atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem par kristietību un citām reliģijām
+jean
Iesūtīts: 2013.02.27 12:23:01
Raimond, tu rakstīji tēmā par laulību: Es ceru, ka mūsu kristietība no tā neko nav aizguvusi?

Nav nācies iedziļināties senēģiptiešu rituālos. Tomēr viena atziņa man ir, caur kuru kā prizmu raugos uz visām reliģijām pasaulē. Tā saistās ar to, vai kristietība nav ko aizguvusi no citām reliģijām, jo tā tiešām ir liela skāde tajās vietās un laikos, kur tas tā notiek.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
rainars
# Iesūtīts: 2013.03.27 15:03:11
te nu patiešām jāsauc kungaapžēlošanās ka kādi aiz savām pērlieku lielām zināšanām ir nokļuvuši velna valgos un sākuši paaugstināties savu zināšanu dēļ aizmirsadami kādam ir jābūt Dieva kalpam....
dafne
# Labojis dafne: 2013.03.27 17:08:24
bļāvien,atkal koments pazuda..otro reizi vairs nedrukāšu
gribēju tik pateikt,ka Sārnivāra gramatā "Vai Bībelei var uzticēties?" skaidrojot so 1.Moz.4:1-15 ir minēts tas,ka1.Kains un Ābels bija saņēmuši noradījumus no saviem vecākiem par upuru nepieciešamību:asinainie izpirksanas upuri par grēku piedosanu un ziedojumi ka pateicības izteikšana Dievam un uzticēšanās Viņam.Ābels saprata,ka pirmais un galvenais uzdevums ilīdzināties ar Dievu,bet šamā brālis Kains meginaja iegut Dieva labvelibu ziedojot zemes augļus.
Sārnivārs raksta:"Ābela upuris Dievam bija pieņemams,bet Kaina ziedojums-nebija"(131.lpp)

Lai nu ka..pec pludiem pirmais ko darija Noa ir uzcela altari un upureja šķīstos putnus un dzīvniekus..bij tac tam kads iemesls.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.27 17:30:30
dafne
Saarnivāra seko vienai populārai skaidrojumu tradīcijai, bet jautājums, vai tas tiešām izriet no Rakstos teiktā.
+jean
# Iesūtīts: 2013.03.27 17:42:33
Juri Saivar,

man patīk tavs domu gājiens. Un arī ar Kaina dāvanām man it kā nebūtu problēmu. Vai 5. pantā arī ir lietots tas pats dāvanas vārds kā 3. pantā?

Jo, manuprāt, Ābela upuris bija pateicības pienešana Dievam. Tikai ticībā vari patiesi pateikties Dievam, neticībā tā ir kaut kā pienešana Dievam, lai Dievs tevi ievērotu -- kas pēc būtības tā ir nepateicība.

Juri Saivar, joprojām tu vēl neesi sācis runāt pat ticību...
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2013.03.27 17:43:25
rainars
vai skolā tev nebija bieži jāpiedzīvo, ka skolotājs vispirms uz tevi ilgi skatās, tad saķer galvu un sāk šņukstēt un vēl pēc mirkļa jau raud nevaldāmi … un vienīgais, ko var saklausīt viņa elsās, ir lāsti pār savu sirmo galvu?

Redzi, šeit ir līdzīgi … tu Aivaru novedīsi līdz nervu sabrukumam … bet viņam ir sieva, bērni, kas par tiem rūpēsies? Par to tu esi padomājis?

Cik reizes tev ir teikts, ka Pēteris neuzrunā savus adresātus kā priesterus … viņš saka: jūs esat … priesteri (jaunajā tulkojumā: priesteru saime), kas nozīmē, ka kristieši savā kopībā ir priesterība, bet katrs atsevišķi viņi nav priesteri.

Piemērs – Ābels teica Kainam: Redzi, tur aplokā ir mani lopi. Kains skatās – a tur 15 aitas, 4 jēri un vecais auns Buks Bucions … bet lopa neviena.
komentārs 2 [82.145.211.44]
# Iesūtīts: 2013.03.27 18:56:25
jean,
Tev pietrūkst objektivitātes,
ja Lutera interpretācija aizēno visu pārējo.
Rakstu uzsvars uz labāku upuri/dāvanu nav tik nenozīmīgs kā Tev šķiet.
rainars
# Iesūtīts: 2013.03.27 19:09:35
Ko tur Jēkabs runā par to kārdināšanu?
Ja nu es viņa augstībai esmu ko nodarījis , vai tad savā sirdī nav iespējams atrast vietu apžēlojoties par manu nepilnību.......?
Apslāpējot manu nepilnību caur noslāpēšanu no augšas caur nicinājuma pilniem vārdiem jau nav kristīgs princips..........
Man žēl ka cīnoties pēc absolūtās patiesības teoloģiskie pasniedzēji aizmirst bibliskos principus par pazemību ...........
Katram sava lieta ar kuru tikt galā. Es padalos ar to kas man atklāts . Personīgi nevienam neuzbrūku , ja kas kādam rodas personīgs un aizskar sirdsapziņu domājams vajag doties pie cita .....
Man kad uzrādās kādas sidsāpes cenšos izlīdzināties ar Jēzu lai nepieļautu apsūdzības iznīcinošo spēku.
Sacerējumus manā virzienā nepiņemu un atgādinu ka tās var ķert pašu , jo kā spogulis var atgriezties atpakaļ , ja atduras pret Kristu Jēzu kurš ir manu grēku un nepilnību izpircējs. man domāt ne tik manu vien , citu ar , izmanto , laiks ir dots.
Viņš ir mūsu grēku izpircējs, ne tikai mūsu vien, bet visas pasaules grēku. (1.Jāņa.2)

Par to upurēšanu gribas pakomentēt ka pirmais dzīvnieku(-us) upurēja pats Dievs pirms izdzina Ādamu un Ievu no Ēdenes.
Un Dievs Tas Kungs darīja cilvēkam un viņa sievai drānas no ādām un tajās ieģērba viņus. 1.Moz.3:21

no kaut kurienes tak radies

bez asins izliešanas nav piedošanas
dafne
# Labojis dafne: 2013.03.27 19:47:25
Rainars,nu
vispar jau jaa...lai Adamam un Ievai nav janopluc visas lapas no
kokiem,vai jasez visu laiku krumos...Dievs nema un ieterpa tos dzivnieku
adaas...tiem dzivniekiem nacas atnemt dzivibu,lai samos piesegtu.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.27 19:55:11
dafne
Jox tikai tāds, ka ja Dieva piedāvājumā tiešām var saredzēt norādi, ka šie izbrauks uz cita ādas, tad pie Ābela ne ar pušplēstu vārdu nav minētas jaunas ādas ūziņas.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.27 19:58:55
komentārs 2 [82.145.211.44]
Nu bet Kaina otrais upuris tad jau ir vēl krutāks, nekā Ābrahama nožēlojamā žagarnastiņa Morijas kalnā, ne?
dafne
# Iesūtīts: 2013.03.27 20:13:02
Aivars,...Abels kails staigaja???
rainars
# Iesūtīts: 2013.03.27 20:16:33
Aivars Aivars miers lai tev no Kunga un Pestītāja lai ir bagātīgs.

Domāt ka caur šo gadījumu varam ieraudzīt skaudības sekas, kad Kains nogalē Ābelu kura upuris Dieva priekšā bij tīkamāks.
Jāmācās mums daudz izlīdzināties savā starpā ..........
Jaunajā derībā jau ar pastāsta kas var notikt ja savā starpā kožamies un ēdamies......
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.27 20:23:34
dafne
gan jau ka ne. Bet nu nav nekas minēts, ka ādminis Sīmanis Dievam vairāk paticis nekā purpura pārdevēja Lidija, un skatāmās maizes tam KUNGAM dergtos salīdzinājumā ar āžu asinīm. Tā kā mehāniski pārcelt Dieva izvēlētu upuri uz Ābela dāvanu laikam jau nebūtu pareizi. Mani nedaudz mulsina ideja, ka Dievs Ābela upuri būtu pieņēmis TĀDĒĻ, ka šis Dievam pakaļ mērkaķojies pats uz savu galvu. Nupat taču ir bijis stāsts, kā saldais pārītis izgāzās, mēģinot būt kā Dievs.
rainars
# Iesūtīts: 2013.03.27 20:27:47
Aivars ko tu ārdies!!!!!!! vai tiešām pazemīgāku veidu nemāki izvēlēties.
Esmu ar tevi runājis zem četrām , tagad arhibīskapam jau būs laba kolekcija tavu "cienīgo" izteicienu.......
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2013.03.27 20:35:43
rainars

Šonedēļ ir īpaši laba reize lai caur Jūdasa paraugu atklātos senā patiesība:
"Stukačiem ir mazas algas un īss mūžš."
rainars
# Iesūtīts: 2013.03.27 20:50:41
Juris Saivars vai šis ir privāta diskusija , ja ir tad jautāju ko esmu tev personīgi nodarījis?
dafne
# Labojis dafne: 2013.03.27 20:52:10
Aivars,bet tur jau nav runa tikai par lopinu...ticibaa tiek pienests attiecigs upuris,ka Ebr.11.ir teikts...
rainars
# Iesūtīts: 2013.03.27 20:57:43
dafne te jau njepričom vairs konstruktīva diskusija
var jau redzēt ka brāli apsēdis kāds gars kas nelaiž vaļā......
Derētu palūgties lai Pestītājs iežēlojas
Aivars
# Iesūtīts: 2013.03.27 21:00:27
dafne
Bet Dievs taču nekādu upuri nav pavēlējis, ne?
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2013.03.27 21:11:27
rainars
šī ir publiska telpa un privātas sarunas te nav vietā.
Tu mani sāpini, jo esmu norūpējies, redzot, ka tev tavs ceļš liekas ļoti taisns paša acīs, bet pamācību uzklausīt esi kūtrs. Sal. pam. 12:15,25
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 61 , pavisam kopa bijuši: 7093