atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kā dievkalpojumā izpaužas luterāņu prieks?
eglīte
Iesūtīts: 2012.04.09 05:42:32
Gadījies dzirdēt no brīvbaznīcu ļaudīm - esot grūti pamanīt, ka tradicionālo konfesiju ticīgie tiešām priecājas par Kristus nopelnu, par mūžīgās dzīvības cerību. Kā tas izpaužoties?

Neapspriežot dažu jauno kustību sanāksmēs sastopamās neparastās prieka izpausmes, tomēr rodas jautājums, kā jaunpienācējam kādā luterāņu (katoļu, ortodokso) dievkalpojumā ir saredzams, sajūtams, piedzīvojams šis prieks.

Tradicionālajām konfesijām ir dziļa teoloģija, bagāta liturģija, senas tradīcijas, dažādi garīgās pieredzes vingrinājumi, bet kur izpaužas prieks tādā redzamā, dzirdamā, jūtamā veidā?

Kad svētku dievkalpojumā draudze no lapiņas ar pūlēm velk līdzi ērģelēm kādu senu, mazpazīstamu, grūti izdziedamu vācu melodiju ar gari stieptu apgalvojumu, ka tai ir "pri-āks", tad gan ticīgajam ir pagrūti savu prieku izpaust, gan kādam svešiniekam to samanīt un sadzirdēt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 22 . 23 . >>
AutorsZiņas teksts
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.04.16 14:29:06
Aivars, tie varbūt svētāki par mani, jo tā kā luterāņi nedzer un nepīpē, bet pateicos tam Kungam, ka vienu otru atziņu Viņš man ir dāvinājis.
Un netraucē maniem pūliņiem reformēt [atšķirtos] brāļus baptistus ārā no vēsturiski nosacītās sektantiskās uz vispārējās ticības pusi...
nu-nu [81.198.8.63]
# Iesūtīts: 2012.04.16 14:39:43
Pater Henricus
reformators....
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.16 14:49:27
Pater Henricus
oi, oi, nu skaties ka tevi pašu nenoformē
Domāju, ka vērtīgāk būs Tev pašam bitukam pajautāt, ko viņš domā par to vai citu lietu, nevis minēt, kurš varētu būt runājis viņa vārdā. Pats taču nojaut, ka ne Rubenis, ne Vanags un pat ne Munibs A. Junans nerunā visu luterāņu, bet vairāk vai mazāk tomēr katrs savā vārdā. Arī zem Taviem tekstiem daudzi luterāņi neparakstīsies. Kāpēc viena baptista izteikumi (!!!!) intervijā laicīgam laikrakstam, gan būtu jāpasniedz par visiem baptistu mācītājiem saistošu doktrīnu?
Bet tā laikam jebkurā gadījumā tad ir citas diskusijas tēma, jo šī tā kā par `prieku` vairāk
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.04.16 15:14:39
Aivars, arī tevi var noformēt, tā mums, mirstīgajiem, ir ikdiena.
ak tu baptisma apoloģēt, es nemaz nebrīnītos, ka bitukas Vakarēdiena izpratne ir OK, bet viņš joprojām kautrējas to paust. Pagājušā gadsimta sākumā latvju baptisti taču ekskomunicēja kādu savu sludinātāju, jo tas pauda "ķecerīgu" domu, proti, ka arī citās konfesijās cilvēki var izglābties...
Kas attiecas uz tavām pārdomām par runāšanu kādā tur vārdā, padomā, kas tad ir luterisms.
Reformkustība Kristus Baznīcā par Evaņģēlija biblisko patiesību, vai ne. Pats par sevi tas ir - čiks, vai tad ne.
Un ja es, nabaga grēcinieks, bikli atļaujos to paust šajā jautājumā, vai tev pret to ir kādas iebildes.
Savā vārdā es varu runāt par auto vai kā kārtīgs luterānis par konjaka vai vīna šķirnēm un iecienīto tabaku vai matē tēju , bet kad Jēzus vārdā, tad arī Viņa...
P.S. Bijušo torņakalnieti es neapspriedīšu, viņš principā izklausās kā savā vārdā runājošs, nu - Vanags tomēr runā kristīgas ticības vārdā, bet
par kādiem Munibiem Junaniem un daudzajiem luterāņiem, kas neparakstītos apakš manis ( vai cik bēdīgi ) nemaz negribu zināt...
Kā Benedikts 16. saka - nepārtrauktas piekrišanas gadījumā man būtu sev nopietni jāpavaicā, vai es patiešām sludinu visu Evaņģēliju.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.16 15:36:19
Pater Henricus
Nu redzi, Junans ir Luterāņu Federācijas augstais priekšnieks, bet tev jau kā kriptopāvestietim tas laikam nav zināms
Bet vispār luterāņiem ir raksturīgi ļaut pašam Kristum runāt caur Savu Vārdu, nevis pasludināt kādas atsevišķas personas par visas kristietības balsi
nu-nu [213.226.131.133]
# Iesūtīts: 2012.04.16 15:44:42
Pater Henricus
Ha, pamāci, pamāci Aivaru par luterismu. Reformē tā teikt līdz ELBL, vai kā tur tavs pareizais luterānisms saucas. Pirmajā vispasaules koncilā arī piedalījies? Škiet jums tāds bija. Un vispār. Kāds precīzi vienā no diskusijām parisināja sadraudzības starp baznīcām un rezultātā pierādija, ka tev nekaada draudzība ar LELB nesanaak.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.04.16 15:59:17
Aivars tu gan esi amizants.
Es runāju vienīgi par to, ka Kristus vārdi - "mana miesa, manas asinis" arī mīļajiem baptistiem būtu jāsaprot kā Kristus vārdi. Kristus patiesība - Kristus vārdā.
Un tu - luturs man par to klūpi virsū. Ej nost. Man nav ko teikt.
nu-nu [213.226.131.133] LELB tic Kristus patiesajai klātbūtnei Sv.Vakarēdienā.
Reformēt šai jautājumā jau var un vajag vienīgi tos, kas netic.
Un, zini, sanāk tomēr man tā draudzība, lai arī par pirmajiem vispasaules konciliem, izņemot Nikajas, neko neesmu dzirdējis.
rainars
# Iesūtīts: 2012.04.16 16:00:32
baznīca ir visu ticiģo(uz Jēzu Kristu kā Pestītāju) kopums. Kas cilvēks tāds ir lai izslēgtu vai ieslēgtu kādus Dieva valstībā.

Jņ.16: 2 Tie jūs izslēgs no draudzes, un nāks stunda, kad tas, kas jūs nonāvēs, domās ar to Dievam kalpojis.
3 Bet to viņi darīs tāpēc, ka tie nav atzinuši ne Dievu, ne Mani.


Mt.20: 25 Bet Jēzus pieaicināja tos un sacīja: "Jūs zināt, ka valdnieki ir kungi pār tautām un lielie kungi tās apspiež.


26 Bet pie jums tā nebūs būt; bet, kas no jums grib būt liels, tas lai ir jūsu sulainis.
27 Un, ja kas jūsu starpā grib būt pirmais, tas lai ir jūsu kalps;
28 tā kā Cilvēka Dēls nav nācis, lai Viņam kalpotu, bet ka Viņš kalpotu un atdotu Savu dzīvību kā atpirkšanas maksu par daudziem."
29 Un, kad tie izgāja no Jērikas, daudz ļaužu tiem sekoja.

Mt.18:3 un sacīja: "Patiesi Es jums saku: ja jūs neatgriežaties un netopat kā bērni, tad jūs nenāksit Debesu valstībā.
4 Tāpēc, kas pats pazemojas kā šis bērns, tas ir lielākais Debesu valstībā.
5 Un, kas uzņem tādu bērnu Manā Vārdā, tas uzņem Mani.
6 Bet, kas apgrēcina vienu no šiem vismazākiem, kas tic uz Mani, tam būtu labāk, ka tam piesietu dzirnu akmeni pie kakla un to noslīcinātu jūras dziļumā.


Klau, vai tu vari nolaisties un atļauties būt mazs. Tas jau neattiecas uz fizisku bērnu , bet arī garīgu, kaut viņš ir liels un ilgi jau kristietis nesaprotot lietas-tātad mazs.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.16 16:03:35
Pater Henricus
Par to, ka apliecini Kristus miesu un asinis Vakarēdienā, Tev virsū neviens neklūp. Bet, ja steidz voluntāri piedēvēt citiem kaut kādus teoloģiskus uzskatus, kam pats steidz oponēt, un mīli pārmest sektantismu, kā lai liedzu sev to prieku, kā pavilkt arī tevi uz zoba?
rainars
# Iesūtīts: 2012.04.16 16:12:27
Brāl, Aivars ja varu tev ko ieteikt , tad šis iespējams noderēs praktizējot mīlestību , kas ir arī cieņa.

Gal.5:24 Bet tie, kas Kristum pieder, ir savu miesu krustā situši līdz ar kaislībām un iekārošanām.
25 Ja dzīvojam Garā, tad arī staigāsim Garā.
26 Nedzīsimies pēc tukša goda, cits citu izaicinādami, cits citu apskauzdami.


1.kor.3:3 Jo jūs vēl esat miesīgi. Kamēr jūsu starpā naids un ķildas, vai tad neesat miesīgi un vai nedzīvojat kā šīs pasaules cilvēki?
4 Jo, kad viens saka: es turos pie Pāvila, bet otrs: es pie Apolla, - vai tad neesat miesīgi?


Gal.5:13 Jo jūs, brāļi, esat svabadībai aicināti. Tik ne tādai svabadībai, kas dod vaļu miesai, turpretim kalpojiet cits citam mīlestībā!
14 Jo visa bauslība ir vienā vārdā izpildīta, proti, tanī: tev būs savu tuvāku mīlēt kā sevi pašu. -
15 Bet, ja jūs savā starpā kožaties un ēdaties, tad pielūkojiet, ka jūs cits citu neaprijat!
16 Bet es saku: staigājiet Garā, tad jūs miesas kārību savaldīsit.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.04.16 16:14:10
Aivars vai kārtējo reizi esi sapinies savā domāšanā?
Ir baptisti un ir baptists bitukas .
Tiek uzdots jautājums, kāda šai jautājumā ir viņa ( viņu ) izpratne un sagaidīts ka viss ir OK.
Un ir Aivars , kas šai diskusijai ielien pa vidu.
Uz zoba arī tevi pavilkt nav liela māksla, kristīgais zobgali.
Bet tu apvainotos, ja es to darītu... Es pēdējā laikā cenšos izvairīties no konfrontācijas - jo labāk tiem, kas ar mani to meklē...
rainars
# Iesūtīts: 2012.04.16 16:15:36
ebr.12:14 Dzenieties pēc miera ar visiem un pēc svētas dzīves, bez kā neviens neredzēs To Kungu,
15 pielūkodami, ka neviens nezaudētu Dieva žēlastību, lai nekāda rūgta sakne, augstu izaugusi, jums nekaitētu un daudzi ar to netiktu apgānīti,

Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.16 16:16:24
rainars
Tev nav problēmas ar lepnību gadījumā?
Tāda pārjūtība un humora trūkums varētu uz to norādīt
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2012.04.16 16:18:42
Aivars arī tev ir švaka humora un ironijas izjūta, kā liecina tava īpatnā iespraukšanās manā diskusijā.
rainars
# Iesūtīts: 2012.04.16 16:26:46
var jau visu uz visu norakstīt. Saki man vai zini ka Dieva Valstība ir Miers un prieks Svētajā garā. Saki ja tev nepatīk kad tiec vilkts uz zoba kā lai patīk citam? Bībele tak māca nedarīt citam to kas pašam nepatīk. Nu ja nav spēka to darīt tad ieteikšu izsūdzēt kādam brālim savas bēdas un tapt dziedinātam no šīs kaites svētā gara spēkā , Jēzus brūcēs. Tā tak iesaka Jēkabs.
Nemoci sevi un citus, ir jau te ar cilvēki ar stipru ticību kuriem tava ķengāšana nekait, ko nevar teikt par tevi. Tev pašam tā kaitē, tavvai garīgajai veselībai. Esi tak ticīgs ne tikkai doktorīnu zinātājss un ķengātājs(Nu par šo prasu piedošanu)
bitukas
# Iesūtīts: 2012.04.16 16:28:05
Pater Henricus
Normaali cilveeki atbild uz jautaajumiem, tad uzdod savus. Un vienu j_taajumu 100 reiz nezelee. Es tev pirmais pajautaaju par krucifiksa stiprinaajumu, bet atbildi nesanjeemu. Savus uzskatus Sv. V. Sakaraa esmu paudis vairaakkaart, *rii shii foruma ietvaros.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.16 16:29:22
Pater Henricus
vispār te ir eglītes diskusija, kurā tu sāki `puteņot` beztēmu
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.16 16:32:54
rainars
un arī to tu nezini, ko nozīmē lūgt piedošanu, lepnais gars
rainars
# Iesūtīts: 2012.04.16 16:36:15
Aivars kristietībā labākā aizsardzība nav pret-uzbrukums, bet savas aizstāvības uzticēšana Pestītāja Svētajam garam, kurš ir sūtīts aizstāvis.
Nu kas savu dzīvību gribēs iegūt tas to zaudēs , kas to zaudēs -iegūs. Šī tak ir krusta vēsts vienkāršība , nepazaudē to!
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.04.16 17:37:42
Aivars pats esi beztēma. Luterāņu prieks - kad arī citiem ar teoloģiju ir OK.
bitukas - saki , tu sludini tikai vairākkārt (cikkārt?) jeb tomēr ik dievkalpojumu?
Lūdzu, vēlreiz - kādi ir tavi uzskati par Sv.Vakarēdienu.
Atbildi, kad tevīm jautā, kam tu esi nodevies?
Par tā krucifiksa stiprinājumu tagad tev detaļās nemācēšu izstāstītīt, kad satikšu konkrēto cilvēku, tad noskaidrošu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 22 . 23 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 162 , pavisam kopa bijuši: 2753