atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Svētā Gara kristības
Ingars
Iesūtīts: 2007.11.29 18:17:41
derētu reiz tad noskaidrot - kas un kā tur īsti ir ar to pentekostu mācību. man lasot bībeli ir grūti atspēkot mācību par Svētā Gara kristībām, jo ļoti daudz kas norāda vairāk par nekā pret šo mācību un praksi.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:27:54
Raimonds
Šobrīd sarunā mēs esam nonākuši, ka nerunājam par Gara Kristību kā otro kristību, bet vairāk runājam par mēlēm kā sevis stiprināšanu ticībā.

Es vienmēr tā esmu domājis.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:28:10
S.R...
Kāda ir vispārpieņemta praksē Efatā? Viens otram uzliek rokas, kuriem ir šī dāvana vai tikai priesteri drīkst to darīt?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:29:54
Svētais
Manuprāt tajā ir milzīga atšķirība. Cik zināms liela daļa Vasarsvētku un harizmātu draudžu Tev nepiekristu.
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:30:14
Svētais
vai Pavils parzinaja tikai vienu valodu?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:31:03
Raimonds
man ir vienalga vai man kāds piekrīt vai nē. Es tā to esmu saņēmis no Rakstiem pie tā arī pieturos.
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:32:00
dafne
Pāvils māca par valodām un mēlēm. Divas atšķirīgas tēmas.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:35:34
Svētais
man ir vienalga vai man kāds piekrīt vai nē

Spēcīgi pateici!
Bet Lielā mērā šī otrā kristība jeb Gara kristība ir kā Vasarsvētku un harizmātisko draudžu vizītkarte un pašidentitātes zīme.
S.R...
# Labojis S.R...: 2011.05.19 13:36:26
Raimonds
vai RKB priesteri praktizē lūgšanu par mēļu dāvanas saņemšanu? manuprāt nē. ir septiņi Sakramenti, kurus tie izdala. pardon, laikam seši, jo laulības sakramentu laulātie sniedzot viens otram.
bet Efatā notiek apmēram tā, kad visi lūdzās mēlēs, tas ir mēlēs slavē Dievu, katrs ir aicināts pievienoties. citi tad varbūt arī saņem, neko konkrētu gan nezinu.

es šo dāvanu saņēmu pavisam nepareizi un nepareizajā konfesijā - kad skaitījos baptiste, un mājās, nedrīkstēju pat visiem to stāstīt, jo attieksme toreiz bija dažāda.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:39:37
Svētais
Pāvils māca par valodām un mēlēm. Divas atšķirīgas tēmas.
Lai arī korintiešu vēstulē mēs lasām par šo ekstātisko mēļu dāvanu, tad tik un tā visur citur Pāvilam mēles vai valodas ir ar vienu grieķu vārdu glossa .
dafne
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:41:52
Svētais
ne,man skiet ka ta nav,cik saprotu Pavils sludinaja ljoti daudz un dazadas vietas un dazadas valodas tad tas vinam bija jadara..ka ari citiem,kuri gaja sludinat.Es velreiz parlasiju tevis minetas Rakstu vietas.
Ap d.10 nodala..Peteris sludinaja paganiem,pagani,cik saprotams skaitijas nejūdi...cittautiesi.Peteris iesak savu sludinasanu ar vardiem"Tiešām es atzīstu,ka Dievs neuzlūko cilvēku vaigu,bet ikviena tautā viņam ir tīkams,kas Vinu bīstas un taisnīgi dzīvo"(10:34-35)
Svētais
# Labojis Svētais : 2011.05.19 13:42:49
Raimonds
vārds varbūt viens, bet nozīmes dažādas, jo dažādās situācijās un kontekstos dažādas šīs valodas izpausmes. (ap.d. 2,10,19 nod. 1.kor.12 un 14.nod.)
Svētais
# Labojis Svētais : 2011.05.19 13:44:49
dafne
Tieši Pēteris pirms tam komunicē ar viņiem normālā viņiem saprotamā valodā. Kāds pamats tam, ka pēc tam šie pagāni sāk runāt mēlēs Dievu slavēdami? nekāda. ja vien viņi nav saņēmuši šo dāvanu runāt mēlēs sev un Dievam, jo nav iemesla runāt kaut kādās valodās, jo tā ir viena cilvēku grupa, kura savā starpā sazinās vienā valodā. Tieši tāpat ar 12 . mācekļiem ap.d. 19.nodaļā. Tieši to vēlāk Pāvils skaidro korintiešiem, ka var runāt noslēpumus garā sev un Dievam un ka neviens tos nesaprot, jo tās ir mēles nevis valodas.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:54:26
S.R...
Par priesteriem tad saki vairāk nekā ? Kā paši katoļi saka, Efata savā būtībā ir katoļu harizmātiska atmodas kustība. Viens no Efatas garīgajiem tēviem ir tēvs Rufus, ar viņa vārdu saistās daudzi brīnumaini notikumi. latviski iznākušas vairākas grāmatas. Bet vai nav kaut kas vairāk zināms par tēvu Rufus, vai viņš praktizē šo harizmātisko mēļu dāvanu, ja jau daudzi efatieši to dara?
Svētais
# Labojis Svētais : 2011.05.19 13:55:23
Raimonds
Pēteris piemin, ka kristībā ar Sv.G. ļaudis saņēma redzamu zīmi runāšanu mēlēs, no kā viņš noprata, ka ir iedots arī tiem Sv.G.

Ap. d. 11:16 Es atcerējos Tā Kunga vārdu, ko viņš ir sacījis: Jānis kristīja ar ūdeni, bet jūs tiksit kristīti ar Svēto Garu .

Pats Jēzus to arī apgalvo:
Ap. d. 1:5 Jo Jānis gan ir kristījis ar ūdeni, bet jūs tiksit kristīti ar Svēto Garu pēc nedaudz dienām.

Lieta tāda, ka tas, ka šie gadījumi, sakrīt ar runāšanu mēlēs kā redzamu zīmi, tas nenozīmē to, ka ar SV.G. kristību nav kristīti tie, kas tiek kristīti Tēva , Dēla un SV.G. vārdā. Vienīgais ir tas, ka šajā gadījumā varēja to redzēt kā redzamu zīmi jeb apliecinājumu tam, bet citos gadījumos to neredz, bet tas nenozīmē, ka nav Gara, jo neviens nevar teikt, ka Kungs ir Jēzus kā vien Svetajā Garā. tas nenozīmē arī to, ka Dievs nevēlas šo dāvanu dot kristiešiem. tas, ka Viņš ir tas, kas krista, tas ir fakts, to nevar izdomāt , iedot kāds cilvēks, tāpēc, ka tā ir Kunga Jēzus prerogatīva.
izlog.S.R. [46.109.43.205]
# Iesūtīts: 2011.05.19 13:57:47
Raimonds
eh, bija man iespēja privāti ar tēvu Rufusu tikties, bet šitādi jautājumi kaut kā neienāca prātā.
gan jau ir. bet neapgalvoju.
S.R...
# Labojis S.R...: 2011.05.19 14:02:38
ko tur vairāk? kā cilvēks man viņš likās ļoti vienkāršs. par viņa darbību tiešām ir gan grāmatas, gan rekolekcijas Latvijā bijušas. runa iet par iekšējo dziedināšanu. reizēm protams ir nepieciešam arī eksorcisms, ko viņš veic. tēvs Rufuss pat starp katoļiem tiek dažādi vērtēts.
dafne
# Labojis dafne: 2011.05.19 14:03:26
Svētais
nu bet ja si noslepumaina valoda ir Dieva slavesana,Jezus Kristus atzisana par Kungu,pagani tacu nevareja atzit Jezu Kristu par savu Kungu jo nebija sanemusi SG,t.i,Dieva Vards vel netika sludinats vinu vidu.vinu pasu valodaa,skaidri saprotami...bet slavet un atzit Dievu.ta nevaretu but?Tapec i judi izbijas,ka sie ar sakusi slavet Dievu,ko pirms tam tacu nedarija?
vartbut kads no mums ar butu parsteigts,ja teiksim masiks vai ctulhu saktu savet Dievu un negvelztu vairs tas savas mulkibas..vini ar runatu cita valoda(piemeram)

es tik minejumus izsaku,neapgalvoju ka ta ir
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:05:15
S.R...
Ja drīkst personīgāks jautājums, cik bieži un kādos gadījumos sanāk palūgties mēlēs? Tepat jau kāds sacīja, ka mēles vairāk ir kā tāda noguruša lūdzēja meditācija. Vai tam vari piekrist?
Svētais
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:06:30
dafne
Bet kā lai es zinu vai nosaku to, ka viņi slave Dievu citā valodā un nevis lād viņu? Jo viņi taču runā citā valodā . Kāda jēga viņiem to ir darīt, ja visi - Pēteris un viņi runā vienā valodā? tad jau jāslavē būtu visiem vienā valodā! Bet viņi runāja mēlēs, un Pēteris to uztvēra par zīmi.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.05.19 14:09:58
dafne
Tieši tā Dafne, tas ko mēs arī vispirmāmkārtām redzam un lasām Apustuļu darbos! Mēles labākā gadījumā (no korintiešu vēstules teksta) ir kā privāta meditācija.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 87 , pavisam kopa bijuši: 32694