atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem TICĪBA- Kā Ābrahāmam.
rainars
Iesūtīts: 2013.03.04 16:12:58
Kā izpaužas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.09 20:09:38
Jēzus māceklis
Labi, vaicāšu maksimāli vienkārši - kā Tev šķiet, vai tas `tukšais cilvēks` ar ko Jēkabs polemizē, pēc Jēkaba domām ir ticīgs cilvēks?
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2013.03.09 20:13:24
Aivars
Tas ir cilvēks, kas ir iedomājies, ka pietiek tikai ar ticību un tas ir viss, kas ticīgam cilvēkam vajadzīgs. ( Jā, te domāts ticīgais!). Tāpēc Jēkabs asi saka, ka arī dēmoni tic un te nav starpības, jo abi tic:

19 Tu tici, ka ir viens Dievs, tu dari labi; arī ļaunie gari tic un dreb.
20 Bet vai tu gribi zināt, tukšais cilvēk, ka ticība bez darbiem ir nedzīva?

un pirms tam viņš saka, ko tas palīdz?

14 Ko tas palīdz, mani brāļi, ja kāds teic, tam esot ticība, bet tam nav darbu?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.09 20:26:41
Jēzus māceklis
hm, nu ja Tu domā, ka Jēkaba prāt ticīgais tur ir tā gānāms un lamājams, tad top skaidrs, kādēļ tik dīvainu mācību sludini
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.09 20:35:08
Jēkabs pārmet ticīgajiem, kuru dzīvē neseko ticības darbi. Tāpēc ir tik asa vēršanās pret tiem. Viņš min arī konkrētu piemēru, kur ir jāizpaužas ticības darbiem ( bet tie var būt dāzādi). Viņa piemērs ir pret cilvēkiem, kas nesniedz ikdienas vajadzību apmierināšanai palīdzību. Tāpēc viņš saka, kur ir jūsu ticība? es to neredzu ! Parādiet man to no Jūsu darbiem!

14 Ko tas palīdz, mani brāļi, ja kāds teic, tam esot ticība, bet tam nav darbu? Vai ticība viņu var izglābt?
15 Ja brālis vai māsa ir kaili un tiem trūkst dienišķas barības,
16 bet kāds no jums viņiem teiktu: ejiet ar mieru, sildieties un baudiet barību, - bet nedotu viņiem to, kas miesai vajadzīgs, ko tas palīdz?
17 Tāpat arī ticība, ja tai nav darbu, tā pati par sevi ir nedzīva.
dafne
# Labojis dafne: 2013.03.09 20:36:17
tur uzsvars uz mirušu ticību..ne uz darbiem,ne?
es redzu ka tur runa par ticibu..kurai nav šis" turpinajums"..nav Sv.Gara augļi..kka ta
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.09 20:37:10
vēl viņš min netikles Rahabas piemēru, kura arī no darbiem tika taisnota, parādīdama savu ticību darbos!

25 Līdzīgi arī Rahāba, netikle, vai ne no darbiem viņa tika taisnota , sūtņus uzņemdama un pa citu ceļu izlaizdama?
26 Līdzīgi kā miesa bez gara ir nedzīva, tāpat arī nedzīva ir ticība bez darbiem.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.09 20:39:01
mirusi ticība ir tā, kurai neseko ticības darbi. Tāpēc mūsu ticībai paklausībā Jēzum mūsu Kungam ir jāizpaužās ticības darbos. ( Katram tie var būt citādāki, atkarībā no dažādības aicinājumā, kalpošanā, dāvanās utt...)
dafne
# Iesūtīts: 2013.03.09 20:40:32
Jēzus māceklis
ne,jabut ir tik stiprai ticibai,lai butu darbi..arii!!!
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.09 20:42:00
tas ir labs aspekts
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.09 20:47:40
Jēzus māceklis
Neapvainojies, bet man palika Tevis no sirds žēl. Manuprāt, ir diezgan traki mocīties ar tādu priekšstatu par Dievu. Es ceru, ka pēc kāda laika Tu ar prieku paziņosi, līdzīgi kā te jau iepriekš par kādiem saviem ieskatiem, ka esi dažus ieskatus mainījis, un nu redzi Jēzu daudz lielāku.

Bet nu padomā tomēr par to, vai tiešām Jēkabs varētu runāt par kristieša ticību Kristum kā nosprāgušu ticību!
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.09 20:52:01
Paldies, ka tu mani apžēlo, esmu ļoti daudz savā dzīvē gājis cauri nepareizai atziņai, ko šodien esmu sapratis. Ticu, ka ja es kļūdos, tad Dievs man atklās to. Jēkabs runā tieši par ticību Kungam Jēzum, jo vēršas pie ticīgajiem! Tādēļ viņa runa ir tik asa, jo viņš neredz, ka viņu ticībai sekotu atbilstoši ticības darbi, jo, kad esi kļuvis ticīgs ( ne no darbiem taisnots!), tad jāseko ticības darbiem, lai redzētu, ka ticība ir dzīva, īsta un patiesa.
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2013.03.09 20:56:18
īsi sakot. Ja mūsu dzīves pēc mūsu ticības Jēzum nemainās, tad mūsu ticība ir neīsta un mirusi.bet tas ir process un DIevs tikai zina kādā pakāpē un ātrumā katram šī izmaiņa notiek( un vai notiek), tāpēc mēs nedrīkstam nevienu notiesāt!
dafne
# Labojis dafne: 2013.03.09 21:14:36
Jēzus māceklis
Tādēļ viņa runa ir tik asa, jo viņš neredz, ka viņu ticībai sekotu atbilstoši ticības darbi, jo, kad esi kļuvis ticīgs ( ne no darbiem taisnots!), tad jāseko ticības darbiem, lai redzētu, ka ticība ir dzīva, īsta un patiesa .
a ka Jekabs vareja redzet..12 ciltis,kuras dzivo izkaisitas?
Kristofers
# Iesūtīts: 2013.03.09 21:14:55
Aivars Paldies par modrību, vērojot, ka pie apvāršņa neparādās pelagiāņi un semipelagiāņi. Mans teikums " Ābrahāms ticēja, tas viņam tapa pieskaitīts par taisnību, bet no Ābrahāma ticības izgāja ticībā darīti darbi, kas apliecināja, ka viņa ticība ir patiesa un dzīva " parāda, kā ir jāsaprot mana līdzība par monētas divām pusēm.
" Ābrahāms ticēja, tas viņam tapa pieskaitīts par taisnību " ir monētas viena puse - taisnošana , bet " no Ābrahāma ticības izgāja ticībā darīti darbi, kas apliecināja, ka viņa ticība ir patiesa un dzīva " ir monētas otrā puse - svētdarīšana .
Liekot akcentu tikai uz Ābrahāma ticību, mēs riskējam iebraukt anomiānismā - bauslības nepieciešamības noliegšanā, savukārt sakoncentrēšanās tikai uz darbiem var novest pie legālisma - mācības, ka pestīšana tiek iegūta caur bauslības darbu centīgu pildīšanu.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.09 21:40:37
Kristofers
Ceru, ka no dafnes reakcijas tomēr pamanīji, kā izklausās tā runāšana par `monētām`
Un tomēr padomā arī, kā tur ir ar tie Ābrahama darbiem un liecību ko tie nodod. Vai tomēr nav mulsinoši, ka mūsu KUNGS un Pestītājs drīzāk runā par Ābrahama NE-darbu, ne-aktivitāti, bet ticību?
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.03.09 21:54:32
Jāpajautā, kā Brennans Menigs jautāja, vai mēs spējam pilnībā uzticēties tam ko Jēzus par mums izdarīja? Ja arī atnākšu pie Dieva tādā brīdī, kad nebūs neviena darba, ko Viņam parādīt?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.10 17:56:05
Raimonds
Tieši tā

Jēzus māceklis
Rahaba..... Jēzus vecvecvecvecvec.-. māmiņa... pilsētas nomales slampa, kas varbūt aiz cemmes, ka kaimiņi nopludinājuši (Jērikas nomales bija nogāzē) vai aiz bailēm, ka tikai kas nenotiek, nodod savējos un slēpj ienaidnieku spiegus, caur ko pati ne vien savu ādu izglābj, bet beigās pat saguļ ar Salmanu Boāsu - nu teic, vai tiešām Tu savai meitai mācītu, kā iedzīvināt `ticības darbus` pēc šāda piemēra? Vai lēdija vienkārši izvilka laimīgo lozi, vai izcēlās ar `kristīgiem darbiem`?
dafne
# Iesūtīts: 2013.03.10 19:51:40
Jēzus māceklis
Rom.4,5,6
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.03.10 20:30:28
Tur jau ir tas neparastais, ka netiklas sievietes rīcība tiek nosaukta par ticības darbu, kas viņu izglāba. Jo tas apliecināja viņas ticību darbos, ko viņa izdarīja īzlaizdama izlūkus pa citu ceļu, un vienojoties, ka viņas namu neneposotīs. Tā viņa izglābās. Tas ir nevis labs vai slikts darbs, bet tas ir ticības darbs, ko Raksti pieprasa no mums.Tāpēc viņa tika taisnota no šī ticības darba, bet nevis tāpēc vai viņs bija labs vai slikts, pēc tevis teiktā!Tāpat arī mēs šodien glābjamies ticot tam, kas grēcinieku dara taisnu un piedod grēkus, un turpmāk savā dzīvē darīdami ticības darbus, jo bez tiem citādāk mūsu ticību vai tā ir īsta, vai neīsta nevar pārbaudīt.

Tādēļ Pāvils apliecina par to, ko Jēzus viņam debesu parādībā teicis, ka atgriežas gan ar ticību un pēc tā dara darbus, kas grēku nožēlas cienīgi:

16 Bet celies kājās! Jo tāpēc Es tev esmu parādījies, lai tu Man kalpotu un apliecinātu, kā tu Mani esi redzējis un kā Es tev parādīšos,
17 lai tevi izglābtu no šīs tautas un pagāniem, pie kuriem Es tevi sūtu
18 atvērt viņu acis, lai tie atgriežas no tumsas gaismā, no sātana varas pie Dieva, un ticībā uz Mani dabū grēku piedošanu un mantojumu svēto pulkā.
19 Tāpēc, ķēniņ Agripa, es šai debesu parādībai neesmu bijis nepaklausīgs,
20 bet esmu sludinājis vispirms tiem, kas dzīvo Damaskā, Jeruzālemē un visā jūdu zemē, kā arī pagāniem, lai tie nožēlo savus grēkus un atgriežas pie Dieva un dara darbus, kas grēku nožēlas cienīgi.
21 Tādēļ jūdi Templī mani sagrāba un mēģināja nonāvēt.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.10 20:46:19
Jēzus māceklis
lūdzu nesmīdini ar pekstiņiem, ka Rahabas vai Ābrahama darbi ir `grēku nožēlas cienīgi`
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 233