atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kā dievkalpojumā izpaužas luterāņu prieks?
eglīte
Iesūtīts: 2012.04.09 05:42:32
Gadījies dzirdēt no brīvbaznīcu ļaudīm - esot grūti pamanīt, ka tradicionālo konfesiju ticīgie tiešām priecājas par Kristus nopelnu, par mūžīgās dzīvības cerību. Kā tas izpaužoties?

Neapspriežot dažu jauno kustību sanāksmēs sastopamās neparastās prieka izpausmes, tomēr rodas jautājums, kā jaunpienācējam kādā luterāņu (katoļu, ortodokso) dievkalpojumā ir saredzams, sajūtams, piedzīvojams šis prieks.

Tradicionālajām konfesijām ir dziļa teoloģija, bagāta liturģija, senas tradīcijas, dažādi garīgās pieredzes vingrinājumi, bet kur izpaužas prieks tādā redzamā, dzirdamā, jūtamā veidā?

Kad svētku dievkalpojumā draudze no lapiņas ar pūlēm velk līdzi ērģelēm kādu senu, mazpazīstamu, grūti izdziedamu vācu melodiju ar gari stieptu apgalvojumu, ka tai ir "pri-āks", tad gan ticīgajam ir pagrūti savu prieku izpaust, gan kādam svešiniekam to samanīt un sadzirdēt.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 22 . 23 . >>
AutorsZiņas teksts
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.05.05 16:41:07
rainars
Svētīgu atgriešanās laiku pašiem un tos kurus gribam tjipa atgriezt. Nu bet varbūt atgriezt uzticēsim Dievam ne mūsu subjektīvajam atgriešanās plānam.
Mēs jau tjipa nemaz negribam nevienu atgriezt, pasarg` Die`s. Bet grandiozie plāni un idejas visus konfesionālos grēciniekus atgriezt no viņu konfesijām bezmaz vai Dieva vārdā vai tik nebija tieši jūsu subjektīvās idejas?
dafne
# Iesūtīts: 2012.05.05 19:09:25
Kaut viens pateiktu sakarīgu atbildi kas mainītos ja vienu dienu vairs nebūtu konfesiju...neko vairāk par "rasolu" nespēju iedomāties.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.05.05 22:46:46
dafne
viens atradās
Aivars
# Iesūtīts: 2012.05.06 08:13:54
Ēvalds Bērziņš
Rūdītais rasoļščiks, kam piena vietā vajag `ko štremmāku`?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.05.06 21:26:47
Aivars
Ka tik nav kāds pārejas vecums, tad jau prasās.
rainars
# Iesūtīts: 2012.05.06 21:42:42
Brāļi par ko tāda apriešana. Vai drīkstu atgādināt nebūt par tiem suņiem un netēlot absalūtos latviešus kādu citu ēdot.
Bībelē tak teikts ka suņi neieies Dieva Valstībā.
Es jums piedodu un atraisu , man jau nespējat kaitēt , dēļ mnas ticības pārbaudīšanu, skataties ko darait ar sevīm ar savu sirdi no kurienes dzīvība rosās.

Te atgādinājumam
Bet, kas ieskatīsies un paliks pilnīgajā svabadības likumā, nebūdams aizmāršīgs klausītājs, bet darba darītājs, tas būs svētīgs savā darbībā.
Ja kāds šķietas Dievam kalpojam un nesavalda savu mēli, bet maldina savu sirdi, tā kalpošana ir velta.
rainars
# Iesūtīts: 2012.05.06 21:45:55
P.S. Vai nu tu, cilvēks, kas spried tiesu pār tiem, kas tā dara, un pats dari to pašu, domā, ka izbēgsi Dieva sodam? Jeb tu pārproti Viņa neizsmeļamo laipnību, pacietību un lēnību, nesajēgdams, ka Dieva laipnība tevi vada uz atgriešanos? Ar savu apcietināto un neatgriezīgo sirdi tu sev pašam krāj sodu, kas nāks pār tevi dienā, kad parādīsies Dieva dusmība un Viņa taisnā tiesa. Jo Viņš ikvienam atmaksās pēc viņa darbiem.

Varam tak runāt par būtību neskarot personīgi? Ja var tad provējam O.K.!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.05.06 23:11:46
rainars
A tolks bezpersoniski muldēt?
Tev aiz katra stūra suņi rēgojas...
Ja gribi spēlēt ping-pongu, lūdzu: es rakstīju jums nebiedroties ar tādu brāli, kas gan saucas par brāli, bet patiesībā ir ... zaimotājs... Vai jums nav jātiesā tie, kas iekšā? 1Kor 5:12
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.05.06 23:20:39
rainars
Es jums piedodu un atraisu
Ko tu uzbāzies ar savu piedošanu? Vispirms tiec skaidrībā, par ko esi apvainojies. Un nomierinies, citādi nožausies kā Lucifers no debesīm. Tam arī viss bija un vienalga nebij labi.
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2012.05.07 09:05:33
Ēvalds Bērziņš
jūsmotāji ir kristietības sviests - būtu gājuši neticīgos atgriezt, bet šiem labāk patīk jaukt galvu ticīgajiem. Baznīcai mazāk problēmas rada neticīgie ar savu neticību nekā visi šie pārkristītāji un pārticinātāji, atvainojos par jaunvārdu.
dafne
# Iesūtīts: 2012.05.07 10:13:57
Pater Henricus
bet kas par iemeslu tam"sviestam"?pie tam..no ta jau neviens ar nav pasargāts...
tas pats Ingars...palasijos vinja temas,kuras vins ielicis kadus gadus atpakalj..neticas,ka tas ir tas pats cilveks.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.05.07 10:30:14
dafne
Varbūt lepnība un tas, ka Evaņģēliju mēģina pārtulkot vēl vienā bauslības sistēmā?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.05.07 12:36:37
dafne, Ingars pa šo laiku ir atklājis jaunu Allways t.i. par daudz salasījies kaut kādus garīgos skolotājus.
Ne jau velti es viņam minēju ķīnieti Vočmenu Nī un tā arī bija.
It kā viņa grāmatas nav nemaz ļauni domātas, bet nāk ar pamatīgu tradicionālās kristietības kritikas devu un milzīgu "dvēseliskā" un "garīgā" kristieša pretnostatījumu. Un Ingaram sakārojies būt garīgam. It kā laba doma.
Atceries veco čūsku - viņa jau neteica tam saldajam pārītim, no kura visas problēmas sākās, - Dieva nav un tāpēc varat kārtīgi izēsties no tā koka.
Nē - viņa teica - vai tiešām Dievs ir sacījis šo un to...
Un šie tāpat - jā , tu tici Glābējam Kristum un piedalies dievkalpojumos Baznīcā, bet vai tiešām tu tici īsti bibliski un pareizi un pieder īsteni bibliski ticošajai un pareizajai vietējai draudzei?
Un šaubīgāks labticīgs kristīgs cilvēciņš sāk domāt - vai tiešām esmu "mazgājies tā Jēra asinīs."
(Es jau nesaku, ka acīmredzamas aplamības mācošai draudzei vajadzētu piederēt.)
Un, protams, neviens no tā nav pasargāts, visvairāk jau dikti gudri kristieši, īpaši ja viņiem iet līdzi kāds aizvainojums pret "institucionālo baznīcu", kāds ne tā paskatījies vai mācītājs nav uzsmaidījis vai pat kas nopietnāks atgadījies.
Pasargāts nav, bez izsargāties vajadzētu.
rainars
# Iesūtīts: 2012.05.07 14:20:56
Man iedziedājās tā dziesmiņa : es jau neesmu tāds kā visi citi kas pa grogiem klenderererererē, nu tie jau tie citi es tas pareizais un pareizā solā esmu apsēdies un ar mani viss ir kārtībā, es tak noloku 10 un ta vēl piedalos draudzes teritorijas uzkopšanā un ta vēl man ir atļauts izteikties un parādīt citiem cik tie ir grēcīgi. Es gan vēl labāks , man buktētas bikses un sastīvināts krekls, pie kam nesu sev līdz uz sapūlcēm apzeltīto bībeli vecajā drukā, nu tas nekas ka nemāku tā īsti , bet nu paburtot varu ja jau baigi vajag. Re nu tāds es nu pareizais. Nu ko tie tur tais dzinsos un bukletiem sprēgā, nu ja noķertu ta nu toč izvilktu to rorenu un parādītu tiem roratslēgas varu, ja nu nav ticīgie ta nav , pie kam kā viņi uzvedas , lēkā , nu sauc ka dejo kā disenēs, gar zemi krīt, nu gandrīz kā no roratslēgas, ta vēl tās pārējās lietas, nu tas nu vispār nemaz nav pieminams, savādāk muti šķīstot kādu nedēļu nevarēšu lietot svētītu ēdienu. Nu ja mani bērni tak vēl iet nu uz to Svētdienas skolu un tiem krustiņi kaklā un kristībās sudraba zelta karotes, nu viss kā saka čin činom.
Nu jā un viņiem tur māca to saukto labklājības evanģēliju, nu man ta prekš kam tas , runājot ka mums jau ar luters skaidro ka lūdzam dot mums dienišķo maizi tur ir ar domāts par kurpēm un visu citu man vajadzīgo un man tas viss ir un ko ta es tur kādam citam uzbāzīšos ar savu lapnību, nu vēl padomās ka es tāds piekasīgs un nezin ko sagribēšu, es jau labais ar to ka aizeju uz baznīcu svētdienās , nu mācītājam izpatikt , jo nu viņš tā saka ka ir labi un tā piederas. Nu vot cik es labiņš.
Rūķis
# Iesūtīts: 2012.05.07 14:52:32
rainaram vairāk nelejiet!
dafne
# Iesūtīts: 2012.05.07 15:07:55
....rainarstev tiesam ir laba iztēle..
viss Ok [46.109.234.94]
# Iesūtīts: 2012.05.07 20:10:55
Dažam visa dzīve ap draudzi grozas - kā pirmdien sāk , tā visu nedēļu pa pasākumiem un grupu sapulcēm, cits reizi divos mēnešos uz draudzi aiziet. Abi labi. Tikai pirmajam var piegriezties un otrajam vēlams mazliet lielāku dedzību.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.05.07 23:50:52
viss Ok [46.109.234.94]
Interesanti, ko pirmdien var draudzē pasākt?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.05.08 11:11:07
EB, nuu nezinu... bazniicu izslauciit, izmazgaat griidu...
ne?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.05.08 11:14:46
Principā jau nav pareizi draudzē iegriezties svētdienās, bet kristiešiem pienāktos būt Kristus draudzei allažiņ. Pirmdiena ir laba lieta kalpošanai. (Bet gadās, ka arī dievnamos notiek dievkalpojumi pirmdienā. Ne tik sen bija otrās Lieldienas, un tā..)
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 22 . 23 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 103 , pavisam kopa bijuši: 35684