atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Meli un kontracepcija
Aivars
Iesūtīts: 2012.03.28 19:37:14
Interesanta interpretācija šai sakarā no katoļu bīskapa puses - http://izklaide.delfi.lv/dzivesstils/stils/stankevics-skaidro-katolu-attieksmi-pret-kontracepciju.d?id=42243386

Skaidrs, ka loģisks būs iebildums par atbildību pret ģimeni arī jūtu uzplūdos.
Bet domu gājiens interesants. Vai tā tiešām nav savā ziņā melošana, ka viss nenotiek gluži `pa īstam`? (lai gan `dabiskā`` kontracepcija ir tieši tikpat melīga)

Bet vai mīlestība nozīmē obligātu konfrontēšanu ar izvēles iespējamām sekām?
Ko nozīmē būt godīgam/patiesam ģimenē?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
alkāns [95.68.71.178]
# Iesūtīts: 2012.03.30 12:44:18
Takaa atturiibnieks atturaas no alakhola taapeec, ka alakhols ir inde... tad tavs arguments ir elemetnaara sofistika, ibo lauliiba un sex NAV inde...
Kristietībā alkohols netiek uzskatīts par indi, ja tiek pareizi lietots (saprātīgās devās). Ceru, ka piemērus par vīna lietošanu no Bībeles tu zini. Tieši tāpat kā atturībnieks var norādīt kā nevajadzētu lietot labo lietu - alkoholu, tāpat arī var norādīt kā nevajadzētu lietot labo lietu - seksu.
alkāns [95.68.71.178]
# Iesūtīts: 2012.03.30 12:47:05
Ja kaads atsakaas no kaut LABA X, tad vinjam nav tiesiibu maaciit citiem kaa sho LABO X lietot

Tā vispār ir bezjēdzīga vārda spēli. Jebkuru sliktu rīcību var noformulēt kā kaut kā laba lietošanas veidu. Kontracepcijas lietošana ir seksa lietošanas veids, sievas sišana ir laulības lietošanas veids, alkohola lietošana ir pārtikas lietošanas veids, cilvēku slepkavošana ir dzīves lietošanas veids utt.

Vienīgais, ko ir jēga apspriest, ir, vai konkrētā darbība - kontracepcijas lietošana ir savietojama ar kristīgo mācību vai nav. Par to arī Stankevičs runā. Viņam nav jābūt seksapatologam un nav arī jāpraktizē sekss, lai varētu dot tam pamatotu vērtējumu.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.30 12:53:49
Labāk paanalizējiet pašu tēmu, un košo ZS citātu : "Vīrietis un sieviete ir aicināti dāvināt sevi viens otram līdz galam, arī fiziskā līmenī. Es tev sevi dodu, dāvinu pilnībā, bet kontracepcijas gadījumā cilvēka viena daļa tiek izņemta ārā no šīs dāvināšanas,"
Nu kā tur ir ar šī apgalvojuma loģiku?
alkāns [109.163.231.194]
# Iesūtīts: 2012.03.30 12:59:22
Tas ir loģiski kristīgās mācības ietvaros.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.30 13:04:20
alkāns [109.163.231.194]
nestāsti nu niekus par lietām, ko nepārzini! Kristīgā mācība nepaģēr obligātu apmainīšanos šķidrumiem
vilks
# Iesūtīts: 2012.03.30 13:19:44
Njā, jūsu diskusijas man sāk kļūt nesaprotamas.

Aivars
Ko tu pats domā par minēto citātu?
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.03.30 13:31:46
vilks
Domāju, ka tas ir bibliski nepamatots un neloģisks, lai neteiktu melīgs, un sakņojas drīzāk diezgan seksiskos vīrišķības kompleksos
Lai gan... protams, ka intimitāte ar abpusēju vēlmi sagaidīt bērnu, noteikti ir viens no skaistākajiem laulības dzīves mirkļiem
alkāns [109.163.231.194]
# Iesūtīts: 2012.03.30 13:46:50
Nu redzi, tagad Tu saki to pašu, ko Stankevičs
bitukas
# Iesūtīts: 2012.03.30 13:50:51
Aivars
Nu bet nebuutu slikti vienkaarshi nodaliit - muusu bazniica maaca taa un taa. Un normaali.... Apustulis Paavils arii dazjreiz maaciija SAVAS domas - sheit man no Kunga paveeles nav. Katraa konfesijaa ir lietas, ko bibliski mieriigi vareetu apstriideet.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.03.30 14:28:22
Par objektīvu materiālu RKB atzīst kristīgo mācību, balstoties uz to, arī Stankevičs argumentē, kāpēc kontracepcijas lietošana ir grēcīga. Laulība un sekss katoļu mācībā ir atbildība ne vien starp pašiem laulātajiem, bet arī atbildība pret Dievu. RKB nostāja ir, ka kontracepcijas lietošana seksā tāpat kā homoseksuālu attiecību praktizēšana ir pret Dieva plānu. Macītājam ir pienākums runāt par jebkuru jautājumu, kurā ir runa par grēcīgu rīcību, kas var attālināt cilvēku no Dieva.

Stankevichs nekur neatsaucaas gan uz Rakstiem. To ka RKB ir visaadi tur uzskati, tas jau taapat skaidrs... Es tikai pieticiigi atbildeeju aiz kaada iemesla es RKB priesteri neturu par savas lauliibas dziives vagaru un autoritaati. Tieshi aiz taa pasha iemesla deelj, kaapeec par pilnu es nenjemtu kaada "teoreetikja" pamaaciibas aklaas zarnas opereeshanaa, kaut vinjsh 3kaartiigi balstiitos vismodernaakajos peetiijumos un mediciinas enciklopeediju kaut no galvas zinaatu.

Nu un paareejie tavi komentaari alkaan, paraada ka uvi... ka argumentu jau iisti nedz tev nedz RKB nav... taakaa shkjiet mans uzdevums te ir paveikts - karalis izraadiijies plix.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.03.30 14:29:43
Tas ir loģiski kristīgās mācības ietvaros.

RKB maaciibas ietvaros... neputro luudzu Kristietiigo maaciibu ar RKB maaciibu, tas nav viens un tas pats.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.03.30 14:32:40
alkaans, RKB vienkaarshi nav pacieshama Kristietiibas viena no pamatkoncepcijaam, ka Dievs ir deligjeejis cilveekiem dalju savas autoritaates - autoritaati par peecnaaceeju radiishanu. Pirmos cilveekus Dievs radiija, un tad nodeva shiis tiesiibas cilveekiem...

RKB grib UZURPEET tiesiibas, kuras Dievs deva viiram un sievai... RKB kaa vienmeer visos laikos grib cilveeku vietaa pienjemt leemumus par sho cilveeku dziivi, kurpretiim Kristietiiba un Kristus maaca pakaapenisku cilveeka autonomijas uznjemshanos... un taas ir tiesiibas ar pienaakumiem. Tachu interesanti... RKB tiesiibas cilveekiem laupa, bet pienaakumus atstaaj Kaut kaa ne aljo.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.03.30 14:36:50
bitukas, viens ir par kaut kaadaam adiaforiskaam nekaitiigaam maaciibaam kaa piemeeram to RKB 5dienas gaveenja konceptu... nav iebildes, lai arii nav bibliski pamatots...

Savukaart kad RKB priesteri saak maaciit kaut ko par lietaam, kuraas pashi a) Neko nejeedz b) Neuznjemaas pashi sho atbildiibu un liidz ar to faktiski neapzinaas sekas... tad Biibele gan maaca nekaiteet cilveekam un nedariit paari... RKB ar savaam maaciibaam nereti cilveekus iegruuzh ljoti pat dziljaas elles bedrees kur no Kristietiibas nav ne smakas.
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.03.30 14:38:24
Jošs Mulders
kāpēc gan tu domā ka alkāns ir rkb pārstāvis, nevis vienkārši kāds garlaikots miglas mērkaķis, kas grib ar Tevi pastrīdēties par neko?
bitukas
# Iesūtīts: 2012.03.30 15:00:08
Jošs Mulders
Nez vai es buutu tik kategorisks. Veel jo vairaak ja lielas gjimenes ir baptistiem nevis katoljiem. aciimredzot nevienu nekur neiegruuzj, jo lielaakaa dalja shito nenjem pieree. Vienu gjimeni es zinu, kas nopietni pieiet shai lietai, nu un vinjiem jau 5 beerni un Dievs paliidz par vinjiem gaadaat. Un labi.
Es driizaak uztrauktos ap induligenceem, kas atlaidu veidaa veel pastaav RKB, bet nu Dievs ar vinjiem.
Pavasara Briinums
# Iesūtīts: 2012.03.30 15:02:36
kas grib kontracepciju, tam vajag izdarīt šņak!
bitukas
# Iesūtīts: 2012.03.30 15:08:36
Pavasara Briinums
Priesterim arii shnjak. Aiz mantas nevajadziibas.
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.03.30 15:15:26
Pavasara Briinums
Starp citu, jūsu rkb sterilizāciju nemaz neatļauj, lai gan stāsta, ka tas nav bijis šķērslis, lai kastrētu homoseksuālus zēnus
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.03.30 16:23:54
bitukas, luuk arii tipiskais kljuuda spriedumaa...

Lai apstriiideetu statistiku, tu veic selektiivu izlasi un saki - visi paareejie, kas ar 3 beerniem dziivo pusbadaa un nevar galu ssavilkt, lai beernus pabarotu un apgjeerbtu ir duraki un iiblji, jo es paziistu vienu gjimeni kam ir 6i beerni un viss vinjiem ok Un viss... un pus pasaule var iet bekot, jo 1am viss ir ok
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.30 16:26:35
Jošs Mulders
Nu vai Tu tomēr drusku neiekarsti. Manuprāt, bitukas nevienu par duraku un ībli nenosauca
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 95 , pavisam kopa bijuši: 32967