atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Suteneru un narkodīleru ANO?
Aivars
Iesūtīts: 2012.07.27 08:25:15
Kādiem `ekspertiem` prātā ienākusi `gaiša` doma - izrādās, lai apkarotus AIDS izplatību, vajagot veicināt prostitūciju un narkomāniju. Plašāk te

150 lpp garais ziņojums pilnā apjomā ir te

Ko par to domājam?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2012.07.30 23:35:45
dafne
ak vai, kā tad tu tā uzdrīkstējies iedomāties, ka īsta mīlestība iespējama neesot vienā `ūberdraudzē` ar Ingaru , nedzīvojot vienā mājā un vienā gultā ar Ingaru neguļot un vienu un to pašu blusu nebarojot?

Bet vispār tas ir traģiski atkal un atkal sastapties ar šo totalitāro domāšanu
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.07.31 00:20:14
pa fikso [87.246.165.252]

tehniski vairs nē - esmu tagad pārdesmit soļus aiz NYC robežas ... toreiz biju pārdesmit pirms ...
Tagad varu no sētas ārā braucot, griez pa labi uz sarkano ... pilsētā šāds manevrs nav atļauts ... мелочь, а приятно
Ingars
# Iesūtīts: 2012.07.31 08:45:13
Aivars
Vai tu varētu nocitēt kaut vienu komentāru, kur es kūdu uz šķelšanos? Arī par visām sliktajā lietām, kas ir Draudzē, uz kurām cenšos vērst visu uzmanību – kaut vienu nosauc, kas nav patiesība. Es nevēlos nevienu apsūdzēt, bet pacelt svarīgu tēmu pārdomām, lai ticīgie to pārrunātu savā starpā un aizdomātos par to.

Vai tev tomēr šķiet, ka ir nepareizi aicināt nešķirot kristiešus pēc konfesionālās/nekonfesionālās piederības, vai ir nepareizi aicināt katru ticīgo mīlēt visus pārējos neatkarīgi no tā, kādai konfesijai viņi pieder, vai kādi trūkumi un vājības viņiem piemīt? Vai ir nepareizi aicināt Draudzi atgriezties no formālisma un institucionālisma pie Kristus Miesas pamata?

ak vai, kā tad tu tā uzdrīkstējies iedomāties, ka īsta mīlestība iespējama neesot vienā `ūberdraudzē` ar Ingaru , nedzīvojot vienā mājā un vienā gultā ar Ingaru neguļot un vienu un to pašu blusu nebarojot?

Bet vispār tas ir traģiski atkal un atkal sastapties ar šo totalitāro domāšanu (c)


Vai tad es runāju par fizisku dzīvošanu vienā mājā? Lai gan, ticīgajiem, kuri mīl viens otru nav problēmu arī fiziski zem viena jumta dzīvot, viņiem tāpat arī nerastos tādas netiklas domas kā laulības pārkāpšana un kopgulēšana starp tādiem, kuri nav vīrs un sieva, bet katrs jau spriež pēc savas samaitātības pakāpes. Un kas gan tur totalitārs – būt sadraudzībā ārpus totalitārās garīdzniecības uzraudzības?

rainars
Brāl, mīlestība neklusē par netaisnībām, vien atšķirībā no augstprātības tā taisnību neizmanto, lai iznīcinātu dvēseles, bet gan lai tās glābtu. Mīlestība vienīgi iznīcina grēku, bet ne pašu grēcinieku, tomēr tā grēcinieku var izvest cauri ugunij. Kā jau teicu – mums ir jāatgriežas pie krusta un jāļauj tur nomirt visam mūsu miesīgumam.

Es nedomāju te tagad taisīt kādu revolūciju, nedz aizsākt kādu jaunu radikālu kustību, vienkārši dalos ar to, ko Dievs man ir atklājis. Bet neuztraucies – mana runāšana jau vēl nav tas Jaunais Vīns un tā neko ļaunu institucionālajai baznīcai nenodarīs, taču vai mums nav jāgatavojas šī Jaunā Vīna nākšanai? Un kur tad to lies? Vai atkal būs kā Losandželosā vai kā Velsā, kus Jaunais Vīns vecos traukus pārplēsa, izlija un gāja zudībā? Pēc tam no tām skrandām tie vecie trauki atkal tika saļepināti kopā – nu cik ilgi tas tā var turpināties?

Uldis
Visas tā saucamās „draudzes”, kuras nepulcējas kopā uz Kristus Miesas pamata, bet gan uz doktrinālā, tradīciju vai kāda līdera vai kustības aizsācēja (kas nav Jēzus) pamata, ir institucionālās kristietības sastāvdaļa. Viss, kur ir viena mācītāja vai līderu komandas ar galveno līderi virsotnē sistēma ir institucionāla kristietība. Viss, kur ir jāpievienojas, jāpiereģistrējas, kur ir statūti, kur ir reģistrēšanās reliģisko organizāciju pārvaldē, kur ir oficiāla garīdznieku apmācība, kā arī kur ir oficiāla garīdzniecības kārta ir institucionāla kristietība un tai nav nekāda sakara ar Draudzi, kuru dibināja Kristus.

dafne
Nu bet par ko tad ir runa – Draudze ir dzīvs organisms un tur neko nevajag mākslīgi organizēt. Konfesijas nav no Dieva, tās ir cilvēku radītas pasaulīgas organizācijas, kuras tikai veicina šķelšanos. Savukārt Bībelē mēs redzam, ka apustuļi katrā apdzīvotā vietā nodibināja vienu vietējo draudzi un iecēla vecajus. Vai tu esi gudrāka par apustuļiem? Mīlestība var tikt īstenota tikai tad, ja ir reālas attiecības un te ir par maz ar miera sveicienu vai kādiem sadraudzības vakariem. Pirmā gadsimta draudzes regulāri pulcējās pa mājām un pastāvēja apustuļu mācībā, maizes laušanā, lūgšanās un sadraudzībā. Tas nebija tikai apciemot brāli vai māsu, kad ir slikti un vajadzīgs izrunāties – tā bija kā ģimenes dzīve.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.07.31 09:15:02
Ingars
Pirmkārt, beidz te bezjēgā spamot ne pa tēmu.
Otrkārt, jā tas biji tu, kas te klaigāji par `iziešanu no Bābeles`, `institucionālās Baznīcas` pamešanas sakarā, un visu laiku to vien dari kā noniecini kristiešus, kas ar sirdi un dvēseli kalpo Dievam savās draudzēs, kamēr tu savā iedomībā sektojies un neko sakarīgu no sevis nespēj dot, vien noniecināt visus pēc kārtas savās fantāzijās vāroties
Un tagad tev pat netrūkst kauna melot, ka neilgojies pēc šķelšanās, sektant tāds, bet atkal buldurē par `mīlestību`, kas ir vairāk nekā svešs lauciņš tev

šitas teksts - Konfesijas nav no Dieva, tās ir cilvēku radītas pasaulīgas organizācijas, kuras tikai veicina šķelšanos. Savukārt Bībelē mēs redzam, ka apustuļi katrā apdzīvotā vietā nodibināja vienu vietējo draudzi un iecēla vecajus. Vai tu esi gudrāka par apustuļiem? - vispār ir kaut kāda aroganta muldēšana, kur tu puteņo muļķības biezā slānī, melos dzīvojot bet citiem stulbumu piedēvējot. Iesper, ka nu pats sev pa pēcpusi un nokaunies
dafne
# Iesūtīts: 2012.07.31 09:23:26
Ingars
pag,pag..pirmais gadsimts....lai tu visu varetu izpildit ta,ka to darija pirmaja gadsimta..tad marss nost no datora..ej pa draudzem un sludini un pamegini izmantot transportu..tikai ar,kajam,ezeli vai kamieli.
Ingars
# Iesūtīts: 2012.07.31 10:03:34
Aivars
Pirmkārt, beidz te bezjēgā spamot ne pa tēmu.(c)

Kāda jēga runāt tikai par problēmu (prostitūciju un narkomāniju), neminot neko par tās risinājumu?

Otrkārt, jā tas biji tu, kas te klaigāji par `iziešanu no Bābeles`, `institucionālās Baznīcas` pamešanas sakarā, un visu laiku to vien dari kā noniecini kristiešus, kas ar sirdi un dvēseli kalpo Dievam savās draudzēs, kamēr tu savā iedomībā sektojies un neko sakarīgu no sevis nespēj dot, vien noniecināt visus pēc kārtas savās fantāzijās vāroties
Un tagad tev pat netrūkst kauna melot, ka neilgojies pēc šķelšanās, sektant tāds, bet atkal buldurē par `mīlestību`, kas ir vairāk nekā svešs lauciņš tev (c)


Es tevi labi saprotu, kāpēc tu tik asi uz to reaģē, saprotu, ka nav patīkami, ja kāds apgalvo, ka tas, kam tu esi sevi veltījis nav ne štrunta vērts. Tā ir mācība par krustu, kurā mēs piesitam visu, kas miesai dārgs, pašu miesu tai skaitā (tikai nedomā, ka es to domāju burtiski, bet krustam šeit ir simboliska nozīme) un tas, protams, ir sāpīgi. Piedod, ka es to nemāku pateikt saudzīgāk, taču es centīšos.

Iziešana no Bābeles nav mans izgudrojums, par to runā Dieva Vārds, piemēram Atklāsmes 18:4 Es dzirdēju vēl citu balsi no debesīm saucam: "Izeita no viņas, Mana tauta, lai jums nebūtu dalības viņas grēkos un jūs neķertu viņas mocības.
Cita lieta ir, ja runājam par to, ko mēs katrs saprotam, kas ir noslēpumainā Bābele.
Es tevi neaicinu pārstāt kalpošanu, pat ne pārstāt apmeklēt savas konfesijas dievkalpojumus un citus pasākumus. Būtībā runa nav tik daudz par fizisku iziešanu no institucionālās kristietības (tas būs izmainītas domāšanas rezultāts, nevis izmaiņu cēlonis), bet gan par institucionālās sistēmas izdabūšanu ārā no prāta un sirds, lai atbrīvotu vietu Kristum. Es tevi neaicinu atšķelties no ticīgajiem, kuri pieder pie kādas konfesijas, bet gan tieši otrādi – iziet ārpus savas konfesijas robežām un paplašinās gan savas sadraudzības, gan kalpošanas „teritoriju” līdz Draudzes ārējai robežai, es tevi aicinu nepalikt savas konfesijas robežās, bet izplest savu mīlestību pār VISIEM ticīgajiem.

šitas teksts - Konfesijas nav no Dieva, tās ir cilvēku radītas pasaulīgas organizācijas, kuras tikai veicina šķelšanos. Savukārt Bībelē mēs redzam, ka apustuļi katrā apdzīvotā vietā nodibināja vienu vietējo draudzi un iecēla vecajus. Vai tu esi gudrāka par apustuļiem? - vispār ir kaut kāda aroganta muldēšana, kur tu puteņo muļķības biezā slānī, melos dzīvojot bet citiem stulbumu piedēvējot. Iesper, ka nu pats sev pa pēcpusi un nokaunies (c)

Kur Bībelē vispār ir runa par dažāda apliecinājuma sadraudzēm, dažādām konfesijām, kas celtas uz doktrinālās interpretācijas pamata? Attiecībā uz konfesionālismu es atrodu tikai nosodījumu, piemēram:
1.korintiešiem 1: 10 Bet es jūs, brāļi, pamācu mūsu Kunga Jēzus Kristus Vārdā, lai jūsu starpā būtu vienprātība un neceltos šķelšanās, bet lai jūs visi pilnīgi vienoti stāvētu vienā prātā un vienā domā.
11 Jo man par jums, mani brāļi, ir pienākušas ziņas no Hloes nama ļaudīm, ka jūsu starpā ir ķildas.
12 Es gribu teikt to, ko pie jums visur dzird runājam, viens saka: es turos pie Pāvila, otrs: es pie Apolla, trešais: es pie Kēfas, bet ceturtais: es pie Kristus.
13 Vai tad Kristus ir dalīts? Vai tad Pāvils ir par jums krustā sists? Jeb vai jūs esat kristīti uz Pāvila vārdu?

Vēl vairāk – Pāvils to nosauc par miesīgumu, tātad konfesijas ir no miesas, ne no Gara:
1.korintiešiem 1 Ar jums, brāļi, es nevarēju runāt kā ar garīgiem, bet kā ar miesīgiem cilvēkiem, kā ar bērniem Kristū.
2 Es jums devu pienu un ne smagu barību. To jūs nevarējāt panest, arī vēl tagad nevarat.
3 Jo jūs vēl esat miesīgi. Kamēr jūsu starpā naids un ķildas, vai tad neesat miesīgi un vai nedzīvojat kā šīs pasaules cilvēki?
4 Jo, kad viens saka: es turos pie Pāvila, bet otrs: es pie Apolla, - vai tad neesat miesīgi?

dafne
Varbūt vispirms tomēr sākt ar svarīgāko – ar AGAPE? Tas nozīmē piesist krustā visu savu miesīgumu, savu konfesionālo domāšanu, savu pasīvo sēdēšanu baznīcas solā un meklēt sadraudzību ar visiem ticīgajiem savā apkārtnē, nešķirojot viņus pēc konfesionālās piederības…ek, lai labāk runā Dieva Vārds:
Apustuļu darbi 2: 42 un tie pastāvēja apustuļu mācībā un sadraudzībā, maizes laušanā un lūgšanās.
43 Visus pārņēma bailes, un apustuļi darīja daudz brīnumu un zīmju.
44 Bet visi ticīgie turējās kopā, un viss tiem bija kopīgs;
45 viņi pārdeva savus īpašumus un rocību un izdalīja visiem, kā kuram vajadzēja.
46 Viņi mēdza ik dienas vienprātīgi sanākt Templī, pa mājām tie lauza maizi un baudīja barību ar gavilēm un vientiesīgu sirdi,
47 slavēdami Dievu, un viņi bija ieredzēti visā tautā. Bet Tas Kungs ik dienas pievienoja viņiem tos, kas tika izglābti.
Apustuļu darbi 4: 32 Ticīgo pulks bija viena sirds un viena dvēsele, neviens neko no savas mantas nesauca par savu, bet viņiem viss bija kopīgs.
33 Apustuļi ar lielu spēku apliecināja Kunga Jēzus augšāmcelšanos, un liela žēlastība bija ar viņiem visiem.
34 Viņu starpā arī nebija neviena, kam kā trūktu; jo tie, kam bija tīrumi vai nami, tos pārdeva un atnesa maksu par pārdoto
35 un nolika apustuļiem pie kājām; un katram tika izdalīts, kā kuram vajadzēja.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.07.31 10:12:47
Ingars
muļķīt, neputro savas iedomas ar Atklāsmes grāmatu un citiem Bībeles tekstiem! Redzu, ka esi briesmīgi iekarsis savā naidā pret Kristus Baznīcu. Labāk atgriezies no šī grēka ar steigu.
Un vēlreiz teikšu, beidz verkšķēt par mīlestību katra vārda galā, nelietīgi valkājot vārdu, ar ko pats DIEVS ir raksturots.
Bet tagad, škic!
Aivars
# Iesūtīts: 2012.07.31 10:56:14
dafne
Nu pirmkārt jau, nekur nav redzams, ka pirmajā gadsimtā būtu kaut kas no tā, ko dažs te sadomājies. Tas ir tas, kas pat drusku aizkustina, kad daži sektanti mēģina zīmēt ideālo senbaznīcu, balstoties uz tekstiem, kas būtībā risina reālas problēmas un konfliktus tā laika draudzēs.
Bet nupat tikai tā ienāca prātā, ka tiešām ir kaut kas kopīgs gan tām receptēm, ko piedāvā soross &co, gan tām ko mēģina nopārdot ingars. Vai tikai nebūs viens un tas pats ārdošais gars aiz tā visa?
dafne
# Iesūtīts: 2012.07.31 11:04:41
Aivars
nu prostitutam,sutineriem un narkomaniem ir iespeja atgriezties..,bet ja cilveks ir pilnigi parliecinats,ka visa kristiga baznica ir kaut kada viltus Baznica un taja Kristus Gars nemajo..tad ir pavisam bēdīgi.
rainars
# Iesūtīts: 2012.07.31 12:02:48
Aivars viss jau ir labi , bet vai to pašu var izdarīt lēnprātīgāk?


mūsu Kunga kalpam nepienākas ķildoties, bet būt laipnam pret visiem, izveicīgam mācīšanā un panest ļaunumu, tādam, kas ar lēnprātību pamāca pretiniekus - varbūt Dievs kādreiz dotu viņiem atgriezties pie patiesības atziņas, un viņi atkal atgūtu skaidru prātu, atraisīdamies no velna valga, ar ko tie sagūstīti, lai darītu viņa gribu.

paglabā uzticēto mantu, novērsdamies no nesvētām valodām un pretrunām, kas ceļas no nepareizas tā dēvētās atziņas;
daži, turēdamies pie tās, ir nomaldījušies no ticības. Žēlastība lai ir ar jums.

Vecāku vīru nerāj, bet pamāci laipni kā tēvu, jaunākus kā brāļus,
vecākas sievas kā mātes, jaunākas kā māsas visā šķīstībā.

Kas grib būt liels lai ir visu kalps ........ .
Pamāciet viens otru kamēr vēl saka šodien.
Lai īstenais svaidījums nolaižas un mēs spētu labā izprast Dieva gribu mūsu dzīvēs.
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.07.31 12:34:42
Ingars

Šķiet, ka tu, Ingar, piederi pie kādas harizmātu draudzes - tādas, kā, piemēram, ļedjajevieši. Jo tādus tekstus jau esmu kaut kur dzirdējis. Es reiz kādam puisim pēc garāks sarunas jautāju, pie kādas draudzes viņš pieder. Viņš ar izbrīnītām acīm uz mani paskatījās un atteica: "Kā, kādas draudzes?! Kristum nav denomināciju." Tad es izteicu viņam savu secinājumu, ka viņš pieder pie draudzes - "Kristum nav denomināciju". Tieši tāpat ir ar tevi. Tava draudze ir - "Kristus Miesas pamats".
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.07.31 13:07:50
Bet nupat tikai tā ienāca prātā, ka tiešām ir kaut kas kopīgs gan tām receptēm, ko piedāvā soross &co, gan tām ko mēģina nopārdot ingars. Vai tikai nebūs viens un tas pats ārdošais gars aiz tā visa?
bet ja cilveks ir pilnigi parliecinats,ka visa kristiga baznica ir kaut kada viltus Baznica un taja Kristus Gars nemajo..tad ir pavisam bēdīgi

Abos gadījumos ir labs publiskais paustais virsmērķis - vienam tā ir cīņa pret AIDS izplatību, otram - pret viltus mācībām.

Un abos gadījumos līdzeklis ir destruktīvs: vienam - ar injicējamo ("smago" ) narkotiku legalizēšanu un industriālo prostitūciju, otram - ar ticīgo izdzīšanu no esošajām draudzēm. Simptomātiski, ka nevienam no viņiem nav nekādas praktiskās vai pieredzē balstītās bāzes savu ideju derīguma apstiprināšanai, un abiem ir svēta pārliecība, ka viņu teorija ir pareiza un garantēti veiksmīga. Abi ir gatavi iesaistīties sarunās, bet ne uzklausīt oponentus (pirmie - pēc "pētījumu" pakas publicēšanas vai "apstiprināšanas" atsauksies uz to kā absolūtu un neapšaubāmu).
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.07.31 13:15:00
Šīs diskusijas pamattēmas būtībā, kā man izskatās, ir tā pati garīgā problēma, ko teoloģiski apzīmē kā "antikristu" (tajā nozīmē kā "aizstāšanās Kristum priekšā, izlikšanās par Kristu" ). Proti - aiz labiem saukļiem tiek darītas briesmu lietas, kā arī tās tiek iztēlotas, pasniegtas un iemanipulētas kā augstākās vērtības aizstāvošas un veicinošas. Un turpat līdzās ir apsolījums, ka ar piedāvātajiem līdzekļiem tiks sasniegts šis rezultāts, lai gan tam vai nu nav nekāda reāla pamatojuma, vai arī tas notiek uz citu traģēdiju rēķina.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.07.31 19:17:20
jāpiekrīt Tev
dafne
# Iesūtīts: 2012.08.01 09:24:38
Mārtiņš
otram - ar ticīgo izdzīšanu no esošajām draudzēm.
Njā,taisnība...es gan sākuma gribēju iebilst,ka ticīgo nav tik viegli dabut ara no draudzes un ka Ingara variants vairāk attiecas uz tiem,kuri pamet draudzi kaut kadu iemeslu dēļ,bet tas tomer nostrada tad,kad ticīgais ir kados smagos apstaklos sava draudze...vai redz kadas aplamibas,vai pats piedzivo kadus parbaudijumus...tad iezogas šī doma"a varbūt es nemaz neesmu pareiza draudze,vai pareiza konfesija...vai vispar Baznīcā.un pēķšņi par visu svarīgāk kļūst arēji redzamās lietas.
Ingars
# Iesūtīts: 2012.08.06 16:17:00
Aivars
Kas ir Kristus Baznīca? Luterāņi, katoļi, pareizticīgie, vai vēl kādi citi –āņi, -oļi vai –isti? Vai varbūt visi kopā? Tā gan būtu jābūt, bet, ja visi kopā ir Kristus Miesa, kāpēc tad katrs nodalās savā organizācijā? Ja tā ir KRISTUS Baznīca, kāpēc tad to pārvalda cilvēki? Vai nav rakstīts, ka Dieva Nams (Kristus Baznīca) ir celts uz apustuļu un praviešu pamata, kura stūrakmens ir Jēzus Kristus? Bet tur nekas nav minēts par reģionāliem pārraugiem, Bībelē nekas nav minēts par dažāda apliecinājuma ticīgo grupām.

Uldis
Protams, ka ir arī tādas galējības, bet arī par to ir brīdinājumi, arī uz šādi domājošiem attiecas tas pats viss. Tomēr paskaties uz harizmātu draudzēm – viņiem ir tieši tās pašas problēmas, kas tradicionālajām konfesijām. Taču ir pareizi apliecināt, ka tu piederi pie Kristus Draudzes, ka Kristum nav denomināciju, ka Kristus Miesa ir Pamats. Kļūda tiek pielaista, sperot nākamos soļus, jo daži ceļ „nesektantu draudzi”, uz šā pamata nodaloties no pārējiem. Lai Dievs mani no tā pasargā, ka es celtu savu draudzi. Tā vietā mums jāatdod viss Dieva rokās, jāgavē, jālūdz, lai Dievs Pats ar Savu spēku atjauno Draudzi. Mums ir jāsaprot, ka ikviens kristietis pieder Kristus Miesai un mums nav tiesību kādu ticīgo atstumt tikai tāpēc vien, ka viņš spītīgi turas pie kādas sektas. Jā viņš ir maldos, jā viņš ir nepaklausīgs, taču, kamēr viņā ir kaut kripatiņa ticības uz Kungu Jēzu, viņš ir Kristus Miesas loceklis. Tur jau tā lieta, ka Patiesajai Draudzei nav tādu organizatorisku problēmu, ka tai būtu jānodalās no citādi domājošiem kristiešiem. Kristus Miesā ar maldu mācībām tiek galā iekšienē, nevis nocērtot kādu gabalu no tās. Esmu brīvs uzskatīt un pieņemt ikvienu ticīgo par tās pašas Draudzes piederīgo, kurai es pats arī piederu. Mūsu uzskati var atšķirties, bet mēs esam Vienas Ģimenes locekļi.
nezinams [80.232.193.226]
# Iesūtīts: 2012.08.07 14:59:52
bet Dievs jau darbojas caur cilveku iestaditu hierarhiju. un tur neizvairites no ttrukumiem un cilveku vajibam. palasi timotejam un titam veltitas vestules Ingar. turklat pirmkristiesu draudze piem. korinta notika musdienu kristietim loti nepienemamas lietas, tacu Dievs pie sis draudzes stradaja caur pavilu un to neamteta.
Ingars
# Iesūtīts: 2012.08.31 12:52:31
nezinams [80.232.193.226]

Jā, Dievs darbojas caur nepaklausīgiem un nepīlnīgiem cilvēkiem, bet VIņš tos padara paklausīgus un pilnīgus - tos, kuri Viņam ļaujas sevi izmainīt. Tas, ka Dievs jau kopš kāda 2., 3. gadsimta tomēr turpina darboties arī caur cilvēku radītām struktūrām, vēl nenozīmē, ka Viņš tās atzīst, vienkārši bez ticīgajiem Dievs nekādā citādā veidā negrib darboties. Kristus Līgava - kaut sakapāta gabalos - tomēr ir un paliek Kristus Līgava.
nezinams [80.232.193.226]
# Iesūtīts: 2012.09.03 15:06:27
tev piekritu, bet saproti ari to, ka Dievs ir iestadijis strukturu un hierarhiju draudze. lasi vestules timotejam un titam. Turklat grutus jautajumus pavils gaja apspriest ar apustuliem uz Jeruzalemi, tas nozime, ka bija ari virsvadiba par draudzem. Taa , ka tads modelis ari var but. Tas ir ka rasktits, ka nams uz apustulu un praviesu pamata celts, kura sturakmens ir Kristus. Lai gan es personigi ticu, ka Dievs ir paredzejis augt caur mazam vai lielam, bet tomer savstarpeji neatkarigam draudzem un bez lielas virsvadibas strukturas paar taam.
Ingars
# Iesūtīts: 2012.09.07 11:29:27
nezinams [80.232.193.226]

Bībelē aprakstītā struktūra un hierarhija bija garīga un funkcionāla, nevis administratīva un pozicionāla.Tas nozīmē, ka katram bija tik daudz autoritātes, cik liela veltīšanās Dievam un garīgā brieduma līmenis. Pāvils apsprieda jautājumus ar citiem apustuļiem ne tāpēc, ka viņiem bija virsvadība, bet gan tāpēc, ka visi kalpotāji Draudzē ir organiski vienoti, tā bija savstarpēja paklausības zīme, gluži tāpat, kā Pēterim nācās piekāpties Pāvila aizrādījumam nešķirot svētos jūdos un nejūdos. Pāvils, starp citu, kāda no savām vēstulēm minēja, ka viņu nav ordinējis neviens apustulis, bet vēl vairāk - tie, kurus uzskatīja par Draudzes balstiem, sniedza viņam roku kopīgam darbam, nevis uzlika rokas, kā kad augstāks ieceļ kādu zemāku kādā amatā . Apustuļu autoritāte Draudzē bija tīri garīga, nevis administratīva kā pāvestam, arhibīskapiem un bīskapiem mūsdienās.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 178 , pavisam kopa bijuši: 16997