atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Intervija ar Ledjajevu
Ingars
Iesūtīts: 2007.11.26 21:15:41
Sarunas ar sektas "Jaunās paaudzes" līderi Alekseju Ļedjajevu fragmenti

Vai taisnība, ka esat sevi pasludinājis par apustuli? Vai zināt, ko patiesībā nozīmē apustulis?
Lai zinātu, kas ir apustulis, jāielūkojas tikai Evaņģēlijā, jo citi avoti par apustulisko kalpošanu nav. Apustulis ir cilvēks, kuru Dievs nepastarpināti uzrunā un uzliek atbildību par noteiktu teritoriju, reģionu un kustību. Jēzum savā laikā bija divpadsmit apustuļi. Apustuļi ir kustības aizsācēji, cilvēki, kuri no Dieva saņem redzējumus, programmu, pēc kuras jārīkojas attiecīgā laika periodā, konkrētā teritorijā. Tātad apustulis ir cilvēks, kurš saņēmis redzējumu par to, kā veicama reformācija. No tā izriet, ka apustulis ne tikai sludina, bet viņš arī reformē apziņu, politiskos un sociālos procesus, ideoloģiju utt. Apustulis ir arī garīgais tēvs. Apustulis Pāvils saka, ka ir daudz instruktoru, skolotāju un audzinātāju, bet tikai nedaudzi tēvi. Kas attiecas uz mani, tad viss iepriekš minētais par to, kas ir apustulis, ir saskatāms manā darbībā.

Apustulis ir tas, kurš ticies ar Kristu – apustuļi bija Viņa tiešie skolnieki.
– Apustulis ir tas, kurš ticies ar pašu Dievu.

Jūs tātad esat ticies ar Dievu, ja saucat sevi par apustuli? Un esat arī mūsu garīgais tēvs?
– Jā, esmu ticies. Ja tā tas nebūtu, tad man nebūtu darbības stratēģijas.

Varat pastāstīt, kā notika jūsu tikšanās ar Dievu?
– Tikšanās notiek visdažādākā veidā. Kristus laikā tikšanās notika fiziskajā plānā. Raksti saka, ka Kristus ierodas pie tevis, kad lūdzies. Ir dažādas lūgšanas, kuru laikā atnāk Svētais Gars un pasaka, kas ir un kas nav jādara. 1991./92.gada puča laikā Dievs deva atklāsmi par kristīgas valdības veidošanu. Tas bija absurds tipiskai kristīgai domāšanai, bet Dievs man deva šo atklāsmi un paskaidroja, ka tieši man ir jābūt tam, kurš to mācīs, sludinās un pravietos. Tas, ka Latvijas Pirmā partija tagad ir pie stūres, ir atbilde un pierādījums tam, ko Dievs man teica pirms desmit gadiem. Šodien mums, Jaunajai paaudzei, ir ļoti draudzīgas attiecības ar Latvijas Pirmo partiju. Šā gada 5.jūnijā Dailes teātrī notika koncerts "Silueti", kurā piedalījās gandrīz visi Pirmās partijas vadītāji. Pēc koncerta, banketa laikā viņi visi atklāti atzina, ka ļoti augstu novērtē to, ko mēs darām Latvijas labā. Ir jau arī pamats, jo apustuliskā baznīca ir reformatoriskā baznīca, kas maina pilnīgi visu. Var meklēt dažādus mana darba nosaukumus, bet galvenais ir rezultāts.

Tātad, jūsu – "Jaunās paaudzes" un "Latvijas Pirmās partijas" – darba mērķis ir vienots?
– Jā, un tas ir – divvalodības nostiprināšana Latvijā.

Kur tad paliek taisnīgums? Dievs taču katrai tautai devis savu vietu uz zemes – krieviem Krieviju, latviešiem Latviju. Jūsu mērķis ir atņemt latviešiem pašnoteikšanās tiesības savā zemē, sakot, ka Latvija piederēs citiem.
– Atbildēšu ļoti vienkārši. Eiropas Savienībā par taisnīgumu jūsu izpratnē varat aizmirst, jo tad, kad te ieradīsies musulmaņi, viņi nečīkstēs – viņi vairosies un izplatīsies. Uzskatu, ka taisnīgums slēpjas tajā apstāklī, ka, pat ja Dievs katrai tautai devis zemi, tad tas pats Dievs teicis – atnācēju neapspied. Taisnīgums attiecībā uz Latviju ir tāds, ka vēsturiski ir izveidojusies tāda situācija, kāda tā ir. Ja latvieši būtu tik stipra nācija, kas šodien varētu pretendēt uz tiesībām, par kādām jūs runājat, tad kāpēc latviešu strēlnieki piedalījās Krievijas revolūcijā? Kur tad ir tas taisnīgums? Ar latviešiem ir tā – ko paši sējāt, to tagad pļaujat. Latvieši ielauzās Krievijā, bet Krievija ienāca Latvijā. Tas arī ir tas taisnīgums. Nacionālo konfliktu kurināšana ir neprāts. Izturēties toleranti un pieņemt tādus likums, kas ļautu izvairīties no pilsoņu kara – tā ir gudrība.

Jūs to darāt, propagandējot savas idejas.
– Ainārs Šlesers, Ainārs Baštiks, Juris Lujāns un Ēriks Jēkabsons nav krievi – viņi ir latvieši. Pateikšu, ar ko atšķiras "Latvijas Pirmā partija" no citām partijām. Būtiskākais, ka partija nav balstīta uz nacionālismu, viņi cenšas aizmirst pagātni. Tieši viņi saprot, ka jānoliek malā visas šīs te vēstures grāmatiņas. Mēs dzīvojam 21.gadsimtā.

Kāpēc divdesmit gadu laikā neesat iemācījies latviešu valodu? Negribas ticēt, ka jūs kā apustulis nebūtu spējīgs tik daudz gadu laikā iemācīties tās tautas valodu, kuras zemē dzīvojat.
– Mani bērni runā latviski.

Bet mēs taču runājam par jums.
– Viens no iemesliem, kādēļ es un citi krievvalodīgie nemācās latviešu valodu, ir necivilizētās metodes, kuras izmanto atsevišķi politiskie spēki, lai krieviem iemācītu latviešu valodu. Kad sit pa galvu, slēdz skolas, sakot – mēs jūs piespiedīsim, nekas labs nevar notikt. Nevajag piespiest, vajag radīt priekšnoteikumus, lai cilvēkiem gribētos mācīties. Nevajag visu laiku draudēt ar atriebību par pagātnes pāri nodarījumiem latviešu tautai. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ daudzi krievi atsakās mācīties latviešu valodu.

Kādēļ jūs ieradāties Latvijā?
– Mani šurp atveda Dievs.

Ja nav noslēpums, kādēļ?
– Lai darītu to, ko pašreiz daru.

Ko jūs darāt?
– Realizēju reformāciju.

Kāds būs šīs reformācijas rezultāts?
– Kristīga valdība. Tas nozīmē, ka likumdošanas varas, ideoloģijas un sabiedriskās domas līmenī, masu informācijas līdzekļos tiks apliecināti Evaņģēliskie principi.

Mateja evaņģēlijā Kristus teicis: "Un, kad jūs Dievu lūdzat, nedariet tā kā liekuļi, jo tie mēdz sinagogās un ielu stūros stāvēdami Dievu lūgt, lai ļaudīm rādītos… Bet, kad tu Dievu lūdz, tad ej savā kambarī, aizslēdz savas durvis un pielūdz savu Tēvu slepenībā; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, atmaksās to tev." Jūs aicināt cilvēkus uz savu baznīcu, lūdzaties un vēl rādāt to televīzijā. Vai tas nav pretrunā ar Kristus vēlējumu?
– Baznīca eksistē tādēļ, lai uz to nāktu cilvēki tikties ar Dievu. Jūsu pieminētais citāts uz mums neattiecas – tas attiecas uz farizejiem un liekuļiem.

Bet jūs taču demonstrējaties, lūdzaties visu acu priekšā, tātad arī esat farizeji un liekuļi?
– Katra firma reklamē savu preci – zobupastas, kečupus un majonēzes utt. Nakts klubi reklamē savu filozofiju un morāli, bet mēs piedāvājam savus pakalpojumus. Neredzu šeit neko apkaunojošu. Cilvēkiem jāzina, ka ir dažādas preces, ka viņiem ir izvēles brīvība.

Tātad jūs Kristus Mācību pielīdzināt zobupastām?
– Mēs runājam par preces tirgus filozofiju, par to, ka katram cilvēkam ir sevi jārealizē. Jūs, piemēram, sevi realizējat kā žurnāliste, rakstāt rakstus, publicējat tos un iepazīstināt cilvēkus ar savu viedokli par dažādām lietām. Es daru tieši tāpat – pārdodu savu intelektuālo darbu, lai cilvēki izmēģina.

Ziniet, jūs klausoties, man acu priekšā izveidojas aina, kurā Kristus no tempļa izdzen visus tirgotājus. Man šķiet, ka Kristus jūs par jūsu kaitīgo darbību padzītu.
– Jums nav taisnība. Jūs jaucat definīcijas. Dievs grib, lai cilvēki redzētu manus darbus, manu dzīvi un Svēto Rakstu sapratni, manu jaunradi un sludināšanu. Kādēļ? Lai novērtētu un slavētu Dievu. Kādēļ Kristus padzina no tempļa tirgotājus? Tādēļ, ka viņi tirgojās nevis ar intelektuālām idejām, bet ar mantām. Es runāju par garīgo preci, kādēļ Kristum vajadzētu mūs padzīt?

Vai tad jūs nepielūdzat zelta teļu, ja par savu darbību prasāt samaksu? Klīst runas, ka Jaunā paaudze, ko pasaulē pazīst ar nosaukumu "New generation", ir sekta.
– Cilvēki tā runā, jo viņiem skauž mūsu ietekme uz sabiedrību un panākumi. Vispār man vienmēr ir gribējies izprast, kas tas ir – sekta.

Sekta, kā rakstīts skaidrojošajā vārdnīcā ir reliģiska draudze, kas atšķēlusies no valdošās baznīcas. Sekta ir sevī noslēgusies cilvēku grupa ar šaurām interesēm un dogmātiskiem uzskatiem.
– Tātad sekta ir slēgta tipa organizācija, kuras mērķi ir sabiedrībai draudoši. Par sektām vajadzētu saukt visus tos naktsklubus, kuros tirgo narkotikas, nevis baznīcu. Pat esošās valdības ministri, piemēram, Ainars Baštiks Jaunās paaudzes konferencēs valdības vārdā mums ir izteicis pateicību par to, ko darām sabiedrības labā, piemēram, integrācijas jautājumos. Iznāk pretruna – ja mēs, Jaunā paaudze, esam sekta, tad arī visa valdība ir sekta. Ja tas patiešām ir tā, tad jums kaut kas jādara, lai to novērstu.

Ko darīt, ja valdības pārstāvji vēršas pret taisnīgumu un pārkāpj vārda brīvību, man viņiem vēl jāpakļaujas?
– Lūdzies, lai Dievs maina valdību, un viss.

Teksts: Laikraksts “DDD”, nr. 13(61), 2004. gads
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.24 01:44:51
http://www.newgeneration.lv/ rerdzama smuka bilde - stāv Leģajevs ar savu sieviņu un apakšā paraksts - Pastori Aļeksej i Oļga Ļeģajevi.

Kā tas iet kopā ar Sv. Rakstiem, kas aizliedz sievai mācīt draudzē? Vispār sievu sludināšana harizmātiem ir raksturīga. Esmu redzējis video ar Gleškes kundzes sludināšanu.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.05.25 08:06:10
rainars
Es netiesāju, bet pamācu no tā, ko zinu
Personiskā pieredze ir svarīga, tomēr visam pāri ir Dieva vārds un tas ir galvenā autoritāte.

18 Nevienam nav tiesības atņemt jums jūsu balvu, kaut arī tas atrod patiku pazemīgā kalpošanā eņģeļiem un kaut arī tas lepojas ar parādībām, ko viņš redzējis. Tāds bez pamata kļūst iedomīgs savā miesas prātā

Lai ko arī kāds būtu piedzīvojis, tas nenozīmē, ka cits, kuram varbūt nav tik vareni piedzīvojumi, bet ir gudrības dāvana izšķirt lietas, nevarētu objektīvi spriest par kaut ko. Es te negribētu piesavināties to, ka man ir diža gudrība, taču tik vien, kā to, ka elementāri ikviens kristietis, kurš labā līmenī pārzina svētos rakstus - viņsm Svētais Gars devis spēju izvērtēt lietas un cilvēku motīvus

Runājot par apustulību - kaut kā viss aizgājis tādā liberālā līmenī, jo galugalā apustulis ir tāds, kuru iecēlis pats Dievs tiešā veidā atklājoties, ne caur kādu "iekšēju vārdu" vai "iekšēju balsi", bet tiešā nepārprotamā un atklātā veidā parādoties. Pāvils pilnīgi atklāti izstāstīja visos sīkumos kā tieši Kungs viņu aicināja. No Alekseja pagaidām vēl gaidīsim, kad viņš pastāstīs - kā konkrēti Dievs viņam atklājās un aicināja būt par apustuli

Un lūdzu nevajag sacīt - cilvēks tik daudz laba ir darījis utt. Bet gan - slava Dievam par to, ko Viņš caur Alekseju paveicis, bet mācību tomēr pēc rakstiem izvērtēsim gan
LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.05.25 14:15:29
ha, es vienreiz iebridu Jaunās Paaudzes forumā.Kas mani izbrīnīja? Tur ir ailiegts komunicēt latviski. Tikai un vienīgi krieviski un tikai kirilicā, nekādus translitus. tad nu ne ko, noplātīju rokas, nekāda komunicēšana ar šiem "brāļiem"man nesanāca.Bet žēl
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.25 14:21:00
Ctulhu, domaajams ka tevi peec 2 postiem izbanos ar "Izidji Satana" postu!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.25 14:31:12
Ctulhu, nee

Nezinu neko taadu! Jo manupraat nav likums kas aizliedz "tresspassot"... Tu neizdari izmainjas VINJU saitaa, tb tu vinju kodu nelauz, nebojaa neko vinju radiitajaa iipashumaa! Tu arii neapej droshiibas sisteemas un nelieto vinju forumu tam neparadzeetaa veidaa...

Buutu jaabuut iipashi kjertam, lai shaadi meegjinaatu tev ko piesiet...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.25 15:07:41
Ctulhu, es, protams, neiru jurists... bet manas fiiblaas zinaashanas par shiim lietaam liek teikt, ka tuseeshanaas forumaa, hotj katru postu rakstot no savas IP adreses, nevar tikt uzskatitis par sodaamu darbiibu! Chista teoreetiski tu vari buut cilveeks kas ar laptopu pidzhina pa wireless piesleegumiem pilseetaa un faktiski katrs posts tev sanaak cita IP So what! Anonymizeru lietoshana arii shai valstii nav kriminaali sodaama!
Tev piesiet vareetu tikai tad, ja tevi nobano, a tu nohacko VINJU serveri un tur uz diska nodzees shii bana ierakstu! A tu tak tikai maini IP adreses kaa sierinjus... kaa to var aizliegt!
LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.05.25 16:23:12
Sieviešu sludināšāna? Es gan tajā neko sliktu neredzu. Pat vecajā derībā ir bijusi viena otra sieviešu kārtas praviete. Man personīgi dikti pie sirds iet Džoisas Maijeres sludināšana.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.25 16:42:34
LittleWonder,

Interesanti apgalvojumi!

1. Tava speeja kaut ko sliktu saskatiit diez vai buus teologjisks arguments
2. Tu pamanies saputrot Pravieti ar Publisku Vaarda Kalposhanu, tas NAV viens un tas pats
3. Tavai patikai pret dajebko, arii nebuus nekaads teologjisks arguments!

Interesantaakais, vai tu pats pamaniiji, kaa tu dazhos teikumos tieshi SEVI ieliki par teologjiskaa sprieduma collshtoku?
bitukas
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:06:46
Džoisa Maijere nesludina, viņa ļerina kaut ko.
Kasītis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:21:51
Nu ko, atkal noliekat Jauno paaudzi? Jūs tā mētājaties ar vārdiem(sekta, bizness, sātanisti utt.) , vai tiešām nav bailes sagrēkot? Cik nu man ir nācies ar Jums saskarties, patiesu faktu Jūsu rīcībā ir maz.... Pārsvarā baumas vai vienkārši zaimi. Esmu Jp no apmēram 2002g., pirms tam kaut kur 1-1,5 gadu biju luterāņos. Ja ir vēlme uzzināt patiesību un nevis tikai atgremot melus, varu mēģināt atbildēt uz kādu jautājumu.
Taču lūdzu, pāri pār visu, atceraties, ka mūs vieno daudz vairāk nekā tas, kas mūs šķir.
Zemāk iepeistošu tekstu no ng.lv ar īsi noformulētiem ticības pamatiem. Protams, to nevar salīdzināt ar perfekti izstrādātajiem luterāņu katehismiem un ticības apliecībām, taču ir jāatceras, ka JP ir tikai 19 gadi.
1. Bībele – mēs ticam, ka Bībele un vienīgi Bībele ir īstenie Dieva Vārdi.

(2. vēstule Timotejam 3:16, Pētera 2. vēstule 1:20-21).



2. Trīsvienība – mācība par trīsvienību: Tēvs, Dēl
Kasītis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:22:49
2. Trīsvienība – mācība par trīsvienību: Tēvs, Dēls (Jēzus) un Svētais Gars.

(Pirmā Mozus grāmata 1:26, Mateja evaņģēlijs 28:19, 3:16-17).



3. Jēzus Kristus – mēs ticam, ka Jēzus Kristus ir Dieva Dēls. Uz zemes Viņš bija īstens Dievs un īsts cilvēks vienlaicīgi. Viņš bija vienīgais cilvēks, kurš dzīvoja bez grēka.

(Jāņa evaņģēlijs 1:1, 1:14, 20:28 un 1. vēstule Timotejam 3:16).



4. Piedzimšana no jaunavas – Jaunava Marija (ieņēma) Jēzu Kristu no Dieva caur Svēto Garu. Viņu sauc par Dieva Dēlu tāpēc, ka Viņš (tika ieņemts) no dievišķā Svētā Gara.

(Mateja evaņģēlijs 1:18, 1:20, Lūkas evaņģēlijs 1:35).



5. Novēršanās no grēka un tiekšanās pēc Jēzus Kristus vārda, lai saņemtu grēku piedošanu.

(Apustuļu darbi 2:38, 3-19).



6. Apgaismība – pilnīgs sevis nodošanas Dievam process, lai mēs kļūtu līdzīgi Kristum.

(1. vēstule tesaloniķiem 4:3,5:23).
Kasītis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:23:42
7. Izglābšana – mēs esam glābti žēlastībā, ticot Jēzum Kristum un Viņa nāvei, apglabāšanai un augšāmcelšanai. Izglābšana – tā ir Dieva dāvana, nevis pateicoties mūsu labajiem darbiem vai cilvēciskajiem nopelniem.

(Vēstule tesaloniķiem 2:8-9, Vēstule galatiešiem 2:16, Vēstule Titam 3:5).



8. Kristus asinis – asinis, kuras lēja Jēzus Kristus Golgātas Krustā, nomazgā mūs no visiem grēkiem. Jēzus uzņēmās uz sevi visus pasaules grēkus.

(Jāņa 1. vēstule 1:7, Atklāsmes grāmata 1:5, 5:9).



9. Kristus mīt visos ticīgajos. Kristietis – tas ir cilvēks, kurš lūdz Dievu Jēzu ienākt un dzīvot viņā. Kristietis liek savas cerības uz to, ko Kristus izdarīja viņa labā, Kurš nomira, tika apbedīts un augšāmcēlās no mirušiem.

(Jāņa evaņģēlijs 14:17, 14:23, 1:12,15:4).

Kasītis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:24:03
10. Augšāmcelšanās – mēs ticam, ka Jēzus Kristus augšāmcēlās no mirušiem trīs dienas pēc nāves uz Krusta. Pienāks diena, kad visi tie, kas tic Kristum, tāpat augšāmcelsies, lai saņemtu apbalvojumu – mūžīgo dzīvi debesīs ar Dievu.

(Lūkas evaņģēlijs 24:36, 24:39, Vēstule tesaloniķiem 3:21, 1. vēstule korintiešiem 15:42, 15:44).



11. Debesis – tā ir mūžīgās dzīves vieta visiem ticīgajiem.

(2. vēstule korintiešiem 5:1, Pētera 1. vēstule 1:4).



12. Elle – grēcinieki pēc zemes dzīves beigām tiks sodīti no Dieva un nosūtīti uz elli.

(Vēstule ebrejiem 9:27, Mateja evaņģēlijs 25:41).



13. Kristīšana ar ūdeni – Dieva Vārds saka, ka tiem, kuri tic Dievam Jēzum Kristum, ir jāsaņem kristīšana ar ūdeni Jēzus Kristus vārdā.

(Mateja evaņģēlijs 28:19, Jāņa evaņģēlijs 1:26, Apustuļu darbi 2:38).
Kasītis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:24:30
14. Svētais Vakarēdiens – īpašs laiks, kad atcerēties par Dieva klātbūtni, maizes kumoss un vīna malks simbolizē Jēzus Kristus Miesu un Asinis.

(1. vēstule korintiešiem 11:23-25, Marka evaņģēlijs 14:22-25).



15. Otrā atnākšana – Jēzus Kristus nāks virs zemes otru reizi, lai uzceltu Savu Valstību. Viņa atnākšanu redzēs visi. Diena un laiks, kad tad notiks, Rakstos nav atklāts.

(Atklāsmes grāmata 1:7, Apustuļu darbi 1:9-11).



16. Slimo dziedināšana – Jēzus Kristus un viņa draudzes dzīvē notika slimo dziedināšana. Jēzus saviem mācekļiem pavēlēja darīt to pašu. Šī zīme (parādība) pavada ticīgos.

(Mateja evaņģēlijs 8:16-17, Apustuļu darbi 8:6-7, Marka evaņģēlijs 16:17-18).



Kasītis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:24:47
17. Kristīšanas ar Svēto Garu un runāšanas mēlēs dāvanas. Tika dotas Vasarsvētku svētdienā, tas bija solījums no Tēva, kas piepildījās pēc Jēzus augšāmcelšanās, lai stiprinātu baznīcu Evaņģēlija sludināšanas darbā visai pasaulei. To mērķis – ticīgo stiprināšana, viņu lūgšanu nostiprināšana un zīme neticīgajiem.

(Apustuļu darbi 2:17, 2:38-39, Marka evaņģēlijs 16:17, Jāņa evaņģēlijs).
Kasītis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:39:37
Divi komentāri.
Par vakarēdienu.
Es un daudzi mani draugi/Jp locekļi ticam (es nevaru atbildēt par visiem Jp locekļiem, kā arī Jūs nevarat atbildēt ka katrs, kas sauc sevi par luterāni pareizi izprot sakramentus), ka Svētajā vakarēdienā caur maizi un vīnu saņem patieso Jēzus miesu un asinis, kas patiešām IR!!! Jēzus miesa un asinis . Varbūt ne katrs tā to spēs skaidri noformulēt, taču ja būs vēlme un pacietība uzklausīt, tad atklāsies, ka tā tas ir.
Par mēlēm.
Mēs ticam, ka ir divu viedu mēles:
1. Ap.d.2:1-8. Svētā gara dāvana, kad Dievs caur cilvēku runā uz citiem cilvēkiem viņam nepazīstamā valodā. Šī dāvana nav dota katram.
2. Spēja lūgties garā, kad cilvēks runā uz Dievu valodā, kas nav saprotama nevienam (pretstatā ar Ap.d.2:1-8). 1Kor.14:2 Jo, kas runā mēlēs, tas nerunā cilvēkiem, bet Dievam; jo neviens (!!!) to nesaprot, viņš garā runā noslēpumus. Šī dāvana ir dota katram tic
Kasītis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:52:36
ticīgajam.
Par ziedošanu.
Pirmkārt, neviens nespiež cilvēkus atdot naudu. Jā, katru sprediķi cilvēki tiek aicināti ziedot, vidēji tas aizņem vidēji 10% no sprediķa laika. Taču neviens viņus nebiedē, nespiež, nekontrolē, neievieš nekādas sankcijas utt. Sekas tam visam ir pirmkārt svētības ziedotāju dzīvē, jo, ko cilvēks sēj, to viņš pļauj un to, ka šis likums strādā, es esmu pārbaudījis savā dzīvē un esmu pateicīgs Jp, kas ir iemācījusi mani ziedot. Otrkārt JP ar saviem 2,5-3,5 tūkstošiem draudzes locekļu nosedza lielāko daļu no Ģimeņu dienu budžeta(vismaz iepriekšējos gadus, nezinu kā šogad), pretstatā pārējām baznīcām, kurām ir simtiem reižu lielāks draudzes locekļu skaits, nerunājot par visiem pārējiem aktīviem (nek.īpaš.), kādu nav JP. Tas nav uzbraukums, vienkārši šim faktam vajadzētu likt aizdomāties. Lai gan pēdējās tendences parāda, ka par ziedošanu un 10% ir nākusi arī pār citām draudzēm
Kasītis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:56:15
- par to sludina gan pie luterāņiem, gan pie katoļiem un baptistiem.
Īstenībā laiks ir parādījis, ka tie paši, kas no sākuma noliek Jp, pēc kāda laika paši sāk to darīt.
Tā tas bija par ziedošanu un 10%, tā tas bija par modernas mūzikas lietošanu dievkalpojumos, tās tas bija par ideju, ka kristiešiem ir aktīvi jāiesaistās un jāietekmē sabiedrības dzīvē, politikā un biznesā. Laiks daudz ko noliek pa vietām.
Kasītis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.05.26 00:11:30
Protams, tajā pašā laikā es nenoliedzu, ka Aleksejs/Jp un daudzi cilvēki no JP ir pielaiduši kļūdas. Vis kaut kas ir bijis. Lai gan man šķiet, ka salīdzinot ar tiem vispareizākajiem Jp kļūdas nav tās trakākās. Ķecerus mēs neesam dedzinājuši, kā to darīja katoļi, citādāk domājušos neslaktējām, kā to darīja luterāņi ar anabaptistiem. Tas nav uzbrauciens, vienkārši Jp ir jauna kustība, a jaunas kustības vienmēr pielaiž kļūdas. Starp citu, ja iet runa par Luteru, es viņu nekādā gadījumā necenšos pazemot. Es uzskatu, ka Luters ir visdižākais Dieva kalps pēc apustuļiem (un varbūt pat lielāks par tiem), jo viņa darbība pilnībā izmainīja vēstures gaitu tā, ka to nav izdarījis neviens cilvēks. Pateicoties Luteram kļuva pieejama atklāsme par glābšanu no ticības, kas izrāva cilvēci no tumšajiem viduslaikiem, kas bija visīstākā antikrista valstība. Nu labi, ieskatu par saviem uzskatiem es esmu Jums devis, ja gribat padisku
Kasītis [87.99.85.145]
# Iesūtīts: 2009.05.26 00:11:50
ja gribat padiskutēt, mēģiniet, es gan varēšu atbildēt tikai vakarā. Atā.....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 15 , pavisam kopa bijuši: 9580