atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Laulība. Kurā brīdi starp vīrieti un sievieti iestājas laulība.
viesturs
Iesūtīts: 2013.02.12 02:07:04
Sveicināti brāļi un māsas Kristū. Mani nomoka jautājums par pirmslaulību dzimumattiecībām starp vīrieti un sievieti. Kurā brīdī starp viņiem iestājas laulība? Vai pēc pirmajām dzimumattiecībām viņu starpā? Vai pēc laulību ceremonijas baznīcā? Ja sieviete nav precēta, bet viņai ar savu partneri ir dzimumattiecības. Viņa no partnera šķiras, vai es drīkstu viņu precēt? Vai es tādā gadijumā pārkāpju laulību, jo apprecu sķirtu sievu, vai kā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.02.21 12:57:05
dafne

Kad satiek īsto, tad sirds nomierinās un pukst rāmi, it kā pielāgojoties otra pukstiem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2013.02.21 13:29:48
skolnieks.
Mana pieredze rāda, ka laulība vīrieša un sievietes starpā ienāk tad, kad viņi viens bez otra vairs nevar, kaut arī varbūt pašmauc viens otru un kādreiz samelo.

Kāds tam sakars ar laulību Dieva priekšā, Dieva svētībā vai bibliskā kontekstā?
Cik tālu sniedzas pieredze - diez vai "līdz nāve mūs šķirs".

Laulība ir tad, kad Tevi vieno nevis gredzens, apsolījums vai bērns, bet gan vēlēšanās atgriezties - vienmēr atgriezties vienam pie otra .

Tas, ko tu saki ir - laulība ir tad, ja mēs viens otram patīkam, vai man ir vajadzīgs tas otrs. Neredzu, kāds tam sakars ar laulību pēc būtības.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.02.21 13:41:05
Nekad neesmu bijis teicamnieks.
Mana dzīve ir viens liels kļūdu labojums, kur nemitīgi tiek taisītas arī jaunas kļūdas .
Vai sev melojot es justos labāk? Diemžēl- tā nav. Melojot sev var iegūt vienu nepatīkamu un nožēlojamu draugu, kuru nav vēlēšanās satikt.
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.21 19:07:06
Viestur, tu jautā: vai tur ir vai nav laulība!

tu pats zini labāk! Visticamāk, ka tā ir laulība - nereģistrēta, iespējams pat teiksim - pusslepena, bez vecāku svētības, bez uzticēšanās Dievam, tas ir, dzīvojot šaubās: vai tiešām tā ir mana otra pusīte, vai varbūt ne, utt.

Un tad var sanākt pat tāds absurds -- tā ir laulība, kurā nepārtraukti tiek pārkāpts 6. bauslis!! Bet, ja tu izjauksi šādu laulību, tad arī pats kļūsi par laulības pārkāpēju.

Tomēr, ja jūs abi vēlaties būt laulībā, tad, vispirms lūdz Dievu, tad, ej, lūdz viņas roku viņas vecākiem! Un, ja viņas vecāki ir ar mieru tev viņu atdot par sievu, tad bildini viņu, solot viņai mūžīgu uzticību priekos un bēdās!!

Īsas vadlīnijas būtu šādas:

85. Kā pienākas jauniešiem un arī tiem, kuri nesastāv laulībā, pildīt sesto bausli?

Ja tev ir draugs {draudzene], Dieva vaiga priekšā lūdz Viņa spēku savu un iecerētā [iecerētās] draudzību saglabāt tīru un svētu.
Ja tu meklē sevim nākamo dzīves draugu, dari to, lūdzot Dieva vadību. Lūdz no Dieva ticīgu dzīves draugu un paļaujies, ka Dievs savā laikā dzirdēs tavas lūgšanas.
Tev ir atļauts par dzīves draugu meklēt tikai tādu, kas ir brīvs. Tas nozīmē tādu, kas nesastāv laulībā vai nav jau apsolījies otram.

Lasi jautājumus un atbildes no 85. līdz 95.
http://www.ebaznica.lv/?page_id=744#_085
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.21 20:09:12
+jean
tu tik pareizs, tik pareizs... ej vecākiem roku lūdz... Tā ir, sagruzī ar visādiem rituāliem tā riktīgi, lai pāriet tas trakums precēties. Aizsūti vēl 7 gadus aitas paganīt un simts filistiešu priekšādas sarūpēt.

Vispār jau laiki ir drusku mainījušies un ja nu vecāki nav iemācījuši meitai galvu lietot arī domāšanai, tad vairs viņiem tur nav ko regulēt, ja vien skuķis nav nepilngadīgs
+jean
# Iesūtīts: 2013.02.21 20:55:38

nu, ja vēlētos teiksim kādu no Obamas meitām precēt, tad iespējams nāktos sadabūt arī simts filistiešu priekšādas. Bet visiem vecākiem jau nav tādu prasību . Bet var gadīties, ka kāda tomēr ir ...

Dieva apsolījums par labu klāšanos šai saulē, ja godāsi tēvu un māti, joprojām taču ir spēkā, neatkarīgi no laikiem, vai ne??
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.21 21:05:20
+jean
Godāt jau var dažādi. Arī savlaicīgi atstājot tēvu un māti un dzīvojot ar sievu savu dzīvi
dafne
# Iesūtīts: 2013.02.21 21:17:18
+jean
aga..un jaiziet pie vīra,kuru izvēlējušies vecāki..vecāki jaklausa
pareizais [82.145.217.82]
# Iesūtīts: 2013.02.21 22:13:40
jean, bet Bībelē kā reiz sacīts, ka tie atstās tēvu un māti un kļūs viena miesa, un nekur nav uzsvērts ka pilngadīgiem jāprecas vienīgi un tikai ar vecāku atļauju un bez tās tiek pārkāpts ceturtais bauslis.
viesturs
# Labojis viesturs: 2013.02.22 05:06:10
Redz Jēzus, samariešu sievai kura viņu dzirdija pie akas, teica: "Tu pareizi esi sacījusi: man nav vīra, - jo pieci vīri tev ir bijuši, bet, kas tev tagad ir, tas nav tavs vīrs"

Te arī jautājums, kurā brīdī iestājās laulība.

Ja čiki briki brīdī, tad var teikt, ka uz šo brīdi pasaulē ir izvedojies kārtīgs ķīselis. Jo tad jau sanāk, ka visi kas ir pārgulējuši ir laulāti. Nevajadzētu tā būt.

Man jau gribētos, ka ir kāds oficiāls atskaites punkts, azimuts no kura iziet un secinājumus izdarīt. Piemēram laulību ceremonija baznīcā, kur jaunais pāris saņem svētību un tiek pasludināta savienība starp tiem diviem.

dafne
# Labojis dafne: 2013.02.22 08:57:38
viesturs
. ."jo pieci vīri tev ir bijuši,un tas,kas tev tagad ir ,arī nav tavs vīrs " (Jn.4:18)(vismaz jaunaja Bibeles tulkoj.ir sis vārdiņš arī ,kas man liek domāt,ka tie iepriekšējie jau ar nekadi vīri nav bijuši.Ja kļūdos,lai mani palabo)

es saprotu,ka neviens no tiem 6 nav bijis viņas vīrs...tas liek domat,ka lauliba sakas kada cita bridi nevis čiki briki bridi
domaju,ka lauliba sākas ar šo "jā" vārdu..Dieva un cilvēku priekšā
Aivars
# Labojis Aivars: 2013.02.22 09:22:39
Jā, var teikt, ka laulība ir leģitimizētas attiecības. Tikai, ja Viesturs vaicā par t.s. `laulības pārkāpšanu` jeb nešķīstību, netiklību, tad tā nu gan nesākas tikai tur, kur kāds oficiāli laulāts nu laiž `pa kreisi`
Starp citu, Jēzus gan min, ka iepriekšējie vīri ir bijuši vīri.
πέντε γὰρ ἄνδρας ἔσχες καὶ νῦν ὃν ἔχεις οὐκ ἔστιν σου ἀνήρ· τοῦτο ἀληθὲς εἴρηκας - pieci gan/patiesi vīri ir bijuši tev un tagad, kas tev ir nav tavs vīrs, šādi patiesību esi sacījusi (ja burtiski tulkojam)
Nav tur tas `arī`


bet par šo - Ja čiki briki brīdī, tad var teikt, ka uz šo brīdi pasaulē ir izvedojies kārtīgs ķīselis. - nu jāatver actiņas un uzmanīgi jāpaskatās, tiešām ķīselis ir visai pamatīgs kā domās, tā vārdos, tā darbos. Bet šis ķīselis ir raksturīgs ne jau tikai seksualitātes sfērā.
Neba nu velti mūsu Kungs un Pestītājs ir nācis glābt visu dzīvi un pasauli ķīselī salaidušos
dafne
# Labojis dafne: 2013.02.22 09:34:31
Aivars,ja,ja...
Jezus tacu saka,ka ir bijusi tie 5,bet 6.nav..citadi ta nelogiski
sanak un nav jau zinams kas par iemeslu,ka vinai tie 5 bijusi... Padomaju,sapratu,ka kljudijos...tas"ari"biski no sliedem izsita
Aivars
# Iesūtīts: 2013.02.22 09:45:04
dafne
Taisnību sakot, jāpiezīmē, ka ir manuskripti, kuros divus pantus iepriekš rakstīts, ka Jēzus pirms tam aicina sievu saukt `to vīru` un ir arī tādi, kas skan `to savu vīru`
ὕπαγε φώνησον τὸν ἄνδρα σου
Tā kā minējumu te var būt daudz. Vai pēdējais ir piedzīvotājs, kas oficiāli laulāts ar citu (kas varētu arī būt iemesls, kādēļ sieva nāk pie akas nevis bariņā ar kaimiņienēm, bet laikā, kad neviens cits pie akas nenāk)? Kādas ir bijušas iepriekšējās attiecības? Kā tās beigušās? To mēs nezinām. Vien redzam, ka Jēzus šim nelaimes putnam atrod laiku, lai runātu par pestīšanu, lai atjaunotu cilvēka cieņu.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.02.22 10:37:36
Mārtiņš Tas, ko tu saki ir - laulība ir tad, ja mēs viens otram patīkam, vai man ir vajadzīgs tas otrs. Neredzu, kāds tam sakars ar laulību pēc būtības.
Ļoti tiešs - Tu savā cilvēciskajā ādā nemaz nespēj netēlojot mīlēt to, kurš Tev nepatīk. Pasakas par lielo mīlestību, kuras pamatā ir nevis Tava saderība ar cilvēku, bet kāda augstāka spēka ( Dieva) darbs pie Tavām attiecībām ir naiva pļurkstēšana un lētticīgu cilvēku maldināšana.
dafne
# Iesūtīts: 2013.02.22 11:19:48
skolnieks,nepiekritu...tas ir 2 cilveku darbs...cilveki mainas,dazus gadus var but ta saderiba...a ko talak...jamekle nakamais?
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.02.22 12:49:42
dafne
Var arī notikt tā. Ja ir tā ka vairs nekā tad nav ko vienam otru mocīt.
Ir pietiekoši daudz cilvēku uz pasaules, lai atrastu īsto. Protams nevajag uzreiz laulāties, tad gan var sanākt, ka tā jau ir profesija .
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2013.02.22 13:17:12
skolnieks.
Man ir aizdomas, ka tu mīlestību jauc ar iekāri, kaisli, simpātijām, patikšanu u.c. pozitīvām sajūtām. Vai arī, ja pārprotu, to pasniedz šādi uztveramu.

Atkāpe - ko nozīmē "mīlēt"?
Kāds mācītājs teica, ka, sakot "Dievs ir mīlestība" cilvēki nereti iedomājas, ka zin, kas ir "mīlestība" un no tā atvasina Dieva definīciju. Bet patiesībā Dievs Kristū definē mīlestību un ar šādu izpratni mums ir grūti un līdz galam, kamēr esam grēcīgi (t.i. visu dzīvi), neiespējami.

Līdzīgi varētu teikt arī par laulību. Laulība nav tikai patika būt kopā, atgriezties pie otra utt. Laulība ir arī pienākumi, atbildība, saistības, kas tālu pārsniedz patikšanu, labsajūtu. Tāpēc es iebilstu, ka laulību (kā Dieva iestādījumu) var ierobežot tikai ar savām cilvēciskajām sajūtām.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.02.22 13:25:25
Mārtiņš Cilvēki sevi ir šaustījuši un mocījuši dēļ "mīlestības", kā Tu to sauc. Katram noteikti līdz šim ir pa stāstiņam un gan būs vēl...

Bet esmu nonācis pie atziņas, ka Dievs ir sarūpējis gana daudz, lai es varētu būt priecīgs arī šai laikā. Un nav nepieciešams nodoties mokām un ciešanām, ja no tām var izbēgt. Iepriecinot vienu, skumdinām citu, citu skumdinot iepriecinām atkal citu un tā tas rit... Tā ir iekārtots. Reizēm Dievam piešķirot visu rīcību mēs aizmirstam, ka Dievs ir devis spēju rīkoties arī mums.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2013.02.22 17:32:30
skolnieks.
Cilvēki sevi ir šaustījuši un mocījuši dēļ "mīlestības", kā Tu to sauc.

Nepieraksti man savas iedomas.

Un nav nepieciešams nodoties mokām un ciešanām, ja no tām var izbēgt. Iepriecinot vienu, skumdinām citu, citu skumdinot iepriecinām atkal citu un tā tas rit... Tā ir iekārtots. Reizēm Dievam piešķirot visu rīcību mēs aizmirstam, ka Dievs ir devis spēju rīkoties arī mums.

Konkrētāk, kā rīkoties? Par kādiem moku un ciešanu gadījumiem tu runā? Nesaprotu tavu domu gājienu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 92 , pavisam kopa bijuši: 34084