atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par labiem darbiem..redzamiem un apslēptiem.
dafne
Iesūtīts: 2012.08.25 10:30:24
13 Jūs esat zemes sāls; bet, ja sāls nederīga, ar ko tad sālīs? Tā neder vairs nekam, kā vien ārā izmetama un ļaudīm saminama.
14 Jūs esat pasaules gaišums; pilsēta, kas stāv kalnā, nevar būt apslēpta.
15 Sveci iededzinājis, neviens to neliek zem pūra, bet lukturī; tad tā spīd visiem, kas ir namā.
16 Tāpat lai jūsu gaisma spīd ļaužu priekšā, ka tie ierauga jūsu labos darbus un godā jūsu Tēvu, kas ir debesīs.

Mt.5:13-16
un
1 Sargaities, ka jūsu taisnība nav tāda, kas grib spīdēt ļaužu priekšā; citādi jums nav nekādas algas pie jūsu Tēva debesīs.
2 Kad tu dod mīlestības dāvanas, tad neliec to izbazūnēt savā priekšā, kā liekuļi to dara sinagogās un ielās, lai ļaudis tos godinātu. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga.
3 Bet, kad tu dod mīlestības dāvanas, tad tava kreisā roka lai nezina, ko labā dara,
4 tā ka tava dāvana paliek apslēpta; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, tev to atmaksās.


Mt6:1-4
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 48 . 49 . >>
AutorsZiņas teksts
+jean [195.13.166.253]
# Iesūtīts: 2012.11.06 19:39:30
tad no jauna (un no jauna) jākrīt Dieva priekšā lūgšanā: cieties ar mani!!

Un Baznīcai Dieva vietā viņam atkal no jauna ir jāpasludina Evaņģēlijs: Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka Viņš devis Savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību, jo Dievs Savu Dēlu nav sūtījis pasaulē, lai Tas pasauli tiesātu, bet lai pasaule caur Viņu tiktu glābta.

Un, ja šis cilvēks (un cik ilgi šis cilvēks) uzticas Evaņģēlija vēstij -- viņš ir glābts un viņš ir Dieva bērns.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2012.11.06 21:16:04
+jean [195.13.166.253]

cilvēks netiek atalgots nedz par ticību, nedz par darbiem!!!!!!

Tam es nepiekrītu. Tas, ka strādāju Dieva laukā nenozīmē, ka nopelnu pestīšanu, to nevar izdarit, bet algu par to Dievs dos..

Strādnieki Dieva laukā dabūs algu par savām pūlēm.

1. Kor. 3:8 Dēstītājs un laistītājs - abi sader kopā un katrs dabūs savu algu, pēc sava darba.

1. Kor. 3:14 Ja kāda darbs, ko tas uzcēlis, paliks, tas dabūs algu;

1. Kor. 9:24 Vai nezināt, ka skrējēji stadionā gan visi skrien, bet tikai viens dabū goda algu. Skrieniet tā, ka jūs to dabūjat.


2. Jāņa 1:8 Lūkojieties uz sevi, ka nepazaudējat to, ko mēs esam darbā panākuši, bet ka saņemat pilnu algu.

Atkl. 11:18 Tautas iedegās dusmās; tad nāca Tava dusmība un tā stunda, kur tiesās mirušos un kur algu saņems Tavi kalpi pravieši un svētie un visi, kas Tavu Vārdu bīstas, mazie un lielie, un samaitāšanu tie, kas zemi samaitā."



rainars
# Iesūtīts: 2012.11.06 21:47:49
Mīlestības(darbošanās , rīcība) daudzums pārklāj grēku smagumu.
Mīli savu tuvāko(aizliedz sevi), tā darīdams tu izpildīsi kristus likumu.
Tie kas tur Dieva baušļus, kur prirmais un vienīgais mīlēt Dievu un savu tuvāko. kas nemīl brāli , tas...... Mīlesim ne ar vārdiem , bet darbiem.

Labo darbu pestīšanu saprotu to un Dievs parādīja pie dēla , ka tad kad ir pārkāpis norunu ir gatavs sev uzlikt bargāku sodu nekā spēj panest. Protams ka saprotam ka šāda pestīšana ved depresijā un ar šādām lietām grēkojam no noraidot un neticot Jēzum.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.06 21:50:55
Jēzus māceklis
Un kas, Tavuprāt, ir alga? Ja nu izrādīsies, ka viens gurķa rullētājs, kas atsaucies bez piecām divpadsmitos, saņem to pašu denāriju, ko apustulis Toms, Kiprians, Jans Huss, Mārtiņš Luters, Roberts Bērns, Bonhēfers, Kesija Bernole, etc.... un arī Tu?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.06 21:55:02
rainars
Labo darbu pestīšanu saprotu to un Dievs parādīja pie dēla , ka tad kad ir pārkāpis norunu ir gatavs sev uzlikt bargāku sodu nekā spēj panest. Protams ka saprotam ka šāda pestīšana ved depresijā un ar šādām lietām grēkojam no noraidot un neticot Jēzum.
Ej gulēt, cilvēk! Atpūties! Pie reizes novāc šo savu pēdējo komentāru, kas neliecina par nealterēta saprāta klātbūtni!
dafne
# Iesūtīts: 2012.11.06 23:21:46
Jēzus māceklis Tā pēdējie būs pirmie un pirmie pēdējie.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2012.11.07 10:49:55
Aivarsdafne

bet atalgojumu jau nosaka Jēzus, nevis mēs...

Protams, ka gribās dabūt žēlastību visiem
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.11.07 11:10:32
Jēzus māceklis
bet atalgojumu jau nosaka Jēzus, nevis mēs...

To, ka Jēzus nosaka atalgojumu - var kaut kā pamatot?
rainars
# Iesūtīts: 2012.11.07 11:18:26
Tāpēc tu, cilvēka bērns, ikviens, kas spried tiesu, ne ar ko nevari aizbildināties, jo, spriezdams tiesu par otru, tu tiesā pats sevi, jo, tiesātājs būdams, tu dari to pašu. Bet mēs zinām, ka pār tiem, kas tā dara, nāk pelnītā Dieva tiesa.
Vai nu tu, cilvēks, kas spried tiesu pār tiem, kas tā dara, un pats dari to pašu, domā, ka izbēgsi Dieva sodam? Jeb tu pārproti Viņa neizsmeļamo laipnību, pacietību un lēnību, nesajēgdams, ka Dieva laipnība tevi vada uz atgriešanos?
Ar savu apcietināto un neatgriezīgo sirdi tu sev pašam krāj sodu, kas nāks pār tevi dienā, kad parādīsies Dieva dusmība un Viņa taisnā tiesa.
Jo Viņš ikvienam atmaksās pēc viņa darbiem. Tiem, kas neatlaidīgi dara labu un meklē godu un atzinību Dieva priekšā un to, kas neiznīkst, Viņš dos mūžīgu dzīvību. Bet pār tiem, kas ir spītīgi un neklausa patiesībai, bet seko netaisnībai - dusmas un bardzība! Mokas un izbailes ikvienai cilvēka dvēselei, kas dara ļaunu, jūdam visupirms un arī grieķim!
Gods, slava un labklājība ikvienam, kas dara labu, jūdam visupirms un arī grieķim! Jo Dievs neuzlūko cilvēka vaigu.
Kas bez bauslības grēkojuši, bez bauslības ies bojā, bet, kas grēkojuši, pazīdami bauslību, pēc tās tiks tiesāti. Jo nevis bauslības klausītāji ir taisnoti Dieva priekšā, bet bauslības darītāji tiks atzīti par taisnotiem.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2012.11.07 11:38:41
Mārtiņš
Nu vispār skaidri ir teikts par algu, ka to saņems, tātad Jēzus arī to nosaka. Vai pēc taisnības vai pēc žēlastības, tas ir Kunga ziņā, ne mūsu, un abos gadījumos tas būs pareizi.

Skat, iepriekš piemērus! Arī par denāriju, Aivara pieminēto. te būs vēl, kur konkrēti teikts, ka tev jāpavairo ( jāstrādā ar to, kas tev iedots) tas , kas tev uzticēts. Pēc tam atalgojums:

14 Tas tāpat kā ar cilvēku, kas aizceļodams saaicināja savus kalpus un nodeva tiem savu mantu,
15 un vienam viņš deva piecus talentus, otram divus un trešam vienu, katram pēc viņa spējām, un pats tūdaļ aizceļoja.
16 Tūlīt nogāja tas, kas bija dabūjis piecus talentus, darbojās ar tiem un sapelnīja vēl piecus.
17 Tā arī tas, kas bija dabūjis divus, sapelnīja vēl divus klāt.
18 Bet tas, kas bija dabūjis vienu, aizgāja un ieraka to zemē un tā paslēpa sava kunga naudu.
19 Bet pēc ilga laika šo kalpu kungs atnāca un sāka norēķināties ar tiem.
20 Tad atnāca tas, kas bija dabūjis piecus talentus, atnesa vēl piecus un sacīja: kungs, tu man iedevi piecus talentus; redzi, es sapelnīju vēl piecus.
21 Un viņa kungs sacīja tam: labi, tu godīgais un uzticīgais kalps. Tu esi bijis uzticīgs pār mazumu, es tevi iecelšu pār daudzumu. Ieej sava kunga priekā.
22 Arī tas, kas bija dabūjis divus talentus, atnāca un sacīja: kungs, tu man iedevi divus talentus; redzi, es sapelnīju vēl divus.
23 Viņa kungs sacīja tam: labi, tu godīgais un uzticīgais kalps. Tu esi bijis uzticīgs pār mazumu, es tevi iecelšu pār daudzumu. Ieej sava kunga priekā.
24 Bet atnāca arī tas, kas bija dabūjis vienu talentu, un sacīja: es pazīstu tevi kā bargu cilvēku, tu pļauj, kur neesi sējis, un salasi, kur neesi kaisījis.
25 Es baidījos un aizgāju un apraku tavu talentu zemē. Te viņš ir, ņem savu mantu.
26 Bet viņa kungs atbildēja tam un sacīja: tu blēdīgais un kūtrais kalps. Ja tu zināji, ka es pļauju, kur neesmu sējis, un salasu, kur neesmu kaisījis,
27 tad tev vajadzēja dot manu mantu naudas mainītājiem; es pārnācis būtu saņēmis savu naudu ar augļiem.
28 Tāpēc ņemiet viņa talentu un dodiet to tam, kam ir desmit talentu.
29 Jo ikvienam, kam ir, tiks dots, un tam būs pārpilnība, bet no tā, kam nav, atņems to, kas tam ir

Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.07 11:51:47
Jēzus māceklis
Tev nenāk prātā, ka gan tas denārijs, gan vēl viena otra līdzība ir ironisks aizrādījums tiem, kas domā izpelnīties, ka žēlastība ir skandāls un jāaizmirst par `rēķinu vešanu`?
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2012.11.07 12:01:15
Aivars
Piekrītu, ka tie, kas grib nopelnīt var dabūt tikpat cik tie, kas pēc žēlastības . tas nenozīmē, ka jākļūst par kūtro kalpu

Te es nerunāju par to, ka pestīšanu var nopelnīt, jo tā ir 100% žēlastība. es runaju par darbu Dieva laukā...:

1. Kor. 15:58 Tad nu, mani mīļie brāļi, topiet pastāvīgi, nešaubīgi, pilnīgāki Tā Kunga darbā vienumēr, zinādami, ka jūsu darbs Tā Kunga lietās nav veltīgs.

1. Kor. 3:8 Dēstītājs un laistītājs - abi sader kopā un katrs dabūs savu algu, pēc sava darba.

Interesanti Pāvils...Piemin, ka vairāk par visiem strādājis un apzīmē to par Dieva žēlastību

1. Kor. 15:10 Bet no Dieva žēlastības es esmu, kas es esmu, un Viņa man dāvātā žēlastība nav bijusi veltīga, es esmu vairāk par viņiem visiem strādājis, tomēr ne es, bet Dieva žēlastība, kas ir ar mani.


Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.11.07 12:18:24
Jēzus māceklis
Tu savā citātā esi izrāvis vienu fragmentu no garākas runas, kuras atslēgas esi palaidis garām.
Ja par algu - tad šajā runā Jēzus to tieši piemin iepriekšējās nodaļas pēdējā pantā:
50 tad šā kalpa kungs nāks tādā dienā, kurā viņš to negaida, un tādā stundā, kas viņam nav zināma,
51 un to satrieks un tam dos algu ar liekuļiem. Tur būs raudāšana un zobu trīcēšana .


Savukārt pēc tevis citētās līdzības ir panti, kas sākas šādi:
31 Bet, kad Cilvēka Dēls nāks Savā godībā un visi eņģeļi līdz ar Viņu, tad Viņš sēdēs uz Sava godības krēsla.

Tas ir tiešs pretstats iepriekšējām līdzībām gan ar gramatiku ("bet, kad" ), gan ar tiešumu (tā vairs nav līdzība), gan saturiski.

Padomā par to.
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2012.11.07 12:22:42
Mārtiņš
Bet par algu vai atalgojumu Kungs runā daudzās vietās. tas neatceļ manis teikto, ka alga ir un pastāv Dieva strādniekiem. Tikai tās apmēru protams, ka nosaka pats Kungs Jēzus un kāds kas domājis, ka strādājis svīzdams Dieva laukā var saņemt tikpat cik cits pēc žēlastības saņems

vispār gribētos saņemt pravieša un mācekļa algu , un 100% pēc Dieva žēlastības pieškirto, jo tad tā būs kā minimums 10 reizes lielāka par nopelnīto (1 denārija atlagojuma paraugs )
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.07 12:55:28
Spriežot pēc tā, ka par algu tiek saukta arī cilvēku atzinība (piem Mat. 6:2; Mat. 6:5 ; Mat. 6:16) ....
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2012.11.07 12:58:21
o, jā, tas ir vēl viens ļoti savdabīgs aspekts...Kur algu pelna vai cilvēku vai DIeva prieksā..?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.11.07 13:01:10
Jēzus māceklis
o, jā, tas ir vēl viens ļoti savdabīgs aspekts...Kur algu pelna vai cilvēku vai DIeva prieksā..?

Lūk labs jautājums!
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2012.11.07 13:11:18
Mārtiņš


Jāņa 5:44 Kā jūs varat kļūt ticīgi, cits no cita godu pieņemdami, bet nemeklēdami godu, kas nāk no vienīgā Dieva?
rainars
# Iesūtīts: 2012.11.07 13:32:22
Ticībā Mozus, liels izaudzis, liedzās saukties par faraona meitas dēlu,
labāk gribēdams kopā ar Dieva tautu ciest ļaunumu nekā īsu laiku baudīt grēcīgu laimi, par lielāku bagātību turēdams Kristus negodu nekā Ēģiptes mantas, jo viņš raudzījās uz atmaksu .
(ebr.11)
+jean [94.100.8.232]
# Iesūtīts: 2012.11.07 13:33:24
mācekli, tu raksti:cilvēks netiek atalgots nedz par ticību, nedz par darbiem!!!!!!

Tam es nepiekrītu.

Kam tu nepiekrīti??? Mēs runājām par pestīšanu. Par to, kā cilvēks, kas ir atkritis no Dieva un pelnījis nāvi un elli, par to, kā viņš no jauna tiek atjaunots sadraudzībā ar Dievu.

Šī sadraudzības atjaunošana NAV atalgojums nedz par cilvēka ticību, nedz par cilvēka darbiem!!!

Jo ar saviem darbiem cilvēks nevar NEKO NOPELNĪT!! Tikai nāvi un elli...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 48 . 49 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 37 , pavisam kopa bijuši: 5426