karogu iesvētīšana, jo tie ir vismazāk neitrāli (mājā parasti dzīvo vai strādā utt.), bet karogs parasti ir saistīts ar kādiem uzskatiem, vērtībām, interesēm. Tāpēc uzmanīgi jāvērtē, kam tiek dota svētība...
Mārtiņš Urdze [195.122.4.74]
# Iesūtīts: 2007.12.04 16:58:36
Paldies, Pāvil, par paskaidrojumu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.04 17:08:15
griķis, bet mēs neesam pasargāti no birkām, vienmēr būs kādi spēki, cilvēki un grupas, kas uzkarinās birku jebkur, ja vēl viņiem būs gana skaļš rupors, tad pēc tam tu ilgi varēsi borēt, ka neesi kamielis!

Šķiet ka neko jau labāku kā šādu publisku paskaidrojumu mēs nevaram dot. Ja kādam ar to nepietiek, tad viņam nepietiks arī ja miroņi augšām celsies.

Mēs, protams, varam P. Brūveru nosaukt par meli un liekuli, tak tā būs vienu birku pamatošana ar citām, pietam melīgām birkām pamatotas, tā meli uz meliem celti paši sagrūs zem sava svara!

Pāvils, paldies, ka atbildēji!
Varbūt
# Iesūtīts: 2007.12.04 18:04:13
Man tāds naivs jautājums...varbūt ne pa tēmu, bet...-ko nozīmē iesvētit karogu vai kādu citu priekšmetu?
Pāvils
# Iesūtīts: 2007.12.04 18:19:22
Varbūt, kā jau minēju šīs iesvētīšanas, kas mums nāk līdzi kā sena tradīcija, mūsu sekulārajā sabiedrībā ir kļuvušas problemātiskas. Es ar kādas lietas iesvētīšanu saprotu svētības izlūgšanos - lai tā kalpotu labiem, svētīgiem mērķiem un lai tiktu pasargāta no visa ļauna.

Varbūt
# Iesūtīts: 2007.12.04 19:06:34
Pāvils

Mērķis jau labs, bet kāda prakse. Lieta pati par sevi ir tāda, kāda tā ir...cilvēks ir tas, kas šo vai citu lietu izmanto tādiem vai citādiem mērķiem.
Varbūt
# Iesūtīts: 2007.12.04 19:18:23
Ctulhu

[Offline]
# Iesūtīts: 2007.12.04 19:10:13
Varbūt

Cilveeks ir tas, kurs visas lietas izmanto taadiem vai citaadiem meerkjiem. Citas sapraata formas pagaidaam neesam konstateejusi.



Šeit uz zemes jā, bet citur...kas zin
Varbūt
# Iesūtīts: 2007.12.04 19:31:46
Ctulhu Ko Tu saki par šo http://www.ogogo.lv/news/?newsid=5407
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 96 , pavisam kopa bijuši: 35968