atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem advents vai advente
Zaurs
Iesūtīts: 2007.12.02 21:18:36
kārtējo reizi raisās diskusija - šis gaidīšanas laiks latviski ir vīriešu vai sieviešu dzimtē?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.06 19:47:32
filologs
Nevajag tik ļoti satraukties, tas nebija par Tevi Ja Tu nezini, ko nozīmē vārds `Neainārs`, tad būs grūti saprast, kā lingvobots izpaužas praksē...

Balss
# Iesūtīts: 2007.12.07 12:41:15
Ctulhu
Un ja veel ir filologs-kristietis, tad vispaar vaaks...
Re, ku filologs! Bēdz, ko nagi nes!
filologs
Tu ņem un piereģistrējies! Tad tavi komentāri nenotrūks un varēsi arī palabot paša uzrakstīto!
Briinumsons
# Iesūtīts: 2007.12.07 14:11:20
http://www.stankaa.com/
labāk parunāsim ar māxlīgo intelektu?
http://rclee.vhost.pandorabots.com/pandora/talk?botid=ce837783de36f034
filologs [87.110.168.246]
# Iesūtīts: 2007.12.07 16:49:24
Labs vakars, draugi! Balsij: paldies par ieteikumu, bet ko nu es te reģistrēšos, es jau vairāk esmu tāds brīvmākslinieks, neatkarīgais deputāts, un šis te jau vispār īsti nav mans lauciņš...
Šeksnai/-am: es te vēl paprātoju par to Tevis aprakstīto briesmoni, Lingvobotu. Satraucos ne par sevi, jo tāds nekad neesmu bijis, bet par to negatīvo tēlu, kas filologiem tiek piedēvēts.. Nu nav manu paziņu/kolēģu vidū neviena tāda monstra, kurš, kā Tu raksti, "vienmēr un visur .. par valodas tīrību .. krīt depresijā" utt. Lai cilvēks būtu tāds kā tajā aprakstā, viņam jābūt galīgi trulam, bez val.izjūtas, bez izpratnes par val. procesiem, par stiliem, kontekstiem u.c... Tici man, riktīgo valodnieku vidū tādu nav! (Ja nu vienīgi tie, kas taisa to radio raidījumu "Mūsu valoda." Nu to: "Kļūda, kļūda, kļūda.." )
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.12.07 19:30:42
Filologs, Sheksna
Zaurs pēc 1mās izglītības ir filologs, lai gan ne LV.
Un zauram visu laiku ne-kristīgie draugi un kolēģi uzdod jautājumu - kā tad ir patiesībā. Un tad nu man jāsaka - patiesībā ir tā, ka nekā nav. Un manam akadēmiskajam prātam tas diezko nepatīk.
Ligvobots gan bija jauks. Iedomājos, ka varētu tādu sev murgos ieviest, lai nerādās senangļu monstri.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.07 20:04:04
Šeksnai/-am: es te vēl paprātoju par to Tevis aprakstīto briesmoni, Lingvobotu. Satraucos ne par sevi, jo tāds nekad neesmu bijis, bet par to negatīvo tēlu, kas filologiem tiek piedēvēts..
Nekur nav teikts, ka lingvobots defaultā ir filologs... tas var būt arī klīniskais nacionālists vai tamlīdzīga būtne... vispār, ieskatam daži citi personāži/apzīmējumi no šīs šnites

- ZDL, arī ZB - es esmu noguris no tā, kas tagad notiek.
- Pindobots - persona, kas veic nekritisku amerikāņu un ASV ārpolitikas slavināšanu, nerēķinoties ar kontrargumentiem (neatbildot uz tiem) un veselo saprātu.
- Mūžīgais disidentisms - vēlēšanās principa pēc nekritiski kliegt vienalga ko, ka tikai pretēji oficiālajam viedoklim. Raksturo pozitīvās programmas trūkums (un vispār jebkādas, izņemot iepriekš minēto), par tekstu satru netiek domāts vispār.
- Hvz, vvz - Diemžēl manā rīcībā nav nekādas informācijas par apskatāmo jautājumu. Nav arī zināms, kur šāda informācija varētu būt atrodama.
- Rizunisms:
1) nepareizs vai neprecīzs notikuma atstāstījums, vai nu aiz neuzmanības (nepietiekami labas tēmas pārzināšanas), vai ar nolūku piepušķot vai samelot,
2) teorija, kurai trūkst pierādījumu.
- Pataloģiskais demokrāts - antonīms vārdam komuņaga.
- Gavnokomandujuščij - slikts, nederīgs virspavēlnieks.
- Cūkfīrers - vācu vada komandieris (no vācu Zugfuhrer)...
filologs [87.110.168.246]
# Iesūtīts: 2007.12.07 20:06:49
Nu ar to Adventi/Adventu ir tā, kā ar vienu otru citu aizguvumu latv.valodā jau ir bijis, kuri laika gaitā ir mainījuši dzimti un kuriem kādu laiku ir paralēli pastāvējuši abi varianti. (Eh, diemžēl tagad neviens piemērs nenāk prātā, rīt padomāšu.. Bet bija, bija tādi.) Nu, šobrīd šādā pārejas posmā ir Advents/-e...
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.08 23:06:59
filologs [87.110.168.246]
Kā ar sāls ? Tas un tā? Ir taču abi varianti - ķīmiskā un virtuves, vai ne?
filologs [87.110.168.246]
# Iesūtīts: 2007.12.09 12:46:42
Balsij: taisnība, sāls arī ir viens no tiem vārdiem, kam dzimte mainījās un bija arī paralēli varianti (tas notiek arī ar t.s. pašcilmes vārdiem, ne tikai aizguvumiem).. Tajā sāls jautājumā neesmu tik labi iedziļinājies (jo manā dzimtajā izloksnē tik un tā "sāls" vienmēr ir bijis vīr.dz. ), bet pirms kāda laika vārāmajai sālij dzimte, šķiet, oficiāli mainījās no siev. uz vīr. dz., un sākumā daudzi bija apjukuši un sašutuši.. Latv. literatūras klasikā palaikam, piem., vārds "sejs" ir vīr.dz. (nevis "seja". Vot, atcerējos vēl par tiem aizguvumiem - piem., "problēms" agrāk bija vīr.dz. (Fricim Bārdam pat bija tāds raksts: "Romantisms kā literatūrzinātnes centrālproblēms... whatever" Citēju pēc atmiņas, tāpēc precīzi neatceros... )
filologs [87.110.168.246]
# Iesūtīts: 2007.12.09 14:20:44
A-masikam: kāds nu kuram darbs - citam maisus staipīt, citam - gudri ... Bet Tu, draugs, atkal nokļūdījies (vai varbūt todien tas nebiji Tu?..) par to dzimti un dzimumu... Nu nav Adventei DZIMUMA, tā nav dzīva būtne un nevar vairoties.. Runāt mēs te varam tikai un vienīgi par to pašu nelaimīgo DZIMTI.. (Un par sāli ieminējās Balss, es tikai atbildēju, cik nu daudz par to tēmu zinu.. Par to sāli man nekad nav licies būtiski matus skaldīt. Ir paralēlas formas un miers.)
P.S. A kas, vai tad Tevis piedāvātā Adventūre nav siev.dz.?! Kur Tu te redzi problēmas atrisinājumu?
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.09 21:44:53
Masikam tikai gribas pamuldēt...
Viņam gan Advents, gan Advente ir pie kājas, vai ne?
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.10 13:09:06
a_masiks
Un kas tev? Ej mierīgi garām, ja tevi tas neinteresē un ir pie kājas! Šis ir valodniecisks, ne ticības jautājums. Gribas akmeni logā iemest?
Marta [87.226.81.186]
# Iesūtīts: 2007.12.13 15:25:25
Kādu vārdu lietot, ja rakstot vai runājot gribam apzīmēt četras nedēļas ilgo laika posmu līdz Ziemassvētkiem?
Attiecībā uz laika posmu, kas ietver četras svētdienas pirms Ziemassvētkiem, lietojams vīriešu dzimtas vārds advents. Līdzīgi vīriešu dzimtē apzīmē arī citus ilgākus laika posmus: gavēnis, mēnesis, ceturksnis jeb kvartāls, gads. Salīdzinoši īsāki laika posmi parasti tiek apzīmēti ar sieviešu dzimtas vārdiem: dekāde, nedēļa, diena, stunda. J. Endzelīns aizrādījis: „Laiks priekš ziemassvētkiem (4 nedēļas) saucamas nevis „advente” vai „atvente”, bet advents, ģen. adventa (no lat. adventus – „atnākšana”).”
Arī „Latviešu konversācijas vārdnīcā” šis vārds atrodams vīriešu dzimtes formā, atsevišķā šķirklī – advents. Tāpat tas tiek lietots tradicionālo kristīgo konfesiju baznīcas kalendāros.
Marta [87.226.81.186]
# Iesūtīts: 2007.12.13 15:25:31
Pretēji Latvijas tradicionālo kristīgo konfesiju lietotai formai „advents” – reliģiskās septītās adventistu savienības pirmskara Latvijā savos periodiskajos izdevumos lietojuši formu „advente”, ar to saprotot nevis adventa laika posmu, bet gan savu idejisko uzskatu par drīzo pastardienu un drīzu Kristus atnākšanu ( „Adventes Vēstnesis”, „Adventes kalendārs”).
Advente ir jaunākā laikā radies apzīmējums arī atsevišķai adventa laika svētdienai. Tātad varētu teikt, ka adventā ir četras adventes: pirmā advente, otrā, trešā un ceturtā advente. Varam teikt: „adventa vainags”, „adventes svecītes”, „adventa vainagā iededzinām pirmās (otrās, trešās, ceturtās) adventes svecīti”.
Padomju okupācijas laika posmā vārds „advents” vārdnīcās bija izzudis, kļūdaini tā apzīmējumam izmantojot vārdu „advente”. Mūsdienīgās vārdnīcās būtu iekļaujami abi vārdi (advents, advente) ar attiecīgām šo vārdu no
Marta [87.226.81.186]
# Iesūtīts: 2007.12.13 15:26:40
Mūsdienīgās vārdnīcās būtu iekļaujami abi vārdi (advents, advente) ar attiecīgām šo vārdu nozīmēm vai to skaidrojumiem.
Filozofs :D [87.110.134.75]
# Iesūtīts: 2009.04.23 19:10:13
Aammmmm... Wtf??? Par ko iet runa??? Lai nu kaa es gribeeju noskaidrot kas pie V***a ir kopdzimets vaards
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 34558