atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem jautājums ateistiem
Ingars
Iesūtīts: 2007.11.29 18:13:54
parunāsim par nāvi

vai jūs nebiedē doma, ka reiz nomirsit, sapūsit un viss?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 12:34:47
a_masiks
Ir visādi cilvēki. Taču ne katra darbība atomātiski nozīmē kalpošanu Dievam. Tieksmi ir jāvirza pareizā virzienā. Ja tas nav iespējams, tad ar tieksmi ir jācīnās.
Ja kādam ir tieksme slepkavot cilvēkus, tātad, ja iespējams, šī tieksme jāpagriež labvēlīgā virzienā. Viduslaikos - kalpojot par bendi.
Mūsdienās - viens variants bija seriālā "Deksters", tipa - policists slepkava, kas izķer visus tos, kuri izvairījušies no likumīga soda.

Dievs ir viens un nemainīgs, tas tāpat kā cilvēks viens un nemainīgs, taču dažādu dzīvnieku kalpošana cilvēkam ir dažāda.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 12:37:03
a_masiks
"brīvprātīga mīlestība" = mīlestība, ko tu izjūti pret kādu no brīva prāta, neviena neiespaidots, ne ar varu, ne ar viltību. Var nozombēt, nohipnotizēt, izlikties, lai iegūtu mīlestību, taču tā nebūs brīvprātīga.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 12:44:05
a_masiks
Cilvēks viens un nemainīgs = piemēra par dzīvniekiem ietvaros. Attiecībā pret savu suni es īpaši nemainos.
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.13 13:08:59
a_masiks
Domāju, ka KN tev labi izskaidroja gan par dažādu cilvēku - atkarībā no viņu tipa - kalpošanas iespēju veidiem.
Arī par brīvprātīgo mīlestību ļoti saprotami.
Labāk atšifrē man, jaunulei i-netā, kas ir WTF.
Es pret savu bruņurupuci biju nemainīga, nē, varbūt kļuvu aizvien izprotošāka un viņu viņam saprotamā veidā mīlošāka... kamēr viņš no musu cilvēku mīlestības aizbēga tālēs zilajās... Dzimis brīvībai!
Bet, lūdzu, netaisi analoģiju un nenostādi sevi par bruņurupuci un Dievu par cilvēku. Tiktāl šī līdzība nesniedzas!
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2007.12.13 13:12:48
Balss
Labāk atšifrē man, jaunulei i-netā, kas ir WTF.
WTF = What the f.u.c.k.
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.13 13:15:22
Sheksna
Hmm, paldies! Ir nu gan saīsinājumiņi...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 13:23:44
a_masiks
vārda "brīvprātīgs" skaidrojums un definīcija te neko nedod. Turpini un tad jau redzēsim....

Tev vajag mīlestības definīciju?

Atradies, zin, vienotais un nemainīgais.... dzīvnieku ietvaros...
Tā tak tikai līdzība, lai vieglāk saprast, kā var būt, ka dažāda tipa būtnes atbilstoši savai dažādībai konnektējas ar vienu citu būtni.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 13:39:42
a_masiks
Neredzu iemesla lai babulīšu izgiešana būtu kāut kādā veidā diskriminējama, ja tā notiek kā kalpošana Dievam!
Ne jau kalpotājs nosaka, kā kalpot un kas der kā kalpošanas veids, bet gan tas, kuram tiek kalpots.
Ne katra darbība der kā kalpošana.
Un interesanti, kādā veidā vecenīšu griešana var būt kā kalpošana?

"Brīvlaistie nāpšļi" ir nāpšļi
Kas tev nav saprotams? Vārdu "brīvprātīgs" es izskaidroju. Vārds "mīlestība" nav saprotams? Kur te ir nāpslis?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 13:40:39
a_masiks
Tu nezini, kas ir mīlestība? Nekad neesi piedzīvojis? Žēl...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 13:41:32
a_masiks
Demagoģija. Varēji vēl mikrobus piesaukt. Dažādi dzīvnieki dažādu sugu kontekstā nav līdzvērtīgi dažādiem vienas sugas cilvēkiem vienalga kādā salīdzinājumā.
Dažādu sugu kontekstā? Bet kontekstā "mājdzīvnieki"?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 13:49:34
Ctulhu
Nu, mīlestībai ir izteikta emocionāla nokrāsa.
Tāda sausa optimizācija var notikties arī aiz racionāliem apsvērumiem.
Tas kā cūku kūtī - nodrošīnāt optimālus apstākļus cūku audzēšanai - pārtiku, gaismu, siltumu, telpu. u.c. Taču to var veikt ar vienlīdzīgiem panākumiem cilvēks vai bezemociju robots.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 13:55:12
a_masiks
Lūdzu! Dod šo nosacījumu. Neaizmirstot pieminēt, kur ir norādījums par klosteriem.

Nosacījumi, kas jādara, ir iekš JD - tas kristiešiem, citiem ir citi raksti. Taču mēs par kristiešiem runājam, tāpēc derēs JD.
Ja tieša norādījuma par klosteriem nav, tad tas nozīmē, ka klosteri ir aizliegti? Tad jau daudz kas cits tāpat ir aizliegts, jo nav tieši minēts JD. Pareizāk būtu skatīties, vai klosteri ir pretrunā kādai JD instrukcijai.


Zinu, esmu, bet tu tā arī nespēji nodefinēt, tikai paļāvies, ka es esmu piedzīvojis un tapēc zināšu. Žēl.

Ja zini, tad kam tev definīcija?

Mājdzīvnieki - tā ir tāda viena suga?
Vai es kur teicu "suga"? To tu piedomāji pats klāt manam teiktajam.

KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 13:58:15
Ctulhu
Nu, piemēram, tu sēdi pie futūriskās cūkukūts vadības pults. Neatkarīgi no tavas attieksmes - vienaldzīgi robotiskas vai "es mīlu tās cūkas", cūkām tiek nodrošināti tie paši optimālie apstākļi.
Ko mainīja mīlestība šai gadījumā?
Mīlestība šeit = pozitīva emocionāla attieksme pret cūkām. Cūkas to pat nezin.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 14:03:43
Ctulhu
1. Mākslā šur tur tie gļuki esot palīdzējuši.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 14:05:58
Ctulhu
Pag, vai kaķi un suņi nav spējīgi just mīlestību? Vismaz kaut kādā mērā?

Cūkukkūti varam aizstāt ar internātu. Pie pults sēdošais nodrošina internāta ēkas funkcionēšanu ar/bez mīlestības pret internātā dzīvojošiem.
Vai vienpusēja mīlestība nav mīlestība?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 14:10:44
a_masiks
Nav tieša norādījuma par babulīšu izgriešanu.
Ir. Tev nebūs nokaut!

Lai būtu viennozīmīga skaidrība kas ir kalpošana Dievam. Savādāk - es mīlu drāzties, Čikatillo - mīl kaut ko citu.
Vienkāršākā tuvinājumā mīlestība ir - patika, vilkme, tieksme. Tātad mīlestība pret Dievu = Dievs patīk, ir tieksme kontaktēties ar Dievu.

tādā gadījumā konkrētais konteksts "mājdzīvnieki" nepastāv principā.
Kāpēc?
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.12.13 14:13:23
Ctulhu
2. Tad šeit nekādas mīlestības nav? Kas tad ir tās sajūtas, ko izjūt pie pults sēdošais?
Pieņemsim, viņam tur dēls internātā, bet viņš kaut kādu iemeslu pēc nedrīkst atklāt, ka ir viņa tēvs. Tas tā, lai piemērs konkrētāks.

Vai visi tie romentikas laikmeta jūsmotāji - klusie mīlētāji, kas nevar saņemties atzīties, vai nevar to izdarīt, nu tur baltais mīl nēģeri utml.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.13 14:23:17
a_masiks
un nav tas pretrunā ar JD, ja slepkavo aiz mīlestības, Dievu slavinot.
...+pamatojoties no pieņēmuma, ka babulītes ir raganas.

Ctulhu
1. Zinu, taa tiek uzskatiits, bet veel ir milziigs jautaajums, vai sie maakslas darbi tiesaam satur jaunu informaciju vai arii `karalis ir pliks`.
Ja tas ir mūziķis, kurš ir sacerējis (narkomānijas gļukos) jaunu meldiņu, tad tā IR jauna informācija.

KarotesNav
Ir. Tev nebūs nokaut!
BOYANE. Pirmkārt - dievs pac nokāva vieglu roku (grēku plūdi, grēkā pagrimušās pilsēteles), otrkārt - viņš atbalstīja kaušanu savā vārdā (apsolītās zemes iekarošanas karš).

Vienkāršākā tuvinājumā mīlestība ir - patika, vilkme, tieksme.
Vai nu gluži tā būs. Narkomančegi mīl narkotikas?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 14:24:55
a_masiks
Cilvēks mīl un kalpo Dievam gluži tāpt, kā cilvēkam kalpo mājdzīvnieki. Tā tu domāji?
Apmēram. Tikai te derētu nevis cūka, bet kaķis vai suns. Cūka ir vienkārši resurss kotletēm.
Galvenā doma bija demonstrēt, kā dažāda tipa būtnes (dažāda rakstura cilvēki, dažādi mājdzīvnieki) var kalpot citai būtnei.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 14:28:01
Sheksna
dievs pac nokāva vieglu roku
"Tev nebūs nokaut" ir Dieva instrukcijas cilvēkiem, nevis Dieva instrukcijas Dievam.

viņš atbalstīja kaušanu savā vārdā
Tas ir kā karā - šauj to, ko tev liek. Nešauj to, ko neliek. Par pirmo saņem ordeni, par otro - tribunālu.

Vai nu gluži tā būs. Narkomančegi mīl narkotikas?
Tāpēc jau tas ir "vienkāršākais tuvinājums". Vai arī - mīlestība var būt arī akla, savtīga, u.c. veidos slikta un nepilnīga. Kā narkomānu gadījumā.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 1 , pavisam kopa bijuši: 36705