atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par labiem darbiem..redzamiem un apslēptiem.
dafne
Iesūtīts: 2012.08.25 10:30:24
13 Jūs esat zemes sāls; bet, ja sāls nederīga, ar ko tad sālīs? Tā neder vairs nekam, kā vien ārā izmetama un ļaudīm saminama.
14 Jūs esat pasaules gaišums; pilsēta, kas stāv kalnā, nevar būt apslēpta.
15 Sveci iededzinājis, neviens to neliek zem pūra, bet lukturī; tad tā spīd visiem, kas ir namā.
16 Tāpat lai jūsu gaisma spīd ļaužu priekšā, ka tie ierauga jūsu labos darbus un godā jūsu Tēvu, kas ir debesīs.

Mt.5:13-16
un
1 Sargaities, ka jūsu taisnība nav tāda, kas grib spīdēt ļaužu priekšā; citādi jums nav nekādas algas pie jūsu Tēva debesīs.
2 Kad tu dod mīlestības dāvanas, tad neliec to izbazūnēt savā priekšā, kā liekuļi to dara sinagogās un ielās, lai ļaudis tos godinātu. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga.
3 Bet, kad tu dod mīlestības dāvanas, tad tava kreisā roka lai nezina, ko labā dara,
4 tā ka tava dāvana paliek apslēpta; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, tev to atmaksās.


Mt6:1-4
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 48 . 49 . >>
AutorsZiņas teksts
Pater
# Labojis Pater : 2012.09.06 15:05:06
Aivars , es neesot šoferis? Vai mans auto arī to zina?
Jeb tu, naīvais, tā antinomista tekstus ņēmi pa pilnu?

Raimonds , esmu saskāries ar antinomisma praktiskajām izpausmēm un teikšu, ka pēc tām sāku ar cieņu raudzīties uz luterāņu - Romas katoļu kopīgo taisnošanas deklarāciju.

Tīri abstrahējot - ne jau visiem ir īpaša nepārtrauktā vainas sajūta, bailes un nepārliecinātība par žēlastību (kā to liecina milzum lielais kristiešu skaits Latvijā kopumā un samērā tukšie dievnami) un ne visi kristieši Dieva mieru gūst saskaņā ar Lutera recepti, lai arī atziņa par taisnošanu vienīgi ticībā Kristum ir pieejamās pastorālās palīdzības augstākais punkts.
Cits aizceļo uz to pašu Aglūnu, pa ceļam palūdzas, izsūdz grēkus, iziet krusta ceļu un nomierinās.
dafne
# Iesūtīts: 2012.09.06 15:16:07
Pater par taisnosanu ticiba nav Lutera recepte,tam ir pamatojums Rakstos
Aivars
# Iesūtīts: 2012.09.06 15:20:25
Pater
nu ja tu esi šoferis, tad jau vajadzētu kaut kā tikt galā ar fobiju no uzbrūkošiem grāvjiem vai pāri ceļam skrejošiem kokiem
Un pēc analoģijas- kaut kā stulbi ir tik ļoti baidīties no kaut kāda antinomisma, ka obligāti jāpiekabina pie taisnošanas žēlastībā vēl arī kaut kāds obligātais tikumu korpuss, piem. nenodarbošanos ar vīriešu izvarošanu, zīdaiņu izbarošanu krokodīliem un vecmāmiņu savārīšanu ziepēs.
Pater
# Labojis Pater : 2012.09.06 15:23:01
dafne, protams, ka tam ir pamatojums Rakstos, es tikai negribētu šo izpratni saasināt līdz Lutera paša teiktajam ( un vienā otrā grāmatā - arī Sārnivāras, lasītajam) ka Baznīcai 15.gadsimtus šī atziņa nav bijusi pieejama.
Jo no tā izriet viens no diviem , proti vai nu, ja mēs šo Lutera atziņu saistām ar pestīšanu,
Baznīcā 15.gs. nav neviens izglābies - kas ož pēc sektantisma
vai arī - cilvēki top izglābti tāpat vienkārši ticot Kristum Glābējam, kas var nozīmēt, arī bez precīzas taisnošanas izpratnes.

Aivars, nav jau tik precīzi jāuzskaita savi labie darbi,
bet saprast, ka kristietis nav tāds jezuītiski (negribētos aizvainot šo daudz laba darījušo kristiešu ordeni) antinomisks ņirga,
kas paslēpjas aiz tā, ka viņš esot attaisnots vienīgi ticībā un ticības artikulus ir labi iekalis no galvas,
palīdz tieši atsauce uz kaut kādu svētuma klātbūtni visā šajā.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.09.06 15:26:38
Pater
un ko nozīmē `izglābies`?
Pater
# Labojis Pater : 2012.09.06 15:31:18
Aivars , izglābties, tas taču ir tik kristīgi vispārzināms - ka ellē nav jācepinās.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.09.06 15:38:22
Pater
un ko nozīmē ellē necepināties?
nezinams [80.232.193.226]
# Iesūtīts: 2012.09.06 15:55:16
Aivars,

tur nav pretrunas. Jo tas, kā tu dzīvo savu dzīvi pēc tā, kad Dievs tev piešķīris želastības dāvanu tapt taisnotam ticībā, arī apliecina to, ka Dieva darbs pie tevis nav bijis veltīgs. Tas nozīmē, ka savā ikdienā pēc Dieva darba tevī, un Viņa dāvanas Jēzus taisnības un svētuma, tu dzīvo taisnu un svētu dzīvesveidu. Un tā nav tava taisnība, bet Jēzus tev piešķirtā. Tas nenozīmē, ka ar šiem darbiem vai dzīvesveidu top nopelnīts ceļš uz debesīm. Nē , to tā nevar. Bet tas tikai apliecina to, ka tu rādi cienīgus grēka atgriešanās darbus savā dzīvē un tā ir liecība par Kristu. Respektīvi, tas ir turpinājums tam glābšanas darbam, ko Dievs pie tevis ir iesācis. Jo kāds gan citādi būtu tavs dzīvesveids pēc Kristus ienākšanas tavā dzīvē? Vai nemainīgs? Protams, ka ne.
Pater
# Iesūtīts: 2012.09.06 15:56:09
Aivars, ko nozīmē uzdot jautājumus par to ko nozīmē ellē necepināties?
Raimonds
# Iesūtīts: 2012.09.06 15:57:25
Pater
Cits aizceļo uz to pašu Aglūnu, pa ceļam palūdzas, izsūdz grēkus, iziet krusta ceļu un nomierinās.
Kāpēc, ja Dievs mūs pašus ir glābis vienīgi no žēlastības ticībā, gribam likt, lai citi tiek glābti ar paklausību mūsu likumiem? Kāpēc tik maz ticības?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.09.06 16:00:36
nezinams [80.232.193.226]
Tu zini, ko latviešu valodā nozīmē `darot darbus`?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.09.06 16:01:48
Pater
Tas nozīmē vaicāt, ko nozīmē `ellē necepināties`. Vai tad šāda domāšana neliecina par kaut kādu sektantismu?
nezinams [80.232.193.226]
# Iesūtīts: 2012.09.06 16:08:25
Aivars,

Nē, ar darbiem tu nevari tapt glābts. To Dievs savā žēlastībā ir izdarījis. Taču, kad Viņš tevi savā žēlastībā ir izglābis viņš no tevis sagaida grēku nožēlas cienīgus darbus. Vai tad tā nav?

Tā sludināja Pāvils:

Ap. d. 26:20 bet esmu sludinājis vispirms tiem, kas dzīvo Damaskā, Jeruzālemē un visā jūdu zemē, kā arī pagāniem, lai tie nožēlo savus grēkus un atgriežas pie Dieva un dara darbus, kas grēku nožēlas cienīgi.

nezinams [80.232.193.226]
# Iesūtīts: 2012.09.06 16:10:57
Aivars, jeb vai tu domā, ka noskaitot grēcinieku lūgšanu ar to pietiek? Varbūt nesaprotu tevi pareizi, ko tu īsti domā ar to ko man pasaki.
Pater
# Labojis Pater : 2012.09.06 16:17:40
Raimonds , ar lielu ticību nelielīšos.
Un ne jau ar paklausību mūsu likumiem, bet ar Dieva svētību, kas nāk caur lūgšanu, Dieva vārda uzklausīšanu etc.
Ieticēt un pakristīties ir viegli, bet ticībā patverties - viegli nav.
dafne
# Labojis dafne: 2012.09.06 16:21:26
Pater
"vienkarši ticot Kristum Glābejam"="precīza taisnosanas izpratne"`ne?vai es ko jaucu...es vienkarši vel precizaku taisnosanas izpratni nezinu..
rainars
# Iesūtīts: 2012.09.06 16:22:02
Jā, un ko sacīt tiem, kas kategoriski noliedz iespējamu otreizēju precēšanos? Ko Tavuprāt šajā situācijā vēlējās sacīt Jēzus?
Raimonds tā īsti nesaprotu ko ar to gribēji teikt, jautāt, uz ko uzvedināt?
Pāvils to pieminlaikam ne ģimenes kontekstā un es tā nebiju domājis, bet tu tur saskatīji ko interesantu-padalies lūdzu. Bišku liekas uztvēru , bet nu lai nav manis salauzta.
Raimonds
# Iesūtīts: 2012.09.06 16:30:06
rainars
Tu daudz piemini vārdu mīlestība. Praktisks jautājums, vai Jēzus svētī cilvēkus, kuri precas otreiz? Citi saka, nē! Bet ko Tu domā, kā pareizi?
nezinams [80.232.193.226]
# Iesūtīts: 2012.09.06 16:32:45
Raimonds,

jā, tam nu gan piekrītu.
rainars
# Iesūtīts: 2012.09.06 16:45:26
Saviem vārdiem izejot ko esmu lasījis Bībelē, proti, kā tu vari zināt ticīgs vīrs ka vari izglābt sievu un otrrādi un ja neticīga sieva negrib dzīvot ar ticīgu vīru.
Jēzus ar saka ka var šķirties ja kāda no pusēm ir pieķerta laulības pārkāpšanā, bet pāri tam var būt arī piedošana.
Tātad es mana atbilde ir ka atbalsta Jēzus un protams Svētī(dara tīru).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 48 . 49 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 136 , pavisam kopa bijuši: 10646