atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Svētā Gara kristības
Ingars
Iesūtīts: 2007.11.29 18:17:41
derētu reiz tad noskaidrot - kas un kā tur īsti ir ar to pentekostu mācību. man lasot bībeli ir grūti atspēkot mācību par Svētā Gara kristībām, jo ļoti daudz kas norāda vairāk par nekā pret šo mācību un praksi.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Labojis S.R...: 2011.05.19 14:11:41
Raimonds
tikko lūdzos, saņēmu tādu pamudinājumu. tas nav obligāti jādara skaļi. vismaz man.
bet ja godīgi, īpaši bieži gan tas nenotiek, kaut varu tā lūgties jebkurā brīdī, nav ierobežojumu.
parasti privāti. reizēm kopā ar ticības brāļiem, māsām.

Tepat jau kāds sacīja, ka mēles vairāk ir kā tāda noguruša lūdzēja meditācija. Vai tam vari piekrist?

iespējams, es par to daudz neesmu domājusi. varbūt vajadzētu lūgt Dievam arī mēļu tulkošanu. ir pazīmes, ka varbūt šī dāvana ir domāta man. bet es patiešām ar to neaizraujos kaut kā īpaši.


Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:11:51
korintiešu vēstule tikai paskaidro šīs mēļu izpausmes veidus un variācijas. Bet šīs izpausmes notika jau ap.d. grāmatā, jo tās bija kā zīmes, kas apliecināja Svētā Gara klātbūtni.
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:14:12
Svētais
bet si ziime ir ta,ka vini slave Dievu..nu kurs pagans slave Dievu un atzist Jezu Kristu par savu Kungu?
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:15:20
Ctulhupar to ka noliedz Dieva eksistenci un tici vispareja progresa dievam
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:15:24
dafne
nu ja! bET VIŅI TO DARĪJA MĒLĒS, UN NO TĀ pĒTERIS NOPRATA, KA VIŅUS dIEVS IR PIEŅEMIS, JO dIEVS DEVA VIŅIEM sv.g.

Sorry, nejausi caps lock
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:18:31
Svētais
bet ar ko citu vini to daritu..ja ne "ar savu muti apliecinaja"skali,priecigi..ta no sirds
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:20:51
dafne
āmen!
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:23:59
Svētais
tad jau jāslavē būtu visiem vienā valodā! Bet viņi runāja mēlēs, un Pēteris to uztvēra par zīmi.
Vasarsvētku centrā ir tas ka cilvēki ir vienoti, pirmkārt, - vienā ticībā, neskatoties uz valodu atšķirībām. Savukārt mēles mēļu pēc nekādi nekalpo par vienotības zīmi. Piemēram, katrs šodienas mēļotājs runā savā mēlē. Nesaprotamas mēles visu laiku ir bijušas kā atšķirības un sašķeltības zīme. Vasarsvētkos cilvēki kļūst vienoti un ne jau dēļ mēlēm, bet vienotas ticības dēļ. Vasarsvētkos Kristus Gars kristiešus vieno.
Tik pat labi var sacīt, kā arī šad tad notiek, ka kristiešu vienotībai pietiek ar šīm ārējām zīmēm. Saku, jo tādi mēģinājumi ir bijuši arī starp dažādām reliģijām. Piem., hinduismu, sufismu (islamā) un harizmātiskajiem kristiešiem.
Svētais
# Labojis Svētais : 2011.05.19 14:24:06
dafne
Jā, tas arī notika, bet Pēteris atsaucās uz to kā uz kristību ar Svēto Garu. Kāpēc? Vai tāpēc, ka viņi slavēja? Nē, bet tāpēc, ka bija šī zīme, kas apliecināja šo kristību jeb Svētā Gara piešķiršanu pagāniem no Dieva.

Ap. d. 10:45 Un ticīgie apgraizītie, kas Pēterim bija līdzi, izbijās, ka Svētā Gara dāvana bija izlieta arī pār pagāniem.46 jo viņi tos dzirdēja mēlēs runājam un Dievu teicam. (..) ( Vārds "jo"to apliecina)

Ap. d. 11:15 Kad es sāku runāt, Svētais Gars nāca pār tiem, tāpat kā sākumā pār mums.16 Es atcerējos Tā Kunga vārdu, ko viņš ir sacījis: Jānis kristīja ar ūdeni, bet jūs tiksit kristīti ar Svēto Garu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:27:11
Svētais
Nu bet Pāvils taču saka, ka nevar teikt `Kungs ir Jēzus" kā vien Sv. Garā. Ja jau Pēteris dzirdēja šos Dievu teicam, skaidrs, ka Sv. Gars bija šos skāris.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:28:37
Raimonds
kristiešu vienotībai nepietiek ar ārējām zīmēm. neesmu to teicis un tā arī nedopmāju. Kristus tiešām vieno, tam es no visas sirds ticu, ar šādu motivāciju cenšos arī paskaidrot par šo izpausmi.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:29:12
Aivars
NU ja, nuja. tas jau nav pretrunā ar to, ko es saku! Tas tikai apliecina to, ka tas tā ir!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:32:30
Svētais
Nu bet tas nenozīmē, ka šie vāvuļoja mēlē, ko Pēteris nesaprata!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:32:53
jeb, tas nozīmē to, ka šie nevāvuļoja
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:34:05
Aivars
bet viņiem nebija pamata runāt citās valodās, jo viņi visi saprata vienu valodu! Tāpēc `tās bija mēles, kas bija zīme.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:42:58
Svētais
Kuru valodu? Pieņemu, ka Pēteris un viņa biedri saprata ebreju, aramiešu un kaut cik koinē. Var jau būt, ka vēl kādu, bet nu tad tik un tā Kornēlija saimei vajadzēja trāpīt kādā no viņam saprotamajām valodām.
Svētais
# Labojis Svētais : 2011.05.19 14:49:36
Aivars
bet ar kādu motivāciju? Jo Pēteris taču sazinājās gan ar viņa saimes ļaudīm, gan ar pašu Kornēliju viņu valodā! Kāda jēga tiem sākt runāt vēl vienā viņiem saprotamā valodā, ja var runāt tajā pašā kādā viņi sazinājās iepriekš? bet mēles bija šī zīme, ka SV.G. ir dots arī pagāniem. Vasarsvetku notikuma bija pavisam citādi, jo tur bija apkartejas tautas, kas dzirdeja katra savu valodu! Tur bija nepieciesams sis brinums, ka vini runaja valodaas, ko nebija macijusies, bet ko saprata apkartejas tautas. Tas bija zemes valodas. Meles kā piemers ir ari 19.nod. kur absoluti vel vairak nebija iemesla macekliem ( ticigajiem uz Jezu) runat kaut kadas svesas nesaprotamas valodas, jo ar viniem normala valoda komuniceja Pavils. Bet ka zimi , kas apliecinaja to, ka vini sanemusi SV.G. bija siis meeles.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:52:44
Svētais
Nu nezinām, kā tur bija ar to sazināšanos, varbūt Kornēlijs saimei tulkoja, bet ja reiz Pēteris ar līdzgaitniekiem pamanīja, ka šie runājot svešvalodā Dievu slavē, iespējams šie to darīja aramiski vai ebrejiski?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:55:30
Svētais
Apustuļu darbi jau stāsta par pirmdraudzes misiju: vispirms Evaņģēlijs pie ebrejiem, tad samariešiem, tad pagāniem.
Ar šīm valodām ir vēl interesanta sakarība, kas jāņem vērā! Ebreju valoda bija svētā valoda, kurā lūdza Templī. Lūgšanas lielākoties bija jau gatavas un zināmas formulas. Bieži vien bērnībā iemācītas no galvas. Ja vien tikai bija, kas iemāca. Templī Jēzus laikā pagāniem neatradās vairs vietas. Viss kas tur notika bija svētajā valodā. Brīva lūgšana - Dievu uzrunāt kā Tēvu māca tikai pats Kristus. Mācekļiem tas bija kas jauns.
Jā, bija tā saucamie Targumi - Svētu Rakstu skaidrojumi aramiešu valodā, bija Septuaginta, bet šos tulkojumus nopietni jūdi pārāk augstu nevērtēja.

Tāpēc nevajag novērtēt par zemu, ka pirmie kristieši uzdrīkstējās Dievu lūgt un slavēja brīvi no sirds un otrs viņi lūdza savā valodā. Vasarsvētkos notiek kaut kas nebijis - jūdi no visām tautām savos dialektos, vēlāk samarieši savā valodā, un jau vēl vēlāk- pagāni savā valodā - un visi viņi slavē Dievu no sirds.

Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:58:10
Aivars
Pirms tam Pēteris komunicē ar viņa saimes ļaudīm viņiem saprotamā valodā. Pēc tam pats personīgi ar Kornēliju.

NU iedomājies Aivar, es nepazīstu Jēzu. Es runāju angliski un krieviski. Tu arī. Tu atnāc uz manu namu un pasludini man Jēzu. Es sāku slavēt Dievu krieviski un angliski, tajā valodā, kuru saproti arīdzan tu. Kāda ir mana motivācija to darīt, ja es to varu darīt latviski, savā dzimtajā valodā, ko saproti arī tu? Mēs abi sla`vejam latviski un mums ir labi. Taču viņu gadijumā, viņi noprata pēc mēlēm, šīs zīmes, ka pagāni saņēmuši SV.G., jo viņi dzirdēja tos mēlēs runājam...
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 80 , pavisam kopa bijuši: 35798