atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem par kristietību un citām reliģijām
+jean
Iesūtīts: 2013.02.27 12:23:01
Raimond, tu rakstīji tēmā par laulību: Es ceru, ka mūsu kristietība no tā neko nav aizguvusi?

Nav nācies iedziļināties senēģiptiešu rituālos. Tomēr viena atziņa man ir, caur kuru kā prizmu raugos uz visām reliģijām pasaulē. Tā saistās ar to, vai kristietība nav ko aizguvusi no citām reliģijām, jo tā tiešām ir liela skāde tajās vietās un laikos, kur tas tā notiek.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
Confrater
# Labojis Confrater: 2013.04.12 10:12:50
+jean , savā kārtējā citatņikā Tu pamanījies tā arī neatbildēt uz manu jautājumu
Tu varētu ar saviem vārdiem precizēt,
kas tad konkrēti ir šie bīstamie pievienotie savi nopelni ? -
.
Varbūt Tu tik ļoti esi pieradis atkārtot gatavas formulas, ka nemaz neesi padomājis, kas tās lietas īsti ir.
Tāpēc padomā un,
paskaidro , lūdzu, šos bīstamos nopelnus saviem vārdiem .
Uldis
# Iesūtīts: 2013.04.13 11:41:50
+jean

Kā atšķirt kainus no ābeliem, ja tas vispār cilvēkam ir iespējams? - Šķiet, ka esmu sapratis, kāpēc es nespēju tevi saprast, bet tu nespēj man izskaidrot. Šī problēma atspoguļojas tavā jautājumā. Pēc būtības tas ir jautājums par Baznīcu. Sapratīsi mācību par baznīcu, būsi atbildējis arī uz savu jautājumu. Īsumā, taisnie no liekuļiem ārēji nav atšķirami. Ticība ir apslēpta. Tā ir redzama tikai Dievam. Mēs varam spriest par ticīgajiem tikai pēc ārējiem žēlastības līdzekļiem - Vārda un Sakaramenta. Šie jautājumi tieši ir mana bakalaura darba tēma. Tā ir arī atbilde uz tavu jautājumu.
+jean
# Iesūtīts: 2013.04.13 14:28:17
Uldi, BINGO! Skaidrs, ka mēs šeit runājam par Baznīcu! Pēc Vārda un Sakramenta, labi. Kur paliek kristieša ticības apliecība: Laimīgs tu esi, Sīmani, Jonas dēls, jo miesa un asinis to tev neatklāja, bet mans debesu Tēvs. Es tev saku: tu esi Pēteris, un uz šīs klints es celšu savu Baznīcu (Mt. 16)?

Ko tu atbildētu Confāterim, kam nav skaidrs, kas būtu pievienotie savi nopelni ?
Uldis
# Iesūtīts: 2013.04.13 15:09:10
+jean

Ir vai nav bingo - to atstāsim citu izvērtēšanai.

Ja ārēji ticīgie no liekuļiem nav atšķirami, vai tas nozīmē, ka liekuļi nevarētu pateikt ticības apliecības vārdus? Piemēram, aktieris, kam kādā filmā ir jātēlo kristietis, bet patiesībā pašam šie vārdi neko nenozīmē? Vai arī, kad jāsaņem humpali vai kādi citi pabalsti no baznīcas - vai tāds izdevīguma vārdā nevarētu nolasīt ticības apliecības vārdus? vai arī tie nav pieskaitāmi liekuļiem, kuriem ticība aprobežojas ar ētisku normu pildīšanu? Ja ticība nav ārēji redzama, tad mēs neko nevaram pateikt šajā sakarā. Mēs varam spriest tikai par ticības augļiem. Piemēram: "Ja kāds saka:es mīlu Dievu! – bet nīst savu brāli, tas ir melis, jo tas, kas nemīl savu brāli, ko viņš redz, nevar mīlēt Dievu, ko viņš neredz. Un mums ir šis bauslis, lai tas, kas mīl Dievu, mīl arī savu brāli." Vai nelabvēlis ir tuvākais vai nav? Vai ne tāpēc Kristus māca savus sekotājus - ja mēs redzam, ka kāds grēko pret baušļiem, tad mēs runājam ar tādu viens pret vienu; ja viņš vēl grēko, runājam jau divu vai trīs liecinieku klātbūtnē; ja vēl grēko, tad draudzes priekšā; ja tik un tā nelabojas, tad mēs uzliekam kādus sodus vai pat vispār izslēdzam no draudzes.

Plaši izplatīta kļūda ir tā, ka jēdzieni "taisns" un "netaisns" tiek saprasti kā ētiskas kategorijas. Tās nav ētiskas kategorijas, bet juridiskas.

Kas attiecas uz to, ko atbildēt "Confāterim, kam nav skaidrs, kas būtu pievienotie savi nopelni", es lūgtu, lai viņš paskaidro pats. Man un domāju arī tev viņa vārdi nav jāskaidro.
aivars.lapsans [83.187.152.224]
# Iesūtīts: 2013.04.13 21:32:10
Uldis

Īsumā, taisnie no liekuļiem ārēji nav atšķirami. Ticība ir apslēpta. Tā ir redzama tikai Dievam. Mēs varam spriest par ticīgajiem tikai pēc ārējiem žēlastības līdzekļiem - Vārda un Sakaramenta.

Uldi, nu, tas ir garām. Ja dzīvo sekulārā kristietībā , tad Tavs spriedums ir pielietojams.
Gars ar garu saprotas. Tas ir ļoti vienkārši.
Uldis
# Iesūtīts: 2013.04.13 22:06:10
aivars.lapsans [83.187.152.224]

Kas ir garām? Kas ir sekulārā kristietība? Es tādu nepazīstu. Es arī neesmu šeit nekādu savu spriedumu izteicis. Tā ir Rakstu mācība un to viegli pierādīt. Nesaprotu, par ko tu runā.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.04.13 22:10:50
Uldis
Tūlīt tu dzirdēsi, ka Tev nav īstais gars
Uldis
# Iesūtīts: 2013.04.13 22:15:26
Aivars

Jā, tas ir interesanti pirms gulētiešanas.
dafne
# Iesūtīts: 2013.04.14 14:58:34
Aivars Lapsans,hm...Jezus nomira par musu grekiem,vai tie kadam vispar var aptrukties?
aivars.lapsans [83.187.155.16]
# Iesūtīts: 2013.04.14 16:35:19
Uldis

Tu raksti -,, taisnie no liekuļiem nav ārēji atšķirami,, . Kā nav atšķirami ?!
Liekuļi parasti lādējas, apsmej, izvairās no Svēto rakstu pielietošanas diskusijās, ir auKsprātīgi, nelietīgi valkā viņiem piešķirto kalpošanu, rīkojas nodevīgi, lišķējas ar hierarhijā augstākajiem, meklē savu labumu, apsmej praviešus, Bībliskajā taisnībā stāvošus vīrus.
Te mums pievienojās Aivars, un jau tūdaļ sola no manis ne to garu utt. Ja paņemam Aivaru kā nelielu baznīciņu, tad Aivars ir izteikts sekulārists, jo viņam piemīt tas galvenais kā Jēzus laikā rakstu mācītāji - gudri, bet kaut kas pietrūkst. Pietrūkst tā par ko Jēzus nomira. Jeb kā Bībelē ir teikts - ,,šis noslēpums ir liels, es to attiecinu uz Kristu un draudzi,,. Ja ir pareizs gars , tad Dievs šo noslēpumu atklāj. Kā dabūt pareizu garu? - elementāri, jānostājas Jēzus un Viņa vārda pusē ,,(un vārds tapa MIESA,,) Sekulāristi saka - j�
aivars.lapsans [83.187.155.16]
# Iesūtīts: 2013.04.14 16:35:57
Sekulāristi saka - jā jā , bet tā nedara, pie pirmās izdevības rīkojas kā Jēzus laika mācītāji. Viss atkārtojas.....paradoksāli. Ir taču kaut kāda mācība jāņem no vēstures, bet nē. Nu ja , tad viss atkārtojas.
aivars.lapsans [83.187.155.16]
# Iesūtīts: 2013.04.14 16:38:54
dafne

Aivars Lapsans,hm...Jezus nomira par musu grekiem,vai tie kadam vispar var aptrukties?

Mēs esam Jēzum draugi. Ar to arī jāpietiek
Uldis
# Iesūtīts: 2013.04.14 19:54:05
aivars.lapsans [83.187.155.16]

Liekuļi parasti lādējas, apsmej, izvairās no Svēto rakstu pielietošanas diskusijās, ir auKsprātīgi, nelietīgi valkā viņiem piešķirto kalpošanu, rīkojas nodevīgi, lišķējas ar hierarhijā augstākajiem, meklē savu labumu, apsmej praviešus, Bībliskajā taisnībā stāvošus vīrus. - vai tā tu raksturo sevi?
Vērotājs
# Iesūtīts: 2013.04.14 21:52:11
Uldis
No kurienes Tev tāda informācija, par to, ko dažs dziesminieks ar kompāniju ir sastrādājis Straupes luterāņu draudzes īpašumos?
aivars lapsans [83.187.154.236]
# Iesūtīts: 2013.04.14 22:36:31
Uldis

Man , Uldi, piemīt citas negācijas, tās nav no manis nosauktām. Esmu diezgan paškritisks un kaut kā cīnos ar Tā Kunga palīdzību.
Ko Tu tā satraucies ? Es jau tikai par sekulārās kristietības ,,raksturu,,. Tu esi ļoti atklāts. Es tiešām nevēlējos Tevi apvainot , tāpēc atvainojos , ka uztvēri to uz sevi, bet , ja manios nosauktās īpašības tomēr sevī saskati , tad met tās nost. Vai tas ir sarežģīti ?
aivars lapsans [83.187.154.236]
# Iesūtīts: 2013.04.14 22:42:59
Uldis

Mēs varam spriest par ticīgajiem tikai pēc ārējiem žēlastības līdzekļiem - Vārda un Sakaramenta.

Kaut par šādu domu, Uldi, es protestēju, Tevi mīlēdams. Kā jau sen teicu, nav iespējama normāla saruna , ja Tu slēpies, nestāsti par sevi, vai esi draudzē , kur , kāda prakse. Saproti, šāds spriedums ir nekorekts pret brāļiem un māsām.
aivars lapsans [83.187.154.236]
# Iesūtīts: 2013.04.14 23:41:40
Vērotājs

No kurienes Tev tāda informācija, par to, ko dažs dziesminieks ar kompāniju ir sastrādājis Straupes luterāņu draudzes īpašumos?

Laipni aicināts uz mūsu draudzi. Ar sastrādāto īpašumos padalīsimies. Kļūsi bagāts !
Confrater
# Labojis Confrater: 2013.04.15 09:42:04
+jean, ja tu nespēj atbildēt kādi tad ir tie bīstamie nopelni(kas, diemžēl, ir tavi, ne mani vārdi) kas ticīgo padara par neticīgu, nu...tad neko...
+jean
# Labojis +jean: 2013.04.15 15:43:54
Confrater,
Aivaram 9. aprīlī es rakstīju:

to jau arī nozīmē - "atmaskot kainu" - tas ir, nelikt Kristum priekšā nekādus nopelnus, darbus vai darbiņus -- neko nepievienot Dieva žēlastībai Jēzū Kristū .

Varbūt tu teiksi: tas taču ir pašsaprotami kristiešiem.

Tad es atbildēšu: nekā, mūsu cilvēciskajā dabā ir ne tikai virzīties uz grēka ceļiem, bet arī nepārtraukti vēlēties pievienot savus nopelnus pestīšanai, tas ir, izcelt sevi.


Tev šķita nesaprotami vārdi pievienot savus nopelnus pestīšanai .

Es tev atbildēju ar katehisma izklāstu, kur teikts, ka Visas maldu reliģijas mudina cilvēku meklēt taisnošanu [ pestīšanu ] Dieva priekšā uz cilvēka paša darbu un nopelnu pamata .

Taču joprojām tev, LELB mācītājam, nebija skaidrs, kas ir šie bīstamie pievienotie savi nopelni (pievienojot vārdiņu bīstamie!)!

Nu jau šorīt tu raksti: bīstamie nopelni(kas, diemžēl, ir tavi, ne mani vārdi)!!

Pamanīji, kur parādījās vārdiņš -- bīstamie??

Confrater, ne jau paši darbi (kā Ābela "upurēšana" ) ir labi vai slikti. Lūgšanas, svētdienas dievkalpojumu apmeklējumi, grēksūdzes, baznīcas misijas veikšana tepat vai Indijā, priekšzīmīga ģimenes dzīve, ziedojumi baznīcai utt. -- visi ir labi darbi, ja tiek darīti TICĪBĀ!!

Bet, kas ir TICĪBA (par ko diskutēju gan šeit, gan tai otrā sadaļā par labajiem darbiem, jo tas ir absolūti svarīgi to pareizi saprast)?? Tā ir uzticēšanās Dieva žēlastībai Jēzū Kristū, vai kā tur rakstīju uzticēšanās, ka Dievs ir labs pret mums Jēzus dēļ. Tātad - vai nu uzticies Dieva žēlastībai, vai arī saviem nopelniem un darbiem. Nav svarīgi, kādiem darbiem! Tie var būt pat "svēti" darbi, kā: es lūdzu Dievu rītos un vakaros, tāpēc es zinu, ka Viņš būs man žēlīgs. Lūk, tā jau ir neticība Jēzum Kristum! Jo ticība neskatās uz sevi, bet tikai uz Kristu un Viņa nopelnu!

Tu teiksi: bet tas cilvēkam nav iespējams! Un taisnība tev būs. Tikai, kur ir izeja? Jebkuri darbi, ar ko tu centies parādīties Dieva acīs labāks, ir ļauni darbi - miesas darbi.

Sola fide! Sola gratia!

Izvedis viņus ārā, tas lūdza: Kungi, kas man jādara, lai es tiktu glābts? Viņi sacīja: Tici Kungam Jēzum un tiksi glābts! (Ap. d. 16)
Uldis
# Iesūtīts: 2013.04.15 15:50:21
Vērotājs

Par kādu informāciju tu runā? Kur es kaut ar pušplēstu vārdu būtu pieminējis Straupi? Tu kaut ko esi sajaucis.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 124 , pavisam kopa bijuši: 4293