atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par labiem darbiem..redzamiem un apslēptiem.
dafne
Iesūtīts: 2012.08.25 10:30:24
13 Jūs esat zemes sāls; bet, ja sāls nederīga, ar ko tad sālīs? Tā neder vairs nekam, kā vien ārā izmetama un ļaudīm saminama.
14 Jūs esat pasaules gaišums; pilsēta, kas stāv kalnā, nevar būt apslēpta.
15 Sveci iededzinājis, neviens to neliek zem pūra, bet lukturī; tad tā spīd visiem, kas ir namā.
16 Tāpat lai jūsu gaisma spīd ļaužu priekšā, ka tie ierauga jūsu labos darbus un godā jūsu Tēvu, kas ir debesīs.

Mt.5:13-16
un
1 Sargaities, ka jūsu taisnība nav tāda, kas grib spīdēt ļaužu priekšā; citādi jums nav nekādas algas pie jūsu Tēva debesīs.
2 Kad tu dod mīlestības dāvanas, tad neliec to izbazūnēt savā priekšā, kā liekuļi to dara sinagogās un ielās, lai ļaudis tos godinātu. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga.
3 Bet, kad tu dod mīlestības dāvanas, tad tava kreisā roka lai nezina, ko labā dara,
4 tā ka tava dāvana paliek apslēpta; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, tev to atmaksās.


Mt6:1-4
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 48 . 49 . >>
AutorsZiņas teksts
+jean [195.13.166.253]
# Iesūtīts: 2012.11.06 15:47:19
Pagaidām pats daudz nekomentēšu. Ielikšu vēl vienu rindkopu no tā paša M. Lutera sprediķa:
No šiem vārdiem labi varam saprast, ko nozīmē tas, ka šis cilvēks atradies kāzu namā bez kāzu drēbēm, tas ir, bez jaunās rotas, ar ko kļūstam Dievam tīkami. Šī rota ir ticība Kristum. Un, kam nav ticības, tam nav arī īstu labo darbu. Tāds cilvēks paliek vecajās skrandās – pats savās miesīgajās iedomās, neticībā, pārdrošībā, bez grēknožēlas un sava posta atziņas. Viņa sirds nerod mierinājumu Kristus žēlastībā, un viņa dzīvi tā nedara labāku; arī Evaņģēlijā tāds nemeklē neko vairāk kā vien to, kas tīkams viņa miesai. Jo šīm kāzu drēbēm ir jābūt jaunajai sirds gaismai, kuru rada šī Līgavaiņa un Viņa kāzu lielās žēlastības atziņa, tā ka sirds pieķeras tikai Kristum, kļūstot mierinājuma un prieka pilna, un cilvēks ar prieku un mīlestību dara to, kas Dievam tīkams, – gluži kā līgava s
+jean [195.13.166.253]
# Iesūtīts: 2012.11.06 15:48:20
Jo šīm kāzu drēbēm ir jābūt jaunajai sirds gaismai, kuru rada šī Līgavaiņa un Viņa kāzu lielās žēlastības atziņa, tā ka sirds pieķeras tikai Kristum, kļūstot mierinājuma un prieka pilna, un cilvēks ar prieku un mīlestību dara to, kas Dievam tīkams, – gluži kā līgava savam līgavainim.
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2012.11.06 16:03:44
+jean [195.13.166.253]
nu labi, bet tomēr tie ir ir tie darbi, ja?

Un, kam nav ticības, tam nav arī īstu labo darbu.

rota ticība Jēzum. To es saprotu. tas ir primārais. Bet tad no šī izrietošais ir tie taisnības darbi kā kāzu apģērbs?

Un vispār kā domā vai netiksim tiesāti proporcionāli tam kāda ir mūsu atklāsme? nu es domāju kam daudz dots no tā daudz atprasīs. teiksim es ticu, ka Jēzus ir Kungs un manus grekus man piedod, bet ja es neklausu viņam, ko saprotu, ko viņš grib no manis, vai tad es izsprukšu sveikā tikai tāpēc, ka ticu tam , ka viņš nomiris par maniem grēkiem. Kā domā?
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2012.11.06 16:14:40
+jean [195.13.166.253]

Kurš šajā gadījumā ir ļaunais kalps? Kā domā? Ticīgais vai neticīgais? Darbu darītājs vai nedarītājs?

45 Kurš tad ir uzticīgais un gudrais kalps, ko kungs iecēlis pār savu saimi tiem dot barību savā laikā?
46 Svētīgs šis kalps, kad viņa kungs pārnākdams atradīs to tā darām.
47 Patiesi Es jums saku: viņš to iecels pār visām savām mantām.
48 Bet, ja ļaunais kalps sacīs savā sirdī: mans kungs kavējas nākt, -
49 un iesāks sist savus darba biedrus un rīt un plītēt ar plītniekiem,
50 tad šā kalpa kungs nāks tādā dienā, kurā viņš to negaida, un tādā stundā, kas viņam nav zināma,
51 un to satrieks un tam dos algu ar liekuļiem. Tur būs raudāšana un zobu trīcēšana.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2012.11.06 16:19:34
+jean [195.13.166.253]

Un par ko šeit ir teikts vai par ticību vai par uzticības darbiem? par ko tiek atalgoti par ticību vai par darbiem? Kā domā? Un kas neticīgais vai ticīgais? kalps taču zina sava kunga gribu, tātad tas nevar būt neticīgais!?

19 Bet pēc ilga laika šo kalpu kungs atnāca un sāka norēķināties ar tiem.
20 Tad atnāca tas, kas bija dabūjis piecus talentus, atnesa vēl piecus un sacīja: kungs, tu man iedevi piecus talentus; redzi, es sapelnīju vēl piecus.
21 Un viņa kungs sacīja tam: labi, tu godīgais un uzticīgais kalps. Tu esi bijis uzticīgs pār mazumu, es tevi iecelšu pār daudzumu. Ieej sava kunga priekā.
22 Arī tas, kas bija dabūjis divus talentus, atnāca un sacīja: kungs, tu man iedevi divus talentus; redzi, es sapelnīju vēl divus.
23 Viņa kungs sacīja tam: labi, tu godīgais un uzticīgais kalps. Tu esi bijis uzticīgs pār mazumu, es tevi iecelšu pār daudzumu. Ieej sava kunga priekā.
24 Bet atnāca arī tas, kas bija dabūjis vienu talentu, un sacīja: es pazīstu tevi kā bargu cilvēku, tu pļauj, kur neesi sējis, un salasi, kur neesi kaisījis.
25 Es baidījos un aizgāju un apraku tavu talentu zemē. Te viņš ir, ņem savu mantu.
26 Bet viņa kungs atbildēja tam un sacīja: tu blēdīgais un kūtrais kalps. Ja tu zināji, ka es pļauju, kur neesmu sējis, un salasu, kur neesmu kaisījis,
27 tad tev vajadzēja dot manu mantu naudas mainītājiem; es pārnācis būtu saņēmis savu naudu ar augļiem.
28 Tāpēc ņemiet viņa talentu un dodiet to tam, kam ir desmit talentu.
29 Jo ikvienam, kam ir, tiks dots, un tam būs pārpilnība, bet no tā, kam nav, atņems to, kas tam ir.
30 Un nelietīgo kalpu izmetiet galējā tumsībā, tur būs raudāšana un zobu trīcēšana.
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2012.11.06 16:26:46
+jean [195.13.166.253]

Skaties vēl: Šeit tiek notiesāti tie, kas nebija kaut ko darījuši, nevis tie, kas bija ko izdarījuši nepareizi vai nebija ticējuši. Tur ietilpstam mēs visi , ja nedarām mūsu Kunga Jēzus gribu.

41 Tad Viņš arī sacīs tiem, kas pa kreiso roku: eita nost no Manis, jūs nolādētie, mūžīgā ugunī, kas sataisīta velnam un viņa eņģeļiem.
42 Jo Es biju izsalcis un jūs neesat Mani paēdinājuši; Es biju izslāpis un jūs neesat Mani dzirdinājuši.
43 Es biju svešinieks un jūs neesat Mani uzņēmuši; Es biju pliks, un jūs neesat Mani apģērbuši; Es biju slims un cietumā un jūs neesat Mani apmeklējuši.
44 Tad tie arīdzan Viņam atbildēs un sacīs: Kungs, kad mēs esam Tevi redzējuši izsalkušu vai izslāpušu, vai kā svešinieku, vai pliku, vai slimu, vai cietumā un neesam Tev kalpojuši?
45 Tad Viņš tiem atbildēs un sacīs: patiesi Es jums saku: ko jūs neesat darījuši vienam no šiem vismazākajiem, to jūs arīdzan Man neesat darījuši.
46 Un tie ieies mūžīgā sodībā, bet taisnie mūžīgā dzīvībā."

Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.06 16:56:34
Jēzus māceklis
Varbūt tomēr nevajag līdzībās ienest darbu teoloģiju, kas tur nemaz nav? Dīvaini, ka nežēlības nosodījumu daži pārvērš aplamā prasībā izpelnīties žēlastību ar kaut kādiem dīvainiem darbiem.

rainars
# Iesūtīts: 2012.11.06 16:59:47
Man saprotās ka baltās drēbes ir taisno taisnības darbi un ja esam tās novārtījuši tad bezbailēm varam pieiet pie žēlastibas troņa un tās nomazgāt nokautā JēraJēzus (glābēja, pestītāja) asinīs, īstajā laikā.
Tas ir tad kad mēs kā jaunās derības kalpotāji(ķēniņi un priesteri) esam apbēdinājuši Dieva Garu ar kuru esam atzīmēti pestīšanas dienai.
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2012.11.06 16:59:56
Aivars
Nemaz nav? Es gan tur saskatu darbus, bet tā nav darbu teoloģija, jo ar darbiem neviens netop taisnots Dieva priekšā , bet no ticības gan. taču darbi izriet no šīs ticības un ja tā nav, tad ir slikti.

Nē žēlastība netiek piešķirta pēc darbiem, jo citādi žēlastība nebūtu vairs žēlastība. bet kad to esi saņēmis, tad jāuzmanās, lai nebūtu velti saņemts.

Jo var piemēram ticēt žēlastībai un to ļaunprātīgi izmantot dzīvojot apzinātā grēkā, un tad vairs nepienākas nekāds žēlastības upuris, bet briesmīgs sods.

26 Jo, ja mēs pēc patiesības atziņas saņemšanas tīši grēkojam, tad neatliek vairs upuris par grēkiem,
27 bet gan briesmīga tiesas gaidīšana un uguns karstums, kas aprīs pretiniekus.
28 Kas pārkāpis Mozus bauslību, tas mirst bez žēlošanas, diviem vai trīs lieciniekiem liecinot.
29 Cik gan smagāku sodu, jūs domājat, pelnīs tas, kas Dieva Dēlu minis kājām un derības asinis, ar ko viņš svētīts, turējis par nesvētām un žēlastības Garu nievājis.
30 Jo mēs pazīstam To, kas ir sacījis: Man pieder atriebšana, Es atmaksāšu, un atkal: Tas Kungs tiesās Savu tautu. -
31 Briesmīgi ir krist dzīvā Dieva rokā!

Kāds kas mīda un želastības garu nievā ir kāds kas pazīst un apzinās to ko dara, jo ja pēc patiesības atziņas saņemšanas ...
rainars
# Iesūtīts: 2012.11.06 17:04:48
Ar darbiemi iespējams domāts taisnoto rīcība iekļaujoties , darot un pildot tās lietas kā vēlas Dievs. Ieviešot savās dzīvēs rīcību pamatotu Svētajos rakstos.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2012.11.06 17:07:37
rainars
saskaņā ar doto atklāsmi jeb proporcionāli tai.
rainars
# Iesūtīts: 2012.11.06 17:12:44
Nu tak ka jā. Lai katrs sevi savalda ar to ticības mēru kas tam ir no Dieva ,....... Būs panest un nest vienam otra nastas, ciest par netaisnību, kas grib būt liels lai ir visu kalps un izpilda šīs lietas
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.06 17:15:15
Jēzus māceklis
nu tad ja saproti, ka žēlastība nenāk no darbiem, tad tā gaismā arī paskaties uz šiem Jēzus līdzībām.
Tas, ka kāds nesit citus kalpus jau nav nekāds pārākais labais darbs, vai ne tā?
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2012.11.06 17:25:33
Aivars
Jā, jā tā jau arī skatos. tikai negribu izrādīties par kūtro kalpu, kas kaut ko neizdara un tad to šķel pušu...

Žēlastība ir iedota un ir kaut kas uzticēts, un ja nedaru , tad saprotu, ka tas nav pareizi ?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.06 17:33:29
manuprāt tas te ir tik daudz uz riņķi malts, ka negribas atkārtoties
šai diskusijai vien jau 17 lpp, kur nu vēl citas...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.11.06 17:34:57
rainars
Man saprotās ka baltās drēbes ir taisno taisnības darbi un ja esam tās novārtījuši tad bezbailēm varam pieiet pie žēlastibas troņa un tās nomazgāt nokautā JēraJēzus (glābēja, pestītāja) asinīs, īstajā laikā.

Kā tu to domā - praktiski, reāli?
rainars
# Iesūtīts: 2012.11.06 17:42:54
Manas sajūtas par forumu saklausīja brāļi , kuri no tā tikuši nost un garā saprotu ka viņi par mani lūdza un šodien palūdzu Dievam vārdu un deva izlasīt 2. laiku 11 un 12 nodaļu , kur uz mani runāja šādi panti. 2.laik.11:4; 2.laik.12:7;8;12, pēc kā nācās ko nožēlot un no kaut kā tiku atturēts. Tad arī gars atgādināja ko esmu lasījis nesen no Sal.pam.9:7-12. paldies par brāļiem kuri lūdz un redz par ko lūgt. Ehuu!!!!!!!eh- jei!!!
Slava Dievam par izvešanu un brīvību ko dod viņa gars.
Lutera taisnība Romas Pāvestam ar bij nederīga. Tādi ir ķeceri un tādiem nav vietas baznīcā, ārā un prom.
rainars
# Iesūtīts: 2012.11.06 17:50:35
Mārtiņš pārlasi lūdzu manus komentārus un sapratīsi ko domāju. Ja nepietiek ar to tad piedod manu nepilnību padalīties tā kā vari saprast.
+jean [195.13.166.253]
# Iesūtīts: 2012.11.06 18:03:05
cilvēks netiek atalgots nedz par ticību, nedz par darbiem!!!!!!

cilvēks gan vēlas ar darbiem nopelnīt apžēlošanos. Viņš saka: cieties ar mani, es tev visu nomaksāšu! Tomēr, ko atbild kungs citā līdzībā? Viņš to palaida un parādu tam arī atlaida.

Nevis teica: maksā cik vari vai maksā, cik gribi . Nē, atlaida parādu un teica: tu esi brīvs.

Bet kā tad ar darbiem, tu jautā?

Kristiešiem, ir ar darbiem cilvēku priekšā jāpierāda, ka mums ir īsta un godīga ticība. Dievam tavi darbi nav vajadzīgi, Viņam pietiek ar ticību; bet Viņš grib, lai dari darbus, apliecinādams savu ticību pats savā un pasaules priekšā. Jo Dievs tavu ticību redz gluži labi, bet ne tu, ne citi cilvēki to vēl nevar redzēt; tādēļ taviem darbiem ir jābūt noderīgiem tavam tuvākajam. Tā nu šis kalps ir visu to cilvēku attēls, kuriem ticībā jākalpo tuvākajam. (tā Luters, http://www.ebaznica.lv/?p=5373)
+jean [195.13.166.253]
# Iesūtīts: 2012.11.06 19:35:34
mācekli, visas tavas publicētās līdzības NAV Evaņģēlija vēsts, bet gan Bauslības vēsts. Arī Bauslība ir nepieciešama un svarīga, jo tiešām ...

Jo tiešām ar darbiem ticīgie var PAZAUDĒT ticību . Vienam ir lielāka ticība, otram mazāka. Ticības lielums nav svarīgs pestīšanai, jo ja tici Evaņģēlijam, tad Dievs ir tev žēlīgs (jo Viņš ir žēlīgs arī bez tavas ticības, bet ticībā tu uzticies Viņa žēlastībai, un kļūsti Viņa Jaunās Derības mantinieks). Protams, Dievs vēlas, lai mēs dzīvotu ticībā. Lai mēs dzīvotu kā tādi, kas vairs nav grēka kalpi, bet kā tādi, kam Dievs ir draugs un brālis - ne bailēs no dusmām, ne bailēs no elles. Jo mēs esam kļuvuši jauns radījums Kristū.

Tomēr, kad sekojam miesai, tad atkrītam no ticības. Un no jauna Evaņģēlija vietā, sadzirdam Bauslības dārdus (tāpat kā Ādams, kad krita grēkā, tāpat tas notiek ikreiz, kad grēkojam), un tad no jauna (un no jauna) jākrīt
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 48 . 49 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 158 , pavisam kopa bijuši: 10880