atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem par kristietību un citām reliģijām
+jean
Iesūtīts: 2013.02.27 12:23:01
Raimond, tu rakstīji tēmā par laulību: Es ceru, ka mūsu kristietība no tā neko nav aizguvusi?

Nav nācies iedziļināties senēģiptiešu rituālos. Tomēr viena atziņa man ir, caur kuru kā prizmu raugos uz visām reliģijām pasaulē. Tā saistās ar to, vai kristietība nav ko aizguvusi no citām reliģijām, jo tā tiešām ir liela skāde tajās vietās un laikos, kur tas tā notiek.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2013.06.01 17:39:18
+jean
nav runa par to, ka grēcinieks nevar būt dievbijīgs, vai arī `kas man
šķeit`, bet par tavu apgalvojumu, ka Noa lūk esot mācījis pareizu ticību. Raksti kaut kā nedaudzina, ka viņa pēcnācēji nu bija diži apgaismoti caur Noas sludināšanu, drīzāk es redzu, ka uz paģirām viņš lādēja miesīgu dēlu. Tur nu līdz Evaņģēlijam ir stipri tālu.
Labāk jau nu paliksim pie tā, ko Dieva vārds saka, nevis pie tā, kas varētu būt, ja būtu.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.06.01 17:42:55
_Loki_ [87.99.74.216]
Kā tad neatkrīt? Pietika Mozum sabozties un sasolīt visiem pa muti, ka tūdaļ no teļa atkrita, ij radus apslaktēja, lai kāds par daudz neatceras! Paskaties Bībelē vēlreiz!
_Loki_ [87.99.74.216]
# Iesūtīts: 2013.06.02 21:20:13
Aivars Jā, tas ir Vecajā Derībā. Tur jau visādi brīnumi notika. +jean raksta par M.Lutera teikto. Tad jau sanāk par apstākļiem sākot no M.Lutera un līdz šim brīdim. Mozus šodien apkārt neklīst un ļaudis no zelta teļa netrunā! Taču nevar noliegt, Mozus kā precedents tomēr ir!
+jean
# Iesūtīts: 2013.06.03 12:36:51
saki. [82.145.208.212], [maziņš precizējums par Piedošana ir ticīgiem kristiešiem ]
ja apsolītā un izcīnītā grēku piedošana ir Evaņģēlijs (un tā tas arī ir), tad tā ir priekš visiem. Neviens cilvēks šeit nav izņēmums, sākot ar Ādamu, līdz pat pēdējam, kas nāks pasaulē.
Atmodinot Kristu, Dievs Tēvs ir apliecinājis debesīm un zemei, eņģeļiem un cilvēkiem: Šis mans mīļais Dēls ir saucis no krusta: "Viss piepildīts!", un es šeit pasludinu: "Jā, viss ir piepildīts! Jūs, grēcinieki, esat atpestīti! Šeit ir grēku piedošana katram!"
+jean
# Iesūtīts: 2013.06.03 13:11:48
Aivar, ja par Noa ir pastāstīts šis atgadījums ar piedzeršanos, tad ir jācenšas saprast: kāpēc Mozus (jeb precīzāk) Svētais Gars to vēlējies mums atklāt.

Jo līdz šim bijis teikts tikai, ka Noa bijis dievbijīgs un taisns vīrs Dieva priekšā un ka viņš darījis to, ko Dievs viņam licis. Manuprāt, ir jābūt neprātim, lai, iedomātos, ka Noa, redzot pasaules samaitātību un atkrišanu no Dieva, piedzīvojot Dieva sodu, ko saņēma šie Dieva noliedzēji, lai iedomātos, ka Noa Svētā Gara vadīts nemācītu saviem bērniem to, ko viņš ir dzirdējis no saviem vecākiem un vecvecākiem, kas viņu pašu padarīja par dievbijīgu vīru, kas netika aizskalots un iznīcināts tajos milzu plūdos.

Noa prata runāt, un viņš runāja
Aivars
# Iesūtīts: 2013.06.03 14:04:12
Manuprāt, ir jābūt neprātim, lai, iedomātos, ka Noa, redzot pasaules samaitātību un atkrišanu no Dieva, piedzīvojot Dieva sodu, ko saņēma šie Dieva noliedzēji, lai iedomātos, ka Noa Svētā Gara vadīts nemācītu saviem bērniem to, ko viņš ir dzirdējis no saviem vecākiem un vecvecākiem, kas viņu pašu padarīja par dievbijīgu vīru, kas netika aizskalots un iznīcināts tajos milzu plūdos.

Mjā... un sākas viss no gala. Tu gadījumā neesi kāds āfrikas mormonis? Nav pirmā reize, kad Dieva atklāsmi Tu noreducē līdz kaut kādam senču kultam, liekot vienlīdzības zīmi starp to, ko Dievs sacījis, un ko tētis sacījis.
UN VĒLREIZ!!! Stāsts nav par Noas piedzeršanos, bet par to, ka Raksti nekur nesaka, ka Noa "pareizi mācīja ticību" saviem bērniem. Kā jau piezīmēju, vienīgā Rakstos aprakstītā Noas komunikācija ar junioriem ir tā, kur šis uz paģirām savu pāraugušo resgali nolād, bet uzslavē to, kas piesedzis viņa pēcpusi. Vai tiešām bīskaps Žanis ir tāds neprātis, ka šādus tekstus sauc par centrālajiem Kristietības artikuliem?
+jean
# Iesūtīts: 2013.06.03 15:07:25
God. Bīskap Aivar!

Kāpēc ir aprakstīts šis un nekas cits par Noa? Padomā: kāpēc?

Un pie reizes atbildi: vai Noa bija ticīgs?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.06.03 15:28:11
+jean
Sauļuk, pirmkārt, lieki mani sauc par bīskapu. Es bīskapu plusiņus pirms sava vārda nelieku, kā dažs labs
Otrkārt, Tev ir tāds nelāgs niķis, nespējot pamatot paša apgalvojumus, aiziet no tēmas ar dīvainiem pretjautājumiem, kas uz tēmu neattiecas.

Varbūt, labāk palasi to 1. Mozus grāmatu, lai nav jāfantazē par dievbijīgajiem Noas vectētiņiem un vecmāmiņām, kas mazo Nou audzināja par krietnu kristieti un kuģubūves inženieri, kapteini, priesteri un kristīgo pedagogu ar vīndara iemaņām!
+jean
# Iesūtīts: 2013.06.03 17:21:23
God. Bīskap Aivar!

Man plusiņš ir plusiņš, nevis kāds tur bīskapu atribūts - bīskapu plusiņš.

Bet Noa tu raksturoji labi. Paldies Tev! 950 gadi nav īss mūžs. To laikā var iemācīties ne to vien...

Aivars
# Iesūtīts: 2013.06.03 22:45:23
+jean
bīskap Žani, mani gan māc zināmas šaubas, ka tavā piektajā gadu desmitā vecāki un vecvecāki ir tie, pie kā allaž pēc padoma vērsies un kuru viedokli uzskati par paša Dieva gribu, un it viss, ko zini, ir no viņiem vien mantots.
Nemelo nu ka pret savu sirdsapziņu un arī pret mūsu KUNGA vārdiem, kurš kaut ko minēja par sekošanu VIŅAM, nevis tēvmāmiņai!
saki. [82.145.209.184]
# Iesūtīts: 2013.06.04 10:06:02
jean, Kristus piedošana ir domāta visiem, bet to saņem vienīgi tie, kas tic Kristum un Viņa dāvātajai piedošanai.
No senseniem laikiem tie tiek saukti par ticīgiem.
Nevar būt ka esi universālistu sektā?

Aivar, vai tu domā iztikt bez jeana (un ne tikai jeana)mītiem par labajiem un pareizajiem patriarhiem uz kuru svētuma fona nobālam mēs , mellie un maziņie nepareizie kristieši.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.06.04 10:29:05
saki. [82.145.209.184]
Jā, es esmu par godīgāku Bībeles lasīšanu un dzīvāku ticību!
Ingars
# Iesūtīts: 2013.06.16 11:28:35
Evaņģēlijs tika atklāts jau Ādamam un Ievai vēl Paradīzē esot. Arī pēc tam Mozus 1. grāmatā redzams, ka Dievs cilvēkiem visādi atklājās. Tātad visi visu zināja un saprata, bet ne visi izēlējās paklausīt Viņam. Arī pēc plūdiem evaņģēlijs tika sludināts - par to apsolīto Dzimumu no Ievas pēctečiem, kurš sadragās čūskai galvu. Šeit atklājas briesmīga patiesība par to cik patiesībā tā atkrišana bija dziļa. Acīmredzot bija skaidrs, kas tā par čūsku un bija skaidrs, ka čūskai tagad (pēc pirmo cilvēku grēkā krišanas) bija zināma vara pār pasauli. Tomēr, neskatoties uz to, lielākā daļa atkal un atkal baudīja no Ļauna un Laba atzīšanas koka augļiem - gan ne tādā veidā kā Ādams un Ieva, bet tos pašus augļus tikai citā formā. Šīs okultās zināšanas, kļūt par dieviem. Tad nu arī radās tā ideja celt Bābeles torni.

Bābeles tornis nav tikai celtne - tas ir kas daudz vairāk. Tas simbolizē tiekšanos ieņemt Dieva vietu, tā ir vesela "uzcelsim kaut ko lielu" filozofiskā sistēma, uz kuras balstās visas pārējās reliģijas, kas radās pēc valdou sajaukšanas. Kad valodas tika sajauktas, vēlme piepildīt šo okulto zinātņu solījumus nekur nepazuda, bet tas viss transformējās daudzos un dažādos kultos un reliģijās. Kā jau mēs redzam seno civilizāciju arhitektūrā, kultūrā un sabiedriskajā struktūrā - centieni atkal un atkal stutēt veco Bābeles torni. Tā ka saknes visām šīm reliģijām ir tur pie senā Bābeles torņa, kur viņi bija "pārcēlušies uz austrumiem" prom no vietas, kur Tas Kungs viņus uzrunāja.

Arī institucionālā kristietība ir bābeliskā mantojuma produkts. Redzat - tur jau slēpjas tā lietas būtība, ka Draudze ir organisms, nevis organizācija. Ja organisms, tad autoritāte un vara pieder Galvai. Savukārt, institucionālā draudze ir neizbēgami pakļauta bābeliskajai ietekmei un kāpēc gan lai tā nebūtu, ja vara tajā pieder nevis Dievam, bet gan cilvēkiem. Ja skatāmies pēc būtības, kā ir realitātē, nevis pēc vārdiskas apliecības, kā būtu vēlams, tad pamatā viss centrējas ap cilvēku un viņa vēlmēm.
dafne
# Labojis dafne: 2013.06.16 12:40:48
Ingars,kur divi vai tris sapulcejusies mana varda,tur Es esmu vinu vidu ...saka Kristus
Ingars
# Iesūtīts: 2013.06.16 21:23:03
dafne

Neapšaubāmi tas tā arī ir. Tad nu pulcēsimies Jēzus Kristus vārdā, nevis "man ir cits viedoklis" vārdā.
dafne
# Iesūtīts: 2013.06.17 00:35:30
Ingars
"Un vēl es jums saku:Ja divi no jums virs zemes vienprātīgi kaut ko lūgs,tad mans debesu Tēvs viņiem to piešķirs"(Mt.18.:19)
Ingars
# Iesūtīts: 2013.06.22 10:52:26
dafne

Tieši tā un nākamjā pantā tiek norādīts, ka šis apsolījums darbojas vienīgi tad, ja tie divi, trīs vai n-tie sapulcējušies Jēzus Vārdā, nevis ap savu īpašo, no pārējo Kristus Miesas locekļu atšķirīgo konfesionālo interpretāciju. Novirzieniem, protams, jābūt, kā Pāvils teica, taču uz to pamata nedrīkst celt atsevišķu draudzi. Tā ir patvaļīga rīcība un pašizdomāta dievkalpošana. Kāds varbūt iebildīs - bet Dievs mūs tik ļoti ir svētījis - jā cilvēka neuzticība neatceļ Dieva uzticamību. Tomēr, kā Dieva Vārds (Rom.2:4) mums māca neizmantot Viņa neizmērojamo žēlastību un pacietību ļaunprātīgi, jo tā automātiski nenozīmē akceptu visam, ko mēs darām, bet gan to, ka mums dots laiks un iespēja labot savas kļūdas. "Bet mēs visi esam nepilnīgi un grēcīgi." Ja nu tu to atzīsti, tad taču tu kā Tēvu mīlošs bērns tieksies pēc pilnības un brīvības no grēcīguma, jo taču tieši to mums evaņģēlijs apsola - nomazgāt no grēkiem un dot paša Dieva Dēla dzīvi.
dafne
# Iesūtīts: 2013.06.22 12:49:30
Ingars,ka saproti"sapulcejusies Kristus varda?"
Ingars
# Iesūtīts: 2013.06.22 14:58:31
dafne

Es to saprotu kā "sapulcēšanos Kristus Vārdā"?

Izsakoties vēl skaidrāk - Kristus Vārdā, nevis konfesijas/denominācijas vārdā. Tas nozīmē sapulcē dot centrālo vietu Kristum, nevis mācītājam un liturģijai - tas ir - uzticēt vadību Svētajam Garam saskaņā ar Viņa kārtību.

EEEE, bet tad jau būs haoss - ja jau Dievs sapulcē nedarbojas ar savu kārtību, tad tas ir signāls, ka sapulces dalībnieki nav pareizās attiecībās ar Viņu un tādu nedzīvu sapulci nav jēgas mākslīgi uzturēt pie dzīvības. Tādā gadījumā mākslīga imitācija neko nedos, bet grēku nožēla gavējot un lūdzot.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.06.22 15:54:10
Reizēm Ingars pasaka ko sakarīgu, bet tad atkal sāk murgot un paļāt to kārtību, kādā Sv. Gars ir darbojies un darbojas arī tagad draudzēs, kā jau patiess bābeliskā jucekļa iemiesojums.
Es gan lūgtu šo jau neskaitāmās diskusijās muļļāto beztēmu te vairs neattīstīt, pat ja bīskapam žanim vairs nav ko teikt, bet arī tēmu viņš nav aizslēdzis.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 37 , pavisam kopa bijuši: 1999