atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Meli un kontracepcija
Aivars
Iesūtīts: 2012.03.28 19:37:14
Interesanta interpretācija šai sakarā no katoļu bīskapa puses - http://izklaide.delfi.lv/dzivesstils/stils/stankevics-skaidro-katolu-attieksmi-pret-kontracepciju.d?id=42243386

Skaidrs, ka loģisks būs iebildums par atbildību pret ģimeni arī jūtu uzplūdos.
Bet domu gājiens interesants. Vai tā tiešām nav savā ziņā melošana, ka viss nenotiek gluži `pa īstam`? (lai gan `dabiskā`` kontracepcija ir tieši tikpat melīga)

Bet vai mīlestība nozīmē obligātu konfrontēšanu ar izvēles iespējamām sekām?
Ko nozīmē būt godīgam/patiesam ģimenē?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
mediņš [91.200.65.140]
# Iesūtīts: 2012.03.30 16:51:33
Pavasara Brīnums, RKB priesteris nedrīkst būt kastrēts, jo tad viņa priesterība neesot upuris.
Un nožēlojama ir pat prezervatīvu aizliegšana nēģeriem katoļiem, tas nekas ka Āfrikā plosās AIDS.
Kā tur bija ar Kunga vārdiem par farizeju nastām, kuras tie labprāt uzkrauj citiem, bet paši pirkstu nepakustina to nešanai?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.03.30 16:52:45
Aivars, nu es liidz apsurdam novedu...

Vienkaarsha lieta... tiek pieljauta kljuuda, ja tiek teikts, ka pasaulee nav bada, tikai taapeec, ka tu nepaziisti nevienu, kas ciesh badu...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.03.30 16:53:13
Kā tur bija ar Kunga vārdiem par farizeju nastām, kuras tie labprāt uzkrauj citiem, bet paši pirkstu nepakustina to nešanai?

VO!
dafne
# Iesūtīts: 2012.03.30 17:08:34
Pavasara Briinumssnak vajag tiem kuri sataisa bernus un pec tam pamet
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.30 17:40:27
Jošs Mulders
absurds ir latīņu saliktenis ab(prom, šķērsām) un surdus (kurls)
ar to der uzmanīties, jo tad, kad lietas tiek novestas līdz absurdam, cilvēki mēdz pārstāt viens otru dzirdēt
bitukas
# Labojis bitukas: 2012.03.30 18:14:41
Jošs Mulders
MAN ir triis beerni! Pats esi.... kur tu izlasiiji to, ko man piedeevee? Vaards "konteksts" tev ir paziistams?
bitukas
# Iesūtīts: 2012.03.30 18:17:20
Jošs Mulders tu vareetu saviem vaardiem atstaastiit par ko bija manaa komentaa? Laikam nee jo izlasi ko gribi izlasiit
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.03.30 19:56:07
bitukas
Nu bet nebuutu slikti vienkaarshi nodaliit - muusu bazniica maaca taa un taa. Un normaali.... Apustulis Paavils arii dazjreiz maaciija SAVAS domas - sheit man no Kunga paveeles nav. Katraa konfesijaa ir lietas, ko bibliski mieriigi vareetu apstriideet.
Es gan nedomāju, ka te ir īpaši svarīgi, kura konfesija ir bibliski apstrīdama. Mani drīzāk tas izteikums sākotnēji pavilka uz pārdomām par J. Rubeņa sava laika apceri attiecībā uz Jāņa Evaņģēlija teikto par Kristu, kur patiesība ir pārī ar žēlastību, jo pliks `godīgums` spēj būt arī visai nežēlīgs.
Pieņemu, ka `godīgi` ir ne tikai nelietot kontracepciju, bet arī ne tikai nevakcinēt bērnus, bet arī tos īpaši nepieskatīt, lai `Dieva griba` netraucēti izpaužas. Pie fatālista un stoiķa, un arī zvērināta darvinista tas būtu tīri pašsaprotami. Bet man šķiet, ka Kristus vēsts ir kaut kas cits, un Jēzus `Dieva gribu` automātiski nepielīdzina katrai norisei pasaulē, un kristietis nav aicināts uz lopiskumu.

P.s. Tas gan nenozīmē, ka es atbalstītu visus mūsdienu kontracepcijas veidus, un bezatbildību, kas mēdz pārņemt ļaudis, kas ar tiem saista pārliekas cerības
bitukas
# Labojis bitukas: 2012.03.30 20:03:26
Aivars
Es netaisiijos vispaarinaat. Katrs pats var atsaukties vai neatsaukties, un katram ir tiesiibas aicinaat, ja tas nav pretrunaa ar Biibeli.
dafne
# Iesūtīts: 2012.03.30 21:55:12
" Vīrietis un sieviete ir aicināti dāvināt sevi viens otram līdz galam, arī fiziskā līmenī. Es tev sevi dodu, dāvinu pilnībā, bet kontracepcijas gadījumā cilvēka viena daļa tiek izņemta ārā no šīs dāvināšanas ,"
nezinu vai vispar iespejams otram sevi davinat pilnibaa..da jebkadaa liimenii,ne tikai fiziskaa..njemot vera ka neesam pilnibas...bet nu,varbut kads ir..
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.30 22:03:59
dafne
trāpīgs novērojums
bitukas
# Iesūtīts: 2012.03.30 23:24:52
dafne
Bet meegjinaat tacju var. Un uzskatam, ko citeeji arii ir tiesiibas dziivot. Es piekriitu Stankeevicja kg, ka kontracepcija gadiijumaa izpaliek pilniiga sevis doshana, bet es arii dziivoju reaalajaa pasaulee. Un neesu katolis, taaka man tas nav likums. Un ja kaadam no katoljiem vinju shefa viedoklis nepatiik tak tacinja pie luteraanjiem -galdautinsh! Bet par uzskatu un praktizeeshanu katoljus cienu.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.30 23:41:11
bitukas
Arī bārdu skujot un zobus tīrot (nemaz nerunājot par citu ķermeņa daļu mazgāšanu) taču izpaliek `pilnīga `sevis` došana` ne? Ortodoksie jūdi šai ziņā, lai nelaistītos ar sevi (t.i. asinīm) pa labi un kreisi, ar frizierēšanos ir piesardzīgi, kā smejies
ekAnomists [213.226.131.133]
# Iesūtīts: 2012.03.31 00:17:56
Aivars
Neteelo, ka nesaprati Ja tieshaam nesaprati, tad objesnjaju na paljcah - sekss, ja nav jaadomaa par kontracepciju, ir labaaks. Gan sievietei, gan viirietim.
dafne
# Labojis dafne: 2012.03.31 08:49:24
bitukas
es nepiekritu Stankeviča kungam,bet piekritu ,ka sekss, ja nav jaadomaa par kontracepciju, ir labaaks. Gan sievietei, gan viirietim .(c)
Nav japiekabina tur"nodošanās pilnība"melošana otram, sev" utt.ja tas ir praktizets un ir skaidriba par ko iet runa.
dafne
# Iesūtīts: 2012.03.31 09:31:47
bitukas
Meginat var...un ir jamegina..paturot prata,ka neesam pilnibas un tomer Kristus mums vajadzīgs
Piedod,pasaulē,kura laulības tiek sķārdītas un ārdītas daudz un dažādos veidos tiesam var izskatīties muļķiga si spriedelesana par "atdosanu viens otram lidz galam" un "pilnībām"... pareizajiem kontracepcijas veidiem...utt.

Pater Henricus
# Iesūtīts: 2012.03.31 09:53:47
bitukas Un ja kaadam no katoljiem vinju shefa viedoklis nepatiik tak tacinja pie luteraanjiem -galdautinsh! Bet par uzskatu un praktizeeshanu katoljus cienu. Interesanti būtu uzzināt statistiku , cik Romas katoļu ģimeņu ievēro šefa uzskatus šai jautājumā? Varbūt izrādītos ka daudzi Romas katoļi faktiski ( un šai jautājumā konkrēti ) ir protestanti. Jo lai kā gribētu, pieskatīt laulības gultā savējos priesterim tā kā būtu pagrūti.
nodošanās pilnībā - kārtējā sentimentālā dzeja?
bitukas
# Iesūtīts: 2012.03.31 10:25:15
Pater Henricus
Bljin, juus tieshaam nelasaat ko es rakstu, bet maljat savu, jo tieshi to, ka pashi katolji nepraktizee, to ko shiem maaca, es arii saku. Un savukaart katolju gjimenei, kura to praktizee(kurus es paziistu) ir 5 beerni, no kuriem 4 neplaanoti(ahoi Muldera kungs). Mans points ir - katram ir tiesiibas atdoties vai neatdoties pilniibaa, vai nee, aicinaat uz tom vai nee. Un IDEAALAA variantaa ir labaak bez kontracepcijas nekaa ar.
Braaliishi man reaali juus gribaas pasuutiit.. nekad nezinaaju, ka taa var nokaitinaat sarunaas internetaa. Laikam uz laiku buus jaapaartrauc.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.31 12:04:58
bitukas
Gan jau būs labi! Ielasīsies!
sabio
# Iesūtīts: 2012.03.31 14:56:00
tie, kam 4- 5 bērni, kaut ko praktizē... hm, nezinu gan, varbūt daļēji, atkarīgs arī kādā vecumā apprecas.

lūk ģimene kas patiešam praktizē
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/72327/latvijas-labakajai-maminai-marijai-piedzimis-17-berns
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 107 , pavisam kopa bijuši: 3710