atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudzes attīstība
vilks
Iesūtīts: 2012.03.17 12:01:21
Kas jūsu pieredzē ir lietas, kas veicina draudzes attīstību? Un no kā noteikti jāizvairās?

Lūdzu konkrētākas atbildes par "lasi Bībelē" (nu vismaz iecitējiet konkrētas Rakstu vietas )
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 18:02:24
Aivars

AR J.D. tā lieta bija savādāka, nekā ar tiem diviem jefiņiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.20 18:58:50
Uldis
Es patiešām priecātos, ja KLB vecie privātie kašķi netiktu te risināti, lai kuri būtu jefiņi, kuri tirliņi utt. Ja kas, tad vismaz ar Aigaru savulaik esam runājuši sirsnīgi un tur tādu gānīšanos par sava laika kolēgām, kā te pie viena otra, neesmu manījis.
Taču Tu tā arī neatbildēji, kāda jēga būtu LELB izlikties par neluterāņiem un izstāties no Luterāņu Federācijas?

Par sektu runājot, nu etimoloģija šeit nav viennozīmīga:
sect (n.) c.1300, "distinctive system of beliefs or observances; party or school within a religion," from O.Fr. secte, from L.L. secta "religious group, sect," from L. secta "manner, mode, following, school of thought," lit. "a way, road," from fem. of sectus, variant pp. of sequi "follow," from PIE *sekw- "to follow" (see sequel). Confused in this sense with L. secta, fem. pp. of secare "to cut" (see section). Meaning "separately organized religious body" is recorded from 1570s.

Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.20 19:12:41
Pater Henricus
Mājienus Indriķis , būdams labi audzināts, nesaprot, jo dod priekšroku tiešiem tekstiem
nezkādēļ uz tiešu tekstu nabaga indriķīts tā arī nespēja tiešu atbildi dot, kāpēc tad šis negrib ordinēties LELB mācītāju rindās, bet turpina kaut ko klārēt par tik virtuālo ELBL, kas faktiski nu jau ir viena cilvēka projekts, kas dzīvē nemaz nepastāv
Vai tiešām aiz ādas vēl kāda spēle, kur LELB `partnerība` vajadzīga, lai leģitimizētu ko citu?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 20:36:22
Aivars

Man tiešām nav nekādas patikas plēsties ar visādiem pateriem. Šis cilvēks ir vienkārši nelabojams. Tas pats jāsaka arī par Aigaru - es labāk redzu viņu ejam, nekā nākam. Visur tur, kur viņš parādās, ir konflikti. Viņš uzdodas par patiesības cīnītāju, bet faktiski ne tuvu tam.

Kas attiecas uz jēdzienu sekta, pasaki, kāpēc lai es tev to skaidrotu? Vai tad es to te iepurināju? Tas, kas to pateica, lai arī skaidro. Man pašam ir zināms, ko šis jēdziens nozīmē un kā to lieto. Bet vai tad man tas ir jāskaidro? Lai skaidro tas, kas nāca pirmais ar šāda veida pārmetumiem. Citādi iznāks, ka man tagad vajadzēs aizstāvēties pašam pret sevi, kā tu to vienā vietā izspēri.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 20:40:46
Aivars

kāpēc tad šis negrib ordinēties LELB mācītāju rindās, bet turpina kaut ko klārēt par tik virtuālo ELBL, kas faktiski nu jau ir viena cilvēka projekts, kas dzīvē nemaz nepastāv

Aivar, tu ko? Vai tad tev nav zināms, ka šis cilvēks neizgāja cauri LELB komisijai (jeb kā jums to mācītāju testu sauc)? Un pat ja arī LELB akceptētu viņu kā mācītāju, Konsistorija taču neatstās viņu Ventspilī?! Ja tu nezini, varu pateikt. Šitam cilvēkam patīk gulēt savā tahtā, dzert šnabi un izlikties par mācītāju.
rainars
# Iesūtīts: 2012.08.20 20:47:06
Tik svētas govis te ka nezinu kā varu iestarpināties.
Nu ko ta es tas brālis ko tu Dievs man devi tas mani pievīla , es es jau ta neko.......... .
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.20 20:49:40
Uldis
Nu.. Aigars vismaz nevienu par velnu sutanā vai jefiņu nesauca. Tā kā.. šādi vai tādi es tikai priecātos, ja vecu laiku privāti konflikti netiktu pārvērsti aktuālos `credo` šodienas luterāņu saimē
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 20:50:00
rainars

Tik svētas govis te ka nezinu kā varu iestarpināties - kraties no hinduisma pēc iespējas ātrāk.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.20 20:50:45
rainars
nu kas nu tu par govi.. tāds teļatesmenis tikai
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 20:56:16
Aivars

vismaz nevienu par velnu sutanā vai jefiņu nesauca - viņam ir smalkākas manieres. Bet ar Aigaru ir tā, ka viņš vispār ir interesants. Viņš ir gudrs. Interesants sarunu biedrs. Kompānijas nagla.

Kas attiecas uz velnu sutānā - nu, tad varbūt ir vērts aizsākt diskusiju par pēdējo divu vai triju svētdienu perikopēm?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 20:57:32
rainars

Dzīve piespiež ne to vien iemācīties.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 21:00:39
teļatesmenis
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 21:38:37
Pater Henricus

sirsnīgi pavadījām atpakaļ uz jauno fāterlandi - cik litros šo sirsnību piepildījāt
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 21:39:50
pavadījām atpakaļ uz jauno fāterlandi - jā, tas ir raksturīgi Aigaram, ka viņš draudzes maina tāpat, kā fāterlandes.
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.08.20 21:43:17
Pater Henricus

Ko te domāt. Smaka līdz Rīgai ir atnākusi. Tāpēc jau tu nevari šofera tiesības nokārtot, jo visu laiku esi tvanā.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.08.20 22:10:05
Pater Henricus

viena no sektas pazīmēm ir bijušo sektas locekļu zākāšana - no kādas pudeles tu to izzīdi?!

Tava "sekatas" definīcija vienkārši neiztur kritiku kaut vai tā iemesla dēļ, ka Kipriana laikā Luters vēl nebija.

Aizej izgulies! Rīt parunāsim.
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.08.20 22:12:23
Pater Henricus

VAi tu nevarētu mani, tumsoni, no tiem angļu palagiem atbrīvot vai vismaz pārtulko. Citādi rodas iespaids, ka tu kaut ko krievu standarta iespaidā no sievasmātes tekstiem esi iepeistojis.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.08.20 23:21:17
Pater Henricus
nu .. pieņemsim, ka Kipriānam pietrūka pastorālās kvalitātes un elementāras empātijas, bet Tev...
šo žultaino vēmekli tu citētu kā sektas definīciju arī tiem pāriem, kam kāds rota vīruss radības izpurgājis, vai kādas citas nelaimes sapni par bērniņu pārsvītrojušas?

bet vispār abi Pater Henricus un Uldis, lai kas jūsu starpā būtu noticis, vai tas LELBam un pasaulei diži jāzina, un vai kaut kas no tā nāk par svētību jūsu pašu sludināšanai?
Pater Henricus
# Labojis Pater : 2012.08.21 00:31:34
Aivars, ja gribi pēc augļa apēšanas apsūkāt plūmes kātiņu, tad vari to darīt , bet nebrīnies, ja uz lūpām parādās čulgas, kā tam holopam Fandeijkam un šlupstēšana vien sanāk.

Tātad,
viena no sektas pazīmēm ir bijušo sektas locekļu zākāšana.

Būtu pretdabiski, ja tas tā nebūtu, jo tad Klb nebūtu sekta.
Sekta sevī nes līdzi īpašu sektanta mentalitāti, par ko sektu pētnieki ir rakstījuši ne reizi vien.
Teoloģiski tā būtu shizma, bet par shizmatisma "garīgajiem augļiem" baznīctēvi šo to trāpīgu ir rakstījuši.

"Baznīctēvs Kiprians tāpat kā visi baznīctēvi māca, ka shizma ir pārkāpums pret Kristus mīlestības bausli.
Kiprians māca pret shizmām vispār - " Christ placed agreement first; He has made the concord of peace a prerequisite... But what unity does he keep, what love does he mantain or consider, who, savage with the madness of discord, divides the church, destroys the faith, disturbs the peace, dissipates charity, profanes the sacrament ...
Whatever has proceeded from the womb cannot live and breath in its detached condition, but loses the substance of health...They still call themselves Christians, and, walking in darkness, they think that they have the light, while the adversary is flattering and deceiving. "

Juris Saivars
# Iesūtīts: 2012.08.21 06:41:14
LELB ir pārtraukusi bīskapu sadraudzību ar Zviedrijas baznīcu

Šausmas … Kas tagad notiks ar apustulisko sukcesiju? Vai tā ir drošībā? Vai apzināti herētiskie zviedru bīskapi to nevar paņemt atpakaļ, jeb pārtraukt tās plūdumu? Tas būtu liels zaudējums latvju luturiem!
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 49 . 50 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 157 , pavisam kopa bijuši: 10688