atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem par kristietību un citām reliģijām
+jean
Iesūtīts: 2013.02.27 12:23:01
Raimond, tu rakstīji tēmā par laulību: Es ceru, ka mūsu kristietība no tā neko nav aizguvusi?

Nav nācies iedziļināties senēģiptiešu rituālos. Tomēr viena atziņa man ir, caur kuru kā prizmu raugos uz visām reliģijām pasaulē. Tā saistās ar to, vai kristietība nav ko aizguvusi no citām reliģijām, jo tā tiešām ir liela skāde tajās vietās un laikos, kur tas tā notiek.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2013.04.15 16:14:43
Uldis
Izskatās, ka Tev tomēr ir labākas garu izšķiršanas un pravieša dāvanas nekā nabaga vārdabrālim
Confrater
# Labojis Confrater: 2013.04.15 20:22:05
+jean
Kā lai nebūtu bīstamie nopelni, ja to dēļ ticīgie varētu palikt neticīgi.

visi ir labi darbi, ja tiek darīti TICĪBĀ!!

Tātad, sanāk, ka pirms katra laba darba darīšanas ir jāpiedomā
(un vislabāk, drošs paliek drošs, jādeklarē), ka šis darbs tiek darīts TICĪBĀ, citādi var gadīties, ka tas var izrādīties tavs paša nopelns?

kā: es lūdzu Dievu rītos un vakaros, tāpēc es zinu, ka Viņš būs man žēlīgs. Lūk, tā jau ir neticība Jēzum Kristum! Jo ticība neskatās uz sevi, bet tikai uz Kristu un Viņa nopelnu!

Vai tev nesanāk kaut kā samāksloti ar šādām izbailēm?
Kaut kādi vingrinājumi kristīgajā psiholoģijā par to ko drīkst domāt un ko ne?

Jo kristietis jau IR kristietis Kristus nopelna dēļ.

Šo lietu saprotu tā vienkāŗši - Kristus pestīšanas darbam neko pat vēloties nevar pievienot, tāpēc ka pie Viņa pestījošā krusta sevi nekā nepienaglosi.
+jean
# Iesūtīts: 2013.04.16 22:15:07
Confrater,

maza M. Lutera apcere par tēmu
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.04.17 10:43:57
Šo lietu saprotu tā vienkāŗši - Kristus pestīšanas darbam neko pat vēloties nevar pievienot, tāpēc ka pie Viņa pestījošā krusta sevi nekā nepienaglosi.

Confrater
Kā tu saproti šo rakstu vietu?

Kol. 1:24 Tad nu es esmu līksms savās ciešanās, kuras nesu jūsu labā, piepildīdams to, kas vēl trūkst no Kristus ciešanām, savā miesā par labu draudzei, kas ir Viņa miesa.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.04.17 11:37:24
Jēzus māceklis
Un Tu nu neredzi ironiju Pāvila teiktajā? Tu nu tiešām domā, ka Pāvils te sludina, ka ir kāda `sāpju banka` kurā Kristus upuris ir bijis pirmā iemaksa, lai tālāk jau kristieši varētu savas ciešanas noguldīt, kontu audzējot?
rainars
# Iesūtīts: 2013.04.17 20:41:40
.... te jau ir tas saucamais labklājības evanģēlijs.........

2 Pēt.:27 Viņš izglāba taisno Latu, kam bezdievju netiklā dzīve sagādāja ciešanas.
8 Jo taisnais, kas dzīvoja viņu vidū, mocījās savā taisnajā dvēselē dienu no dienas, redzēdams un dzirdēdams viņu negantos darbus.

Ap.5: 41 Tad viņi līksmi aizgāja no sinedrija, ka bija atzīti par cienīgiem Viņa Vārda dēļ ciest negodu.
42 Un viņi nemitējās Templī un pa mājām ik dienas mācīt un sludināt Kristu Jēzu.

Rom.8:28 Un mēs zinām, ka tiem, kas mīl Dievu, visas lietas nāk par labu, tāpēc ka tie pēc Viņa mūžīgā nodoma ir aicināti.
29 Jo, kurus Viņš sākumā nozīmējis, tos Viņš nolēmis darīt līdzīgus Sava Dēla tēlam, lai Viņš būtu pirmdzimtais daudzu brāļu starpā.
30 Bet, kurus Viņš iepriekš nolēmis atpestīt, tos Viņš arī aicinājis; un, kurus Viņš aicinājis, tos Viņš arī taisnojis; bet, kurus Viņš taisnojis, tos Viņš arī pagodinājis.

Ebr.11:24 Ticībā Mozus, liels izaudzis, liedzās saukties par faraona meitas dēlu,
25 labāk gribēdams kopā ar Dieva tautu ciest ļaunumu nekā īsu laiku baudīt grēcīgu laimi,
26 par lielāku bagātību turēdams Kristus negodu nekā Ēģiptes mantas, jo viņš raudzījās uz atmaksu.

1.Pēt.4:1 Kad nu Kristus ir cietis miesā, tad apbruņojieties arī jūs ar to pašu prātu, jo tas, kas ir sācis ciest miesā, ir mitējies no grēka,
2 tā ka viņš miesas dzīvē atlikušo laiku vairs nedzīvo cilvēku kārībām, bet Dieva gribai.

Nu domāt ka nav vajadzīgs nevienu apskaust vai nonicināt , jo mēs tak dalamies atklāsmēs lai stiprinātu sevi un citus. Kristus miesā ir aicinājums saticīgi gādāt vienam par otru un citu uzlūkot augstāk........... Tie laikam ieteikumi no Bībeles.
dafne
# Labojis dafne: 2013.04.18 08:39:24
Jēzus maceklis ,jaunaja tulkojuma Kol.1:24 skan nedaudz savadak,saprotamak
"Bet tagad es priecājos savās ciešanās jūsu dēļ,un to,ko no Kristus ciešanām turpina ciest viņa Baznīca,kas ir viņa ķermenis,es izciešu tās labad savā miesā"(Kol.1:24)

..un jāņem vērā,ka Pāvils šo vēstuli rakstija atrazdamies cietumā
Aivars
# Iesūtīts: 2013.04.18 09:18:27
dafne
Tieši tā! Tā arī ir tā īstā loģika
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.04.18 10:16:30
dafne
Jā, šādi skan saprotamāk.

Aivars
Nu vairs Pāvils to nesaka ar ironiju ?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.04.18 10:42:17
Jēzus māceklis
Nē, ironija tur ir un paliek! Padomā pats! Patin atpakaļ Pāvila/Saula paša dzīvesstāstu!
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.04.18 13:23:52
Aivars
Lai nu tā būtu
+jean
# Labojis +jean: 2013.05.22 12:05:04
no M. Lutera mazliet par tēmu, tas ir, atgriežoties pie pamattēmas -- par kristietību un citām reliģijām:

Tomēr šis dzimums ar laiku arvien vairāk ir nogrimis elku kalpošanā, sākdams pielūgt sauli, zvaigznes utt. Nav šaubu, ka šāda elku kalpošana cēlusies no patiesas dievkalpošanas un Dieva piesaukšanas , - kā jau arvien no īstas ticības pamazām izveidojas māņticība un viltus dievkalpošana . Dievbijīgie tēvi ir mācījuši saviem bērniem lūgt Dievu rītos, kad saule ir uzlēkusi, un pateikties Dievam par šo skaisto gaismu, kas ne tikai visu apgaismo, bet arī uztur ikvienu radītu būtni. Taču pēcnācēji šo pielūgšanu un pateicību ir pārvērtuši elku kalpošanā. Tā vēlāk kaldeji ir pielūguši uguni un turki pieņēmuši apgraizīšanu. Un mēs, atkāpdamies no apustuļu mācības, esam iekrituši negantā elku kalpībā, ko bezdievīgie pāvesta piekritēji sava labuma un peļņas dēļ ir ieviesuši baznīcā. Tā tas ir noticis visos laikos: kad dievbijīgie cilvēki ir patiesi atzinuši Dievu, pareizi ticējuši un Viņam kalpojuši, bezdievji arvien ir gribējuši sekot viņu piemēram... (Komentārs 1. Mozus grāmatai, 1. daļa, 562. lpp.)

dafne
# Iesūtīts: 2013.05.23 10:29:10
+jean
no īstas ticības pamazām izveidojas māņticība un viltus dievkalpošana

Visu cieņu Luteram,bet šis skan dīvaini
Confrater
# Iesūtīts: 2013.05.24 18:26:50
dafne , svētīgajam Mārtiņam var droši piekrist šajā jautājumā attiecībā uz kristietības mērkaķi - muhamedānismu.
Kaut ko viltuspravietis nošpikoja no jūdaisma, kaut ko no kristietības margināļiem, sātans piespēlēja un še tev - Kristus evaņģēlija ienaidnieks Nr1. - islams.
dafne
# Iesūtīts: 2013.05.24 22:51:39
Confrater
Ne no īstas ticības izveidojas māņticība un elku kalpošana,bet no neticības.
+jean
# Iesūtīts: 2013.05.25 12:10:23
dafne, nedz šajā citātā, nedz plašākā teksta kontekstā nav teikts, ka vienmēr no īstas ticības radīsies viltus dievkalpošana.

Tomēr esmu pārliecināts, ka viskaitīgākās viltus dievkalpošanas rodas tieši no tiem, kas bijuši ticībā, bet vēlāk atkrituši. Viņi pazīst Rakstus un patieso ticību, tomēr atkrituši, jo tas bijis pretrunā ar viņu kaut kādām vēlmēm. Bet par atkritējiem viņi sevi negrib uzskatīt (tas ir, kas būtu pazaudējuši patiesību), drīzāk gan par tiem, kas atbrīvojušies no iepriekšējo gadsimtu stereotipiem, kas valda baznīcās, par gaišākajiem prātiem - par tiem, kas ir kā pionieri (priekšgājēji) jaunajai domāšanai, utt.

Manuprāt, pats par sevi saprotams, ka tie kaitīgākie ir tie izglītotie, tas ir, mācītāji un viņu atvases, kas atkrituši no patiesās ticības, jo viņi prot ar savu pļāpāšanu aizrunāt vientiesīgos prātus, kas uzticas viņu gudrībai vai tmldz.

Paveries vēsturē un tagadnē, kas ir tie Apgaismības un "apgaismības" celmlauži??!! Un ne vienmēr baznīca atbrīvojas no viņiem, biežāk pat notiek pretējais - viņi pakļauj baznīcas...

P.S. Piemēram, padomā par sevi. Ja kāds atnāktu un gudri runātu, citējot indiešu vai ķīniešu domātājus, tad tu viņam skaidri pateiktu: atstājies no manis, - esmu kristiete. Bet, ja kāds nāktu un tāpat gudri un ieinteresēti runātu, citējot Rakstus??
dafne
# Iesūtīts: 2013.05.26 09:05:13
+jean
Pazīt Rakstus vel nenozīmē ticētIzglītots vel nenozīmē ticīgs...
_Loki_ [87.99.74.216]
# Iesūtīts: 2013.05.26 14:01:23
dafne
Jehovisti domājams ir ticīgi. Un lai gan lieto tos pašus sv.rakstus ko kristieši, tomēr kristieši tie tomēr īsti nav. Savukārt +jean teikto derētu filtrēt, atceroties ka vēsture mums stāsta arī par tādu M.Luteru, kurš pēc +jean tad arī sanāk viskaitīgakais viltus dievkalpotājs.
+jean
# Iesūtīts: 2013.05.27 11:05:28
_Loki_ [87.99.74.216], pastāv arī tāds uzskats... Ne jau velti Romas katoļi M. Luteru ekskomunicēja no savas baznīcas kā ķeceru ķeceri.

Tomēr viltus dievkalpotāji ir tie, kas sludina sagrozītu kristīgo mācību. Vai M. Luters tāds bija -- to lai spriež katrs pats [priekš sevis]!
reālists [82.145.216.7]
# Iesūtīts: 2013.05.27 15:08:18
+jean, Luteru ekskomunicēja konkrēts aizvainots un sadusmots Romas pāvests, ne romkatoļi, no kuriem daudzi Luteram simpatizēja.
Jāatzīst, ka Luters darīja visu iespējamo lai viņu ekskomunicētu, ejot uz atklātu konfrontāciju.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 183 , pavisam kopa bijuši: 10905