atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kā dievkalpojumā izpaužas luterāņu prieks?
eglīte
Iesūtīts: 2012.04.09 05:42:32
Gadījies dzirdēt no brīvbaznīcu ļaudīm - esot grūti pamanīt, ka tradicionālo konfesiju ticīgie tiešām priecājas par Kristus nopelnu, par mūžīgās dzīvības cerību. Kā tas izpaužoties?

Neapspriežot dažu jauno kustību sanāksmēs sastopamās neparastās prieka izpausmes, tomēr rodas jautājums, kā jaunpienācējam kādā luterāņu (katoļu, ortodokso) dievkalpojumā ir saredzams, sajūtams, piedzīvojams šis prieks.

Tradicionālajām konfesijām ir dziļa teoloģija, bagāta liturģija, senas tradīcijas, dažādi garīgās pieredzes vingrinājumi, bet kur izpaužas prieks tādā redzamā, dzirdamā, jūtamā veidā?

Kad svētku dievkalpojumā draudze no lapiņas ar pūlēm velk līdzi ērģelēm kādu senu, mazpazīstamu, grūti izdziedamu vācu melodiju ar gari stieptu apgalvojumu, ka tai ir "pri-āks", tad gan ticīgajam ir pagrūti savu prieku izpaust, gan kādam svešiniekam to samanīt un sadzirdēt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 22 . 23 . >>
AutorsZiņas teksts
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.04.27 12:48:29
rainars
Brāļi ! man izdevās izlsīt Ingara atvainošanos un piedošanu.
Tiešām? Izlasi vēlreiz.

Ingars raksta: Piedodiet, brāļi ... tomēr lieciet vērā - tā ir patiesība, vienkārši padomājiet par to. Lai Dievs jūs svētī!
Man šķiet, vai nu cilvēks ir nesapraša, vai arī viltnieks. Sākumā viņš, izbijies no sava izteiksmes veida, lūdz gan piedošanu. Tad pagaužas par mīlestības trūkumu. Beigās noslauka visu līdz ar zemi un atgriežas kā suns pie saviem vēmekļiem, teikdams par savām iepriekšējām runām: tā ir patiesība (!) Un, it kā nekas nebūtu noticis, gluži kā pats visžēlīgais Dievs, iesaka: vienkārši padomājiet par to. Un bezkaunībai vēl nav gals, vēl viņam vajag visiem novēlēt svētību...

Ja mēs šo atvainošanos akceptētu un uzlielītu, tas būtu, kā man šķiet, tas prieks, kuru, piemēram, pie luterāņiem grūtāk atrast, nekā brīvbaznīcās. (Tas pie tēmas)
rainars
# Iesūtīts: 2012.04.27 16:47:59
Te nu ka esam virspusēji un to tiesāšanu negribam Dievam atdot. Nu re kādu leksiku lietojam , mēs ,jūs viņi. Kāda ta te te ir mīlestība kurai jāpareādās pie kristiešiem kuriem jāsvētī tos kas viņus vajā?
Varu pačukstēt ka ar Ingaru esmu pazīstams personīgi un iepazināmies iekš luteriskas draudžu čupošanos.
Jā nu brālim ir kas atvēries un kas palicis. Lielāku gaišumu un brīvību dabūjis tik nav aizmirsis to teoloģisko spriedeklēšanu par pareizību un nepareizību caur dogmātisku domāšanu, kura sastopama pie ......... , brāļiem, kuri grib būt bauslības mācītāji un dažadu cilvēcisku mācību, aizmirsdami paust žēlastību. Tas jau nav viegli it sevišķi ja ne-patur prātā ka tam kas grib būt lielāks ir jākalpo tam kas ir mazāks.
Grūti arī tāpēc ka dažus brāļus mācītājus baznīca izmācījusi par kungiem. Žēl, jā žēl arī tiem vecākajiem brāļiem mācītājiem kuri patiešām ir brāļi, arī man.
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.04.27 22:16:00
rainars
esam virspusēji un to tiesāšanu negribam Dievam atdot
Atdot vai uzvelt? Un paši paliekam par svētuļiem, kas runā tikai mīkstus vārdus? Evaņģēlijs tomēr ir labas ziņas grēku nožēlotājiem, nevis visiem pēc kārtas.

Grūti arī tāpēc ka dažus brāļus mācītājus baznīca izmācījusi par kungiem.
Kungs ir tas, kurš karājas pie krusta, tāda ir Baznīcas mācība. Paskaiti, cik mācītājus esat situši... un kā nu nesist, gribas taču tādus kungus, kas sagādā juteklisku komfortu ausīm, acīm, izjūtai utt. Tos jūs labprāt pieņemat par saviem mācītajiem, bet tā vairs nav Baznīcas mācība.
rainars
# Iesūtīts: 2012.04.27 22:44:06
un cik nav bijis otrrādi? Vai uz mācītājiem neattiecas brāļu atgriešana ar lēnprātīgu garu, nest to vājības kas vēl nav tik stipri, skabargu vilkšana, brālībā mīlestību? Vai jūs ar esat viens no tiem kuriem atdziņas jāsludina kaut vai plīst pušu , kaut pāri līķiem?
Man jau gribas cerot uz kungu domāt ka jūs tāds neesat , nu ja nu tajās reizēs kad par to aizmirsatat ,bet atceroties nožēlojat .
Elkdievības jau pietiek , tik kā mēs ar to cīnamies vai tā kā Pāvils Ap.d. 17 nodaļā vai nesaudzējot ganāmo pulku un atsevišķas avis. Nu saprotu ka starp avīm ir arī aunu, bet nu auns ir auns un sturgalvību izdabūt arā var tik mīlējot un pieņemot , ne nokaujot un izraidot no ganāmpūlka. Jā nu gadās , bet Jēzus ies pakaļ arī tādam , kas aizmaldīts vai atstumts aiz cilvēcīgā grēcīguma un pārpratuma.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.04.28 03:17:02
rainars
Vai uz mācītājiem neattiecas brāļu atgriešana ar lēnprātīgu garu
Attiecas, tikai tad, kad viņi to dara, viņiem mēdz pārmest bauslības lietošanu, it kā bauslība izslēgtu lēnprātību.
Un ko Tu tur vāvuļo par auniem. Jēzus runā par savām avīm, nevis saviem auniem. Nekādiem auniem Viņš neies pakaļ un neatdos savu dzīvību, bet avīm. Ja esi auns, būs jākļūst par avi, citādi zāļainās ganības neredzēt kā savas ausis.
dafne
# Iesūtīts: 2012.04.28 09:37:48
rainars
Ingara pasa laba ir ja norada,ka vins sludina aplamibas,pie tam..kka aizberas temas stridoties ar Ingaru.
rainars
# Iesūtīts: 2012.04.28 14:44:19
KLau , vai tavs egoisms tevi vada redzēt vai atgriežas vai ne. Sludini, vēro , priecājies. man domāt nav pat ētiski pieprasīt lai klausa uz 100% kādam cilvēkam. Tā jau ir patmīlība draugs , brāli.
Saprotu ka runāju tā kā daudziem gribētos lai būt un pēc tā ilgojas. Varu padalīties ka ir sastopamas tādas lietas un no brāļiem nelabās lietas ar mānīšanu izmānītas. Man šodien pat brālis , Dieva Vārda teicējs izņēma skabargu no manas acs ar tādu pzemību un maigumu ka pat īsti nesajutu ka bij ārā un esmu brīvs no tās lietas.
Paciest un pieciest vienam otru, skatoties caur līdzjūtību ne ar paaugstināšanos pār vēl nepilnīgiem brāļiem ,kuri var tikt pilnīgi ja tos nesāk sist kā kalps taij līdzībā kurš nevarot sagaidīt kungu sāk sis saimes ļaudis.
Man žēl ka paštaisnība liek zaudēt mieru, bet ko darīt ka Radītājs visu gudri iekārtojis lai notiktu izlīdzināšanās(no korintiešu vēstules).
Man domāt ka ganāmpūlks tak nevar pastāvēt bez auniem , jo populācija var izzust. Tad sanāktu tāds feminizēts ganāmpūlks, kaut gan debesu valstībā ne precas , ne iziet laulībā un tur nav arī ne vīru ne sievu , bet viss ir vienā Jēzū Kristū(Svaidītajā Pestītājā)
jauku žēlastības laiku!
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.28 15:08:13
Izskatās, ka neveiksmīgā tēma ir jāslēdz, kamēr nav klope
dafne
# Iesūtīts: 2012.04.28 15:54:18
Patiešām,ganāmpulks bez auniem nevar pastāvēt?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.04.29 01:17:20
dafne
Kristus ganāmpulks var, jo Kristus Baznīca ir līgava.
rainars
# Iesūtīts: 2012.04.29 10:35:31
Ēvalds Bērziņš tā jau ir , bet šajā reizē dafne ko citu padomāja! Priecīgu sabatu!
Rūķis
# Iesūtīts: 2012.04.29 11:53:27
Nu i razgovorčiki. Bez pusstopa šito augsto probataloģiju neizpratīsi.
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.04.30 00:40:22
rainars
Nevis dafne ko citu padomāja, bet Tu aizfantazējies. Nu pavisam nesmuki. Tik svēti sāki man mazgāt galvu no egiosma, paaugstināšanās un paštaisnuma, ka roka jau bezmaz vai sniedzās pēc grēksūdzes spoguļa... un tūlīt nākamajā teikumā - bez auniem populācija var izzust, turklāt, dafne to padomāja, nevis svētais rainars, jo, izrādās, rainaram iestājies priecīgais sabats. Bet kā jums tur ir, rainar, vai priecīgajā sabatā par ko citu domāt ir piedienīgi?
dafne
# Iesūtīts: 2012.04.30 11:51:29
rainarsĒvalds Bērziņš
Atvainojos,ka iejaucos pa vidu,neko īpašu jau nedomāju šo jautajumu uzdodot..tas bij vairāk humoram
Bet brīnos,ka eglīte nav atnākusi un "sadurstījusi"par sito beztēmu..kurā patiešām nekāds dižais luterāņu prieks neatspoguļojas.
Iespējams,ka šīs beztēmas..ktra tēmā norada uz to,ka vajag arī vienu "beztēmas" tēmu,tad nu kura var izplūkties pēc sirds patikas.Tas tik tads neliels ierosinajums
dafne
# Iesūtīts: 2012.04.30 11:54:25
Mans kā luterānes prieks šodien par šo
http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=1380

Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.04.30 12:26:48
dafne
Iespējams,ka šīs beztēmas..ktra tēmā norada uz to,ka vajag arī vienu "beztēmas" tēmu,tad nu kura var izplūkties pēc sirds patikas.Tas tik tads neliels ierosinajums

Neticu, ka tas ko dos. Te (forumam) ir citas problēmas.
dafne
# Iesūtīts: 2012.04.30 12:59:20
Mārtiņš
nez...man tik šķiet,ka vajadzētu vietu,kur ļaudīm tapat parunāt..ne varbut,ka agrak bija..zem pantiem..un tad runa par zekēm,bet nu,teiksim vietu..brivam sarunām..tad var aizdzit runāties tur,tapat ateistiem un savaditicigajiem vienu sturi..kura tie var uzdot savus jautajumus,bet kristiesu diskusijas tie netiek..lidzigi ka VB bija.bet ka to tehniski var panakt..nezinu.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.30 13:18:46
dafne
un jēga?
dafne
# Labojis dafne: 2012.04.30 15:33:33
Aivarsnedaudz dzivaku to forumu padarītu,lai ari citi ljaudis te naktu...bet viss laikam atkarigs no tā,kadam mērķim vispar šis forums kalpo.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.30 15:45:54
dafne
vai cilvēki ir foruma, vai forums cilvēku dēļ?
Ja nav kādu sasāpējušu jautājumu, ir jauki, ka cilvēki bauda pavasari, nevis nīkst forumā, ne?
tas, ka pacmit dīkdieņi piespamo forumu ar nejēdzībām, nenozīmē, ka tādēļ kādi vairāk nāk. Drīzāk otrādi.
Labāk pāris nopietnas tēmas, nekā mūžīgā beztēma
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 22 . 23 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 71 , pavisam kopa bijuši: 34163