atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Nokristīt bērniņu!!!
daketa
Iesūtīts: 2012.07.17 12:50:44
Nesaprotu kapēc tik daudz šķēršļu lai nokristītu bērniņu. Gribu nokristīt,tad atduros pret ticību,pret iesvētīts-neisvetīts, baznīca ka tāda... Varbūt nokristu berniņu luterāņu ticībā,bet kad viņš izaugs,viņš gribēs citu ticību,nekad neko nevar zināt. Un būsim reali, cik daudz cilvēku kas ir kristīti un iesvētīti,cik daudz viņi visi apmeklē baznīcu, ir uzticīgi savai draudzei un nes ieguldijumu savai baznicai.... Uzskatu ja tici Dieva esamībai,tad tici,nav obligati javelta sava dzive un ikdiena baznīcai.... Un Dievs ir viens,kapec tada dalīšana,luterāņi vai katoļi,viens otru nepieņem... Vēl varetu daudz un dikti rakstīt...
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.11 19:05:11
nu ja neko nevar zināt, un pati negribat zināt, tad ļaujat bērnam pašam paaugties un izdomāt.
Kāpēc gan jūs gribat kristīt bērnu, ja pati personīgi neuzskatat piederību Kristum par ko īpašu un svarīgu?
dafne
# Iesūtīts: 2012.08.11 20:30:09
Kad vienai sievai uzdevu jautājumu,kāpēc tad viņa nav nokristijusies,bet dēlam ieteikusi to darīt,tad sanemu atbildi-"tāpēc,ka dēlam bija jāiet jūrā".Nu,tā...iemesli dažādi.
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.08.11 21:19:49
daketa
Galvenais mieru. Ja bērniņa dzīvībai nekas nekaiš, visu var izdarīt Baznīcā paredzētajā kārtībā. Šķēršļu bērniņa kristībām nav nekādu, jo kristības taču nav tikai pastāvēšana baznīcā un paniekošanās ar ūdeni, vai ne? Kristībās bērniņam jākļūst par Dieva bērnu - jāsaņem grēku piedošanu, jāatbrīvojas no ļaunā un jāiegūst Svēto Garu, kā arī mūžīgo dzīvību. Lai notiktu tieši tas un nekas cits, viss ir attiecīgi jāsagatavo. Jums tajā visā ir noteicošā loma, jo esat bērniņa māte, kā noprotu. Jūs varat savam bērniņam sagādāt visu, ko viņš kristībās saņemtu. Pakļaujieties vienā mierā Baznīcas kārtībai un būsiet vinnētāja un Jūsu bērniņš.

Un būsim reali, cik daudz cilvēku kas ir kristīti un iesvētīti,cik daudz viņi visi apmeklē baznīcu, ir uzticīgi...
Tas vispirms ir atkarīgs no viņu vecākiem. Ja vecāki mīl Baznīcu, arī bērni mīlēs. Ja vecāki nemīlēs, bērni tāpat. Jūsu bērniņa liktenis ir jūsu rokās. Gribētos tām novēlēt čaklumu.

Uzskatu ja tici Dieva esamībai,tad tici,nav obligati javelta sava dzive un ikdiena baznīcai
Ja nav tāda aicinājuma, protams. Taču svētdien baznīcu gan būtu jāapmeklē.

Un Dievs ir viens,kapec tada dalīšana,luterāņi vai katoļi,viens otru nepieņem...
Tas ir garāks stāsts. Man šķiet, ka Jums nav sevišķi laika, lai sāktu šo visu iztirzāt un daudz ko citu daudz un dikti...
pa fikso [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.08.12 02:13:23
Aivars
Ne kasīšanās, bet intereses pēc - nu ja neko nevar zināt, un pati negribat zināt, tad ļaujat bērnam pašam paaugties un izdomāt.
- kā šito saprast luteriskās teoloģijas gaismā. Bērns tak ir ticīgs, kāpēc liegt viņam kristību?
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.08.12 09:13:37
pa fikso [87.246.165.252]
Ticība nāk no sludināšanas. Luterāņi nesaka, ka bērni ir automātiski ticīgi, taču atšķirībā no baptistiem un vēl dažiem nestāsta, ka šie ir automātiski neticīgi
Jebkurā gadījumā, ne jau cilvēka ticības spēkā notiek Kristība, taču tikai ticībā Kristība ir izdzīvojama. Tādēļ, ja bērnam neviens negrasās skaidrot, ko Kristība nozīmē, bet kareivīgi `skalos smadzenes`, ka tai nav nekāda sakara ar piederību Kristus draudzes ļaudīm, tad labāk pagaidīt

P.S. negribu te citu tēmu iesākt, bet tomēr... tā pa braucot pa darīšanām un Tavu provokāciju atceroties, ienāca prātā, ka nav no Tevis paša dzirdēts, vai tu ar no tiem, kas uzskata ka līdz kaut kādam `apzinīgam` vecumam, bērni ir šķīsti un bezgrēcīgi kā pats Dievs Trīsvienīgais? (Nespēj ne ticēt, nespēj ne grēkot) Un vai tā tāda izplatīta doma pie baptistiem?
Krastiņa meitiņas gan jūsējie taču nokristīja, cik manu uzmanību uz to vērsa kāds uzraksts uz viena žurnāla vāka lielveikalā.
dafne
# Labojis dafne: 2012.08.12 09:29:03
Kaut kā nav dzirdēts,ka bērns ir ticīgs,tāpēc var saņemt kristību...drīzāk,tas ka kristiba nemaina savu būtību,pat ja to sanem neticigs cilveks.Tas tāpat kā aŗ SV.Vakarēdienu,ja cilvēks netic,bet saņem..nenozīme ka tā vairs nav Kristus miesa un Kristus asinis.Es saprotu tā,ka ne mana ticība vai neticība kristību un Sv.VAKARĒDIENU dara "īstu",bet gan Dieva pavēle un apsolījums.Jo ej nu sazin cik tas pieaugušais īsti ir ticīgs sanemot kristību...Daži nokristās,lai varētu pēc tam pa smuko baznīcā salaulāties,piemēram.Daži atkal aiz cemmes pret lut.ņem un pārkristās... visādi ir.Tāpēc varbūt ir labi,ja cilvēkam ir elem.izpratņe par to,kas ir kristība un ko tā dod.
Kristofers
# Labojis Kristofers: 2012.08.12 15:46:07
daketa
Ja vēlies nokristīt bērniņu "bez šķēršļiem" un neiesaistoties nekādā draudzē, tad dodies pie brīvmācītāja Valtera Korāļa. Tuvāka informācija www.ticu.lv
pa fikso [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.08.12 19:44:51
Aivars
taču atšķirībā no baptistiem un vēl dažiem nestāsta, ka šie ir automātiski neticīgi
nepareiza izpratne par baptistu uzskatiem. Mēs neiedalam zīdaiņos un *garīgi nobriedušos*. Mēs nezinām vai zīdaiņi tic vai nē, tāpēc ja zīdainis uz jautājumu - vai tu tici - atbildēs ar jā, tad uz priekšu. Piem., 4-6gadīgu bērnu kristības nav nekas brīnumains un nesastopams baptistu draudzēs(ak, vai, mēs tak neesam draudze, ja nu vienīgi avansā).
Krastiņa meitiņas gan ir īpašs stāsts, vismaz par jaunāko. Tas no tās pašas sērijas, kas Biedriņa laulības(kuras neviens draudzes loceklis nevar pat paskatīties). Ja mūsu draudzes nebūtu netkarīgas, domāju, attiecīgās draudzes garīdzniekiem tiktu mizā, gan par šo, gan par Godmani, gan par Š.
pa fikso [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.08.12 19:47:12
Aivars
līdz kaut kādam `apzinīgam` vecumam, bērni ir šķīsti un bezgrēcīgi kā pats Dievs Trīsvienīgais? (Nespēj ne ticēt, nespēj ne grēkot) Un vai tā tāda izplatīta doma pie baptistiem?
Arī izplatīti maldi par baptistu uzskatiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 19:51:46
pa fikso [87.246.165.252]
nu... atceros vienu jūsējo ASV, kas apmēram tā izteicās.
Bet, kādos uzskatos tad jūsējie īsti ir attiecībā uz bērniem, (ja neņem vērā jūsējo aplamos uzskatus par luterāņu uzskatiem) ?
pa fikso [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.08.12 19:55:21
Aivars
Nu.. es esmu dzirdējis no luterāņiem - mums jau nevajag obligāti ticēt
Ko Tu konkrēti gribi zināt?
pa fikso [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.08.12 19:58:52
Aivars
Par to bērnu ticību es lasu gan pie Millera, gan nesen iznākušajā grāmatā Kristība. Tajā starp citu bija zelta frāze. *Labāk būtu kristīt ar pagremdi, bet mēs to nedarā, lai nepadomātu, ka baptistiem ir taisnība*
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 20:28:03
pa fikso [87.246.165.252]
un tomēr Tu stūrgalvīgi izvairies no atbildes: kā jums baptistiem šķiet- bērniem nav vajadzīga Kristība uz grēku piedošana, vai tomēr ir? (par pagremdi... sorry tur var strīdēties bezgalīgi, un beigu beigās tiešām visu taču izšķir ūdens uz pakauša)
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 20:33:58
Aivars beigu beigās tiešām visu taču izšķir ūdens uz pakauša

nop ... Ēvalda nāburgs dekāns J.Bratuškins saka, ka izžķirošā pazīme ir - vai kristot ūdens ir notecējis ... un drošības labad visus luterāņu kristītos pārkrista ...
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.12 20:36:23
Juris Saivars
un kur tad šis tā ir `notecējis`
Principā jau Bratuškiņam varētu ieteikt pielīdzināt to `notecēšanu` dzemdību ūdeņu noskrējienam "drošs paliek nedrošs"
http://www.youtube.com/watch?v=15b-NhF4N4Q
pa fikso [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.08.12 21:17:24
Aivars
Kaut kad sen es šeit rakstīju, ka diskusijās par kristību neielaidīšos. Tāpēc ļoti īsi.
bērniem nav vajadzīga Kristība uz grēku piedošana, vai tomēr ir?
nekorekts Ap. d. Rakstu vietas pielietojums, jo Pēteris nesāk ar kristību.
Kristību vajag katram, bet ne jau katrs to saprot, mūsu uzdevums izskaidrot. Par tiem, kam nav izskaidrots zinās Dievs un kā Viņš lems tā būs, neba ar kristību izglābsi. Tad jau sročna jānokristī visi, kuri nespēj pretoties. Par bērniem Dievs man atbildību paprasīs, ne viņiem. Mani bērni nav kristīti(2,7 un 8 gadi). Esmu ar meitām runājis un saņēmis konkrētu nē. Kas būtu mainījies, ja es viņas būtu pēc dzimšanas nokristījis?

Aivars
# Labojis Aivars: 2012.08.12 21:26:36
pa fikso [87.246.165.252]
ūja, ūja.. un tagad lūdzu bez šīs muldēšanas par nespēšanu pretoties (banālo stāstu par āfrikas ciema iedzīvotāju un dižo misionāru, kas šim pa ausīm nobrauca, esam lasījuši)
KONKRĒTI, kā teologam pienāktos! Tad Tavas meitas ir bezgrēcīgas vai ne? "Atbildību` Tu uzņemšoties, ha.. bet slēpies aiz bērniņu mugurām, ka šie teikuši `nē`
Beidz locīties kā zutis, un runā tiešu valodu, LŪDZU!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.08.12 22:04:09
pa fikso [87.246.165.252]
Par to bērnu ticību es lasu gan pie Millera, gan nesen iznākušajā grāmatā Kristība. Tajā starp citu bija zelta frāze. *Labāk būtu kristīt ar pagremdi, bet mēs to nedarā, lai nepadomātu, ka baptistiem ir taisnība*

Tā frāze ir tikpat "laba" kā tas, ka "pagremde" nozīmē pagremdēšanu bez "atgremdēšanas", respektīvi, pagremdētu zem ūdens ārā nevelk ...
pa fikso [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.08.12 22:10:32
Aivars
Vai tad lasīt nemāki?
īdz kaut kādam `apzinīgam` vecumam, bērni ir šķīsti un bezgrēcīgi kā pats Dievs Trīsvienīgais? (Nespēj ne ticēt, nespēj ne grēkot) Un vai tā tāda izplatīta doma pie baptistiem?
Arī izplatīti maldi par baptistu uzskatiem.
Konkrēti - kristība neglābj, glābj ticība. Es lūdzu par saviem bērniem katru dienu, sarunas mums notiek un šo situāciju es uzticu Dievam.
dafne
# Iesūtīts: 2012.08.12 22:10:48
pa fikso [87.246.165.252]Tev vienkārši ir paklausīgi bērni ja tētis tā saka,tad tā arī ir.Tāpat ar kristīsanu...
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 115 , pavisam kopa bijuši: 34207