atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Meli un kontracepcija
Aivars
Iesūtīts: 2012.03.28 19:37:14
Interesanta interpretācija šai sakarā no katoļu bīskapa puses - http://izklaide.delfi.lv/dzivesstils/stils/stankevics-skaidro-katolu-attieksmi-pret-kontracepciju.d?id=42243386

Skaidrs, ka loģisks būs iebildums par atbildību pret ģimeni arī jūtu uzplūdos.
Bet domu gājiens interesants. Vai tā tiešām nav savā ziņā melošana, ka viss nenotiek gluži `pa īstam`? (lai gan `dabiskā`` kontracepcija ir tieši tikpat melīga)

Bet vai mīlestība nozīmē obligātu konfrontēšanu ar izvēles iespējamām sekām?
Ko nozīmē būt godīgam/patiesam ģimenē?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Magda
# Iesūtīts: 2012.04.11 18:04:13
Nu kursh izjemot sievieti var atbildeet uz jautaajumiem vai ir "iistaa diena" vai ovulaacija bija, buus vai ir? Tobish taa augliibas jautaajums ir saistiits tieshi ar sievieti. Viirietis ir "augliigs" 24x7, bet sieviete paaris dienas meenesii...
Manuprāt, tas izriet no vīrieša/sievietes savstarpējās mīlestības(cieņas?) apliecinājuma
PAT RKB "pareizajaa" dzimstiibas kontroles metodee - atbildiiba gulstas tieshi uz sievietes pleciem.
Varu palūgt kādu atsauci?

Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.04.11 20:19:52
Aivars
Man liekas interesants pieņēmums, ka cilvēks var otram dāvināt sevi. Vai tad es sev piederu, ka varu tā sevi dāvināt? Kā lai nosauc dāvanu, ko esi uzdāvinājis, bet kas patiesībā tev pašam nemaz nepieder?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.11 23:29:17
vilks
Nu nezinu, nezinu ... kur tu saskati uzticēšanās trūkumu? Vai tas nav tāds vecomāšu aizspriedums, ka lateksa izstrādājums automātiski norāda uz vieglprātīgiem sakariem.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.11 23:36:24
Ēvalds Bērziņš
Nu jautrākais vispār te ir tas, ko Zbigņevs saprot ar `sevi`. Vai tiešām gametas ir personības daļa?
sabio
# Labojis sabio: 2012.04.12 10:43:15
"Neprecētais rūpējas par Tā Kunga lietām, kā patikt Tam Kungam.
Bet precētais rūpējas par pasaules lietām, kā patikt sievai: viņa sirds ir dalīta."(1.Kor 7.nod); "Bet Dievs locekļus ir nolicis miesā ikvienu savā vietā, kā Viņš gribēja."(1.Kor 12.nod)
Līdz ar to... Ir cilvēki , kas grib ģimeni, bērnus un tas ir viņu viens no aicinājumiem, un ir kas negrib un diezvai būtu o.k, ja kautkādu aizspriedumu un stereotipu vadīti piespiestu sev gribēt...

JO uz pasaules cilvēku skaits aug, līdz ar to pavēle vairoties tiek pildīta. Tā ka savā ziņā es pat varu iedomāties kristīgu ģimeni bez bērniem...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.04.12 10:49:02
Varu palūgt kādu atsauci?

Skat Zibnjeva interviju
Taa kaa prezhi ir aizliegti - taatad vieniigaa atbildiigaa paliek sieviete... jo vinja var tad tikai noteikt "pareizaas dienas" un tad nu implementeet vai nu kalendaaro metodi, vai tempertuuras metodi vai kristalizaacijas metodi... bet vienalga taas vias buus SIEVIETS atbildiiba - meeriit tempertuuru, atziimeet kalendaaraa dienas, lietot kristaliaazcijas mikroskopu...

Logjika, sauliit... logjika.

Vai arii - abi driixt buut bezatbildiigi un opaaties... un dzemdeet beerninjus lielos baros.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.04.12 11:41:44
Jošs Mulders
Vai arii - abi driixt buut bezatbildiigi un opaaties... un dzemdeet beerninjus lielos baros.

Žēl, ka tavi aizspriedumi nepieļauj domu, lielas ģimenes ir iespējamas atbildīgu attiecību rezultātā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.04.12 12:01:23
Maartinjsh, pieljauj... ja abi taa grib tad tas ir tikai ok.

Es te runaaju par kontracepciju. Ja visa kontracepcija ir "viss ir Dieva rokaas", nu tad taa stulbi sanaak... it kaa kontracepteejam, bet beebi rodaas... es to saucu par bezatbildiibu... ibo beernu dzemdinaashana ir cilveeku atbildiiba...
Zane55 [80.232.224.159]
# Iesūtīts: 2012.04.12 14:19:23
nepiekrītu, ka Jošs Mulders tu seksuālās attiecības pielīdzini ticībai pāriešanai pār ielu vai vakcīnas lietošanu, kontracepcija skar sevišķi jau sievietes seksualitāti, ķermeni, arī vīrieša ķermeni skar kontracepcijas lietošana.

Ja es vispārināju, tad no sieviešu viedokļa, jo es to teicu no savas un daudzu sieviešu puses ar kurām esam diskutējušas par dažādiem jautājumiem.

Nu es pieļauju, ka bīskaps kā priesteris nekļuva jaunībā, tad viņš zina, kas ir seksuālas attiecības. Un varu teiks, ka tiem man pazīstamiem cilvēkiem, kuri ir izaudzinājuši vairāk kā vienu bērnu, tomēr tagad saka, ka vajag bērnus un vismaz trīs, bailes un neuzticība mūs liek lietot kontracepciju. Un es domāju, ka bīskapam arī jāizsaka Baznīcas viedoklis, jo kas tad to izteiks cits. Un es domāju priesteri jau to arī izsaka no tā, ko viņi redz šī grēka sekas, tas ir no grēksūdzēm. Un pati varu apliecināt, ka esmu daudz dzirdējusi pa
Zane55 [80.232.224.159]
# Iesūtīts: 2012.04.12 14:25:56
Jošs Mulders
Ja vīrs ar sievu kontaktējas ne tikai seksa laikā, bet arī ārpus gultas, tad vīrs zina sievas auglīgās dienas. Man liekas pa maz tu esi iepazinis sievu, ja tev tāda ir. Un, ja sievai ir auglīgas dienas, tad arī vīra atbildība ir, ka viņš šajās dienās spēj atturēties. Jo var jau būt, ka sieva grib, bet tad vīram tas gala vārds būtu, ka nē šodien.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.04.12 14:29:55
Aivars
Nu jautrākais vispār te ir tas, ko Zbigņevs saprot ar `sevi`. Vai tiešām gametas ir personības daļa?
Vai tad nav?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.12 14:36:32
Ēvalds Bērziņš
Vai ķermeņa apspalvojums nav vēl būtiskāka personības daļa?
dafne
# Labojis dafne: 2012.04.12 14:54:04
Zane55 [80.232.224.159]
nenoliegsi tač,ka sieva vairak pat par viru grib tieši augligajas dienās..
..hm vispar traki.. ja abi grib un ciešās..vo un no šita var rasties spriedze,ka jameklē citi varianti..un var atkal nelagi sanākt.
Un man jautājums...vai izvairīšanās no seksa auglīgajās dienās nav neuzticēšanās Dievam?
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.04.12 15:00:25
Aivars 2012.04.12 14:36:32
Vai ķermeņa apspalvojums nav vēl būtiskāka personības daļa?
Kāpēc?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.12 15:03:16
Ēvalds Bērziņš
A Tu stāstus par blondīnēm neesi dzirdējis?
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.04.12 15:08:15
Aivars
Esmu, esmu. Tā sakot, ārējās izpausmes... Bet tas jau pieder pie personības un kā vēl.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.12 15:22:19
Ēvalds Bērziņš
Līdz ar to .... krāsot matus, skūt kājas vai apgriezt bārdu utt, taču ir uz fiksāko aizliedzams, jo caur to izpaliek godīga nodošanās otram pilnībā, kā arī tas var nodarīt savu kaitējumu veselībai (nu tur saindējas vai sagriežas)
dafne
# Iesūtīts: 2012.04.12 15:29:14
Aivars
nē to nevajag aizliegt,vienkāŗsi uzticēt otram..tad ta būs pilnīga nodošanās
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.04.12 15:29:44
Aivars
Tajā kaut kas tomēr ir... Taču tas ir svēto līmenis.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.04.12 15:32:45
dafne
t.i. ne vien medaljonu ar matu šķipsnu, bet arī kārbiņu ar nogrieztajiem nagiem un izrautiem zobiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 46 , pavisam kopa bijuši: 35342