atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem garīdznieks
rainars
Iesūtīts: 2012.10.26 19:48:27
Kas tas tāds?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2012.10.30 17:51:21
vismaz tā ballīte ir mentāli tuva šai diskusijai ar to, ka garīdznieki ir šausmu tēli
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.10.30 17:54:46
Aivars
Nu ja, Lapšāns te par stilu iepriekš izrunājās, ka Arhibīskapam neesot īstais
rainars
# Iesūtīts: 2012.10.30 18:03:00
Tad Pāvils uz viņu sacīja: "Dievs tevi sitīs, tu nobalsinātā siena; tu še sēdi mani tiesāt pēc likuma un pavēli mani sist pret likumu?" Bet tie, kas ap viņu stāvēja, sacīja: "Tu uzdrošinies lamāt Dieva priesteri?" Pāvils atbildēja: "Es nezināju, brāļi, ka tas ir augstais priesteris; jo ir rakstīts: sargies ļaunu runāt par savas tautas valdnieku."

Raugait, brāļi, savus aicinātos, nav tur taču daudz pasaules gudro, nav daudz vareno, nav daudz augsti dzimušo. Bet, kas ģeķīgs pasaulē, to Dievs ir izredzējis, lai liktu kaunā gudros; un, kas nespēcīgs pasaulē, to Dievs ir izredzējis, lai liktu kaunā stipros; un, kas pasaulē zems un nicināts un kas nav nekas, to Dievs ir izredzējis, lai iznīcinātu to, kas ir kas; lai nekas, kas ir miesa, nelielās Dieva priekšā. Pateicoties Viņam, esat jūs vienībā ar Kristu Jēzu, kas mums kļuvis par Dieva gudrību, par taisnību, par dzīves svētumu un pestīšanu, lai būtu, kā ir rakstīts: kas lielās, tas lai lielās ar To Kungu.

Bet, ja kas skumdinājis, tas nav tik mani skumdinājis, bet, lai neteiktu par daudz, pa daļai jūs visus. Tādam ir vairākuma rājiens pietiekošs. Tagad ir labāk, ka jūs viņam piedodat un to iepriecināt, lai to nenomāc pārāk lielas skumjas. Tāpēc es jūs lūdzu, parādiet viņam mīlestību. Taisni tamdēļ es jums rakstīju, lai pārliecinātos, vai jūs esat paklausīgi visās lietās. Kam jūs piedodat, tam arī es piedodu; jo, ja es kādam esmu piedevis, tad to esmu darījis jūsu dēļ Kristus vaiga priekšā, lai sātans mūs nepieviltu; jo viņa nodomi mums labi zināmi.


Tad nu pazīdami bijību Tā Kunga priekšā, mēs pārliecinām cilvēkus, bet Dievam esam pazīstami; es ceru, ka arī jūsu sirdsapziņā esam pazīstami.

Mēs jums sevi atkal neieteicam, bet jums dodam pamatu ar mums lepoties, lai varat nostāties pret tiem, kas lielās ar ārišķīgo un ne ar to, kas sirdī. Ja aizrāvāmies līdz neprātam, tas notika Dievam par godu; ja esam apdomīgi, jums par labu. Jo Kristus mīlestība mūs vada, kad tā spriežam:

Tā kā ir rakstīts: Viņš ir izbēris un nabagiem devis, Viņa taisnība paliek mūžīgi. -

ko acs nav redzējusi un auss nav dzirdējusi un kas neviena cilvēka sirdī nav nācis, to Dievs ir sagatavojis tiem, kas Viņu mīl. - Mums Dievs to ir atklājis ar Savu Garu, jo Gars izdibina visas lietas, arī Dieva dziļumus. Jo kurš cilvēks zina, kas ir cilvēkā, kā vien cilvēka gars, kas ir viņā. Tāpat arī neviens nespēj izprast to, kas ir Dievā, kā vien Dieva Gars.
Jo Kristus mani nav sūtījis kristīt, bet evaņģēliju sludināt, ne gudriem vārdiem, lai Kristus krusts nepaliktu bez satura. Jo vēsts par krustu ir ģeķība tiem, kas pazūd, bet mums, kas topam izglābti, tas ir Dieva spēks. Jo ir rakstīts: Es samaitāšu gudro gudrību un likšu kaunā prātnieku prātu. - Kur paliek gudrie? Kur rakstu mācītāji? Kur šīs pasaules vārdu meistari? Vai tad Dievs nav pārvērtis pasaules gudrību ģeķībā? Jo, kad pasaule ar savu gudrību Dievu Viņa gudrībā neatzina, tad Dievam labpatika izglābt ticīgos ar ģeķīgu sludināšanu. Jūdi prasa zīmes, un grieķi meklē gudrību. Bet mēs sludinām Kristu, krustā sisto, kas jūdiem apgrēcība un pagāniem ģeķība, bet tiem, kas aicināti, tiklab jūdiem, kā grieķiem, Dieva spēks un Dieva gudrība.

Neatriebieties paši, mīļie, bet atstājiet vietu Dieva dusmībai, jo ir rakstīts: Man pieder atriebšana, Es atmaksāšu, saka Tas Kungs. Bet, ja tavs ienaidnieks ir izsalcis, paēdini viņu; ja tas cieš slāpes, dod viņam dzert. Tā darīdams, tu uz viņa galvas sakrāsi kvēlojošas ogles. Ļaunums lai tevi neuzvar, bet pats uzvari ļaunu ar labu!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.10.30 18:10:02
rainars
Bet Tu izlasi visu Bībeli. Un papildus vēl autoritatīvus paskaidrojumu. copy/paste no datorbībeles nav nekāda māksla.
rainars
# Iesūtīts: 2012.10.30 18:17:01
Vai mums neliekās ka visu uzņemam personīgi un līdz ar to sākas personības aizskaršana aizmirstot ka sarunas tēma ir garīdznieks.
Lūgšu tad arī uzvesties kā garīdzniekiem klājas.
Ne tukšā lielībā ,...... vienam otru uzskatot augstāk par sevi,....., ja kādam ir ko sūdzētie par otru tad piedodot,.....
Nu kādi ir vēl Pāvila ieteikumi lai varētu būt garīgi?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.10.30 18:22:37
Ēvalds Bērziņš
Ko nu par arhibīskapu uztraukties, manuprāt, Ingars pamanījās Tevi pašu pasludināt par antikristu, kas kalpo `Kristus miesas šķelšanai`

Bet galvenais nerunāt šiem pretī, jo tad tā jau ir paaugstināšanās, lepnība un kas tik vēl ne

riktīgi hellovīņi
rainars
# Iesūtīts: 2012.10.30 18:37:59
Vai te ir arī kādi no mācītāju kārtas, ka kāds tik sāpīgi reaģē uz kādām piebildēm no brāļiem , kuri cenšas izzināt patiesu garīgumu?
Ingars
# Iesūtīts: 2012.10.30 18:53:51
Ēvalds Bērziņš

Tādas varas Tev nav, paldies Dievam. Bet administrēt apsūdzības Tu gan esi liels varonis.

Vai mudinājums atgriezties pie Patiesības ir apsūdzības?

Nepareizi. Garīdzniecība balstās uz Kristus pavēli un atslēgu varu, tātad paša Kristus autoritāti.

Tā tam vajadzētu būt, bet reāli ir tā, ka viena daļa no garīdzniecības ir nodalījušies un paaugstinājušies - tas gan nebalstās uz Kristus pavēli, jo Atslēgu Vara tika dota VISAI Draudzei, nevis tikai kādai tās daļai. Klerikālajā sistēmā nenoliedzami ir klerki ar patiesu aicinājumu un garīgu autoritāti - nepilnā mērā. Nepilnā mērā tāpēc, ka viņi ar savu kalpošanu vēl vairāk vairo šķelšanos Draudzē un vēl arī neļauj kalpot pārējiem Draudzes locekļiem. Labu gribēdami viņi nodara lielu postu un vēl paveicies tām draudzēm, kuru "mācītāji" ir kaut cik Dievam paklausīgi, jo klerikālā sistēma nekādi neaizsargā draudzes no miesīga cilvēka kontroles, visu nosaka pozicionāla autoritāte, neatkarīgi no tā, vai tas cilvēks ir lojāls Dievam vai savam ego. Jaunās Derības Draudzē nekas tāds neietu cauri, jo tur gluzi vienkārši šāds uzurpators nespētu neko darīt.

Ingars
# Iesūtīts: 2012.10.30 18:58:20
Aivars

http://izklaide.delfi.lv/dzivesstils/ballites/vecriga-liksmo-neratnas-mukenes-un-muki.d?id=42787578
Nezkādēļ to redzot, iedomājos, ka tieši tā varētu izskatīties ingara, rainara un lapšāna te proklamētā Baznīcas "kārtība"


Nu paskatoties uz vienu otru institucionālās kristietības pasākumu, zināma līdzība ir.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.10.30 19:01:53
Ingars
redzu, ka tiecies uzurpēt sev vismaz pāvesta primāta pilnvaras visai Baznīcai kaut ko diktēt. Bet ja tu tik zinošs, kādu ļaunumu nodara mācītāji jau ar to vien, ka ir ordinēti noteiktā denominācijā, saki kādu labumu Baznīcai tu esi darījis un dari kaut vai šajā brīdī?

Aivars
# Iesūtīts: 2012.10.30 19:17:54
Ingars
tu neatbildēji uz jautājumu
liekulīgā muldēšana par to kā tavas vecās ādas maisā sirds čokurā saraujas aiz žēluma vēl neko labu Baznīcai nedod
Ingars
# Iesūtīts: 2012.10.30 19:29:28
Aivars

Piedod, ka izdarīju spiedienu. Bet palasi, brāli, palasi uzmanīgi Bībelē, tas taču ir apustuliskais mantojums. Ļaunumu nodara ne tik daudz mācītāji, cik pati institucionālā mašinērija, tā izkropļo cilvēku līdz nepazīšanai. Protams, ka nav tā, ka tur viss no vella un nekā laba nav - IR TUR ARĪ DAUDZ KAS LABS un slava Dievam par to. Taču, vai mums nevajadzētu paklausīt Dievam pilnā mērā, lai vēl vairāk laba varētu darīt? Dievs ir pacietīgs un žēlīgs, Viņš ļāva notikt brīnumiem pat tad, kad israēls bija nepaklausīgs. Kristus ir tā iemīlējies Savā Līgavā, ka VIņš ir gatavs paciest tās nepilnības un turpinā to svētīt. Vai tad Līgavai nemaz no tā sirds nekļūs mīkstāka? Vai Līgava mīlestībā neatsauksies un neatgriezīsies pie sava Līgavaiņa?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.10.30 20:43:55
Ingars
Vai mudinājums atgriezties pie Patiesības ir apsūdzības?
Nē, taču Tavu mudinājumu vismaz daļēji motivē apsūdzība.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.10.30 21:03:11
Ingars
Atslēgu Vara tika dota VISAI Draudzei, nevis tikai kādai tās daļai
Pareizi, taču lielākā Draudzes daļa to tur augstā godā un kuram katram neuztic to Draudzē lietot.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.10.30 21:34:45
Ingars
Klerikālajā sistēmā nenoliedzami ir klerki ar patiesu aicinājumu un garīgu autoritāti - nepilnā mērā. Nepilnā mērā tāpēc, ka viņi ar savu kalpošanu vēl vairāk vairo šķelšanos Draudzē un vēl arī neļauj kalpot pārējiem Draudzes locekļiem.
Nez kāpēc Draudzes locekļi vairāk uzticas klerkiem, nekā tādiem gudriniekiem, kā Tu? Cik daudz cilvēku Kristum ir pievesti ar klerku līdzdalību un cik ar `klerikālās sistēmas` nīdēju līdzdalību?

Labu gribēdami viņi nodara lielu postu
Tu neesi domājis, cik lielu postu Tu nodari?

un vēl paveicies tām draudzēm, kuru "mācītāji" ir kaut cik Dievam paklausīgi, jo klerikālā sistēma nekādi neaizsargā draudzes no miesīga cilvēka kontroles, visu nosaka pozicionāla autoritāte, neatkarīgi no tā, vai tas cilvēks ir lojāls Dievam vai savam ego. Jaunās Derības Draudzē nekas tāds neietu cauri, jo tur gluzi vienkārši šāds uzurpators nespētu neko darīt.
Tātad Tu apsūdzi tagadējo Draudzi par nelojalitāti Dievam un ka tā nav Jaunās Derības Draudze?
Kas ir `klerikālā sistema`?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.10.30 21:36:31
Ingars
Vai Tu varētu minēt dažus iemeslus, kāpēc Tu neesi uzurpators?
dafne
# Iesūtīts: 2012.10.31 08:17:03
aivars lapsans [83.187.152.254]
Viņa vārds ir visiem domāts. Ne tikai konfesiju līderiem. Lutera mācība ir tāda , ka garīgās kalpošanas amatus draudzē izvēlās paša draudze. Pašlaik LELB piekopj katoliskās konfesijas principus ( piem. arhibīskaps ordinē kādu mācītāju bez draudzes atļaujas utt...)
Tātad , ja nav draudzē mācītāja , kas kāpj kancelē, tad draudze lemj kurš to darīs. Tā ir pareizā ordinācija, jo draudzes galva ir Jēzus , ne arhibīskaps

viena no kļūdam man šķiet ir tā,ka nemitīgi tiek nodalīts..draudze..un macitāji.Cik zinu arhibiskaps ar ir LELB draudzei piederīgs

Kāpēc tad mācītāji izdeg? - jau tāpēc vien , ka viņiem tiek uzspiests tas , kas būtībā nemaz nebūtu jādara. Viņš gan skaita naudu , gan seko līdz tualetes poda ielikšanai , gan brauc uz kapiem, atbild uz visiem zvaniem utt.

par šito tev piekrītu..es tik nezinu vai tas tiek uzspiests..vai vienkarši nav citu cilv.draudze kas to dara..gruti pateikt
dafne
# Iesūtīts: 2012.10.31 08:33:32
aivars lapsans [83.187.152.254]
Šokējoši , bet fakts. Draudzēs mācītāji ļoti maz ieved paliekošus kalpojošus cilvēkus.
macitājs nav visa draudze...Luters ari rakstijis par to,ka bieži vien pāsai draudzei nav nekadas intereses,lai tas kristitais,iesvetitais tur paliktu...ja mes iestatos un aizlugtu par siem cilvekiem,iespejams situacija butu cita,bet biezi vien ļaudis ir vienaldzigi pret tiem,kuri tiek piepulcinati draudzei..ja vien tas nav kads rada gabals.Cik nav nacies dzirdet"Šodien atkal kristības!Eh..dievkalpojums bus garāks!"Bet tadi nu mes esam...tapec nevar visa vainot macitaju.
No otras puses..ja cilveks kristas..iesvetas..viņam ir jabut skaidrai izpratnei..kapec to dara,bet bieži vien..tas nak tikai ar gadiem,tapec nevar gaidit,ka visi 100%paliks draudze un bus aktivi kalpotaji.
Par kalposanu draudzee,ja es ar esmu par to,lai pec iespejas vairak cilveki taja tiktu iesaistiti..ta ir forša iespeja,kuru Dievs mums dod..
aivars lapsans [83.187.153.139]
# Iesūtīts: 2012.10.31 10:21:09
dafne[/

Te jau ir tas āķis . Jautājums - kas ir garīdznieks? Kādas funkcijas viņš pilda ? Vai visi priesteri pēc jaunās derības ir garīdznieki? Kāpēc visi skatās tikai uz m``acītāju? Kāpēc mācītājs kļūst agresīsvs , ja draudze pati sāk apmācīt un ievest baznīcā cilvēkus?
Es šo lietu esmu daudz analizējis, vērojis viesojoties Latvijas draudzēs. Skaidrs ir viens - mācītaji augstskolā vairs netiek mācīti par to, ka viņi ir viens vesels kopā ar draudzi, kur Kristus ir šefs.
Jautājums - vai es esmu garīdznieks? - nu , ja šodien kalpoju sieviešu cietumā tad ....laikam jau jā.
Mūslaikos garīdznieks ir ar dažādiem garīgiem darbiem apkrauts mācītājs. - bēres, laulības, draudzes vadība,automašinu, ēku iesvētīšana utt.
rainars
# Iesūtīts: 2012.10.31 10:23:48
vismaz tā ballīte ir mentāli tuva šai diskusijai ar to, ka garīdznieki ir šausmu tēli

Varbūt ir vērts padomāt kas tā liek justies .......... .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 128 , pavisam kopa bijuši: 36312