atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem kā nekristietim atgriezties?
dzintra55
Iesūtīts: 2012.04.30 19:20:48
Mēs zinām, ka pa īstam Dievs sāk darboties cilvēka dzīvē tad ja viņš pieņem Jēzu Kristu kā savu glābēju. Bet cik lielā mērā Dievs darbojas neticīgo dzīvē? vai viņiem nav nekādu cerību uz Dieva žēlastību, un kā lai cilvēks tādā gadījumā nonāk pie Dieva, ja viņš nav piedzīvojis Tā Kunga darbus savā dzīvē?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2012.05.01 00:00:43
pirmais koments jāieraksta,lai tava tēma būtu redzama
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.05.01 00:12:52
dzintra55
pa īstam Dievs sāk darboties cilvēka dzīvē tad ja viņš pieņem Jēzu Kristu kā savu glābēju
Aplami! Tas tāds modernā pelagiānisma slengs.
(bet kāpēc liekas, ka te kāds spēlītes spēlē?)
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.05.01 00:28:57
dzintra55
Mēs zinām, ka pa īstam Dievs sāk darboties cilvēka dzīvē tad ja viņš pieņem Jēzu Kristu kā savu glābēju
Kādreiz teica: darbs pērtiķi padarīja par cilvēku
Kristieši tic, ka Dievs pa īstam sāk darboties jau pirms cilvēks ir nācis pasaulē. Dievs cilvēku rada, tad pestī no grēkiem un dara svētu.
dafne
# Iesūtīts: 2012.05.01 00:33:32
dzintra55
neviens jau par ticīgo nepiedzimst..ta ka Dievs darbojas ari neticigo dzivees
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.05.01 00:36:14
dzintra55
vai viņiem [neticīgajiem] nav nekādu cerību uz Dieva žēlastību
Jautājumu var saprast divējādi. No viņu pašu neticības viedokļa - nekādu cerību. No Dieva puses - visas cerības.

kā lai cilvēks tādā gadījumā nonāk pie Dieva, ja viņš nav piedzīvojis Tā Kunga darbus savā dzīvē?
Darbus viņš ir piedzīvojis, tikai netic. Bet lai nonāktu pie Dieva, viņam jāsludina Dieva Vārds, lai viņš ticētu, viņš jākristī, viņam jāieaug Baznīcā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.05.02 10:26:57
dzintra, buusi ko paarpratusi...

Pestiishana ir Dieva darbs

Tas ko tu sauc "Pienjemt Jeezu" ir nekas vairaak kaa "piedzimusha beerna kliedziens", bet pats beerninjsh ir dziivs un existee stipri pirms vinjsh iekliedzaas...

Shis "Pienjemt Jeezu" ir viens no Dieva padariitaa darba posmiem, kad cilveeks beidzot ar savu apzinju un sirdi SAPROT ko Dievs ar sho ir izdariijis... taa ir taada pati dabiiga reakcija, kaa beernam iekliegties peec piedzimshanas... tachu tas nenoziimee, ka beerns savu existenci vai vecaaku ruupes par beernu tikai tad saakaas

Taapeec... lai kaut kas augtu, ir jaasej seekla... un shii seekla ir Dieva Vaards neticiigo ausiis un sirdiis...

Paradoxaali bet neticiigo pestiishana ir muusu - ticiigo - atbildiiba, jo paarsvaraa jau tikai ticiigie sludina Dieva Vaardu, laigan Dieva roka nav par iisu arii Velnu iejuugt bazniicas celtnieciibas akmenju velshanaa... taakaa IR redzeeti gadiijumi, kad neticiigie buudami neticiigi tomeer sludina Dieva Vaardu, pashi pat to nezinot.
eglīte
# Iesūtīts: 2012.05.02 11:55:29
dzintra55
Ir gadījies dzirdēt no neticīgiem ļaudīm, ka viņi esot gribējuši ticēt, bet neesot spējīgi iegūt ticību.
Esmu dzirdējusi un lasījuši, ka, neskaitot cilvēka paša lepnību un paaugstināšanos, kas ir viens no lielākajiem šķēršļiem, vēl mēdzot būt arī šāds bloks - kad cilvēks šādā vai tādā veidā ir nonācis ciešā tvērienā citā valstībā - lietojot visāda veida cilvēkam aizliegtās garīgās prakses - buršana, zīlēšana un dažādi ezotērikas it kā modernākie varianti.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.05.02 14:52:34
eglīte mats matā.
Man pēdējā pastorāla tipa saruna bija ar cilvēku līdzīgā situācijā, kurš reizi bija baznīcā un sajuta Dieva pieskārienu, un pēkšņi viņš sāka stāstīt par viņam esošajiem stiprajiem vārdiem un mēģināja tos turpat noskaitīt. Sevī palūdzos un viņam nojuka - pašam to apzinoties.
Un skaidrs - ja no tiem neatteiksies, nekas labs nebūs.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.05.02 16:53:17
eglīte
Ir gadījies dzirdēt no neticīgiem ļaudīm, ka viņi esot gribējuši ticēt, bet neesot spējīgi iegūt ticību.

Ir piedzīvota sajūta, ka gribu ticēt, bet nesanāk. Vēlāk sapratu, ka sajūta ir mānīga, t.i., ticība nav jutekļos, un šīs sajūtas klātbūtnei vai neesamībai nav noteicošas saistības ar manu kristīgo ticību. Par to esmu pateicīgs savas draudzes mācītājiem.
Tomēr šī "ticības sajušanas" demonstrācija ir diezgan pastāvīga parādība ticīgajos kristiešos (jeb tajos, kurus par tādiem uzskatām vai kas uzdodas par tādiem), un tas jaunpienācējam rada iespaidu, ka tā vajag vai tas ir tāds kā ticības kvalitātes kritērijs.
Bet tiem, kas ģrib, bet tā arī nespēj iegūt ticību un paliek "ārpus borta" (baznīcas, draudzes), es ietektu vispirms godīgi atbildēt uz jautājumu, ko gribi? Vai ticību Dievam, kas atklājies Kristū? Vai arī drīzāk netiek meklēts kāda psiholoģiski-reliģiska hobijveida aizraušanās, kur Dievam patiesībā ierādīta tikai nenozīmīga statista loma?
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2012.05.02 17:54:18
Sen, kad es biju jauns (gadi 18), es mēdzu lūgt D-vu, bet nesaņēmu nekādu atbildi. Tad sapratu, ka nav ko cerēt uz dievību labvēlību un kļuvu par godīgu budistu.
dafne
# Iesūtīts: 2012.05.02 18:30:10
MārtiņšMan jau sķiet,ka sākumā ...Dievs ļauj arī "sajust ticību",tapat pieķerties kādiem cilvēkiem draudzē..ticībā stiprākiem.un pienāk laiks,kad ir "janostājas uz savām kājām"..no rāpošanas un pamperiem..jāsāk staigāt
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.05.02 18:40:05
παλαιό ανόητος
sapratu, ka nav ko cerēt uz dievību labvēlību un kļuvu par godīgu budistu.
es saprastu, ka Tu būtu kļuvis par ateistu vai vismaz agnostiķi, bet budistu... tur kaut kas nelīmējas.
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2012.05.02 18:45:01
Ēvalds Bērziņš
Esmu budists ar noslieci uz agnosticismu
Un, lai nepazaudētu diskusijas pavedienu - vai man būtu bijusi iespēja kļūt par kristieti tajā savas dzīves periodā? - domāju, ka būtu, es biju visai gatavs kļūt par kaut ko. - vai man ir iespēja kļūt par kristieti tagad? domāju, ka ir, bet es to vairs īpaši nevēlos.
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.05.02 19:00:33
Ēvalds Bērziņš
a ko tikai muldoņas stilošanās vārdā neizdara? Sadists, budists, radists - viens pīpis
Kamēr beigu beigās netika kristīts, dažs Dieva pēlējs savulaik sevi arī par sātanistu dēvēja.
dafne
# Iesūtīts: 2012.05.02 20:34:04
παλαιό ανόητοςdusmojies uz Dievu?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.05.02 20:54:06
Iespējams, arī kāds no šiem - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_converts_to_Christianit.. y_from_Atheism - dzīvesstāstiem ir palīdzošs kādam, kas personīgi nepazīst nevienu pirmās paaudzes kristieti (lai gan Latvijā tādi ir uz katra soļa)
παλαιό ανόητος
# Labojis παλαιό ανόητος: 2012.05.02 21:12:11
dafne
Nē, par ko gan. Ja Viņš ir, tad Viņam noteikti ir svarīgākas lietas darāmas.
Un arī vēl - pasaulē ir daudz cilvēku, bet es nespēju ar visiem iepazīties un iedraudzēties. Vai tāpēc es uz viņiem dusmojos? Nē taču. Dzīve ir pārāk īsa, lai tajā visu paspētu.
Citāts [84.237.174.206]
# Iesūtīts: 2012.05.04 00:35:11
no Groduma:
– Bērēs un kāzās mācītāji netraucē?

– Nē, tas taču ir to cilvēku darbs. Liela daļa ārpus kanceles ir pavisam citādi. Manī ir kaut kas no sātana – atceros, bērnībā māte, pārliecināta ateiste, mēģināja mani ievest Liepājas Trīsvienības baznīcā. Parādīt, kā skan ērģeles. Ieķēros žogā un iekšā nebiju dabūjams.

Pirms kāda laika biju Novgorodā un nevarēju ieiet pareizticīgo baznīcā iekšā. Kaut kāds spēks gandrīz fiziski grūž atpakaļ.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.05.04 01:18:25
παλαιό ανόητος
vai man būtu bijusi iespēja kļūt par kristieti tajā savas dzīves periodā? - domāju, ka būtu, es biju visai gatavs kļūt par kaut ko
Nu tad par kaut ko arī kļuvi , bet par kristieti diez vai biji gatavs
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2012.05.04 10:34:57
Ēvalds Bērziņš
Domāju, ka būtu bijis gatavs arī kļūt par kristieti; vienkārši - nebija īsto apstākļu, respektīvi, nesatiku foršus kristiešus, toties satiku foršus budistus.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 160 , pavisam kopa bijuši: 5389