atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Meli un kontracepcija
Aivars
Iesūtīts: 2012.03.28 19:37:14
Interesanta interpretācija šai sakarā no katoļu bīskapa puses - http://izklaide.delfi.lv/dzivesstils/stils/stankevics-skaidro-katolu-attieksmi-pret-kontracepciju.d?id=42243386

Skaidrs, ka loģisks būs iebildums par atbildību pret ģimeni arī jūtu uzplūdos.
Bet domu gājiens interesants. Vai tā tiešām nav savā ziņā melošana, ka viss nenotiek gluži `pa īstam`? (lai gan `dabiskā`` kontracepcija ir tieši tikpat melīga)

Bet vai mīlestība nozīmē obligātu konfrontēšanu ar izvēles iespējamām sekām?
Ko nozīmē būt godīgam/patiesam ģimenē?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Pavasara Briinums
# Iesūtīts: 2012.03.29 10:58:23
man nav dota sieva!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.03.29 10:59:01
Baidos ka RKB priesteri elementaari nav poziicijaa dajebko vispaar runaat ij par lauliibu ij par sexu... Tieshi taapat kaa es neljautu sev griezt mandeles vai aklo zarnu kaadam, kursh ir izlasiijis daudz Mediicinas enciklopeedijas, bet nav nevienu opereejis... taapataas shitaadu fruktu spriedeleeshana par "gjimeni, lauliibaam un sexu" ir tieshi tas pats... taakaa lai kaa es cienu sho maaciitaaju... atvaino puiss, bet ja tev nav gjimenes, sieva un beerni... tad labaak bubulee par transubstinaaciju nekaa par to, ko pac nejeedz.
vasara
# Iesūtīts: 2012.03.29 11:35:15
vilks
Iedosi saiti?
Turpat draugos katoļu domubiedru grupās. Tas bija 2-3gadus atpakaļ - tad aktīvāk forumos piedalījos.
alkāns [95.68.71.178]
# Iesūtīts: 2012.03.29 11:39:05
Jošs Mulders
Ģeniāla doma! Atturībniekiem nebūs spriest par alkohola kaitīgumu! Lai Stankevičs pats pamēģina seksu ar kontracepciju, tad arī būs tiesīgs izteikt savu vērtējumu!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.03.29 11:47:55
alkāns [95.68.71.178]

Salīdzinājums ar alkohola kaitīgumu nav korekts. Šī diskusijas tēma ir par normālām attiecībām nevis maucību (ekviv. nodzeršanos).
alkāns [95.68.71.178]
# Iesūtīts: 2012.03.29 11:55:01
Mārtiņš
Kā redzi, Stankevičs tādas seksuālas attiecības, kurās izmanto kontracepciju, neuzskata par normālām, tāpat kā tu nodzeršanos neuzskati par normālu. Tāpēc vienīgais, ko ir jēga apspriest, ir cik viņa uzskats ir pamatots, nevis censties ar sofisma palīdzību pateikt, ka viņa viedoklis vispār nav ņemams vērā.
Muris
# Iesūtīts: 2012.03.29 12:24:09
No manis gan visi gaida vairošanos, bet man tikai 1x sanāca
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.03.29 12:41:42
alkāns [95.68.71.178]

Gan jau Stankēvičs nemet vienā maisā "nepareizu" dzimumdzīvi laulībā un maucību.
Tikai veids kā viņš (un RKB vispār) definē, identificē un regulē "normālo nepareizību" nav īsti kristīgs, jo faktiski uzstāj uz sava veida bauslību un vienlaikus piedāvā risinājumu tās nepildīšanai.
sabio
# Iesūtīts: 2012.03.29 12:41:56
vilks, kā tad ! pamēģini katreiz kā iečīkstas dot zīdainim krūti ne knupi
jā, tā jau ir, ka tai gadā , kad zīda, reti kura var palikt stāvoklī, bet dažām izdodas un līdz ar to iekļūst riska grupā, t.i. ja neizsargājas tad var teikt, ka tas noticis apzināti..... ; un vēl interesanti ko tad darīt tām, kam pēc ķeizara tos 3 vai cik tur gadus nedrīkst...? atturēties vai izdomāt ka risks ir Dieva griba un uz priekšu...

veselība, dzīvība jau vispār nav tās lietas ar ko vajadzētu ļoti riskēt (vai tā ir Dieva griba?), kaut arī daži (topošie) vecāki smēķē, dzer...
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.03.29 12:51:17
vasara Nez kāpēc jebkuras kristīgās Baznīcas kalpotāju nosodījums skar ikvienu, kas pie katra dzimumakta negrib radīt bērnu.
Un metode, par kuru runā ZS, 99% gadījumu tiek izmantota, lai bērnu neieņemtu. To var izlasīt jebkurā katoļu forumā, kurā sievietes apspriežas, kā atkal "iekritušas". Tā tāda parasta liekulība no romas vadītāju puses.

Manas nosodījums neskar, tieši otrādi- esmu pārliecināts ka ar "augļošanos un vairošanos" nav domāta pasīva vaislošanās kā trusīšiem, bet ģimenes atbildīga veidošana Dieva priekšā.
Ja ģimene apzinās, ka vairāk nevar - ir OK un var iztikt bez visas tās vainas apziņas veicināšanas biedējot ar Dievu,
bet aborts ir slepkavība .
vilks Dievs ir cilvēka organismu radījis tā, ka tas pats lietas labi sakārto, ja viņam to atļauj. Radījis ta` Dievs radījis,
bet vai tu domā ka iedzimtā grēka sekas ir pasaudzējušas arī šos aspektus?
Man jau ar no zīdaiņa vecuma patīk pupīgās, bet ne visas ir tādas.
ekAnomists [213.226.131.133]
# Iesūtīts: 2012.03.29 13:25:15
vilks
Par to" iekrishanu". Mnai sievai viena katolju meitene riktiigi centaas ieskaidrot "dabiigaas" metodes droshumu. Tikai mazs bet. Vinjai pashai tagad jau 4!!! neplaanoti.
Lai gan plaano neplaano, katrs beerns ir sveetiiba.
vilks
# Iesūtīts: 2012.03.29 13:31:37
sabio
pamēģini katreiz kā iečīkstas dot zīdainim krūti ne knupi
Nu, pamēģināju, a kas? NU labi, ne katrreiz, kad iečīkstas (katru reizi viņam arī knupi nevajag, zīdainim jau visādas vēlmes un vajadzības), bet nu bez knupja mierīgi līdz šim ir izticis. Ok, knupis viņam bija, bet graužammantas vietā, tipa kā viens no grabuļiem.

ko tad darīt tām, kam pēc ķeizara tos 3 vai cik tur gadus nedrīkst...?
2 gadus. un nav tā, ka nedrīkst, bet nav ieteicams. bet ķeizars nav dabiska situācija, bet gan operācija, līdz ar to arī, manuprāt, šis klasificējas kā situācija, kurā kontracepcija var būt nepieciešama.

tāpēc jau teicu, ka aizliegt kontracepciju ir slikti, kaut arī, manuprāt, ir skaisti, ja bez tās var iztikt.
vilks
# Iesūtīts: 2012.03.29 13:34:01
Pater Henricus
Radījis ta` Dievs radījis,
bet vai tu domā ka iedzimtā grēka sekas ir pasaudzējušas arī šos aspektus?

nav. tāpēc kontracepcija un daudz kas cits palīdz. tomēr grēks darbojas arī tādā veidā, ka iegalvo cilvēkiem, ka bērns ir "iekrišana" un "traucēklis", nevis prieks un dāvana, un ka kontracepcija ir vienīgais glābiņš un atslēga uz cilvēka cienīgu dzīvi.
sabio
# Iesūtīts: 2012.03.29 13:52:51
vilks, nu bet par to jau runa, ka ne jau ēšanu ar to knupi aizvieto... un vispār, kāds gan knupja nelietošanai būtu sakars ar kotracepciju? mazāka iespēja palikt stāvoklī, vai... Nu, par pudelītēm tas skaidrs..
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.29 13:55:51
vilks
Nez vai mākslīgā apaugļošana ir diži skaistāka par kontracepciju. Ja runa par to `var iztikt`.
vilks
# Iesūtīts: 2012.03.29 15:05:47
Aivars
Mm? Mākslīgo apaugļošanu jau RkB arī neatzīst. Un vispār no kristīgā redzesviedokļa tur ir diezgan daudz ētisku problēmu.

Lai gan es jebkurā gadījumā esmu pret to, ka baznīca uzliek kaut ko par likumu, vai, vēl trakāk - ka baznīcas viedoklis tiek pārņemts valsts likumdošanā (izņēmums būtu valsts, kurā visi ir kristieši). Man šķiet, ka vislabāk būtu, ja katrs kristietis pats spētu pieņemt lēmumus, balstoties uz Bībeli un izvērtējot dažādus savas dzīves aspektus. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc man patīk luterāņu baznīca - jo tā dod cilvēkiem ļoti daudz brīvības un paļaujas uz viņu spēju pašiem pieņemt gudrus lēmumus attiecībā uz savu dzīvi.

sabio
mazāka iespēja palikt stāvoklī, vai...
tieši tā. tiesa, iepriekš kļūdījos - nevis pirmā gada laikā, bet tikai pirmā pusgada laikā. re, kur smuki aprakstīts, kad darbojas un kad nedarbojas.

bet nu sakars ar tēmu tam ir pastarpināts, tā ka par šo var arī neturpināt runāt.

Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.29 15:56:04
vilks
nu arī indriķa piesaukto sterilizāciju rkb neatbalsta. Bet mans komentārs bija vairāk par to `skaistumu` un `var iztikt`. Šķiet, tur, kur droši `var iztikt`, laulātie ne vienmēr ir par to tādā sajūsmā.

Taču citādi Tev piekrītu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.03.29 15:56:15
vilks
Vispār jau tagad likumdošanas u.c. valsts normatīvu līmenī ir diezgan no- vai ar Baznīcas starpniecību pārņemti viedokļi.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.03.29 16:01:25
alkaans,

Ģeniāla doma! Atturībniekiem nebūs spriest par alkohola kaitīgumu! Lai Stankevičs pats pamēģina seksu ar kontracepciju, tad arī būs tiesīgs izteikt savu vērtējumu!

Gjeniaali ir lauliibu un sexu ar alkaholismu saliidzinaat Lauliibu un sexu par labu pat shodienas RKB atziist... taakaa Uvi... ja puiss maaca kaa pareizi lietot labu lietu, kuru pac nelieto... tad uvi... briivs.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2012.03.29 16:04:55
vilks, es arī nedomāju, ka bērnam būtu jābūt "traucēklim" un "iekrišanai".
Zini, tomēr vairāk esmu saskāries ar dzirdēšanu no kristiešiem par tādiem nesmukiem vārdiem, ka tā esot pieņemts domāt, bet neviens(-a), kas gaidījis mazu brēkuli, man nav tos teicis...ka esot iekritis un gaidot traucēkli. Tā kā laikam nav tik ļauni.
Zini, ir kristieši, kam plastiskās operācijas arī šķietot grēks, jo laikam katram ķēmam jāizskatās tā, kā Dievs viņu esot radījis un pasarg Dievs, nedrīkstot izvairīties no ar izskatu saistītām ciešanām.
Bet kad paskaties kā no izkropļota ķēma iztaisa normālu cienījamu cilvēku, tad laikam tomēr arī plastiskais ķirurgs šķiet Dieva, ne velna asistents.
Mārtiņš neteiksim vis, ka LR atļautā un plaši piekoptā legālā slepkavība - aborts būtu no- vai ar Baznīcas starpniecību pārņemti viedokļi. Un tad mums tiek iestāstīts cik slikti būtu nelegāli aborti.
Bet vai tiešām tik slikti būtu, ja kāda abortētāja slepkava aizietu pie senčiem par savu ļauno darbu, ko?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 130 , pavisam kopa bijuši: 35553